Jak to moralnie ocenić?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Re: Jak to moralnie ocenić?

Post autor: KobietaZMagdali »

Albertus pisze:
Pytanie jest podobne do pytań w stylu - dlaczego Bóg który jest miłością pozwala na to aby chorowały i umierały małe dzieci?

Albo - dlaczego wszechwiedzący Bóg pozwolił aby stworzony przez Niego człowiek zgrzeszył i ściągnął na siebie i swoich potomków cierpienia i śmierć?

Takie pytania stawiają często atakujący chrześcijaństwo

Możemy oczywiście próbować udzielać odpowiedzi sobie i innym

I odpowiedzi mogą być różne i myślę że nie tylko jedna jest słuszna ale wiele.

Mogą to być skutki grzechu, działalność diabła ale też taka jaką udzielił Jezus - dlatego aby się objawiły wielkie dzieła Boże.

Bóg który może wskrzeszać umarłych potrafi wyprowadzić dobro nawet z tego co nam się zdaje złem
Takie pytania zadaje sobie prawie każdy człowieka dążący do głębszej relacji z Bogiem. Są naturalną konsekwencją zgłębiania naszej wiary. I niestety zazwyczaj słyszy, że jeżeli ośmielił się o to pytać to jest atakującym chrześcijaństwo a w drastycznych przypadkach zostaje wyzwany i opluty. I zostaje sam ze swoimi lękami i wątpliwościami.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jak to moralnie ocenić?

Post autor: Albertus »

KobietaZMagdali pisze:
Albertus pisze:
Pytanie jest podobne do pytań w stylu - dlaczego Bóg który jest miłością pozwala na to aby chorowały i umierały małe dzieci?

Albo - dlaczego wszechwiedzący Bóg pozwolił aby stworzony przez Niego człowiek zgrzeszył i ściągnął na siebie i swoich potomków cierpienia i śmierć?

Takie pytania stawiają często atakujący chrześcijaństwo

Możemy oczywiście próbować udzielać odpowiedzi sobie i innym

I odpowiedzi mogą być różne i myślę że nie tylko jedna jest słuszna ale wiele.

Mogą to być skutki grzechu, działalność diabła ale też taka jaką udzielił Jezus - dlatego aby się objawiły wielkie dzieła Boże.

Bóg który może wskrzeszać umarłych potrafi wyprowadzić dobro nawet z tego co nam się zdaje złem
Takie pytania zadaje sobie prawie każdy człowieka dążący do głębszej relacji z Bogiem. Są naturalną konsekwencją zgłębiania naszej wiary. I niestety zazwyczaj słyszy, że jeżeli ośmielił się o to pytać to jest atakującym chrześcijaństwo a w drastycznych przypadkach zostaje wyzwany i opluty. I zostaje sam ze swoimi lękami i wątpliwościami.
Każdy z nas zadaje sobie takie pytania. Tylko że nie jesteśmy raczej w stanie tutaj na ziemi przed powrotem Pana poznać na te pytania jednoznacznej odpowiedzi. Jedyną odpowiedzią może być ufność w Boga i Jego miłość i miłosierdzie.

Osoby atakujące chrześcijaństwo często stawiają takie pytania aby podkopać ufność wierzących i warto o tym wiedzieć aby być na nie przygotowanym dlatego w miarę swoich możliwości starałem się na nie odpowiedzieć sobie i innym.

Jeśli ty albo Lukian lub ktoś inny zrozumiał że uważam Lukiana za osobę atakującą chrześcijaństwo dlatego że zadaje takie pytania to znaczy że zaszło nieporozumienie i zostałem źle zrozumiany.Najwyraźniej nie dość jasno wyraziłem swoje myśli za co przepraszam.

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Dygresja niehumanistyczno-niepostmodernistyczna. Jak na nasze pokolenie.

Co zrobiłby Jezus?

Co zostawił nam w 2 "liście" do Kananejczyków? Ewangelista nie zostawia sprawy bez aluzji...

Skądinąd słuszny wyrok. O tym wiedzieli Rzymianie Pawła.

Poza tym czy warto dyskutować z cieniami? :)

Pozdrawiam

Vandersky
Posty: 813
Rejestracja: 22 sty 2016, 0:19
Kontakt:

Post autor: Vandersky »

1Sm 15:3
"Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły."
Lukian pisze:jak dobry Bóg mógł kazać zabijać dzieci?
To proste. Ponieważ Amalekici nie byli czystego genomu ludzkiego. Byli potomkami Anaka - byli ludem olbrzymów.
Lb 13:28-29
Tylko, że silny jest lud mieszkający w ziemi i miastach obwarowanych wielkich bardzo. I również potomków Anaka widzieliśmy tam. Amalek mieszka w ziemi Negew i Chetyci i Jebusyci i Amoryci mieszkają w górach, i Kananejczycy mieszkają nad morzem i nad brzegiem Jordanu.
Zatem Amalekici byli dosłownie potomstwem węża. Dlatego Bóg zapowiada całkowitą ich zagładę i wytępienie
Lb 24:20 bt5
"Dostrzegł następnie Amalekitów i wygłosił swą przepowiednię, mówiąc: Amalek jest pierwszy pośród narodów, lecz w końcu zginie na zawsze."
Wj 17:14
"Pan powiedział wtedy do Mojżesza: Zapisz to na pamiątkę w księdze i przekaż to Jozuemu, że zgładzę zupełnie pamięć o Amalekicie pod niebem."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”