Po co duszy Ciało?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

@ Do efroni....


Obecne 1.5 miliona Żydów celebruje pierwotny Judaizm.
Judaizm reformowany równa się na równi z ateizmem. Większość Żydów odchodzi od Judaizmu a ty chcesz do niego wejść?
Przy czym Judaizm to nie jest religia Mojżesza, jakby ktoś chciał przekonywać.
Yuda to zaledwie jedno z dwunastu plemion. Nacechowane babilońskim bałwochwalstwem i magią. To nie ma nic wspólnego z religią Mojżesza i jego promotora duchowego Yetro.

Żydzi odeszli od magii Talmudu w różnorakie izmy i ateizmy. Są twórcami-socjalizmu, komunizmu, oraz pośrednio ich odgałęzień-faszyzmu i nazizmu.
Narodowy socjalizm to nazizm. W Rosji Lenin stworzył klasowy socjalizm-właściwie dość podobnego zamordystycznego gniota. Wszystko zostało stworzone w pewnym celu.....?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Korn pisze:@ Do efroni....


Obecne 1.5 miliona Żydów celebruje pierwotny Judaizm.
Judaizm reformowany równa się na równi z ateizmem. Większość Żydów odchodzi od Judaizmu a ty chcesz do niego wejść?
Przy czym Judaizm to nie jest religia Mojżesza, jakby ktoś chciał przekonywać.
Yuda to zaledwie jedno z dwunastu plemion. Nacechowane babilońskim bałwochwalstwem i magią. To nie ma nic wspólnego z religią Mojżesza i jego promotora duchowego Yetro.

Żydzi odeszli od magii Talmudu w różnorakie izmy i ateizmy. Są twórcami-socjalizmu, komunizmu, oraz pośrednio ich odgałęzień-faszyzmu i nazizmu.
Narodowy socjalizm to nazizm. W Rosji Lenin stworzył klasowy socjalizm-właściwie dość podobnego zamordystycznego gniota. Wszystko zostało stworzone w pewnym celu.....?
Nie interesuje mnie ani pierwotny judaizm, ani talmudyczny, ani reformowany, ani to ilu Żydów jest ateistami .
Nie interesuje mnie czy judaizm jest religią Mojżesza czy kogoś innego .
Nic mnie nie obchodzi od czego odeszli Żydzi i w stronę czego się zwrócili .
Nie obchodzą mnie żadne izmy z religijnymi na czele .

Mnie interesuje JEDNOŚĆ człowieka z Bogiem, czyli to co potocznie zwie się ZBAWIENIEM człowieka .
A ścisłej jak . Czyli metoda, sposób, by tą JEDNOŚĆ , czyli ZBAWIENIE, człowiek osiągnął.
To co proponuje Jezus jako Mesjasz / altruizm(miłość bezwarunkową) , mesjanizm/ ma sens , logikę i ma umocowanie w Torze .

Natomiast metoda osiągnięcia ZBAWIENIA jaką proponują różnego rodzaju organizacje religijno-wyznaniowe mnie nie przekonuje .
Nie ma w tym ani sensu , ani logiki, ani umocowania w nauce Mesjasza, ani w Torze .

Prawdziwa kabała , czyli ta która odnosi się do Tory , proponuje to samo co Mesjasz (Jezus)
czyli altruizm(miłość bezwarunkowa) , mesjanizm .
I jak na naukę przystało podchodzi do tego zagadnienia naukowo .

W skrócie można opisać to tak :
Jeżeli daną , dobrą czynność (dobroczynność) czynioną z udziałem woli i umysłu , czyli warunkową ,
będziesz powtarzać systematycznie , tysiące razy, to w końcu stanie się ona dobroczynnością
czynioną odruchowo / bez udziału woli i umysłu/ czyli dobroczynnością bezwarunkową .
Czy nie o takiej dobroczynności nauczał Mesjasz ? / niech lewa ręka nie wie co czyni prawa/

Metoda kabały(przejście od egoizmu do altruizmu) jest dobra ... ale powolna .
Mesjasz proponuje szybszą metodę - wcielenie Ducha Bożego do ciała człowieka .
Jak ?
Bardzo prosto . Po przez pragnienie .
Pragnienie, które jest modlitwę duszy, czynioną w "małej , zamkniętej izdebce" tak, że nikt z ludzi, tej modlitwy ani nie widzi, ani nie słyszy .

Pragnienie , które jest pragnieniem (modlitwą) z całej swej duszy , z całego serca i ze wszystkich swoich sił . Jedynie taka modlitwa możne być spełniona .
Nie jest problemem (dla człowieka wierzącego) "z całej swej duszy" czy "z całego serca"
Problemem jest "ze wszystkich swoich sił " - to jest największa trudność i największa przeszkoda .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jeśli nasza natura jest egoistyczna, to i nasze połączenie jest egoistyczne,
a to właśnie oznacza nazistowski reżim, który teraz pojawił się na horyzoncie.

I materializuje się, tak jak to już stało się kiedyś w Niemczech, ponieważ w tym czasie, prawie sto lat temu Niemcy, to był najbardziej rozwinięty kraj na całym świecie.
I dzisiaj bardzo wiele krajów, w których zostaną ustanowione faszystowskie reżimy, czeka ten sam los.

Przecież „faszio” oznacza połączenie, a natura zobowiązuje nas do zjednoczenia.
I możemy wybrać, w jakiej formie się połączyć: w egoistycznej, prowadzącej do faszyzmu,
czy w altruistycznej, co nazywane jest ostatnim pokoleniem, które przedstawia nauka Kabały.
Przed nami istnieją tylko te dwie alternatywy i w tym sensie znajdujemy się na prawdziwym rozdrożu, które widoczne jest tylko dla kabalistów.

Reszta nie widzi tych dwóch dróg, a widzi tylko jedną: reżim nazistowski, który rodzi się teraz i rozwija, a w końcu zechce zawładnąć całym światem.
Faszyzm rozdzieli wszystkie rasy według stopni ważności: na białych, żółtych, czerwonych, czarnych i na tej podstawie będzie przeprowadzać selekcje.

A poza tym przy faszyzmie jest nieunikniona silna nienawiść do Żydów,
dlatego że oni posiadają odwrotną metodę połączenia i faszyści podświadomie to czują i rozumieją.
(..)
W dzisiejszych czasach nauka Kabały wychodzi z ukrycia, dlatego właśnie, abyśmy zrealizowali prawidłowe połączenie.
I dlatego nasze pokolenie znowu znajduje się na rozdrożu: albo wykorzystamy tę naukę i uczynimy postęp dobrą drogą,
albo pójdziemy egoistyczną drogą, to znaczy – faszystowską, i przede wszystkim to z pewnością wydarzy się w USA.

Przecież z jednej strony, w przeciwieństwie do Europy, jest to jeden kraj, ale z drugiej strony on składa się ze wszystkich narodowości.
Nie ma wątpliwości, że biali Anglosasi, Germanie, których jest bardzo dużo w Ameryce, będą chcieli ustanowić swój porządek.

I najprawdopodobniej zaczną naciskać nie na czarnych, czerwonych i żółtych, a na Żydów,
przecież właśnie oni dysponują podstawowym kapitałem i wpływem na społeczeństwo amerykańskie.
Przy czym najprawdopodobniej, będzie to zrobione obcymi rękoma, na przykład Afroamerykanami. ( w Europie islamistami - mój dopisek)

I w Europie, idąc za przykładem Ameryki, bardzo szybko odżyje faszyzm, jakby nie było tych wszystkich lat.
Nagle zobaczymy, jak ze wszystkich nor wyłażą naziści z faszystowskimi flagami, z całą wcześniejszą symboliką,
jakby w ludzkości całkowicie zostało wymazane całe gorzkie doświadczenie i została ona odrzucona 70-80 lat wstecz.


M. Laitman
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”