Śmierć za jeden mały grzech?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jeżeli działa administrator na tym forum to proszę o interwencję .
Chodzi o wykasowanie słowa które zostało napisane "z rozpędu" , przez przeoczenie
a które wypacza sens tego co wcześniej napisałem .


http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... c&start=90

W moim poście z dn. 26 .05.2018 z godz. 11;52 napisałem ;
Jeżeli chodzi o nadanie Tory to przeczytaj Ks. Wyjścia od rozdz. 19 do 24 (włącznie) a zrozumiesz że najpierw powiedzieli ;
usłyszymy wykonamy mówiąc ;Spełnimy wszystkie słowa i będziemy posłuszni wszystkiemu, co nakazał WIEKUISTY
( i to dwukrotnie ) zanim jeszcze Tora została dana


A powinno być ;
Jeżeli chodzi o nadanie Tory to przeczytaj Ks. Wyjścia od rozdz. 19 do 24 (włącznie) a zrozumiesz że najpierw powiedzieli ;
wykonamy mówiąc ;Spełnimy wszystkie słowa i będziemy posłuszni wszystkiemu, co nakazał WIEKUISTY
( i to dwukrotnie ) zanim jeszcze Tora została dana


Proszę o skasowanie słowa "usłyszymy" , znalazło się ono tam omyłkowo , przez przeoczenie .
Z góry dziękuję .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:Targowali się z Bogiem?
Ciekawym, jaki ich pośrednik negocjował ze Stwórcą? :xhehe:
Tradycja coś podaje?

Słowo " TORA" ma bardzo szeroką i głęboką "pojemność" .
I ani bać się go nie należy i ani nie należy zawężać go do pięciu zwoi w BH .
W dosłownym tłumaczeniu znaczy ; pouczenie , wskazówka , nauka , prawo
a te pouczenia , nauki , wskazówki (tora) są obecne i w przyrodzie i w prawach tego świata
a nawet w powiedzeniach zwanych mądrościami ludowymi .

Czy te mądrości ludowe to nie tradycja ?
To też jest tora ustna (niespisana , przekazywana z pokolenia na pokolenie)
czyli , pouczenia , nauka , prawo, które wprawdzie nie zostało spisane, ale jest powszechnie przyjmowane , akceptowane .

I tak oto (mądrość , tradycja) "tora ludowa" (nauka , prawo , pouczenie) poucza, że nie ten jest ojcem , który spłodził , ale ten jest ojcem który wychował .
I ta mądrość ludowa , ta niezapisana, ale powszechnie przyjmowana "tora ludowa" jest (nie tylko w judaizmie) powszechnie przyjmowana , akceptowana .
I dlatego nauczyciel w judaizmie , do którego garną się uczniowie , najlepszego swego ucznia nazywa " synem swoim pierworodnym" (mimo, że nie jest jego ojcem biologicznym )
I teraz staje się jasne dlaczego Bóg ,swego najzdolniejszego , najlepszego ucznia, spośród wszystkich ludzi na świecie , nazywa synem swoim umiłowanym (Ew. Mat.17;5)
I teraz staje się jasne dlaczego Jezus do swego umiłowanego ucznia mówi ; synu

Podobieństwa się przyciągają jest to prawo które funkcjonuje w przyrodzie tego świata .
Mojżesz nie zapisał tego prawa , ale nauka judaizmu to prawo przyjmuje i tak naucza jak ono stanowi .

Gardząc tradycją , czy to ludową czy to judaizmu, gardzisz Torą Bożą (pouczeniem , prawem , nauką Bożą )

Dawanie i przyjmowanie Tory Bożej odbywa się cały czas .
Każdy z nas , stoi przed górą Synaj i każdemu z nas jest dawana Tora i jedni ją przyjmują a inni nie , wolą torę ludzką , czyli na swoich warunkach .
Dawanie Tory Bożej odbywa się przez pośrednika .
Na tamten czas takim pośrednikiem był Mojżesz , na czas dzisiejszy takim pośrednikiem jest Mesjasz (Jezus) a nie jakiś nawiedzony kaznodzieja .
Dawanie Tory (a nasze otrzymywanie) to otrzymywanie sposobu , metody instrukcji, jak objawić Stwórcę (Boga) ludziom w tym świecie .
I to jest właśnie Tora Boża .
Mesjasz (Jezus) w oparciu o Torę Bożą objawił światu Boga, nie jako surowego Sędziego, ale jako dobrego , miłującego Ojca .
I tego należy się trzymać a nie jakichś ludzkich nauk o Bogu oczekującym krwawej ofiary z krwi swego syna w zamian za nasze zbawienie (nic za darmo , coś za coś).
To jest przykład tory ludzkiej , zbawienia na ludzkich a nie Bożych warunkach .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

efroni pisze: (...)
I to jest właśnie Tora Boża .
Mesjasz (Jezus) w oparciu o Torę Bożą objawił światu Boga, nie jako surowego Sędziego, ale jako dobrego , miłującego Ojca .
I tego należy się trzymać a nie jakichś ludzkich nauk o Bogu oczekującym krwawej ofiary z krwi swego syna w zamian za nasze zbawienie (nic za darmo , coś za coś).
To jest przykład tory ludzkiej , zbawienia na ludzkich a nie Bożych warunkach .

Wspaniala lekcja, efroni :->

Bardzo podoba mi sie sposob , w jaki przekazujesz nam wiedze na temat Tory Bozej...dzieki :->

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:

To tak samo jak katolicka Tradycja.
Zawiera samiuśką prawdę. ;-)
Została ona „uświęcona” poprzez wielowiekowe powtarzanie pogańskich obrządków.
W zasadzie cała tradycja w katolicyzmie ma korzenie pogańskie.
Co istotne tradycja jest ważniejsza niż Słowo Pisane.


Porownujesz dwie nieporownywalne (T)tradycje.






Dlaczegóż miałoby być inaczej w judaizmie?


Dlatego, ze zbawienie pochodzi od Zydow


:->

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:I tego należy się trzymać a nie jakichś ludzkich nauk o Bogu oczekującym krwawej ofiary z krwi swego syna w zamian za nasze zbawienie (nic za darmo , coś za coś).
J 3:16 "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."
Łk 22:20 "Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana."
Hbr 9:22 " A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia."
1Tm 2:5-6 "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, (6) który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie."
Rz 8:32 "Ten, który nie oszczędził nawet własnego Syna, lecz wydał Go za nas wszystkich - czyż nie darował nam wraz z Nim wszystkiego."

Słowo Boże podaje nam tak, jak podaje.
Efroni podaje nam swoją ewangelię, wytrzepaną z rękawa, która jest wspaniałym przykładem herezji.
Gardzi Bożymi pouczeniami, dając w zamian naiwne wyobrażenie o doskonałej Sprawiedliwości, której wszyscy jednak podlegamy.

Luba pisze:
Dlatego, ze zbawienie pochodzi od Zydow
A wiesz może od których Żydów? :aaa:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:
Luba pisze:
Dlatego, ze zbawienie pochodzi od Zydow
A wiesz może od których Żydów? :aaa:
Do zbawienia Polski, najbardziej przyczynia się obecnie tych dwóch Żydów;

1. Premier Binjamin Netanjahu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Binjamin_Netanjahu
2. Szara eminencja sierżant Jonny Daniels - http://natemat.pl/229203,kim-jest-jonny-daniels
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze: Luba pisze:
Dlatego, ze zbawienie pochodzi od Zydow
A wiesz może od których Żydów? :aaa:

Od tych etnicznych :-D

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze: Łk 22:20 "Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana."
Hbr 9:22 " A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia."
1Tm 2:5-6 "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, (6) który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie."
Rz 8:32 "Ten, który nie oszczędził nawet własnego Syna, lecz wydał Go za nas wszystkich - czyż nie darował nam wraz z Nim wszystkiego."

Słowo Boże podaje nam tak, jak podaje.

Slowo Pawla i Lukasza nie jest Slowem Bozym :-D

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

RN pisze:
Do zbawienia Polski, najbardziej przyczynia się obecnie tych dwóch Żydów;

1. Premier Binjamin Netanjahu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Binjamin_Netanjahu
2. Szara eminencja sierżant Jonny Daniels - http://natemat.pl/229203,kim-jest-jonny-daniels

RN, wymienieni przez ciebie sa religijni....a to znaczy, ze zbawienie musi poprzedzic zywa ofiara :-(


Makabra... :-(

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Luba pisze: Slowo Pawla i Lukasza nie jest Slowem Bozym :-D
Aha... :-D

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Mesjasz (Jezus) w oparciu o Torę Bożą objawił światu Dobrą Nowinę o Bogu , który okazał się być nie surowym Sędzią, ale dobrym , miłosiernym, łaskawym Ojcem .
Tak jak ten z przypowieści o synu marnotrawnym .
I tego należy się trzymać a nie jakichś ludzkich nauk o Bogu oczekującym krwawej ofiary z krwi swego syna w zamian za nasze zbawienie (nic za darmo , coś za coś).
Taka nauka, pouczenie, dogmat, to przykład tory(pouczenia , wskazówki , prawa ,nauki ) ludzkiej , to przykład zbawienia na ludzkich a nie Bożych warunkach .

Dla Binjamina Netanjahu i Jonny Danielsa to nie JHWH , ale MAMON jest BOGIEM .
Dla tego BOGA zrobią wszystko i nie cofną się przed żadną obrzydliwością .
Gdyby od nich zależało nasze zbawienie to cena (czek) jaką by za nie wystawili, byłaby tak wysoka, że nie byłoby nas na nie stać .
Podobnie postępują władze korporacji religijnych .
Jezus zapłacił swoja głową a my mamy płacić mamoną i dozgonnym przywiązaniem do jedynie słusznej i jedynie prawdziwej korporacji religijnej,
która ma monopol na zbawienie (coś za coś nic za darmo)
I jeszcze przekonują, że ich nauka to Boża nauka (Boża Tora) a kto by głosił inaczej, to głosi herezję (skąd ja to znam ?)

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską ( nie okupem , nie zapłatą a miłością , miłosierdziem ) Mesjasza powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii.
Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Mesjasza
( Ewangelie jako dobrą nowinę, którą głosił Mesjasz , o łasce , o miłosierdziu, o miłości niepojętej Boga, jako Ojca, dla wszystkich a w szczególności dla grzeszników)
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba , głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy (a głosiliśmy wam Ewangelię nie zapłaty a Miłości , miłosierdzia , łaski) - niech będzie przeklęty!
Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
(ci przeróżnej maści nawiedzeni kaznodzieje , prorocy i prorokinie , nie boją się tego przekleństwa ?!)
A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga?
Czy ludziom staram się przypodobać?
Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Mesjasza.
Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim. Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się od jakiegoś człowieka, lecz objawił mi ją Jezus Mesjasz [ Król Żydowski ]
( Jako faryzeusz; Szaul z Tarsu , jako sługa Mesjasza; Paulus /"mały"/)

Przypowieść o synu marnotrawnym to przypowieść o obrzezanym (pierworodnym) i nieobrzezanym ,
To zarazem dobra nowina dla nieobrzezanego, że możne wrócić do Domu Ojca bez żadnych warunków .
Mało tego , Ojciec wychodzi mu na przeciw , rozwiera szeroko ramiona i z radością z miłością go wita , daje pierścień , daje szatę i wyprawia ucztę (skąd to znamy?) .
Obrzezany się żali [ ja pracowałem cały dzień a on tylko godzinę i to z rana] a Ojciec [za pośrednictwem Mesjasza] jedna ze sobą obrzezanego i nieobrzezanego i nie czyni miedzy nimi różnicy .

Gdyby do przypowieści o synu marnotrawnym zastosować naukę o okupie , zapłacie krwią (życiem),
to pierworodny winien dobrowolnie złożyć daninę ze swego życia po to by młodszy mógł wejść pod dach domu swego ojca .
Wtedy ojciec wyszedłby na nieczułego , zimnego , okrutnego, pozbawionego miłości drania a syn na kogoś o niepojętej , trudnej do zrozumienia , miłości dla brata .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Jak pasuje, to i zacytuje Pawła. :-D
Jak nie pasuje do wymyślonej ewangelii, to „Paweł nie głosił Słowa Bożego”.
Dobrze Wam z tym? :crazy:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Luba pisze:

RN, wymienieni przez ciebie sa religijni....a to znaczy, ze zbawienie musi poprzedzic zywa ofiara :-(


Makabra... :-(
Oj tak, tak.... zwłaszcza Daniels jest bardzo religijny. :-) Uroczyście obchodzi wieczory szabatowe z wierchuszką Polin.
Natomiast żywą ofiarą ma być naród polski, jako kozioł całopalny. :-> Zresztą nie tylko naród polski, ale za sprawą największego rozbójnika tego globu, czyli USA, pozostałe nacje mają się również prężyć i bić w piersi przed Izraelem. Sam Trump na gwizdnięcie Netanjahu już aportuje u jego nogi. Ogon merda psem.

Jednak nie wydaje mi się, aby Żydzi na tym wszystkim wygrali. Prawdopodobnie w jakiejś tam postaci będzie drugi holocaust.
Ciekaw jestem co na to wszystko powiedziałby Jezus, gdyby teraz żył. Jak oceniłby postępowanie Izraela, np. względem Palestyńczyków.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:Jak pasuje, to i zacytuje Pawła. :-D
Jak nie pasuje do wymyślonej ewangelii, to „Paweł nie głosił Słowa Bożego”.
Dobrze Wam z tym? :crazy:

A kto tutaj twierdzi, ze Pawel nie glosil Slowa Bozego ?

Owszem, glosil....ale robil to wlasnymi slowami .... :-D

A wiec kiedy mowi Pawel, to nie mozna twierdzic, ze to Slowo Boze...nawet jak Pawel twierdzi, ze " cale Pismo jest natchnione"... :->

Papiez tez twierdzi, ze ma Ducha Bozego :-D ....wierzysz mu ?


W koncu to papiez decyduje o tym, czy Biblia jest Slowem Bozym czy nie :-D ...a papiez jest, jak wszyscy wiemy, nieomylny :-D

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:Jak pasuje, to i zacytuje Pawła. :-D
Jak nie pasuje do wymyślonej ewangelii, to „Paweł nie głosił Słowa Bożego”.
Dobrze Wam z tym? :crazy:
I po co taka złośliwość ? Po czymś takim lepiej się czujesz ? Dobrze Ci z tym ?
Jako Badacz Pisma dobrze wiesz że już za czasów Pawła byli poprawiacze nie tylko Ewangelii Mesjasza, nie tylko pism Apostołów, ale i nauk (Tory) Boga .
Ile z nauk Pawła zostało w trzecich czy czwartych kopiach poprawiaczy ?
Czy ten proceder ustał ? Ukrócono go ? wprowadzono jakieś zasady , restrykcje co do kopiowania ?
Wprost przeciwnie .
Napisano, że nastanie takie odstępstwo (już jest), że człowiek głosząc swoje, poprawione po Bogu nauki, powie ;Tak mówi Bóg
przedstawiając [tym samym] samego siebie, że jest BOGIEM (2Tes 2;4)

Bóg w swej mądrości przewidział to i natchnął mądrością Żydów by przepisując Torę Bożą przepisywali ją z wyjątkową starannością .
Żadna litera ma nie być opuszczona , nie można też dodawać liter , każda litera ma być na swoim miejscu (nie można ich przestawiać )
Takie surowe restrykcje obowiązywały już za czasów Jezusa Mesjasza .
I dzisiaj, ta niezmieniona od tysiącleci, Tora Boża jest jednym z sit , które skutecznie oddzielają plewy od ziarna .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”