Takie tam ... niekoniecznie rozterki duchowe

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Takie tam ... niekoniecznie rozterki duchowe

Post autor: efroni »

"Izrael Duchowy"
Izrael Duchowy to Lud Boży podążający w kierunku / ku/ Stwórcy a w tym przypadku obrzezanie ciała nie ma znaczenia
Tu liczy się tylko to co jest nazywane "obrzezaniem serca" a obrzezane serce to inaczej mówiąc "serce mięsiste" , czyli miłość nieobłudna .
A ta , jak wiemy, jest doskonałym wypełnieniem Tory (Prawa, Nauki) Bożej .

Obrzezanie niemowląt w społeczności Ludu Bożego tzn. w społeczności dążących ku Stwórcy, jest dopełnieniem formalno-prawnym .
Prawdziwego obrzezania (duchowego), doświadcza człowiek w wieku dojrzałym .
Tym prawdziwym obrzezaniem jest zanurzenie w wodzie, zanurzenie w wodzie by otrzymać [do ciała swego] Ducha Bożego .
Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga ...

Zanurzenie w wodzie to efekt ciężkiej pracy człowieka nad sobą .
Tu , w tym świecie, nic nie przychodzi łatwo .
Ten świat rodzi ciernie i osty . Tu , w tym świecie, aby zdobyć chleb [ pokarm duchowy] trzeba ciężko pracować .
Bez pracy nie ma kołaczy , bez pracy nie ma pokarmu duchowego (manny /chleba/ z Nieba) .
W mozole żywić się będziesz z niej [z tej ziemi] po wszystkie dni życia swego!
Ciernie i osty rodzić ci będzie ...
W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty...

(i nie mówi tego ze względu na chleb który można kupić za 2,50 )

Woda to symbol oczyszczenia , oczyszczenia z pożądliwości cielesnych , materialnych , światowych .
Jeżeli człowiek , ciężko nie pracował by upodobnić swoją naturę do natury Boga, a wchodzi do wody nie oczyściwszy się ze swych cielesnych , materialnych , światowych, pożądliwości ,
to jego chrzest jest chrztem tylko pro forma (tylko dla zachowania pozorów) a jego stan jest gorszy niż przed zanurzeniem ( fałszywy chrześcijanin, obłudny człowiek)
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Takie tam ... niekoniecznie rozterki duchowe

Post autor: Luba »

efroni pisze:
Woda to symbol oczyszczenia , oczyszczenia z pożądliwości cielesnych , materialnych , światowych .
Jeżeli człowiek , ciężko nie pracował by upodobnić swoją naturę do natury Boga, a wchodzi do wody nie oczyściwszy się ze swych cielesnych , materialnych , światowych, pożądliwości ,
to jego chrzest jest chrztem tylko pro forma (tylko dla zachowania pozorów) a jego stan jest gorszy niż przed zanurzeniem ( fałszywy chrześcijanin, obłudny człowiek)
:->

Twoje "rozterki", efroni, sa bardzo podobne do moich...

Ciesze sie bardzo, ze tutaj trafilam i spotkalam autentycznych ludzi, ktorych w dzisiejszym swiecie ze swieczka trzeba szukac :->

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze:Izrael Duchowy to Lud Boży podążający w kierunku / ku/ Stwórcy a w tym przypadku obrzezanie ciała nie ma znaczenia
Rz 2:25 stern "Gdyż obrzezanie ma istotnie wartość, jeśli robisz to, co mówi Tora. Lecz jeśli gwałcisz Torę, twoje obrzezanie staje się nieobrzezaniem!"
W celu uświęcenia życia i jego udoskonalenia Duch Boży prowadzi wielu wierzących mężczyzn o obrzezanym sercu ,do obrzezania ciała jako pieczęci usprawiedliwienia z wiary ,jaką miał Abraham.
Ga 3:7 bgn "Widzicie więc, że ci z wiary są dziećmi Abrahama."
Rdz.17,. (9) Potem Bóg rzekł do Abrahama: Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia, zachowujcie przymierze ze Mną. (10) Przymierze, które będziecie zachowywali między Mną a wami, czyli twoim przyszłym potomstwem, polega na tym: wszyscy wasi mężczyźni mają być obrzezani; (11) będziecie obrzezywali ciało napletka na znak przymierza waszego ze Mną. (12) Z pokolenia w pokolenie każde wasze dziecko płci męskiej, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane - sługa urodzony w waszym domu lub nabyty za pieniądze - każdy obcy, który nie jest potomkiem twoim - (13) ma być obrzezany; obrzezany ma być sługa urodzony w domu twoim lub nabyty za pieniądze. Przymierze moje, przymierze obrzezania, będzie przymierzem na zawsze.
Pamiętajmy,że przymierza z Noem,z Abrahamem , Mojżeszem,Dawidem i Jeszuą mają moc do dziś.Bóg jest wierny,co powiedział to wypełni się.

Lb 23:19 bw
"Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Listek pisze:W celu uświęcenia życia i jego udoskonalenia Duch Boży prowadzi wielu wierzących mężczyzn o obrzezanym sercu ,do obrzezania ciała jako pieczęci usprawiedliwienia z wiary ,jaką miał Abraham.
Krew , woda , ciało , święta , świątynia , ofiara ze zwierząt, itd. to tylko cienie , obrazy duchowej rzeczywistości , prawdziwej rzeczywistości , i tak samo jest z obrzezaniem ciała .
Obrzezanie ciała to przymierze, potwierdzone [jak wszystkie przymierza] krwią .
A treść tego przymierze można streścić tymi słowy ; Panie , oto odcinam się od swoich egoistycznych [światowych , materialnych , cielesnych ] skłonności ,
gdyż tylko to jest w mojej mocy uczynić , reszta należy do Ciebie ; daj mi serce mięsiste , daj mi swojego Świętego Ducha do ciała mojego ,
gdyż to Ty obdarzyłeś mnie taką naturą i tylko Ty możesz zmienić moją naturę


Najpierw jest obrzezanie cielesne [ciała] , które dokonuje człowiek , dokonuje aby otrzymać Ducha Bożego do swego ciała .
A Duch Boży w ciele człowieka zmienia jego kamienne serce [zdolne kochać tylko siebie samego a nie innych ludzi ]
na serce mięsiste ,zdolne do miłości nieobłudnej , prawdziwej , zdolne by prawdziwie kochać ludzi.
Mówiąc inaczej, wnosi do serca człowieka [Duch Boży] miłość nieobłudną i tym samym może człowiek w sposób doskonały wypełnić Torę (Prawo , Naukę) Bożą
i dopiero wtedy [ w takiej kolejności ] obrzezanie staję się przymierzem , pieczęcią usprawiedliwienia .

Aby otrzymać Ducha Bożego człowiek musi się odciąć od swoich cielesno-egoistycznych skłonności .
Nie może ich zmienić (naprawić), nie jest to w jego mocy, ale możne się od nich odciąć ,
wznieść się ponad nie , być ponad nie , uznać za nieistotne, a Stwórca uczyni resztę .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze: to tylko cienie
Cienie nadchodzącej rzeczywistości,czyli prorocze zapowiedzi tego co się stanie są ważniejsze niż myślisz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Kol. 2:17-23
17. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.
18. Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim,
19. A nie trzyma się głowy, z której całe ciało, odżywiane i spojone stawami i ścięgnami, rośnie wzrostem Bożym.
20. Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:
21. Nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj?
22. Przecież to wszystko niszczeje przez samo używanie, a są to tylko przykazania i nauki ludzkie.
23. Mają one pozór mądrości w obrzędach wymyślonych przez ludzi, w poniżaniu samego siebie i w umartwianiu ciała, ale nie mają żadnej wartości, gdy chodzi o opanowanie zmysłów
.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze:rzeczywistością natomiast jest Chrystus.
Oczywiście, że On, bo to właśnie Mesjasz wypełnia i będzie wypełniał prorocze zapowiedzi Boga.
1Tes 5:20 dos "Proroctw nie lekceważcie!"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Listek pisze:
efroni pisze: to tylko cienie
Cienie nadchodzącej rzeczywistości,czyli prorocze zapowiedzi tego co się stanie są ważniejsze niż myślisz.


Cienie , obrazy, wskazują na nadchodzącą rzeczywistość , ważna jest nadchodząca rzeczywistość , ważne jest to co nadchodzi a nie to co jest [obrazy , cienie],
ważna jest prawdziwa rzeczywistość , duchowa rzeczywistość [Bóg jest duchem (Ew. Jana)] .
A "obrzezanie" i "zanurzenie w wodzie" to etapy ku tej jedynej rzeczywistości .

Bóg jest miłością (1Jana 4:8)
Streszczeniem posłannictwa Mesjasza jest miłość nieobłudna .
Streszczeniem chrześcijaństwa jest miłość nieobłudna .
Miłość nieobłudna jest doskonałą metoda na wypełnienie Tory (Prawa , Nauki) Bożej .
Wszystko co istnieje, istnieje dzięki miłości i w oparciu o miłość .
To Miłość [Bóg] sprawia że Mesjasz przychodzi do grzeszników z dobrą nowiną .
Zbawieni jesteśmy przez miłość i dzięki miłości .
Społeczność dzieci Bożych to społeczność która trwa w miłości .
...każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga
Jeżeli napisano że jedyną rzeczywistością jest Mesjasz, to napisano, że jedyną rzeczywistością jest miłość mesjańska .
Jeżeli napisano że Bóg będzie wszystkim we wszystkich to napisano że Miłość będzie wszystkim we wszystkich .

Miłość to Bóg , przeto Miłość jest jedyną rzeczywistością na którą wskazują i cienie i obrazy i proroctwa i Mesjasz
i jest to najważniejsza rzeczywistość i nie ma ważniejszej .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze: ważne jest to co nadchodzi a nie to co jest [obrazy , cienie],
Nie znając proroctw i tego co oznaczają nie będziesz wiedział co nadeszło od Boga.
Amos 3, (7) Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.
Obchodząc święta Boga co roku przypominam sobie to ,co Bóg zapowiedział przez proroków. Inaczej bym wiele rzeczy zapomniał, bo człowiek szybko zapomina.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Listek pisze:
efroni pisze: ważne jest to co nadchodzi a nie to co jest [obrazy , cienie],
Nie znając proroctw i tego co oznaczają nie będziesz wiedział co nadeszło od Boga.
Amos 3, (7) Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.
Obchodząc święta Boga co roku przypominam sobie to ,co Bóg zapowiedział przez proroków. Inaczej bym wiele rzeczy zapomniał, bo człowiek szybko zapomina.


To, że Bóg jest Bogiem oznacza, że nie ma żadnej mocy , siły , władzy, zdolnej przeciwstawić się Jemu
a więc wszystko czego doświadczamy , co przeżywamy , co nadchodzi, jest od Boga .

To co miało zostać zasiane zostało zasiane , to co miało zostać powiedziane zostało powiedziane ; teraz jest czas zbioru , czas plonów , czas owoców .

Teraz jest czas, by człowiek (adam) stał się edame (podobny do Stwórcy) , czas by osiągnął właściwość dawania , obdarzania , czas na nasz mesjanizm ,
czas by kochał drugiego człowieka jak siebie samego , by od miłości do drugiego człowieka przejść do miłości do Stwórcy .

Żydzi mają tego świadomość i na dzisiejszy czas tak wlasnie nauczają .
Naukowcy tez mają ta świadomość : „Jeśli zrozumiemy, że naprawdę zbliżamy się do globalnego kryzysu,
to w celu zbawienia ludzkości większość ludzi powinna przejść do nowej świadomości – altruistycznej.
To jest faktycznie zbawienie świata.”
(Menski M.B - doktor , profesor nauk matematyczno-fizycznych )

A chrześcijanie ?
Chrześcijanie denominacyjni trzymają się swoich nauk ustalonych wieki temu, przez człowieka, jakoby kierowanego Duchem Bożym .

edit ; na swoim pulpicie widzę swoja odpowiedź napisaną małą czcionka , dlaczego (?) skoro nic nie zmieniałem .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

efroni pisze:edit ; na swoim pulpicie widzę swoja odpowiedź napisaną małą czcionka , dlaczego (?) skoro nic nie zmieniałem .
Cuda, cuda, cuda ... :lol:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze:Teraz jest czas, by człowiek (adam) stał się edame (podobny do Stwórcy) , czas by osiągnął właściwość dawania , obdarzania , czas na nasz mesjanizm ,
czas by kochał drugiego człowieka jak siebie samego , by od miłości do drugiego człowieka przejść do miłości do Stwórcy .
Do tego niezbędne jest trwanie w Torze Boga na wzór Mesjasza Jeszua, czyli uświęcanie, doskonalenie życia nowo narodzonych.
Hbr 12:14 stern "Dążcie do szalomu ze wszystkimi i do świętości, bez której nikt nie ujrzy Pana."
1P 1:15 dab "ale na wzór świętego, który was wezwał, i wy w całym postępowaniu świętymi bądźcie."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Nauczycielu dobry!....
Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.

--------------------
Pan mój i Bóg mój.
.....Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli


W pierwszym przypadku [gdy nazywają go "dobrym"] Mesjasz reaguje zdecydowanie .
W drugim przypadku [gdy nazywają go i Panem i Bogiem] Mesjasz nie reaguje wcale .
Dlaczego ?

Słowo Boże , Biblia, zaczyna się od słów : Na początku stworzył Bogów , Niebo i Ziemię .
Bogów tzn. moce , siły , władze , zwierzchności [Aniołów] .
Niebo tzn. sfery niebiańskie . Ziemie tzn. świat materialny .

Paweł pisze, że był w trzecim niebie .
Księga Henocha mówi o siedmiu sferach niebiańskich .
Judaizm rozróżnia dziesięć sfer niebiańskich .
Każda sfera ma swego Anioła tzn. moc, siłę, władzę , zwierzchność .
I tak Pan sfery siódmej, jest Bogiem dla Pana sfery szóstej a Pan sfery szóstej, jest Bogiem dla Pana sfery piątej itd.
Te niebiańskie sfery układają się jak płatki cebuli .
W środku [w centrum] tej "cebuli" jest świat materialny , nasz świat a Panem tego świata jest Człowiek [po hebrajsku Adam]
Sferą niebiańską [duchową , niematerialną] , położoną najbliżej świata materialnego jest Królestwo Mesjasza, zwane też Królestwem Bożym
a Panem [Królem] tego Królestwa jest Mesjasz, Syn Człowieczy , Syn Boży , drugi Człowiek [Adam] [ Moje królestwo nie jest z tego świata ....]

Nic więc dziwnego, że Judas T'om ( "bliźniak") ,Żyd co do ciała [ znający zapewne nauki hebrajskie] nazywa Mesjasza i Panem i Bogiem .
Ale to mało , postawił Bóg , Syna Człowieczego po prawicy swego Tronu; spodobało się bowiem Bogu
dać Człowiekowi moc , siłę , władzę , panowanie ponad wszelka władzę , aby przed nim [przed Człowiekiem] zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych

I tak oto spełnił się najgorszy koszmar Lucyfera ; Ja syn światłości mam się pokłonić człowiekowi z gliny ?
Tak Lucyfer rozpoczął rokosz w Niebie .... i został stracony do najniższego ze światów i tak oto "człowiek z gliny" stał się jego[Lucyfera] i Panem i Bogiem
Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze: efroni napisał/a:
Teraz jest czas, by człowiek (adam) stał się edame (podobny do Stwórcy) , czas by osiągnął właściwość dawania , obdarzania , czas na nasz mesjanizm ,
czas by kochał drugiego człowieka jak siebie samego , by od miłości do drugiego człowieka przejść do miłości do Stwórcy .
A może tak???

Mat. 22:37-40
37. A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
38. To jest największe i pierwsze przykazanie.

39. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
40. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Listek pisze:Do tego niezbędne jest trwanie w Torze Boga na wzór Mesjasza Jeszua, czyli uświęcanie, doskonalenie życia nowo narodzonych.
Jachu pisze:A może tak???

Mat. 22:37-40
37. A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
38. To jest największe i pierwsze przykazanie.
39. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
40. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
(BW)
I aby trwać w Torze Boga na wzór Mesjasza i aby miłować drugiego człowieka jak siebie samego , potrzeba by Duch Boży zamieszkał w ciele człowieka .

To Duch Boży mieszkający w ciele człowieka sprawia, że człowiek wypełnia Torę Bożą w sposób doskonały .
To Duch Boży mieszkający w ciele człowieka sprawia, że człowiek jest zdolny kochać drugiego człowieka jak siebie samego .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”