Doświadczenia z pogranicza życia i śmierci

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Doświadczenia z pogranicza życia i śmierci

Post autor: amiko »

[center]Jakie jest życie po życiach? [/center]

[center][video]https://www.youtube.com/watch?v=HyVXyKDai7c[/video][/center]
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Zaznaczam, filmu nie oglądałam.
Temat jest mi znany od dawna. Chcę tu jedynie zacytować fragment książki pt.:"Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo". Autorem jest Eben Alexander, naukowiec, lekarz, neurochirurg. Dużo książek tego typu już czytałam, ale tą traktuję jak jedyną w pełni wiarygodną.
na str.17 autor pisze:"Śmierć ciała i mózgu nie oznacza końca świadomości, a doświadczenie człowieczeństwa wykracza poza grób. Co ważniejsze, doświadczenie to trwa pod okiem kochającego Boga, któremu zależy na każdym z nas, w miejscu, do którego zmierza cały wszechświat i wszystkie zamieszkujące go istoty".

Potwierdzają takie zrozumienie liczne osoby. Także naukowcy zajmujący się badaniem wszechświata, także ci badający struktury kwantowe.
Wiedzcie więc, że jednak żyjemy dalej, nieprzerwanie i już żyliśmy. A sprowadzanie tak wielkiego Stwórcy, jak Stwórcy Wszechświatów do jednej księgi dla narodu izraelskiego i twierdzenie, że tylko powołani i wybrani chrześcijanie mają kiedyś tam jakieś życie obiecane jest po prostu ignorancją.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:Zaznaczam, filmu nie oglądałam.
Temat jest mi znany od dawna. Chcę tu jedynie zacytować fragment książki pt.:"Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo". Autorem jest Eben Alexander, naukowiec, lekarz, neurochirurg. Dużo książek tego typu już czytałam, ale tą traktuję jak jedyną w pełni wiarygodną.
na str.17 autor pisze:"Śmierć ciała i mózgu nie oznacza końca świadomości, a doświadczenie człowieczeństwa wykracza poza grób. Co ważniejsze, doświadczenie to trwa pod okiem kochającego Boga, któremu zależy na każdym z nas, w miejscu, do którego zmierza cały wszechświat i wszystkie zamieszkujące go istoty".

Potwierdzają takie zrozumienie liczne osoby. Także naukowcy zajmujący się badaniem wszechświata, także ci badający struktury kwantowe.
Wiedzcie więc, że jednak żyjemy dalej, nieprzerwanie i już żyliśmy. A sprowadzanie tak wielkiego Stwórcy, jak Stwórcy Wszechświatów do jednej księgi dla narodu izraelskiego i twierdzenie, że tylko powołani i wybrani chrześcijanie mają kiedyś tam jakieś życie obiecane jest po prostu ignorancją.
Życie obiecane mają ci, co idą drogą Ewangelii jaką głosił Jezus Chrystus. Jest to Ewangelia zbawienia dla wszystkich. Głosi ona, że Bóg jest miłością i to miłość Boża ma królować w naszych sercach, bo tak wypełniamy wolę Bożą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

wybrana pisze:Bóg jest miłością i to miłość Boża ma królować
Oby tak się nigdy nie stało. Biblijny bóg nic wspólnego z miłością nie ma. Wprawdzie wszyscy jego wyznawcy o tej co by nie mówić chorej boskiej miłości do ludzi mówią, ale ja ni jak miłości w biblii i jej bohaterach zobaczyć nie potrafię. Jest tam tylko śmierć na setki sposobów. Kradzieże, gwałty i kary wszelakie, które są wymierzane bardzo hojnie jak leci, przy czym nie jest ważne, czy obdarowany z miłością boską karą człowiek czymś zawinił czy nie. Jak zdrowy na umyśle człowiek może tak dać się zmanipulować, zindoktrynować i pozwolić się dawać tak łatwo zniewolić, a najsmutniejsze z tego jest to, że ci „duchowi niewolnicy” się z tego cieszą. Polacy jak i inne narodowości zapomniały jak naszych przodków „ewangelizowano”.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ZAMOS pisze:
wybrana pisze:Bóg jest miłością i to miłość Boża ma królować
Oby tak się nigdy nie stało. Biblijny bóg nic wspólnego z miłością nie ma. Wprawdzie wszyscy jego wyznawcy o tej co by nie mówić chorej boskiej miłości do ludzi mówią, ale ja ni jak miłości w biblii i jej bohaterach zobaczyć nie potrafię. Jest tam tylko śmierć na setki sposobów. Kradzieże, gwałty i kary wszelakie, które są wymierzane bardzo hojnie jak leci, przy czym nie jest ważne, czy obdarowany z miłością boską karą człowiek czymś zawinił czy nie. Jak zdrowy na umyśle człowiek może tak dać się zmanipulować, zindoktrynować i pozwolić się dawać tak łatwo zniewolić, a najsmutniejsze z tego jest to, że ci „duchowi niewolnicy” się z tego cieszą. Polacy jak i inne narodowości zapomniały jak naszych przodków „ewangelizowano”.
A o kim ty piszesz. Gdzie wyczytałeś, że Jezus nie nauczał o miłości. Dlaczego Bóg o którym prawdę wydał Jezus Chrystus - ci nie zgadza się z miłością?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

A o kim ty piszesz.
O chrześcijanach piszę. Jakby to była taka wspaniała religia to nie trzeba by było zabijać ludzi milionami by przekonać ich do tych bogów, a tak na marginesie to co to za bóg jak potrzebuje uwielbienia, modlitw i ofiar wszelakich w tym ofiar z ludzi?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ZAMOS pisze:
A o kim ty piszesz.
O chrześcijanach piszę. Jakby to była taka wspaniała religia to nie trzeba by było zabijać ludzi milionami by przekonać ich do tych bogów, a tak na marginesie to co to za bóg jak potrzebuje uwielbienia, modlitw i ofiar wszelakich w tym ofiar z ludzi?
Bóg nie potrzebował i nie potrz ebuje ofiar. Pragnie nas usłyszeć, bo przez słowo wyrażamy siebie. Nasze słowa mają moc. Myśli są natłokiem dobrego i złego ducha. Słowa są wyrazem nas. Modlitwa jest rozmową z Bogiem. Są ludzie, co z nazwy nazywają się chrześcijanami, ale nimi nie są. Ich czyny świadczą o ich wierze. Ich życie jest świadectwem ich wiary. Tak jak Jezus nauczał - po owocach ich poznacie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ZAMOS pisze:Oby tak się nigdy nie stało. Biblijny bóg nic wspólnego z miłością nie ma.
Piszesz "Biblijny Bóg", a masz na myśli boga o jakim nauczali ludzie w tym wielkim światowym systemie religijnym.
Ten system kierował się naukami i stosował metody boga tego świata.

2Kor 4:3-4 br "A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, (4) dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
ZAMOS pisze:Oby tak się nigdy nie stało. Biblijny bóg nic wspólnego z miłością nie ma.
Piszesz "Biblijny Bóg", a masz na myśli boga o jakim nauczali ludzie w tym wielkim światowym systemie religijnym.
Ten system kierował się naukami i stosował metody boga tego świata.

2Kor 4:3-4 br "A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, (4) dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga."
A jaki jest Bóg tego świata? Kim on jest? Dlaczego nazywasz władcę tego świata nazywasz Bogiem?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze: Dlaczego nazywasz władcę tego świata nazywasz Bogiem?
Ponieważ stwierdzam jedynie fakt. :-D
Na tym świecie rządzi On- Ten, któremu nie pokłonił się Jezus, a w którego władzy są wszystkie królestwa (i państwa) tego świata.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze: Dlaczego nazywasz władcę tego świata nazywasz Bogiem?
Ponieważ stwierdzam jedynie fakt. :-D
Na tym świecie rządzi On- Ten, któremu nie pokłonił się Jezus, a w którego władzy są wszystkie królestwa (i państwa) tego świata.
Czyli niegodziwiec, co rządzi tym światem jest Panem na którego powoływali się w Starym Testamencie Izraelici i wypełniali jego polecenia. Widzisz Henryk jak ładnie potwierdziłeś to, o czym ja piszę. Ten oszust, co podawał się za Boga i prowadził Izraelitów, nie był Bogiem o jakim świadectwo prawdy wydał Syn Boży.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:Czyli niegodziwiec, co rządzi tym światem jest Panem na którego powoływali się w Starym Testamencie Izraelici i wypełniali jego polecenia.
Błędny wniosek. :-(
Rz 3:29 br "Bo czyż Bóg jest tylko Bogiem Żydów? Czyż i nie pogan także? Z pewnością i pogan."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze:Czyli niegodziwiec, co rządzi tym światem jest Panem na którego powoływali się w Starym Testamencie Izraelici i wypełniali jego polecenia.
Błędny wniosek. :-(
Rz 3:29 br "Bo czyż Bóg jest tylko Bogiem Żydów? Czyż i nie pogan także? Z pewnością i pogan."
Bóg jest Bogiem wszystkich ludzi. Ale chyba wiesz, że słyszysz w sobie i głos Boga i głos niegodziwca. To zależy jakiemu głosowi chcesz służyć i któremu głosowi oddasz swoją wolę. Głos Boga będzie prowadził cię do zbawienia. Głos niegodziwca będzie tak oszukiwał, mamił, bo będzie chciał wprowadzić w duchową ciemność. To głos niegodziwca obiecuje profity tego świata. Głos Boga nie obiecuje, ale po prostu daje tym, co pragną trwać w Bogu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze: Ale chyba wiesz, że słyszysz w sobie i głos Boga i głos niegodziwca.
Nie słyszę żadnych głosów. Ale to zbytnio mnie nie martwi.
Posiadam jedynie wiedzę na temat woli Boga oraz Jego woli względem ludzi i zasadzek tego innego boga.
To mi wystarcza.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze: Ale chyba wiesz, że słyszysz w sobie i głos Boga i głos niegodziwca.
Nie słyszę żadnych głosów. Ale to zbytnio mnie nie martwi.
Posiadam jedynie wiedzę na temat woli Boga oraz Jego woli względem ludzi i zasadzek tego innego boga.
To mi wystarcza.
Bóg jest tylko jeden. Nie ma innego Boga. Jest tylko oszust, który podaje się za Boga.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”