Doświadczenia z pogranicza życia i śmierci

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
wuka pisze: Nie moge tego czytac.
Wiem. Przyjemniej i cieplej byłoby nam na duszy, gdybyśmy wszyscy pochodzili w prostej linii od cesarza Rzymskiego.
Może tylko nie Kaliguli. :-(
Sorki, ale z tego co tu czytam, to chyba wielu z was od Kaliguli w prostej linni, jak drut.
Mnie nie jest potrzebne ciepło na duszy, bo wiem kim jestem. Żaden Rzym, to tylko wskazuje, że dalej nic nie widzisz. Doucz się. Obszerne materiały już są dostępne nawet w sieci i nie trzeba wydawać pieniędzy na książki drukowane, co kiedyś było koniecznością, aby czegokolwiek się dowiedzieć. A nawet motywacją do nauki języków, kiedy chciało się koniecznie coś przeczytac, a nie było książki dostępnej po polsku. Teraz masz wszystko na talerzu, a i tak nic cię nie obchodzi poza szuflada w której siedzisz, a klucz się zgubił w głębokiej studni.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Henryk pisze:Może tylko nie Kaliguli.
Pewnie od Heliogabala
wuka pisze:Ignorancja, ignorancja, skandaliczna ignorancja. :aaa: Nie moge tego czytac.
To straszne, jak można! Czy wiesz o dokumentach..e, i tak nie zechcesz sprawdzić.
Wuka a może ty znajdziesz dla mnie jakiś marny pieniążek wielkolechicki.
Oddam swoje aureusy a są trochę warte,wszystkie za jeden pieniążek z certyfikatem autentyczności.
To jak?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:
amiko pisze: Wielka Lechia istniała. To były ogromne tereny.
Ambicja, ta wygórowana i bezpodstawna, nie pozwala nam przyznać, że nasi pradziadowie byli dzikusami mieszkającymi w większości w ziemiankach.
Trudnili się zbieractwem i rozbojami.
Jest co prawda pozostałość grodu choćby w Biskupinie, ale nikt nie potrafi określić jaka grupa etniczna zamieszkiwała go.
To ty mi powiedz w takim razie,jakim cudem na terenach zamieszkalych przez dzikusow w lepiankach odnaleziono najstarszy,znany wizerunek wozu kolowego?Z,bagatela...ponad trzech tysiecy lat?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:To ty mi powiedz w takim razie,jakim cudem na terenach zamieszkalych przez dzikusow w lepiankach odnaleziono najstarszy,znany wizerunek wozu kolowego?Z,bagatela...ponad trzech tysiecy lat?
A wiesz?
Ja nawet znam kogoś, kto wyjechał z Polski i jeździ po Stanach Zjednoczonych samochodem. :lol:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

booris pisze:Z,bagatela...ponad trzech tysiecy lat?
Coś ci się pokiełbasiło booris. trzy tysiące lat przed naszą erą...neolit.
druga sprawa:
nie jest pewne czy jest to wizerunek pojazdu.
Ciekawe,że jest tam rysunek pięciu kół.
Rozumiem,że w przypadku złapania kapcia
:hehe:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

kansyheniek pisze: Ciekawe,że jest tam rysunek pięciu kół.
No... kierownica. :crazy:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Poczet Królów Wielkiego Imperium Lechitów z klasztoru na słowiańskim miejscu mocy – Jasnej Górze

Obrazek
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

amiko pisze:Poczet Królów Wielkiego Imperium Lechitów z klasztoru na słowiańskim miejscu mocy – Jasnej Górze
Daruj sobie te śmieci.
Za takie coś nie wymienię aureusów.
Dawaj lepiej pieniążek z certyfikatem a dostaniesz je wszystkie.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Wiesz...Gobekli Tepe jest starsze od wazy z Bronocic i jakies szesc tysiecy lat-to jakis tysiac lat przed neolitem.Neolit jest datowany na dziewiec tysiecy lat pne.-to tak tylko informacyjnie.
Poza tym mam wiecej zaufania do fachowcow,niz do twoich watpliwosci.
A co do kola-chcialbym zobaczyc Twoja mine,gdyby sie okazalo ze masz racje. :-D

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

booris pisze:oza tym mam wiecej zaufania do fachowcow,niz do twoich watpliwosci.
Nie jestem pewny czy odpisywałeś do mnie.
Ten rysunek jest tak interpretowany jako wóz.
Czytałem o tej wazie i przyznaję ,że ta interpretacja jest najbardziej logiczna.
Tylko co ta waza ma wspólnego ze Słowianami,czy tym bardziej Lechitami Wielkimi?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

kansyheniek pisze:
booris pisze:oza tym mam wiecej zaufania do fachowcow,niz do twoich watpliwosci.
Nie jestem pewny czy odpisywałeś do mnie.
Ten rysunek jest tak interpretowany jako wóz.
Czytałem o tej wazie i przyznaję ,że ta interpretacja jest najbardziej logiczna.
Tylko co ta waza ma wspólnego ze Słowianami,czy tym bardziej Lechitami Wielkimi?
Pewnie tyle samo tyle samo,co Slowianie i Lechici z tematem tego watku.Henryk napisal o naszych przodkach dzikusach w lepiankach,no to mu pokazalem ze to zdolne dzikusy byly i na dodatek dosc cywilizowane.Tyle,ze Henryk prawdopodobnie o wazie z Broncic nigdy nie slyszal,bo napisal mi w odpowiedzi opowiesc o jakims turyscie.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:Wuka a może ty znajdziesz dla mnie jakiś marny pieniążek wielkolechicki.
Oddam swoje aureusy a są trochę warte,wszystkie za jeden pieniążek z certyfikatem autentyczności.
To jak?
Każdy zabytek, także pieniążek, byłby przeze mnie oddany do Muzeum Archeologicznego (najpewniej do Gdańska). A swoje aureusy potraktuj, jak drobne na lizaka, nie robią na mnie żadnego wrażenia. Nie wszystko mierzę wartością pieniędzy, a już na pewno żadnego zabytku kultury światowej nie dałabym za żadne pieniądze prywatnemu kolekcjonerowi. No i chyba zdajesz sobie sprawę, że ten jeden pożądany przez ciebie pieniążek byłby bezcenny.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:Każdy zabytek, także pieniążek, byłby
Byłby...
sfera marzeń i odlotów a nawet głupoty.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

kansyheniek pisze:
wuka pisze:Każdy zabytek, także pieniążek, byłby
Byłby...
sfera marzeń i odlotów.
Marzeń :?:
Masz pojęcie ile zabytków jest wystawianych, a znalezionych przeze mnie?
Masz pojęcie przez ile lat, każdego roku, brałam udział w wykopaliskach?
Nie masz.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

wuka pisze:Masz pojęcie ile zabytków jest wystawianych, a znalezionych przeze mnie?
wybacz nie jestem zainteresowany.
wuka pisze:Masz pojęcie przez ile lat, każdego roku, brałam udział w wykopaliskach?
Wybacz nie jestem zainteresowany

Pisząc: byłby,miałem na myśli Wielkolechicką monetę.
Znalezienie takiej monety to jest sfera marzeń,odlotów itd.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”