Czy zwierzęta mają duszę?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wuka »

No to idź sobie na forum o reinkarnacji
A może ty sobie idź na forum dla wrednych ludzi.
Wielu odetchnie z ulgą.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Wywaliłeś mnie, panie modzie.
Wywaliłem??? :aaa:
Wystarczy powiedzieć tobie, że nie zgadzam się z twoim wnioskiem i traktujesz to jako wywalenie? :aaa:
Sama się wywalasz :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: nike »

PRZEDSZKOLE, A MOŻE NAWET ŻŁOBEK.
Dorośli ludzie a nie potrafią dyskutować, tylko albo czepiają się religii, że taka owaka, albo wszystkich piszących puszkują i wtedy powstają WY, MY, WAS a przecież BLIŹNIMI jesteśmy, kochajmy się pomagajmy sobie i rozmawiajmy kulturalnie, czy to takie trudne jest? TRUDNE bo ja to ta mądra jestem kto mi podskoczy prawda

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wybrana »

Bobo, a ty nie wierzysz w nieśmiertelną duszę? 😱
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Bobo »

Nie wierzę.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
01 sie 2020, 18:40
Nie wierzę.
Tak poważnie to piszesz? Bo mi nie chce się wierzyć, że Ty nie wierzysz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:Tak poważnie to piszesz? Bo mi nie chce się wierzyć, że Ty nie wierzysz.
Poważnie. A dlaczego miałbym wierzyć w nieśmiertelną duszę?
Chodzi mi o podstawę biblijną. Pogańskie lub prywatne filozofie mnie nie interesują.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wybrana »

Ale we wszystkich Ewangeliach Nowego Testamentu Jezus uczył, że każdy kto w Niego uwierzy, nie umrze, a będzie mieć żywot wieczny. Jest tu mowa o życiu wiecznym duszy, bo Jezus o ciele nie mówił. @Bobo, nie przyjmujesz nauk Biblii - Nowego Testamentu?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Bobo »

Mówił o zmartwychwstaniu a nie o nieśmiertelnej duszy. Jedno drugie wyklucza.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: nike »

Ja uważam,że zwierzęta podobnie i ludzie są duszami żyjącymi.

Biblia Gdańska:
Rzekł też Bóg: Niech wyda ziemia duszę żywiącą według rodzaju swego; bydło i płaz, i zwierz ziemski, według rodzaju swego; i stało się tak.
Rdz 2:7 bg "Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą."

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Bobo »

No właśnie nike. Kwestia którą zagubiono czy człowiek/zwierzęta: są duszami czy mają w sobie jakąś nieśmiertelną duszę.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
01 sie 2020, 19:43
Mówił o zmartwychwstaniu a nie o nieśmiertelnej duszy. Jedno drugie wyklucza.
A ty uważasz, że te strawione przez robale ziemskie ciała zmartwychwstają? Bobo, czy tak jak ty myślą wszyscy SJ? Ciało ziemskie powstało z ziemi i należy do ziemi, ale ludzie mają duszę. Bobo, a ludzie mają duszę, czy tylko ciało? Na co im ta dusza, skoro tylko ciało ma znaczenie? Bóg stworzył według Księgi Rodzaju na swój obraz i podobieństwo z ciała, czy z ducha?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: nike »

wybrana pisze:
01 sie 2020, 19:25
Ale we wszystkich Ewangeliach Nowego Testamentu Jezus uczył, że każdy kto w Niego uwierzy, nie umrze, a będzie mieć żywot wieczny. Jest tu mowa o życiu wiecznym duszy, bo Jezus o ciele nie mówił. @Bobo, nie przyjmujesz nauk Biblii - Nowego Testamentu?
Owszem nie umrze na wieki, a ze śmierci Adamowej zostanie każda osoba wzbudzona, chyba,że była Nowym Stworzeniem i zgrzeszyła przeciw Duchowi Świętemu. Pismo Święte mówi,że w Tysiącleciu jeżeli ktoś nie zastosuje się do wymaganych warunków umrze śmiercią drugą i od tej śmierci z martwych wzbudzenia nie ma.
Wieczny żywot otrzymamy dopiero na końcu Tysiąclecia jak sobie oczywiście na niego zasłużymy, nie jest tu mowa o duszy, tylko wstanie cały człowiek z grobu i na ziemi będzie mieszkał.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wybrana »

Bobo, nike, dalam odpowiedz dla was tu
viewtopic.php?f=32&t=241&p=472823#p472823
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: booris »

Bobo,napisales duzo roznych slow w odpowiedzi na moje slowa,ale...z dyskusji w temacie "Czy zwierzeta maja dusze?" ,ty sie rozpisales o duszy niesmiertelnej.W moim poscie nie znajdziesz o tym ani slowa.Dlatego tez zacytowalem Koheleta i dlatego tez pominalem werset o ktorym wspomniales.W tym przypadku niczego on nie zmienia.I nie,nie jest bledem powolywanie sie wlasnie na Koheleta,bo on wyraznie mowi:
"(...) i oddech życia ten sam."
Nawet w przekladzie Nowego Swiata jest powiedziane,ze i ludzie i zwierzeta maja jednego ducha.
Nie mam pojecia o co chodzi w twoim nawiazaniu do buddyzmu i reinkarnacji-skad ci sie to wzielo?Z tego iz napisalem,ze pojecie duszy jest starsze niz Biblia?Przeciez to oczywiste.Tak samo jak jest oczywiste,ze filozofia grecka jest niemiarodajna,co wynika z prostego faktu-pojecie duszy istnialo wczesniej niz filozofia.Polecam Parandowskiego.Dowiesz sie,co sie dzialo z Grekami po smierci i czy mieli dusze.A sa to wierzenia z czasow,kiedy o filozofii nie snilo sie najstarszym filozofom.
Bobo,jak bede chcial pojsc na forum wyznawcow kamieni,to na pewno nie pojde na forum o reinkarnacji,bo tam nic nie znajde.Natomiast na tym forum jak najbardziej znajde tematy o swietych obrazach czy posagach.Czy posag swietego zrobiony z kamienia to jest jeszcze kamien,czy juz nie?Natomiast jednej rzeczy jestem absolutnie pewien-to ja bede decydowal gdzie chce pojsc,a gdzie nie! :D
Ludzie nie czytaja,Bobo.Gdybys przeczytal moj post,wiedzialbys ze nigdzie nie pisalem o duszy niesmiertelnej,wiec przypisywanie mi tego,to...pomylka.Mydlo.
Kolorowych snow i slonecznego poranka,Bobo. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”