Czy zwierzęta mają duszę?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: nike »

wuka pisze:
07 sie 2020, 14:36
Bobo pisze:
07 sie 2020, 14:16
wuka pisze:Wraca do Boga, czyli tam, gdzie była przedtem i tam się uczy dalej, przygotowuje na następną rundę na ziemi.
Biblią tego nie udowodnisz, niestety :-D
Nawet jeśli energia wraca do Boga to nie oznacza, że ona żyje jako świadoma istota ;-)
Energia to nie istota.
Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że świadomość jest właśnie tym, co żyje poza nami, poza naszym ziemskim ciałem. Różnie się mówi-osoba, jażń,dusza,duch. Nasza świadomość gromadzi wszystki dane.To taki dysk? Tam nic nie ginie i jest zawsze dostępne.
A tak w ogóle to faktycznie tamat rozwinął się nie w kierunku zwierząt. Możesz go ,te posty ze zboczonej, zwierzęcej tematycznie drogi ;-) , przenieść do tematu o duszy? Jest taki a chyba nawet dwa.
I jeszcze jedno. Bezpośrednimi wersetami z Biblii nie udowodnię, ale pamiętaj o dowodach pośrednich. O Jezusie, wiecznie żyjącym, o Starcach, o Ezechielu, Janie, Eliaszu, Mojżeszu...
To są wskazówki. Kto ma uszy...itd.
Możesz mi pomóc i udowodnić jak mówisz pośrednio biblią tę twoją teorię, będę zobowiązana. :-)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wuka »

pośrednio biblią tę twoją teorię,

Teoria nie siest moja - to po pierwsze. Ja tylko dość, jak widać nieudolnie, próbuję przekazać pewne myśli.
Jan Chrzciciel był wcieleniem Eliasza (gdzieś podawałam wersety, chyba wczoraj). I uprzedzam, znam teorię i tłumaczenia o ducho eliaszowym itp.wykładnie.
Mojżesz i Eliasz przy Przemienieniu - to przecież żywe osoby. Jak by nie patrzeć, ponoć umarli a ukazali się żywi. Dusze więc żyją.
Nike , temat jest tak szeroki, a ja nie mam umiejętności "na kolanie" zupełnie niezainteresowanym tłumaczyc. Naprawdę można poczytać, posłuchać chociazby w internecie. Też o tym już pisałam.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: nike »

wuka pisze:
07 sie 2020, 15:51
pośrednio biblią tę twoją teorię,

Teoria nie siest moja - to po pierwsze. Ja tylko dość, jak widać nieudolnie, próbuję przekazać pewne myśli.
Jan Chrzciciel był wcieleniem Eliasza (gdzieś podawałam wersety, chyba wczoraj). I uprzedzam, znam teorię i tłumaczenia o ducho eliaszowym itp.wykładnie.
Mojżesz i Eliasz przy Przemienieniu - to przecież żywe osoby. Jak by nie patrzeć, ponoć umarli a ukazali się żywi. Dusze więc żyją.
Nike , temat jest tak szeroki, a ja nie mam umiejętności "na kolanie" zupełnie niezainteresowanym tłumaczyc. Naprawdę można poczytać, posłuchać chociazby w internecie. Też o tym już pisałam.
Nie podałaś ani jednego pośredniego tekstu, przynajmniej nie do mnie. Tylko,że ja czytałam i o Eliaszu i o Janie, o Mojżeszu i nic tam takiego jak ty ja nie wyczytałam. A więc skoro jesteś tego pewna, to pomóż mi żebym ja też była pewna w tym co ty jesteś pewną.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wuka »

Nike. Dla mnie świat nie zaczyna się i nie kończy na Biblii. Już pisałam, że bezpośredniego cytatu nie ma. Są dowody pośrednie. A cytaty po daławał chyba w temacie o duszy. Jana, łk, Galacjan.
dodam, że aby zrozumieć kwestię nalezy naprawdę sięgnąć do literatury, a nawet do badań kwantowych. Obecnie fizyka kwantowa potwierdza wiele zagadnień biblijnych, o duszy, o życiu po śmierci, o świadomości, którą jesteśmy.
Ale to trzeba chcieć zaczerpnąć z badań instytutów, które od wielu, wielu lat zajmują się poznawaniem światów i życia innego niż tu i teraz.
|Ty wołasz tylko o cytaty. Widocznie nic poza cytatami poza literą Księgi nie interesuje cię. Zawężasz swpje życie i postrzeganie do cytatów. Ja tak wiele lat robiłam. Mnie to nie satysfakcjonowało, co nie znaczy że ciebie tez nie musi. Może to jest dla ciebie dobre i wystarczające. Nic na siłę.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Krystian »

wuka pisze:
07 sie 2020, 15:51
pośrednio biblią tę twoją teorię,

Teoria nie siest moja - to po pierwsze. Ja tylko dość, jak widać nieudolnie, próbuję przekazać pewne myśli.
Jan Chrzciciel był wcieleniem Eliasza (gdzieś podawałam wersety, chyba wczoraj). I uprzedzam, znam teorię i tłumaczenia o ducho eliaszowym itp.wykładnie.
Mojżesz i Eliasz przy Przemienieniu - to przecież żywe osoby. Jak by nie patrzeć, ponoć umarli a ukazali się żywi. Dusze więc żyją.
Nike , temat jest tak szeroki, a ja nie mam umiejętności "na kolanie" zupełnie niezainteresowanym tłumaczyc. Naprawdę można poczytać, posłuchać chociazby w internecie. Też o tym już pisałam.
Wuka, teoria jest tylko Twoja.
Nie podajesz żadnych wersetów z Biblii.
Bobo i Nike się podpierają Biblią, Ty natomiast swoją filozofią
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
07 sie 2020, 18:27
wuka pisze:
07 sie 2020, 15:51
pośrednio biblią tę twoją teorię,

Teoria nie siest moja - to po pierwsze. Ja tylko dość, jak widać nieudolnie, próbuję przekazać pewne myśli.
Jan Chrzciciel był wcieleniem Eliasza (gdzieś podawałam wersety, chyba wczoraj). I uprzedzam, znam teorię i tłumaczenia o ducho eliaszowym itp.wykładnie.
Mojżesz i Eliasz przy Przemienieniu - to przecież żywe osoby. Jak by nie patrzeć, ponoć umarli a ukazali się żywi. Dusze więc żyją.
Nike , temat jest tak szeroki, a ja nie mam umiejętności "na kolanie" zupełnie niezainteresowanym tłumaczyc. Naprawdę można poczytać, posłuchać chociazby w internecie. Też o tym już pisałam.
Wuka, teoria jest tylko Twoja.
Nie podajesz żadnych wersetów z Biblii.
Bobo i Nike się podpierają Biblią, Ty natomiast swoją filozofią
Nawet gdyby była tylko moja (szkoda, że nie jest-byłabym sławna i bogata), to co w tym złego? To, że myślę? Że szukam odpowiedzi? Nie zamykam życia w wersetach jednej Księgi.
Ja jesteś taki mądry to podaj wetsety w tym temacie: viewtopic.php?f=26&p=473156#p473156 Jakoś nikt się nie kwapi, aby zasadniczą sprawę poprzeć naukami Jezusa.
Ileż razy można tłumaczyć, że e tam. Nie warto.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Bobo »

wuka... czy Jan Chrzciciel to był reinkarnowany Eliasz?
Kiedyś do Jana przyszli żydzi i zapytali go:

Oto co zaświadczył Jan, gdy Żydzi wysłali do niego kapłanów i Lewitów z Jerozolimy, żeby go spytali: „Kim jesteś?”. 20 Nie uchylał się od odpowiedzi, ale otwarcie wyznał: „Nie jestem Chrystusem”. 21 Wtedy go zapytali: „Kim więc jesteś? Eliaszem?”. Odrzekł: „Nie”.

Tak więc, żadna to przesłanka na reinkarnację w Biblii. No chyba, że uznasz, że Jan się pomylił w odpowiedzi.
Natomiast wypowiedź Jezusa, że Jan był Eliaszem... nie należało tego brać dosłownie. A już tym bardziej jako przesłankę reinkarnacji :-)
Tak więc LIPA. Nie kupuję twojego argumentu. Jan wiedział kim jest a kim nie jest.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wuka »

Jan był Eliaszem... nie należało tego brać dosłownie
Zarzucasz Jezusowi kłamstwo!
I to jest LIPA.
A zarazem ciekawostka. Kiedy wygodne to nakazujecie nauk Jezusa się trzymać, a kiedy coś nie pasuje, to okazuje się, że interpretatorzy po kilkuset latach, po wielu poprawkach, przeredagowań...mają rację? A Jezus bujał jak najęty?
Może i nie jest to dowód dla wielu, ale dla wielu jednak jest.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Bobo »

Nie zarzucam mu kłamstwa. Tak jak nie zarzucam mu kłamstwa, gdy o sobie powiedział, że jest bramą. Bo dosłownie nie był.
Podobnie z Janem. Tak jak Eliasz poprzedzał proroka Elizeusza, tak Jan poprzedzał służbę Jezusa. Podobna rola.
Nie widzę tu niczego z reinkarnacji. Zresztą... gdzie ten Eliasz przebywał przez tych kilka wieków do czasów Jezusa?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Krystian »

Wuka nie kombinuj.
Każdy wyznawca Pana Jezusa, powie CI, że reinkarnacja pochodzi od szatana.
Nie idź tą drogą :bardzo_smutny:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
07 sie 2020, 21:26
Wuka nie kombinuj.
Każdy wyznawca Pana Jezusa, powie CI, że reinkarnacja pochodzi od szatana.
Nie idź tą drogą :bardzo_smutny:
Udowodnij mi, że reinkarnacja pochodzi od szatana.
Chcę twardych dowodów.
To po prostu żałosne i śmieszne. Z kim ja tu gadam :roll:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Krystian »

Przeczytaj, choć raz Biblię
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
07 sie 2020, 21:56
Przeczytaj, choć raz Biblię
Raż :aaa: :mysli: Aż tyle? Nie dam rady.
A teraz daj dowody. Niepodważalne, a nie własne wymysły. Nawet nie własne, tylko zasłyszane i wbite do głowy. Nie wiem czy ci współczuć czy :cry: :panda:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: Krystian »

Pan Jezus uczył o zmartwychwstaniu, nie o jakiejś reinkarnacji.
Głosisz błędną ewangelię.
Odcinam się od Ciebie.
Chrystianin z taką osobą jak Ty nie powinien rozmawiać
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy zwierzęta mają duszę?

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
07 sie 2020, 22:13
Pan Jezus uczył o zmartwychwstaniu, nie o jakiejś reinkarnacji.
Głosisz błędną ewangelię.
Odcinam się od Ciebie.
Chrystianin z taką osobą jak Ty nie powinien rozmawiać
Bardzo słusznie robisz, chrystianinie Krystianie. Popieram i cieszę się, że mam jednego ignoranta z głowy :s_oczko: :sniezek: :skok:
A dowodów na sztańskie pochodzenie reinkarnacji, jak nie było, tak nie ma :xdiabel: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”