"ożywieni będą" 1Kor 15:22

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

nike pisze:
04 paź 2020, 22:10
Wuka napisała/
Sprawa nr.1
Zmartwychwstanie Jezusa. Ciało leżało w grobie, prawda? Ale dusza przez 3 dni odwiedzała "jakieś" miejsca. Pomijając już kwestie jakie to miejsca, bo jedni mówią o piekle, inni o czyśćcu - nie wgłębiam się - ale świadomość/dusza/duch Jezusa żył i działał w świecie dla nas niewidzialnym. No i kwestia komu głosił tam jakieś wieści? Komuś kto żyje i rozumie. Skoro wszyscy zmarli śpią to...z kim rozmawiał Jezus przez 3 dni leżenia ciała w grobie?
Gdzie o tym wyczytałaś w Biblii? ja prosiłam o dowody ,że dusza po śmierci żyje a nie bajki i dalej o nie proszę.
Jak została stworzona dusza ludzka
Udając się do 1 Mojż. 2:7 czytamy: „Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął [hebr. dmuchnął] w oblicze jego dech [hebr. wiatr, moc] żywota [hebr. życia, l. mn., to znaczy, że życie jako takie było wspólne wszystkim żywym stworzeniom]. I stał się człowiek duszą żywiącą [to jest, istotą czującą]
Innymi słowy termin „dusza żywiąca”oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle co „istota czująca”, to znaczy istota zdolna do odczuwania, postrzegania i myślenia
Niższe zwierzęta są także duszami
Tak więc zobaczymy jak to się dzieje, że Pismo Święte mówi o „duszy” w odniesieniu do niższych zwierząt. Podobnie jak człowiek, są one istotami czującymi lub istotami inteligentnymi, jednakże niższych rodzajów. Podobnie jak człowiek, mogą słyszeć, czuć, odczuwać smak i mieć powonienie. I każde też może rozumować, odpowiednio do poziomu swego własnego organizmu, chociaż żadne nie umie wnioskować w sposób zawiły, lub na tak wysokim poziomie jak człowiek. Różnica ta nie jest wynikiem posiadania przez człowieka innego rodzaju życia niż to, jakie posiadają niższe zwierzęta, wszyscy bowiem posiadają podobne siły witalne, z tego samego źródła lub fontanny życia, tego samego Stwórcy.
W taki sposób Biblia przedstawia DUSZĘ LUDZKĄ LUB NIŻSZYCH ISTOT.
Piszesz nie na temat. Jak powstała dusza...
Dusze zwierząt...
A reszta punktów? Tylko do tego możecie się przyczepić?
Prosiłaś o przykłady. Teraz chcesz wersety, a za chwilę dasz polecenie, abym za uszy ci jakąś duszę przywlokła i na forum przedstawiła, a ty dalej będziesz swoje wiedziała.
Na innym forum kilometrowe dyskusje były z adwentystami i tak jak tu - żaden argument nie przemawiał. Ciągle tylko...Łzarz to, a Kohelet tamto i tak w kółko.
Myślałam, że z tobą będzie jakaś rozsądna dyskusja. Widzę, że nie będzie. Toteż pogadajcie sobie z Henrykiem o swojej "GUPIEJ wuce spod ZLEWOZMYWAKA".

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wybrana »

nike pisze:
04 paź 2020, 22:10

Gdzie o tym wyczytałaś w Biblii? ja prosiłam o dowody ,że dusza po śmierci żyje a nie bajki i dalej o nie proszę.
Jak została stworzona dusza ludzka
Udając się do 1 Mojż. 2:7 czytamy: „Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął [hebr. dmuchnął] w oblicze jego dech [hebr. wiatr, moc] żywota [hebr. życia, l. mn., to znaczy, że życie jako takie było wspólne wszystkim żywym stworzeniom]. I stał się człowiek duszą żywiącą [to jest, istotą czującą]
Innymi słowy termin „dusza żywiąca”oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle co „istota czująca”, to znaczy istota zdolna do odczuwania, postrzegania i myślenia
Niższe zwierzęta są także duszami
Tak więc zobaczymy jak to się dzieje, że Pismo Święte mówi o „duszy” w odniesieniu do niższych zwierząt. Podobnie jak człowiek, są one istotami czującymi lub istotami inteligentnymi, jednakże niższych rodzajów. Podobnie jak człowiek, mogą słyszeć, czuć, odczuwać smak i mieć powonienie. I każde też może rozumować, odpowiednio do poziomu swego własnego organizmu, chociaż żadne nie umie wnioskować w sposób zawiły, lub na tak wysokim poziomie jak człowiek. Różnica ta nie jest wynikiem posiadania przez człowieka innego rodzaju życia niż to, jakie posiadają niższe zwierzęta, wszyscy bowiem posiadają podobne siły witalne, z tego samego źródła lub fontanny życia, tego samego Stwórcy.
W taki sposób Biblia przedstawia DUSZĘ LUDZKĄ LUB NIŻSZYCH ISTOT.
Nike, powiem Ci, że Twój tok rozumowania jest błędny. Dusza, to nie tylko tchnienie, ale duszę człowieka ubogaca Duch Boży i tym dusza człowieka różni się od duszy innych stworzeń. A na pewno wiesz, że Bóg jest wieczny, więc dusza człowieka stworzona na obraz i podobieństwo Boże - też jest wieczna. Nie wszystko Biblia ci wyjaśni, chociaż byś zjadła wszystkie czarne literki. Czy Biblia mówi coś Ci o stworzeniu innych planet? O stworzeniu gwiazd? O prawach grawitacji? O pierwiastkach chemicznych? O innych poza słonecznych światach? O prawach przyciągania magnetycznego? O funkcji działania światła na materię? Itd. Więc na podstawie tego pisma nie twórz teorii życia i praw kosmicznych. Z ciała jesteśmy częścią ziemi tak jak inne zwierzęta i powracamy do ziemi. Z ducha jesteśmy dziećmi Bożymi lub niewolnikami szatana. To zależy kogo uważamy za Ojca i komu służymy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
04 paź 2020, 23:34
Nike, powiem Ci, że Twój tok rozumowania jest błędny.
Pogląd Nike jest oparty na Sowie Bożym.
Twój pogląd jest wyssany z palca.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
05 paź 2020, 8:11
Pogląd Nike jest oparty na Sowie Bożym.
Twój pogląd jest wyssany z palca.
A to ciekawe? Henryk zaprzecza prawom fizyki, istnieniu planet i innych galaktyka. Ty jeszcze nie wyszedłeś że starożytności, bo karmisz się wiedzą i ograniczeniem ludów pierwotnych. Twoja dusza mimo kilkutysięcznego upływowi czasu, dalej jest na poziomie pierwotnym. Nie wiesz czym się wzrastanie, bo nie wierzysz w duchowość człowieka. Jesteś dalej niewolnikiem ziemskiej egzystencji i z takim tokiem rozumowania u ciebie metanoja nie następuje. Tak jak nike napisała, taka dusza nie różni się od duszy zwierzęcia, bo nie ma nic oprócz tchnienia.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

wybrana napisała/
A
to ciekawe? Henryk zaprzecza prawom fizyki, istnieniu planet i innych galaktyka.
W którym miejscu Henryk zaprzecza prawom FIZYKI? Biblia mówi dużo o fizyce i na niej się opiera, wiesz wybrana tak sobie gadać, to jest prawda, a to nie prawda żeby gadać to każdy może, bo akurat takie gadanie to nic nie kosztuje, ale BIBLIA jest to SŁOWO BOGA NAJWYŻSZEGO więc warto się skupić jak się chce coś powiedzieć.
wybrana napisała/
Tak jak nike napisała, taka dusza nie różni się od duszy zwierzęcia, bo nie ma nic oprócz tchnienia.
A czym się różni?
Wybrana jest to forum BIBLIJNE a wiec udowodnij mi biblijnie, że mój pogląd jest błędny.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wybrana »

Nike, trzeba czytać ze zrozumieniem i widzieć szerzej niż te małe czarne literki. Ani tobie, ani Henrykowi nikt nie jest wstanie tego wytłumaczyć, bo wy jesteście zamknięci w hermetycznym kokonie. Może to jeszcze nie czas, byscie się uwolnili z tych więzów niewoli, które was oplatają. Macie zawężoną percepcje pojmowania. Tak tkwicie w tej ziemskiej egzystencji, że nie dociera do was to co Jezus nauczał. Jezus nauczał, że w domu Ojca jest mieszkań wiele i że idzie, by nam zrobić miejsce. Czy chcecie się tam wybrać?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Nike, powiem Ci, że Twój tok rozumowania jest błędny. Dusza, to nie tylko tchnienie, ale duszę człowieka ubogaca Duch Boży
Co to znaczy :---- ubogaca Duch BOŻY ?
Bo jeżeli rozumiesz, że BÓG dał Adamowi swojego DUCHA ŚWIETEGO którego posiada tylko BÓG i daje go komu chce, NIE DUSZĘ TYLKO DUCHA, dlaczego Adam zgrzeszył?

A tu troszkę o DUCHU Św. BOŻYM

Łk 11:13 BT2 "Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą."
J 20:22 BT2 "Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!"
Dz 1:2 BT2 "aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba."

Czy BÓG rozdawał DUSZĘ swoją czy swojego osobistego DUCHA ŚWIĘTEGO ? Komu dawał? Tylko swoim szczerym wyznawcom.
Co to jest ten DUCH? ----
Jest to zarodek w naszym mózgu który rozwija NOWE STWORZENIE, dlatego dostają go wyjątkowi ludzie bo----
J 3:9 EKU "Każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy, gdyż pozostaje w nim nasienie Boga i nie może grzeszyć, bo narodził się z Boga."
wybrana napisała/
A na pewno wiesz, że Bóg jest wieczny, więc dusza człowieka stworzona na obraz i podobieństwo Boże - też jest wieczna.
A gdzie jest napisane, że Bóg stworzył DUSZĘ OPRÓCZ ADAMA NA SWÓJ OBRAZ ?
wybrana napisała/
Nie wszystko Biblia ci wyjaśni, chociaż byś zjadła wszystkie czarne literki.
Nie jem liter .
wybrana napisała/
Czy Biblia mówi coś Ci o stworzeniu innych planet? O stworzeniu gwiazd? O prawach grawitacji? O pierwiastkach chemicznych? O innych poza słonecznych światach? O prawach przyciągania magnetycznego? O funkcji działania światła na materię? Itd.
Bardzo dużo mówi, ty nie czytałaś, to musisz nadrobić,
wybrana napisała/
Więc na podstawie tego pisma nie twórz teorii życia i praw kosmicznych.
Jakiego pisma? mówisz o BIBLII ?
i ty śmiesz PODPISYWAĆ SIĘ JEZUS MOIM ZBAWCĄ ???

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
05 paź 2020, 9:47
Nike, trzeba czytać ze zrozumieniem i widzieć szerzej niż te małe czarne literki.
Jednym słowem, należy dodać te literki, które "Wybrana" wyssała z palca.
Można dodać też to wygrzebane zza paznokcia. :xhehe:
Dopiero wtedy osiągnie się "oświecenie". :crazy:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

Wybrana.
Sama widzisz, że nie ma sensu żaden kontakt z takimi ludźmi.
Szkoda czasu i nerwów, nic nie wytłumaczysz, nie porozmawiasz tylko się nałykasz złej energii, którą Henryk pluje w każdym poście.
Wstydź się, facet. I tacy są niby napełnieni Duchem św.? O zgrozo. Jakie towarzystwo w tym ich niebie będzie.
Mam nadzieję, że ja trafię do normalsów.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

Przypowieść z dedykacją dla wielu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wybrana »

To ja też napisze przypowieść. W małym miasteczku była duża powódź. Podjeżdżają strażacy pontonem pod Kościół i wołają - proszę księdza proszę wsiadać, bo woda wzbiera i za chwilę zaleje Kościół i ksiądz utonie. Ksiądz odpowiedział - ja się modlę i głęboko wierzę, że Bóg mnie uratuje. Podjeżdżali strażacy 2 raz i 3 raz i zawsze ksiądz odmówił. Wezbrała woda i ksiądz utonął. Stanął ksiądz rozżalony przed Bogiem i mówi - Panie Boże ja się tak mocno modliłem i mocno wierzyłem, a Ty mnie zawiodłeś. Bóg odpowiedział - trzy razy po ciebie ludzi posyłałem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

wuka napisała/
Wybrana.
Sama widzisz, że nie ma sensu żaden kontakt z takimi ludźmi.
Szkoda czasu i nerwów, nic nie wytłumaczysz, nie porozmawiasz tylko się nałykasz złej energii, którą Henryk pluje w każdym poście.
Wstydź się, facet. I tacy są niby napełnieni Duchem św.? O zgrozo. Jakie towarzystwo w tym ich niebie będzie.
Mam nadzieję, że ja trafię do normalsów.
:xoczko: :xoczko: :xoczko: :xoczko: :xoczko: :xoczko:
Ja ci wuko odpiszę na ten post:---
Jest tekst który mówi tak:------ 1Kor 9:16 UBG "Jeśli bowiem głoszę ewangelię, nie mam się czym chlubić, bo nałożono na mnie ten obowiązek, a biada mi, gdybym ewangelii nie głosił."
Dlatego my przy każdej okazji opowiadamy i głosimy Ewangelie, która jest zapisana właśnie w BIBLII, wiec opowiadamy o
Biblii, a nie o reinkarnacji, czy gadach, czy innym szatańskim wyskoku, jaki właśnie na tym forum się dzieje, ku mojemu rozczarowaniu, bo dawniej tak nie było.
Mówisz, że nam nic nie można wytłumaczyć, MOŻNA I TO DUZO WYTŁUMACZYĆ, ALE NIE NARZUCAĆ SZATAŃSKICH BZDUR NA SIŁĘ I ZA TO ŻE NIE PRZYJMUJEMY PONIŻAĆ NAS. A kiedy proszę o dowody biblijne to nie potraficie ich mi zacytować I TO JEST SMUTNE BARDZO. A do nieba to garniecie sie z butami hahaha.
Henryk do nieba to raczej sie nie wybiera, bo ja na pewno nie .
Wuko nigdzie nie trafisz będziesz tu na ziemi i dalej na wzajem będziemy sobie zatruwać życie, ile razy ty mi dokuczyłaś? A przecież jestem na forum od kilku dni, dokuczamy sobie na wzajem bo jesteśmy tylko ludźmi.
W jednym do ciebie poscie zadałam ci zagadkę rozwiązałaś ją? To o naszych charakterach jest.
zagadka -----
Jest mały, czyha w nim zguba,
kilka przykładów znajdziesz w liście Jakuba.----

miłego dnia życzę :-D

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

A to jest moja przypowieść o dniu kobiet.:------

Dzień kobiet.
W jednym ręku tulipanek,
W drugim rajstopki kochane
Bez lampki wina się nie obyło
Bo przecież to święto było.

Mężczyźni z gracją się ustawiali,
Żeby życzenia złożyć swej pani.
Teraz już tradycja zanika,
Nie dostałam, nawet goździka.:-D
Czy o takich przypowieściach mówi BIBLIA ??? zauważyłam z waszej strony lekceważenie.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: amiko »

nike
Jest tekst który mówi tak:------ 1Kor 9:16 UBG "Jeśli bowiem głoszę ewangelię, nie mam się czym chlubić, bo nałożono na mnie ten obowiązek, a biada mi, gdybym ewangelii nie głosił."
Dlatego my przy każdej okazji opowiadamy i głosimy Ewangelie, która jest zapisana właśnie w BIBLII, wiec opowiadamy o
Biblii, a nie o reinkarnacji, czy gadach, czy innym szatańskim wyskoku, jaki właśnie na tym forum się dzieje, ku mojemu rozczarowaniu, bo dawniej tak nie było.

EWANGELIA CHRYSTUSOWA O OBECNYM W NAS CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE


Paweł głosicielem ewangelii chrystusowej (BiZTB, BW)

1 Kol.1.24-29

(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże,
(26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.
(28) Jego to zwiastujemy, napominając i nauczając każdego człowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.


Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas, który jest prawdziwym Słowem Bożym, a nie jest nim Biblia.

Wy nie głosicie ewangelii chrystusowej, o Chrystusie, prawdziwym Słowie Bożym. Opowiadacie nieprawdę o Biblii, że jest Słowem Bożym.

Wybacz, ale ja tylko stwierdzam fakty. To wytłumacz mi jak to jest możliwe.

Nie czytałaś w Biblii o wężu, plemieniu żmijowym, smoku, itd.?

Objawienie 12:9 I zrzucony został wielki smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, zwodzący cały świat. Został zrzucony na ziemię, z nim też zrzuceni zostali jego aniołowie...
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

Nike
Skoro nie jesteś w stanie odnieść się do tego: autor: wuka » wczoraj, o 16:08
Sprawa od 1-4
To nie widze sensu rozmowy.
Wszystko co napisałam jest w Biblii.
O gadasz, szatanie, smoku, reptilianach, gigantach, a także o REINKARNACJI itd.
Co do ducha, to Amiko powyżej sprawę zamknął trafnie.
Wy naprawdę nie znacie Chrystusa w nas, a jedynie na kartkach Pisma i to bardzo zmanipulowanego, okrojonego, przeinaczonego.
Niedawno teolog katolicki wypowiadał się, że Ewangelia Filipa, Tomasza i Apokalipsa Piotra powinny być ujęte w kanonie. Wszystkie powstały w I wieku *pod koniec najpóźniejsza - Filipa).
Są ciągle nowe badania. A wy trzymacie się sztywno litery.
To nie jest rozmowa.
Zarzucasz mi brzydkie zachowanie, to sobie poczytaj, jak twój brat w wierze wypowiada się o bożych stworzeniach, no chyba że uważacie resztę populacji za diabelskie stworzenia. Kto tam wie, jakie nauki potajemne macie.

Zagadek nie lubię. Wiersze też nie przemawiają do mnie. Proza jest moją domeną. Zawsze ceniłam sytuacje jasne, prawe, wprost, więc sobie daruj.
Lekceważenie i wręcz pogardę widzę od dawna od tych najbardziej ponoć świątobliwych i mających zbawienie w kieszeni.

Ja wiem, gdzie moja dusza będzie żyłą po śmierci i nie obawiaj się spotkania ze mną na ziemi.
W świecie duchowym na pewno się spotkamy, będziemy świadome tej wymiany uszczypliwości i rozważymy po co to się stało. Bo nic nie dzieje się bez przyczyny. Widocznie w duchowym świecie coś ustaliłyśmy.
Spotykamy się na pewno nie po raz pierwszy, tak jak z innymi piszącymi.
Do jednych czujemy od razu sympatię, to są nasze pokrewne dusze, nawet jeśli piszą w obecnym wcieleniu o sprawach niewygodnych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”