"ożywieni będą" 1Kor 15:22

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
04 paź 2020, 11:40
nike pisze:
03 paź 2020, 19:32
I ty w to wierzysz?
Nike, a ty wierzysz w to, że człowiek, który umarł po prostu śpi?
Chyba warto osobny wątek założyć, aby nie dyskutować w temacie, który informuje o śmierci dobrego człowieka.
Dusza jest nieśmiertelną, więc nie może spać.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
04 paź 2020, 11:54
wuka pisze:
04 paź 2020, 11:40
nike pisze:
03 paź 2020, 19:32
I ty w to wierzysz?
Nike, a ty wierzysz w to, że człowiek, który umarł po prostu śpi?
Chyba warto osobny wątek założyć, aby nie dyskutować w temacie, który informuje o śmierci dobrego człowieka.
Dusza jest nieśmiertelną, więc nie może spać.
Dokładnie tak, wybrana.
Jest tyle argumentów zarówno w PS, jak i relacjach ludzi dawniej i obecnie oraz sama logika podpowiada, że spanie to jakiś sekciarski wymysł. Piszę "sekciarski", ale w znaczeniu: marginalny, niszowy. Chyba adwentyści, badacze...kto jeszcze ma takie nauki?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
04 paź 2020, 12:07
wybrana pisze:
04 paź 2020, 11:54
wuka pisze:
04 paź 2020, 11:40


Nike, a ty wierzysz w to, że człowiek, który umarł po prostu śpi?
Chyba warto osobny wątek założyć, aby nie dyskutować w temacie, który informuje o śmierci dobrego człowieka.
Dusza jest nieśmiertelną, więc nie może spać.
Dokładnie tak, wybrana.
Jest tyle argumentów zarówno w PS, jak i relacjach ludzi dawniej i obecnie oraz sama logika podpowiada, że spanie to jakiś sekciarski wymysł. Piszę "sekciarski", ale w znaczeniu: marginalny, niszowy. Chyba adwentyści, badacze...kto jeszcze ma takie nauki?
Jak kto kto? Kto zabił ducha w ludziach i głosił, że tylko przez uczestnictwo w rytualnym kościele - daje zbawienie. A przecież to człowiek musi się zbawić, jeżeli przyjmie prawdę daną nam przez Syna Bożego i wyzwoli. To człowiek musi dokonać w sobie wewnętrzną przemianę i odrodzić się w Duchu Bożym, czyli uczynić zjednoczenie Duchowe z Bogiem. Cialo jest tylko inkubatorem duszy w ziemskim pobycie. Żyjemy w tej materii dla nas widzialnej, ale jest życie w innej gęstości materi, która jest dla nas niewidzialne. Czy Ci wszyscy badacze zastanawiali się, że w naszym układzie sloecznym są inne planety, czy zastanawiali się, że istnieją jeszcze inne galaktyki. My jesteśmy częścią życia kosmosu. Przebywamy w tej gęstości materi, ale są jeszcze inne gęstości materii. Nasz kod genetyczny jest naszym programem życia. Jest też naszym dyskiem na którym zapisujemy swoją kartę życia. Jesteśmy częścią życia praw kosmosu. Tym prawem jest trwanie pod władzamy dobra, które nas chroni i ubogaca, lub trwanie pod władzami zła, które nas niszczy. Prawo życia kosmicznego jest objęte konstytucją Nieba.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2020, 13:01 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

Amen, nic dodać nic ująć.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

wuka pisze: ↑
Nike, a ty wierzysz w to, że człowiek, który umarł po prostu śpi?.
Wuko zauważyłam, że też opierasz sie czasami na Biblii, wiec zauważ co Jezus powiedział uczniom o Łazarzu?------Ew.Jana 11:11-14
(11) To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu. (12) Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie. (13) Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie. (14) Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł. ---Czym więc jest śmierć ??
wuka pisze:
Dusza jest nieśmiertelną, więc nie może spać.
Wyżej piszesz, że dusza jest nieśmiertelną i że są na to biblijne dowody bardzo ciebie proszę choć o jeden dowód, bo ja nie znam żadnego.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: amiko »

nike
Wuko zauważyłam, że też opierasz sie czasami na Biblii, wiec zauważ co Jezus powiedział uczniom o Łazarzu?------Ew.Jana 11:11-14
(11) To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu. (12) Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie. (13) Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie. (14) Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł. ---Czym więc jest śmierć ??
W tym fragmencie NT jest napisana nieprawda, bo Jezus mówił o śnie, a nie o śmierci. Śmierć dotyczy fizycznego ciała, z którym dusza jest połączona tzw.srebrnym sznurem. Jeśli to połączenie zostanie przerwane, następuje śmierć ciała fizycznego i nie ma możliwości jego ożywienia.

Jezus szedł zbudzić Łazarza ze snu.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

nike pisze:
04 paź 2020, 15:22
wuka pisze: ↑
Nike, a ty wierzysz w to, że człowiek, który umarł po prostu śpi?.
Wuko zauważyłam, że też opierasz sie czasami na Biblii, wiec zauważ co Jezus powiedział uczniom o Łazarzu?------Ew.Jana 11:11-14
(11) To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu. (12) Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie. (13) Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie. (14) Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł. ---Czym więc jest śmierć ??
wuka pisze:
Dusza jest nieśmiertelną, więc nie może spać.
Wyżej piszesz, że dusza jest nieśmiertelną i że są na to biblijne dowody bardzo ciebie proszę choć o jeden dowód, bo ja nie znam żadnego.
Sprawa nr.1
Zmartwychwstanie Jezusa. Ciało leżało w grobie, prawda? Ale dusza przez 3 dni odwiedzała "jakieś" miejsca. Pomijając już kwestie jakie to miejsca, bo jedni mówią o piekle, inni o czyśćcu - nie wgłębiam się - ale świadomość/dusza/duch Jezusa żył i działał w świecie dla nas niewidzialnym. No i kwestia komu głosił tam jakieś wieści? Komuś kto żyje i rozumie. Skoro wszyscy zmarli śpią to...z kim rozmawiał Jezus przez 3 dni leżenia ciała w grobie?

Sprawa nr 2.
Jezus powiedział, że idzie do Ojca, wraca przygotować nam mieszkanie. Czyli co? Będę zgryźliwa i cyniczna w tym momencie. Pewnie tak długo nie wraca, bo przecież niebo/raj/miejsce budowy jest puste. Sam musi budować miliony domów dla przyszłych wybrańców? Nudne to tak tysiące lat samemu w pustym niebie zaiwaniać na budowie. Sorki, ale do tego wasze nauki się sprowadxają, że tylko je wyśmiać. Na podstawie jednego wersetu , no dwóch, bo bajarz Kohelet tysiące lat temu w wielkiej depresji jakieś wydumane okropności pisał...
Sprawa nr. 3
W temacie:' Kolosan 1:15 (Pierworodny wszelkiego stworzenia)" jest ciekawy post. może nie do końca i nie dokładnie o tym, ale o temat się ociera, więc polecam się zapoznać. Mam na myśli ten wpis:"
Jezus samemu wspominał wielokrotnie o swoim przedludzkim bycie i podawał wiele szczegółów. Np:
"Ponadto nikt nie wstąpił do nieba oprócz tego, który z nieba zstąpił — Syna Człowieczego." - Jana 3:13
"bo zstąpiłem z nieba nie po to, żeby spełniać swoją wolę, ale wolę Tego, który mnie posłał" - Jana 6:38 - kto posłał Jezusa na ziemię?
"Co więc będzie wtedy, gdy zobaczycie, jak Syn Człowieczy wstępuje tam, gdzie był przedtem?" - Jana 6:62
"On im rzekł: „Wy jesteście stąd, z dołu, a ja z góry. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata" - Jana 8:23
"Jezus im powiedział: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, kochalibyście mnie, bo ja przyszedłem i jestem tutaj od Boga. Nie przyszedłem z własnej inicjatywy, ale to On mnie posłał" - Jana 8:42 - mamy odpowiedź kto posłał Jezusa

W Jana 1:1, 2 podano, jakie imię tam nosił: „Na początku był Słowo [gr. Lògos], a Słowo był u Boga i Słowo był bogiem [„boski”, AT, Mo; „bytem boskim”, Böhmer; Stage]. Ten był na początku u Boga”.

Jehowa, Bóg jest wieczny i nie miał początku
Psalm 90:2 - "Zanim się narodziły góry, zanim stworzyłeś ziemię — ziemię, na której można mieszkać — Ty od zawsze i na zawsze jesteś Bogiem"
Objawienia 15:3 - "Wielkie i zdumiewające są Twoje dzieła, Boże Jehowo, Wszechmocny. Prawe i godne zaufania są Twoje drogi, Królu Wieczności"

Zatem wzmianka, że Słowo był u Boga „na początku”, musi się odnosić do początku Bożych dzieł stwórczych
Potwierdzają to inne wersety, które nazywają Jezusa „pierworodnym wszelkiego stworzenia” czy „początkiem stworzenia Bożego” - np werset na który się powołałeś czyli Kolosan 1:15, ale też np Objawienie 1:1 i 3:14

Z Pisma Świętego wynika zatem, że Słowo (Jezus w swym bycie przedludzkim) to pierwsze stworzenie Boga, Jego pierworodny Syn.
Również sam Jezus dawał do zrozumienia, iż Jehowa rzeczywiście jest Ojcem i Życiodawcą swego pierworodnego Syna, a więc jego Stwórcą. Wskazał na Boga jako na Źródło swego życia, mówiąc: „Ja żyję dzięki Ojcu”. Jak wynika z kontekstu, oznaczało to, że zawdzięcza życie Ojcu, tak samo jak śmiertelni ludzie będą żyć dzięki wierze w ofiarę okupu Jezusa
zobacz: Jana 6:56 i 57."

Sprawa nr 4
Paweł apostoł, jego zapał do działania, chęć pracy dla tworzenia kościołów kolejnych, niestrudzone głoszenie, ciągłe przemieszczanie sie. Człowiek energiczny, pełen charyzmy mówi, że już nie może się doczekać spotkania z Chrystusem. Czeka, aby porzucić namiot = ciało, bo chce osobiście zdać sprawę Panu. Czy Paweł ma na myśli swoją śmierć, spanie przez tysiące lat i czekanie na zmartwychwstanie ciała i spotkanie z PJ (nie ma żadnej sugestii w tej sprawie), czy na natychmiastowe, pośmiertne spotkanie swej duszy z PJCh?

To na razie tyle. Możesz obiektywnie spojrzeć na wpis? :-)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

amiko pisze:
04 paź 2020, 15:52
nike
Wuko zauważyłam, że też opierasz sie czasami na Biblii, wiec zauważ co Jezus powiedział uczniom o Łazarzu?------Ew.Jana 11:11-14
(11) To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu. (12) Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie. (13) Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie. (14) Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł. ---Czym więc jest śmierć ??
W tym fragmencie NT jest napisana nieprawda, bo Jezus mówił o śnie, a nie o śmierci. Śmierć dotyczy fizycznego ciała, z którym dusza jest połączona tzw.srebrnym sznurem. Jeśli to połączenie zostanie przerwane, następuje śmierć ciała fizycznego i nie ma możliwości jego ożywienia.

Jezus szedł zbudzić Łazarza ze snu.
Znowu muszę się z tobą zgodzić. Jest to jednak wiedza nam dostępna w obecnych czasach i raczej Jezusowi byłoby trudno tamtym ludziom fizykę wykładać :mysli: :xoczko:

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
04 paź 2020, 16:08
Sprawa nr.1
Zmartwychwstanie Jezusa. Ciało leżało w grobie, prawda? Ale dusza przez 3 dni odwiedzała "jakieś" miejsca.
A skąd masz wiedzę o tym, że że dusza Jezusa przez trzy dni odwiedzała jakieś miejsca? :aaa:
Prywatne objawienie, czy "jedna pani drugiej pani"? :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
04 paź 2020, 12:07
Dokładnie tak, wybrana.
Jest tyle argumentów zarówno w PS, jak i relacjach ludzi dawniej i obecnie oraz sama logika podpowiada, że spanie to jakiś sekciarski wymysł.
Autorytyetki... :crazy:
Przykro czytać takie "mundrości" spod zlewozmywaka...

Mk 12:26 DOS "Co do umarłych natomiast, że zostaną obudzeni, czy nie przeczytaliście w księdze Mojżesza, jak to Bóg przy cierniowym krzaku wypowiedział do niego słowa: Ja jestem Bogiem Abrahama i Bogiem Izaaka, i Bogiem Jakuba?"
Dn 12:2 PAU Wielu spośród tych, którzy śpią w prochu ziemi, powstanie -jedni do życia wiecznego, a inni ku hańbie i wiecznej wzgardzie.
1Kor 15:20 BP "A jednak Chrystus zmartwychwstał i to pierwszy spośród tych, którzy posnęli."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
04 paź 2020, 16:52
wuka pisze:
04 paź 2020, 12:07
Dokładnie tak, wybrana.
Jest tyle argumentów zarówno w PS, jak i relacjach ludzi dawniej i obecnie oraz sama logika podpowiada, że spanie to jakiś sekciarski wymysł.
Autorytyetki... :crazy:
Przykro czytać takie "mundrości" spod zlewozmywaka...

Mk 12:26 DOS "Co do umarłych natomiast, że zostaną obudzeni, czy nie przeczytaliście w księdze Mojżesza, jak to Bóg przy cierniowym krzaku wypowiedział do niego słowa: Ja jestem Bogiem Abrahama i Bogiem Izaaka, i Bogiem Jakuba?"
Dn 12:2 PAU Wielu spośród tych, którzy śpią w prochu ziemi, powstanie -jedni do życia wiecznego, a inni ku hańbie i wiecznej wzgardzie.
1Kor 15:20 BP "A jednak Chrystus zmartwychwstał i to pierwszy spośród tych, którzy posnęli."
Ciebie przykro czytać. Tylko potrafisz dokuczać i kąsać. Wyjątkowo wredny typek.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
04 paź 2020, 17:13
Ciebie przykro czytać. Tylko potrafisz dokuczać i kąsać. Wyjątkowo wredny typek.
Nie ubliżaj, nie obrażaj, nie pisz AŻ TAKICH GŁUPT.
Co jedna napisze brednie, to druga: "Tak, masz rację" lub: "Dokładnie tak". :xhehe:
Skąd czerpiecie takie informacje?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
04 paź 2020, 18:48
wuka pisze:
04 paź 2020, 17:13
Ciebie przykro czytać. Tylko potrafisz dokuczać i kąsać. Wyjątkowo wredny typek.
Nie ubliżaj, nie obrażaj, nie pisz AŻ TAKICH GŁUPT.
Co jedna napisze brednie, to druga: "Tak, masz rację" lub: "Dokładnie tak". :xhehe:
Skąd czerpiecie takie informacje?
Jezeli twój duch jest martwy, to ty już jesteś martwy i żadne słowo nie ma do ciebie przystępu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
04 paź 2020, 19:09
Henryk pisze:
04 paź 2020, 18:48
wuka pisze:
04 paź 2020, 17:13
Ciebie przykro czytać. Tylko potrafisz dokuczać i kąsać. Wyjątkowo wredny typek.
Nie ubliżaj, nie obrażaj, nie pisz AŻ TAKICH GŁUPT.
Co jedna napisze brednie, to druga: "Tak, masz rację" lub: "Dokładnie tak". :xhehe:
Skąd czerpiecie takie informacje?
Jezeli twój duch jest martwy, to ty już jesteś martwy i żadne słowo nie ma do ciebie przystępu.
:xhehe: :xhehe: :xhehe: DOKŁADNIE TAK :hehe:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

Wuka napisała/
Sprawa nr.1
Zmartwychwstanie Jezusa. Ciało leżało w grobie, prawda? Ale dusza przez 3 dni odwiedzała "jakieś" miejsca. Pomijając już kwestie jakie to miejsca, bo jedni mówią o piekle, inni o czyśćcu - nie wgłębiam się - ale świadomość/dusza/duch Jezusa żył i działał w świecie dla nas niewidzialnym. No i kwestia komu głosił tam jakieś wieści? Komuś kto żyje i rozumie. Skoro wszyscy zmarli śpią to...z kim rozmawiał Jezus przez 3 dni leżenia ciała w grobie?
Gdzie o tym wyczytałaś w Biblii? ja prosiłam o dowody ,że dusza po śmierci żyje a nie bajki i dalej o nie proszę.
Jak została stworzona dusza ludzka
Udając się do 1 Mojż. 2:7 czytamy: „Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął [hebr. dmuchnął] w oblicze jego dech [hebr. wiatr, moc] żywota [hebr. życia, l. mn., to znaczy, że życie jako takie było wspólne wszystkim żywym stworzeniom]. I stał się człowiek duszą żywiącą [to jest, istotą czującą]
Innymi słowy termin „dusza żywiąca”oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle co „istota czująca”, to znaczy istota zdolna do odczuwania, postrzegania i myślenia
Niższe zwierzęta są także duszami
Tak więc zobaczymy jak to się dzieje, że Pismo Święte mówi o „duszy” w odniesieniu do niższych zwierząt. Podobnie jak człowiek, są one istotami czującymi lub istotami inteligentnymi, jednakże niższych rodzajów. Podobnie jak człowiek, mogą słyszeć, czuć, odczuwać smak i mieć powonienie. I każde też może rozumować, odpowiednio do poziomu swego własnego organizmu, chociaż żadne nie umie wnioskować w sposób zawiły, lub na tak wysokim poziomie jak człowiek. Różnica ta nie jest wynikiem posiadania przez człowieka innego rodzaju życia niż to, jakie posiadają niższe zwierzęta, wszyscy bowiem posiadają podobne siły witalne, z tego samego źródła lub fontanny życia, tego samego Stwórcy.
W taki sposób Biblia przedstawia DUSZĘ LUDZKĄ LUB NIŻSZYCH ISTOT.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”