"ożywieni będą" 1Kor 15:22

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

"ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

Ponieważ wielu z was znało EUTYCHUSA ERASTA CZEKALSKIEGO z przykrością piszę ,ze zmarł w nocy z 26 na 27 Września 2020 roku.
Do zobaczenia Erast w TYSIĄCLECIU kiedy nas NAJWYŻSZY NASZ OJCIEC NIEBIAŃSKI obudzi do życia wiecznego. :cry:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

Tak wyobrażam sobie z martwych wzbudzenie.
Cicha alejka
Cicha alejka drzewami obsadzona,
malutkie chatki, pięknie ukwiecone,
a w okienkach światełka migocą.

Tak sobie leży miliony ludzi,
nikt się nie bije, nikt się nie kłóci,
czasem im ptaszek piosenkę zaśpiewa,
albo wiaterek coś im zanuci.

czekają cichutko na głos Pana z Nieba
kiedy zawoła na ludzkość -- WSTAŃ
wyjdą z swych chatek, z radością na twarzach,
a Pan ich przyjmie do Królestwa bram. :-D
KK.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

Czy to jest ten sam "Eutychus", który ma taki nick tu na forum?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

Tak, on był przez pewien czas na tym forum moderatorem.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

nike pisze:
01 paź 2020, 11:12
Tak, on był przez pewien czas na tym forum moderatorem.
Ten człowiek pomógł mi dawno temu w całkiem realny sposób.Jestem mu bardzo wdzięczna do dziś i pamiętam jego wyciągniętą pomocną rękę.
Bóg też pamięta.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

Erest [Eutychus] ci pomógł? {Poznałam go osobiście byliśmy razem na wycieczce w Izraelu, był z swoja siostra, było to już po śmierci jego żony, do tej pory znałam go tylko z Internetu.
Wspaniały człowiek, chętny do pomocy, a sam miał bardzo dużo doświadczeń w swoim życiu. Bardzo jest mi smutno,że go już nie ma.
Ale wiem,że się zobaczymy, bo wstaniemy z grobów i się wtedy wszyscy z radością poprzytulamy.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

nike pisze:
01 paź 2020, 11:55
Erest [Eutychus] ci pomógł? {Poznałam go osobiście byliśmy razem na wycieczce w Izraelu, był z swoja siostra, było to już po śmierci jego żony, do tej pory znałam go tylko z Internetu.
Wspaniały człowiek, chętny do pomocy, a sam miał bardzo dużo doświadczeń w swoim życiu. Bardzo jest mi smutno,że go już nie ma.
Ale wiem,że się zobaczymy, bo wstaniemy z grobów i się wtedy wszyscy z radością poprzytulamy.
Tak, dokładnie to on mi pomógł. W tamtym czasie nie był moderatorem, ale zwykłym użytkownikiem. Wierzę, że miał dużo doświadczeń, bo natychmiast wyczuł sytuację moją. A tylko człowiek wrażliwy i taki, co już niejedno doświadczenie zdobył, potrafi zrozumieć drugiego człwieka w trudnej sytuacji.
Też mi przykro i smutno.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: amiko »

nike
nike pisze:
01 paź 2020, 11:55
Erest [Eutychus] ci pomógł? {Poznałam go osobiście byliśmy razem na wycieczce w Izraelu, był z swoja siostra, było to już po śmierci jego żony, do tej pory znałam go tylko z Internetu.
Wspaniały człowiek, chętny do pomocy, a sam miał bardzo dużo doświadczeń w swoim życiu. Bardzo jest mi smutno,że go już nie ma.
Ale wiem,że się zobaczymy, bo wstaniemy z grobów i się wtedy wszyscy z radością poprzytulamy.
Dożył poważnego wieku i szkoda go jako bardzo dobrego człowieka. Potwierdza to procent jasności jego duszy, To prawdziwy wyjątek na forum. Umarło fizyczne ciało, ale nie on jako dusza.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: Henryk »

nike pisze:
30 wrz 2020, 23:31
Ponieważ wielu z was znało EUTYCHUSA ERASTA CZEKALSKIEGO z przykrością piszę ,ze zmarł w nocy z 26 na 27 Września 2020 roku.
Bardzo przykra wiadomość. :-(
Ap 14:13 bw "I usłyszałem głos z nieba mówiący: Napisz: Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: Krystian »

nike pisze:
01 paź 2020, 11:12
Tak, on był przez pewien czas na tym forum moderatorem.
Pamiętam, wielokrotnie z nim wymieniałem posty.
Bardzo sympatyczny człowiek.
Bóg na pewno o takim Jego słudze, nie zapomni, przy wzbudzeniu z martwych.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: Krystian »

wuka pisze:
01 paź 2020, 11:20
nike pisze:
01 paź 2020, 11:12
Tak, on był przez pewien czas na tym forum moderatorem.
Ten człowiek pomógł mi dawno temu w całkiem realny sposób.Jestem mu bardzo wdzięczna do dziś i pamiętam jego wyciągniętą pomocną rękę.
Bóg też pamięta.
Napisz wuka jak ci pomógł?
Bo on był Badaczem Pisma Świętego, jak np. Henryk czy Nike.
A ty Badaczy negujesz jak czytam twoje posty 8-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

Dożył poważnego wieku i szkoda go jako bardzo dobrego człowieka. Potwierdza to procent jasności jego duszy, To prawdziwy wyjątek na forum. Umarło fizyczne ciało, ale nie on jako dusza.
Eutychus wierzył w z martwych wzbudzenie, wierzył, że DUSZĄ jest CZŁOWIEK , A WIEC DUSZA UMIERA ON TERAZ ŚPI W GROBIE I CZEKA MA TO WIELKIE SŁOWO BOGA WSTAŃ miał chyba 69 lat

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: amiko »

nike
nike pisze:
03 paź 2020, 9:29
Dożył poważnego wieku i szkoda go jako bardzo dobrego człowieka. Potwierdza to procent jasności jego duszy, To prawdziwy wyjątek na forum. Umarło fizyczne ciało, ale nie on jako dusza.
Eutychus wierzył w z martwych wzbudzenie, wierzył, że DUSZĄ jest CZŁOWIEK , A WIEC DUSZA UMIERA ON TERAZ ŚPI W GROBIE I CZEKA MA TO WIELKIE SŁOWO BOGA WSTAŃ miał chyba 69 lat
W NT jest napisane, " a jak zmartwychwstają umarli i w jakich ciałach przychodzą..."( cytuję z pamięci). Jest napisane "jak "zmartwychwstają" , a to dotyczy czasu obecnego, a nie jak zmartwychwstaną, co by dotyczyło czasu przyszłego. Przy okazji jest dowód na istnienie reinkarnacji. Nawet jeśli wierzył, "że DUSZĄ jest CZŁOWIEK , A WIEC DUSZA UMIERA", to obecnie jako żyjąca dusza w to nie wierzy.

Po starej znajomości opowiem ci historię z moją Mamą. Kiedy umarła byliśmy wszyscy bardzo załamani. Ja poprosiłem ją, że jeśli istnieje niech mi da znać. Po upływie pół roku, otrzymaliśmy taki znak w obecności kilku osób. Jak dusza umrze, przechodzi na inny poziom i po przekroczeniu pewnej granicy, nie ma możliwości powrotu. Tam na górze ktoś wysłuchał prośby mojej Mamy i dostała "przepustkę" na potwierdzenie swojego istnienia jako duszy, po śmierci fizycznego ciała.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: nike »

I ty w to wierzysz?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "ożywieni będą" 1Kor 15:22

Post autor: wuka »

nike pisze:
03 paź 2020, 19:32
I ty w to wierzysz?
Nike, a ty wierzysz w to, że człowiek, który umarł po prostu śpi?
Chyba warto osobny wątek założyć, aby nie dyskutować w temacie, który informuje o śmierci dobrego człowieka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”