OBROŃCY ŻYCIA A NIEPEŁNOSPRAWNI ....

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

OBROŃCY ŻYCIA A NIEPEŁNOSPRAWNI ....

Post autor: tom68 »

OBROŃCY ŻYCIA A NIEPEŁNOSPRAWNI ....

Dla mnie płód na początku ( 2 Moj. 21,22-24). jest to tylko materiał ludzki czy płód bez głowy ( podobnie jak ciało bez ducha ) jest w pełni człowiekiem czy tylko ciałem , zresztą nie ma nakazu aborcji " nawet w trudnych przypadkach" wiec niech kobiety same decydują w swoim sumieniu co zrobić bo to one raczej w życiu dźwigają ciężar wychowywania dzieci gdyż mężczyźni odchodzą przeważnie gdy dzieci są chore , poza tym jakoś nie widziałem obrońców życia na protestach osób niepełnosprawnych a to mi daje dużo do myślenia ...

Trudne pytania .. http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/8 ... 02.01.2020

Aborcja dlaczego takie emocje

Kto ma na tym świecie decydować o prolongowaniu ciąży pozamacicznej kobiety? Kto ma decydować o narodzeniu dziecka dziewczyny zgwałconej przez zwyrodniałego bandziora? Kto ma prawo narzucać matce urodzenie dziecka z nieuleczalnymi wadami, które będzie wymagało od niej nieustannej i kosztownej opieki? Czy antyaborcyjni propagatorzy potrafią zrozumieć dramaty tych kobiet, czy potrafią cierpieć wraz z nimi?

Boski prawodawca Jezus powiedział o przywódcach Izraela: „Obciążacie ludzi brzemionami nie do uniesienia, a sami ani jednym palcem swoim nie dotykacie tych brzemion” (Łu, 11,46), a ap. Paweł nawoływał: „Jedni drugich brzemiona noście” (Gal. 6,2). Kobietom, które stają przed dramatycznym dylematem związanym z usunięciem ciąży, należy się wsparcie, uświadamianie a nie potępianie i penalizowanie.

Bóg dał człowiekowi wolną wolę, pouczył go o skutkach grzechu, ale nie zabronił mu decydować o swoim życiu. Jako prawodawca wolał pójść na krzyż niżeli odebrać człowiekowi prawo wyboru. Nie odbierajmy my kobietom prawa decydowania o swoim ciele. Współczujmy im, pomagajmy, pouczajmy, ale w kwestii aborcji do niczego nie zmuszajmy.

dr Julian Hatała
https://ewolucjamyslenia.pl/aborcja-dla ... ie-emocje/
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”