DYLEMATY LUDZKIE I CHRZEŚCIJAŃSKIE ...

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

DYLEMATY LUDZKIE I CHRZEŚCIJAŃSKIE ...

Post autor: tom68 »

DYLEMATY LUDZKIE I CHRZEŚCIJAŃSKIE ...

OBROŃCY ŻYCIA A NIEPEŁNOSPRAWNI ....

Dla mnie płód na początku ( 2 Moj. 21,22-24). jest to tylko materiał ludzki czy płód bez głowy ( podobnie jak ciało bez ducha ) jest w pełni człowiekiem czy tylko ciałem , zresztą nie ma nakazu aborcji " nawet w trudnych przypadkach" wiec niech kobiety same decydują w swoim sumieniu co zrobić bo to one raczej w życiu dźwigają ciężar wychowywania dzieci gdyż mężczyźni odchodzą przeważnie gdy dzieci są chore , poza tym jakoś nie widziałem obrońców życia na protestach osób niepełnosprawnych a to mi daje dużo do myślenia ....

Żenadą dziś dla mnie jest dyskusja o aborcji w Polsce np z ludźmi z KRK ale nie tylko bo oni przeważnie sami nie znają ani dobrze biblii czy nauki własnego kościoła ani prawa państwa lub życia rodzin niepełnosprawnych ... Przecież nie ma nakazu aborcji to niech katolik itp. trzyma się tylko w życiu nauki swego kościoła w tej i innych sprawach bo podobno jest chrześcijan w Polsce ponad 98%... Pytam wiec to kto robi tą aborcje .... Dziś mamy pokaz w kraju fanatyzmu i hipokryzji oraz ciemnoty ... Ja mowie wszystkim ... każdy ma sumienie i możliwość wyboru dane nam od Boga i nikomu nic do naszych decyzji i każdy niech sobie decyduje sam szczególnie w takich kwestiach jak choroba czy zdrowie itp .. ale z drugiej strony jeśli w czasie wyborów popiera się partie prawicowo chrześcijańskie to nie można mieć pretensji do nich że one tworzą państwo wyznaniowe ..

Aborcja dlaczego takie emocje ...

Bóg dał człowiekowi wolną wolę, pouczył go o skutkach grzechu, ale nie zabronił mu decydować o swoim życiu. Jako prawodawca wolał pójść na krzyż niżeli odebrać człowiekowi prawo wyboru. Nie odbierajmy my kobietom prawa decydowania o swoim ciele. Współczujmy im, pomagajmy, pouczajmy, ale w kwestii aborcji do niczego nie zmuszajmy.

dr Julian Hatała

https://ewolucjamyslenia.pl/aborcja-dla ... ie-emocje/

Ps :

Chrześcijanin niepełnosprawny a eutanazja ....

Chciałbym mieć możliwość eutanazji na życzenia jeśli doszedłbym do wniosku że tego właśnie potrzebuje fizycznie i psychicznie ... skoro każdy sprawny człowiek może sobie sam skrócić życie w różny sposób jeśli tylko tego chce ... tym bardziej że opieka nad chorymi w Polsce jest co raz gorsza ... bo tak zrobił np Samson jeden z bohaterów wiary z listu do Hebrajczyków ap Pawła ... Bóg dał prawo wyboru Adamowi i Ewie miedzy dobrem a złem a wiec nikt nie może go ludziom odbierać co najwyżej można przekonywać do swoich poglądów czy racji ale nie można ludziom odbierać prawa wyboru bo tak robi tylko Szatan ...

Arcybiskup i zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla prosi o prawo do wspomaganego samobójstwa ...

https://www.wprost.pl/swiat/10026215/Ar ... jstwa.html
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: DYLEMATY LUDZKIE I CHRZEŚCIJAŃSKIE ...

Post autor: wuka »

OBROŃCY ŻYCIA A NIEPEŁNOSPRAWNI ....
Chyba już masz problemy z pamięcią. Tu: viewtopic.php?f=29&t=14558
dawałeś ten sam temat.
Czyżby odzew był żaden :roll: , więc powielasz pod innym tytułem?

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: DYLEMATY LUDZKIE I CHRZEŚCIJAŃSKIE ...

Post autor: tom68 »

Ten temat jest ciągle ważny i aktualny a materiał trochę przerobiłem a wiec jest inny niż poprzedni ....
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: DYLEMATY LUDZKIE I CHRZEŚCIJAŃSKIE ...

Post autor: wuka »

tom68 pisze:
03 lut 2021, 12:18
Ten temat jest ciągle ważny i aktualny a materiał trochę przerobiłem a wiec jest inny niż poprzedni ....
Co tu takiego ważnego?
Co do zmiany...trochę przerobiłeś...no fakt. Dałeś inny tytuł tego samego materiału :xhehe: ;-) Każdy orze, jak może.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: DYLEMATY LUDZKIE I CHRZEŚCIJAŃSKIE ...

Post autor: tom68 »

Jeśli uważasz że ten problem nie jest ważny to po co zwracasz uwagę na ten temat bo dla mnie temat jest ważny z wielu powodów które pokazuje w tym materiale ....
tom68

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”