Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
22 wrz 2021, 20:44
A jak wyjaśnia ten fragment twoja koleżanka, skoro w tekście mamy tetragram?
Musisz spytać się koleżanki. O ile zechce odpowiedzieć na tak lekceważąco zadane pytanie.
Natomiast co powiedzą twoi niewolni koledzy w Nadarzynie na to, że sam Jehowa przybrał postać ludzką i odwiedził sobie Abrahama?
Rdz 18:2 UBG "I podniósł swe oczy, i zobaczył, że naprzeciwko niego stanęli trzej mężczyźni. Gdy ich ujrzał, pobiegł od wejścia do namiotu na ich spotkanie i skłonił się do ziemi."

A to, który tekst zawiera w tym miejscu Tetragram, to dla mnie mało istotne.
Ktoś z ludzi popełnił błąd.
Tego błędu nie popełnił apostoł Paweł- żyd i były faryzeusz:
Hbr 13:2 UBG "Nie zapominajcie o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołów gościli."
Nie przyszło mu na myśl, że gościł Jehowę!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
23 wrz 2021, 8:47
Natomiast co powiedzą twoi niewolni koledzy w Nadarzynie na to, że sam Jehowa przybrał postać ludzką i odwiedził sobie Abrahama?

Wiesz, na czym polega Twoja zakłamanie? Na wmawianiu innym czegoś, czego nigdy nie powiedzieli lub napisali. Gdzie jest stwierdzenie Bobo, że "Jehowa przybrał postać ludzką"?

Posługujesz się tą samą oszczerczą metodą co Szatan, który wypaczył słowa Jehowy Boga. Ten Niegodziwiec chciał wmówić Ewie, że Bóg wypowiedział coś, czego nigdy nie powiedział:

Rodz 3:1 "(...) Czy Bóg rzeczywiście powiedział, że nie wolno wam jeść owoców ze wszystkich drzew ogrodu"

Jesteś faryzejskim obłudnikiem, który pójdzie po trupach, żeby tylko dowieść swoich chorych racji.
Dosłownie! Po trupach! ... wiem coś o tym!


Henryk pisze:
23 wrz 2021, 8:47
A to, który tekst zawiera w tym miejscu Tetragram, to dla mnie mało istotne.
Ktoś z ludzi popełnił błąd.

Tak, wiemy, wiemy jaki jest Twój stosunek do imienia Bożego. On też wie! Zastępujesz imię Jehowy Baalowskim "Pan", jak tylko to możliwe (Ball).

A teraz zobacz, dlaczego uprawnionym jest mówienie, że Jehowa mógł rozmawiać z kimś "twarzą w twarz", lub zstąpić do ludzi, co fizycznie oczywiście jest to niemożliwe:

Wyj 34:5 "Wtedy Jehowa zstąpił w obłoku, stanął tam przy nim i oznajmił swoje imię — Jehowa"

Liczb 12:5 "A Jehowa zstąpił w słupie obłoku, stanął przy wejściu do namiotu i zawołał Aarona oraz Miriam. Gdy oboje podeszli"

Liczb 12:7,8 "Ale z moim sługą Mojżeszem jest inaczej! Został mu powierzony cały mój dom. Rozmawiam z nim twarzą w twarz, otwarcie, a nie zagadkowo. On widzi postać Jehowy. Czemu więc odważyliście się mówić źle o moim słudze Mojżeszu?"



Kto bezpośrednio mówił z Mojżeszem, Aaronem i Miriam? Poczytaj uważnie, koniecznie uważnie:

Dzie 7:38 "To on był z ludem, z naszymi przodkami, na pustkowiu — a z nim anioł, który przemówił do niego na górze Synaj — i to on otrzymał żywe, święte słowa, żeby je nam przekazać"


Weźmy inny przykład:

Rodz 22:10-12 "Potem Abraham wyciągnął rękę i wziął nóż, by zabić swojego syna. Lecz anioł Jehowy zawołał do niego z nieba: „Abrahamie, Abrahamie!”, na co ten odpowiedział: „Słucham”. A on przemówił: „Nie zabijaj chłopca ani nie rób mu żadnej krzywdy, bo teraz naprawdę wiem, że boisz się Boga, gdyż nie odmówiłeś mi swojego syna, jedynaka"

Komu Abraham nie odmówił, aniołowi, czy Bogu? Odpowiedź jest zawarta poniżej:

Rodz 22:15-17 "anioł Jehowy po raz drugi zawołał z nieba do Abrahama: „‚Przysięgam na samego siebie, oświadcza Jehowa, że ponieważ to uczyniłeś i nie odmówiłeś mi swojego syna, jedynaka, na pewno będę ci błogosławił (...)"


Na kogo przysięgał anioł Jehowy, na samego siebie, czy to Bóg przemawiał przez anioła?

Myślałem, że wiesz, iż aniołowie są "posłańcami" Jehowy i Bóg zawsze przemawiał przez nich:

Wyj 19:20,21 "Jehowa zstąpił więc na szczyt góry Synaj. Potem Jehowa zawołał tam Mojżesza. A gdy Mojżesz wszedł na górę, Jehowa odezwał się do niego: „Zejdź i ostrzeż ludzi — niech nie próbują przedostać się na górę, żeby zobaczyć mnie, Jehowę, bo wielu musiałoby zginąć"

Wyj 20:1 "Potem Bóg dał następujące przykazania"



Kto bezpośrednio dał Mojżeszowi przykazania? Oczywiście Bóg, ale ... przez aniołów:

Dzie 7:53 "Otrzymaliście Prawo przekazane przez aniołów, ale go nie przestrzegaliście"

Myślałem, że jesteś z tych, co powinni spoczywać już "pokarm stały", a Tobie trzeba "mleka" ... dożo mleka (Heb 5:12)

A teraz, swoim zwyczajem, przepatrz tekst, zobacz, do czego by się tu doczepić, wstaw kilka idiotycznych podkreślników szydercy :crazy: :s_oczko: , no i popisz się swoją "wiedzą"! Masz godny Twoich oszczerstw wzór jak to robić. Naprawdę, idzie Ci dobrze ... wyczekiwać dogodnego czasu, żeby pokazać swoją frustrację:

Łuk 4:13 "Diabeł więc przestał kusić Jezusa i odstąpił od niego aż do innego dogodnego czasu"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
24 wrz 2021, 11:02
Wiesz, na czym polega Twoja zakłamanie? Na wmawianiu innym czegoś, czego nigdy nie powiedzieli lub napisali. Gdzie jest stwierdzenie Bobo, że "Jehowa przybrał postać ludzką"?
Wydaje mi się, że Bobo umie pisać.
Adwokatów co prawda szuka Wasze Guru, ale Bobo go nie potrzebuje.
Zajmij się sobą.

Tyle jadu i nienawiści co posiadasz, starczy na cały Legion.
Pozdrawiam ozięble- Boży świadku...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: Bobo »

Oczywiście, że nic takiego nie napisałem. To zwykła prowokacja Henryka.
Dziękujemy. Już nie można ciebie czytać, bez hejtu na ŚJ.
Do zobaczenia.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
24 wrz 2021, 11:23
Tyle jadu i nienawiści co posiadasz, starczy na cały Legion.

To nie jest ani jad, ani nienawiść. To obnażanie Twojego przebiegłego działania, prawda o Tobie i Twoich machinacjach.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: radek »

Rozprostowanie linii czasu do stanu prostszego niż powód odstępstwa powoduje rehabilitację. Tak więc Wybrana, z J 10:8 ma rację

Ap 6:2 BT5 "I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać."

Iz 40:3-5 BT5 "Głos się rozlega: Drogę Panu przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec dla naszego Boga! (4) Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i pagórki obniżą; równiną niechaj się staną urwiska, a strome zbocza niziną. (5) Wtedy się chwała Pańska objawi, a zobaczą ją wszyscy ludzie jednocześnie, bo usta Pańskie to powiedziały."

Koran 1:6
Prowadź nas drogą prostą
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: radek »

Migranci zawiedli zaufanie państw, które ich przyjęły, np. Niemiec. Zdrowym rozwiązaniem mogło by być naprawienie w jakiś sposób szkód które wyrządzili, wtedy zaufanie mogłoby być odbudowane. Nawet Koran nie uczy indoktrynacji na siłę, a na pewno nie przez zamachy, lecz przede wszystkim uczy ogólnej moralności

Koran 5:82
(...)z pewnością się przekonasz, że najbliżsi, przez swoja przyjaźń, tym,
którzy uwierzyli, są ci, którzy mówią: "My jesteśmy chrześcijanami!"
Tak jest, albowiem są wśród nich księża i mnisi i oni nie wbijają się w
pychę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: Bobo »

Jak co piąty emigrant na granicy z Białorusią powiązany z organizacjami terrorystycznymi ma naprawić szkody, skoro nawet nie przyznaje się do nich?
Radek, ten świat cię przerasta, dlatego nie oceniasz realistycznie. Tabletki. Idzie jesień.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: radek »

Bobo pisze:
14 paź 2021, 9:37
Jak co piąty emigrant na granicy z Białorusią powiązany z organizacjami terrorystycznymi ma naprawić szkody, skoro nawet nie przyznaje się do nich?
Jeśli zdobyli pieniądze na podróż, to z pewnością są zdolni do zrozumienia podstawowych zasad społecznych państw do których się udają. Często Muzułmanie znają Koran na pamięć, a przecież uczy On podobnie jak Biblia Miłości do bliźniego

Koran 2:44
Czy będziecie nakazywać ludziom dobroć, a zapominać o sobie samych?
wy przecież recytujecie Księgę. Czy nie rozumiecie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: Bobo »

Radek... co wspólnego ma znajomość Koranu z miłością do bliźniego? To tak, jakbyś chciał wyjaśnić, że krucjaty popełniali ludzie znający Biblię na pamięć...
Myśl mądrze a nie wal głupot.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: BoaDusiciel »

Proszę nie krytykować Radka, ponieważ:
radek pisze:
01 paź 2021, 12:00
Rozprostowanie linii czasu do stanu prostszego niż powód odstępstwa powoduje rehabilitację.
:->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: radek »

Bobo pisze:
14 paź 2021, 10:15
Radek... co wspólnego ma znajomość Koranu z miłością do bliźniego? To tak, jakbyś chciał wyjaśnić, że krucjaty popełniali ludzie znający Biblię na pamięć...
Myślałem Bobo, że jasno się wyraziłem. Jeśli Ktoś umie nauczyć się Koranu na pamięć, to tym bardziej zdolny jest do pojęcia podstawowych zasad społecznych wymaganych np. w EU. Owszem jeśli ktoś za bardzo fascynuje się jedną doktryną, czy księgą tak, że ma klapki na oczach podczas prowadzenia dialogu, wtedy powinno to dać do myślenia członkom Jego społeczności i taka społeczność właśnie powinna wziąć odpowiedzialność za jego działanie. To jedna z moralnych zasad, które powinni znać ludzie chcący osiedlać się poza swoimi rodzinnymi stronami. Poza tym istotną cechą Muzułmanina jest cierpliwość

Koran 23:1-11
1. Szczęśliwi są wierzący,
2. którzy są pokorni w swoich modlitwach,
3. którzy się odwracają od pustej gadaniny,
4. którzy dają jałmużnę,
5. którzy zachowują wstrzemięźliwość,
6. z wyjątkiem swoich żon i tego, czym zawładnęła ich prawica , bo
wtedy nie będą ganieni'
7. - a którzy pożądają inne, poza nimi, są występni -
8. którzy strzegą powierzonych sobie depozytów i dochowują zobowiązań;
9. którzy odprawiają swoje modlitwy.
10. Tacy są dziedzicami,
11. którzy odziedziczą Raj, gdzie będą przebywać na wieki.
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: wuka »

c
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:35 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: Bobo »

Masz rację. Takich bajek nie jestem wstanie wymyślać.
Nawet zrozumieć jego pisania nie jestem. A może ty jesteś?
Wyjaśnij np. takie jego zdanie:
"Rozprostowanie linii czasu do stanu prostszego niż powód odstępstwa powoduje rehabilitację."

:aaa: :aaa:

Napiszę to po raz kolejny, znamy się tu na forum długo... znaczna część użytkowników to jacyś nawiedzeni, żeby nie powiedzieć, chorzy psychicznie.
Nie gadaj wuka, że tego nie wyczuwasz...
Dlatego niektórzy userzy nie w dają się z takimi w jakieś poważne rozmowy. Jak już to ironizują...
No sorry...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Uchodźcy czyli Islam kontra chrześcijaństwo w UE ...

Post autor: wuka »

c
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:35 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”