Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: DonCicio »

"(...) Beze mnie nie możecie zrobić niczego" (Jana 15:5)

Chociaż Jezus oddał swoje życie za wszystkich ludzi, to tylko bliscy przyjaciele Jezusa mogą odnieść pełną korzyść ze złożonej przez niego ofiary okupu.

Skąd taki wniosek?

Powiedział On, że ‛odda życie za swoich przyjaciół’ (Jana 15:13). Wierni słudzy Jehowy, którzy żyli przed przyjściem Jezusa na ziemię, po zmartwychwstaniu będą musieli go poznać i pokochać. Nawet takie prawe osoby będą musiały nawiązać z nim przyjaźń, żeby otrzymać życie wieczne.

Skąd o tym wiemy? ... powiedział to sam Jezus:

"Żeby mogli żyć wiecznie, muszą poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3)

A teraz skonfrontuj to z wersetami: Dzieje 24:15 / Hebrajczyków 11:8-12 /Hebrajczyków 24-26, 39,40)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Krystian »

DonCicio pisze:
01 sie 2022, 6:45
"(...) Beze mnie nie możecie zrobić niczego" (Jana 15:5)

Chociaż Jezus oddał swoje życie za wszystkich ludzi, to tylko bliscy przyjaciele Jezusa mogą odnieść pełną korzyść ze złożonej przez niego ofiary okupu.

Skąd taki wniosek?

Powiedział On, że ‛odda życie za swoich przyjaciół’ (Jana 15:13). Wierni słudzy Jehowy, którzy żyli przed przyjściem Jezusa na ziemię, po zmartwychwstaniu będą musieli go poznać i pokochać. Nawet takie prawe osoby będą musiały nawiązać z nim przyjaźń, żeby otrzymać życie wieczne.

Skąd o tym wiemy? ... powiedział to sam Jezus:

"Żeby mogli żyć wiecznie, muszą poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3)

A teraz skonfrontuj to z wersetami: Dzieje 24:15 / Hebrajczyków 11:8-12 /Hebrajczyków 24-26, 39,40)
puknij się w głowę
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Krystian »

Gdzie takie brednie są napisane, że tylko przyjaciele Pana Jezusa mogą odnieść korzyść?
Jest wiele ludzi na ziemi, co nie mogli poznać Pana Jezusa.
Dla tych ludzi jest Tysiącletnie Królestwo przewidziane pod panowaniem Pana Jezusa.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
01 sie 2022, 15:12
Gdzie takie brednie są napisane, że tylko przyjaciele Pana Jezusa mogą odnieść korzyść?

"Jezus mu rzekł: 'Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie'" (Jan 14:6)

Nikt, kogo Jezus nie uzna za swego przyjaciela, nie może mieć dostępu do Jego Ojca. Może nim zostać tylko ten, kto robi to, co Jezus nakazuje: "Wy jesteście moimi przyjaciółmi, jeśli robicie to, co wam nakazuję" (Jan 15:14)

Wielu, bardzo wielu będzie podszywało się pod Jego naśladowców (Mat 7:21-23).


Krystian pisze:
01 sie 2022, 15:12
Jest wiele ludzi na ziemi, co nie mogli poznać Pana Jezusa.

"(...) Nazwałem was przyjaciółmi, bo przekazałem wam wszystko, co usłyszałem od swojego Ojca ... Nie wy mnie wybraliście, ale ja was wybrałem i wyznaczyłem, żebyście szli i wydawali owoce i żeby te owoce były trwałe (...)" (Jan 15:15,16)

Jezus "wybrał" swoich przyjaciół, żeby między innymi wydawali "owoc" warg, którym jest głoszenie 'Dobrej Nowiny' o Królestwie oraz o Jehowie Bogu: "Przez Jezusa zawsze składajmy Bogu ofiarę wysławiania, czyli owoc naszych warg, publicznie mówiąc o Jego imieniu" (Heb 13:15)

Tylko "przyjaciele" Jezusa słuchają Jego nakazu, żeby głosić po całym świecie ... nikt inny:

"Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów (...) A ja będę z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy" (Mat 28:19,20)

Dziś miliony ... "wiele ludzi na ziemi, co nie mogli poznać Pana Jezusa", właśnie Go poznają!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Bobo »

Krystian, jak zwykle brednie wypisuje.
Nawet po zmartwychwstaniu nieprawych, czy oni nie będą musieli się stać przyjaciółmi Jezusa?
Przecież sam fakt zmartwychwstania nie oznacza gwarancji zbawienie czy życia bez końca.
Krystian błądzi udając znawcę ŚJ ale kompletnie nie zna ich nauk. Choć udaje... :)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
03 sie 2022, 9:35
Krystian, jak zwykle brednie wypisuje.
Nawet po zmartwychwstaniu nieprawych, czy oni nie będą musieli się stać przyjaciółmi Jezusa?
Przecież sam fakt zmartwychwstania nie oznacza gwarancji zbawienie czy życia bez końca.
Krystian błądzi udając znawcę ŚJ ale kompletnie nie zna ich nauk. Choć udaje... :)
Krystian zna wasze zmieniające się nauki, zwane przez was nowymi światłami.
Choć nie ukrywam, że się trochę gubię, poniewaz za bardzo są zmienne.
Myśle, że starsze osoby w waszych zborach, też już się gubią.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Krystian »

Don Cico
"(...) Nazwałem was przyjaciółmi, bo przekazałem wam wszystko, co usłyszałem od swojego Ojca ... Nie wy mnie wybraliście, ale ja was wybrałem i wyznaczyłem, żebyście szli i wydawali owoce i żeby te owoce były trwałe (...)" (Jan 15:15,16)

Ten werset na pewno jest kierowany do nas?
Bo CK twierdzi, że większość cytatów NT, była kierowana do członków małej trzódki.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Bobo »

Kierowany do nas, czyli do kogo? Pisz we własnym imieniu, bo nie reprezentujesz jakiejś większej grupy.
Bo do Ciebie na pewno nie.
Nie jesteś ani uczniem Jezusa, gdyż się nie ochrzciłeś.
Uczysz i zachęcasz swoich uczniów do zachowań, które min. polegają na strzelaniu do bliźniego.
No sorry... ale trzeba być głupim, myśląc że to uchodzi...
Jaki to przyjaciel Jezusa, który go w niczym nie słucha ani naśladuje :mysli:
Oszołomstwu mówię NIE!

annajandyna
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2021, 23:53
Lokalizacja: Nowy York

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: annajandyna »

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ kwestia zbawienia jest złożona i różni ludzie mogą mieć różne poglądy na ten temat. W niektórych tradycjach chrześcijańskich sądzi się, że tylko ci, którzy uwierzyli w Jezusa i przyjęli go jako swojego osobistego Zbawiciela, mogą osiągnąć zbawienie. Inne tradycje chrześcijańskie uważają, że zbawienie jest dostępne dla wszystkich ludzi, bez względu na to, czy są przyjaciółmi Jezusa, czy nie. Jeszcze inne tradycje uważają, że zbawienie jest dostępne dla wszystkich, którzy żyją według pewnych moralnych zasad, niezależnie od tego, czy wierzą w Jezusa czy nie. W każdym razie, nie jest możliwe, aby jednoznacznie stwierdzić, kto zostanie zbawiony, ponieważ decyzja o zbawieniu należy do Boga i jest zawsze jego prerogatywą.
https://nowemedium.pl/hobby/pozbadz-sie-stresu-koloruj/
Wiara moja silna jest.

Awatar użytkownika
zjBartek
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2023, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: zjBartek »

Co to znaczy bycie przyjacielem Jezusa?
Oznacza to naśladowanie go w swojej postawie. Jaki był Jezus? Wybaczał, wzruszał się, pomagał, nie chciał dla siebie wiele, nauczał, był miłosierny, żył dla ludzi. Jeśli mamy te cechy w sobie, to zbliżamy się do nieba. Ich brak zapętla nas w grzechu.
Bądźmy przyjaciółmi Jezusa, naśladujmy go, a wtedy przybliżymy się do zbawienia.
Szukam drogi do Królestwa niebieskiego.
www.rzeczywistoscduchowa.com/blog

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: DonCicio »

annajandyna pisze:
23 gru 2022, 21:01
Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ kwestia zbawienia jest złożona i różni ludzie mogą mieć różne poglądy na ten temat.
I tu jest sedno sprawy. Różni ludzi biorą pod uwagę "swoje" poglądy w kwestii zbawienia, nie słuchając Tego, który wyraźnie powiedział od czego zależy zbawienie. Jezus powiedział, że do Królestwa wejdzie "tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie" (Mat 7:21-23). Proste ...
Wystarczy tylko dowiedzieć się, czego wymaga od nas Ojciec i Bóg Jezusa (Jana 20:17), żeby zostać zbawionym.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
17 gru 2023, 5:06
annajandyna pisze:
23 gru 2022, 21:01
Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ kwestia zbawienia jest złożona i różni ludzie mogą mieć różne poglądy na ten temat.
I tu jest sedno sprawy. Różni ludzi biorą pod uwagę "swoje" poglądy w kwestii zbawienia, nie słuchając Tego, który wyraźnie powiedział od czego zależy zbawienie. Jezus powiedział, że do Królestwa wejdzie "tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie" (Mat 7:21-23). Proste ...
Wystarczy tylko dowiedzieć się, czego wymaga od nas Ojciec i Bóg Jezusa (Jana 20:17), żeby zostać zbawionym.
Nie "tylko", lecz "aż". Bóg jest początkiem i końcem, i wszystko należy do Niego. Tym nie mniej, Boga interesuje "tylko" nasze Dobro i szczęście. Gdy te aspekty połączymy, będziemy zbawieni

‭‭Księga Izajasza 55:1-5 BW1975‬‬
[1] Nuże, wszyscy, którzy macie pragnienie, pójdźcie do wód, a którzy nie macie pieniędzy, pójdźcie, kupujcie i jedzcie! Pójdźcie, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia wino i mleko! [2] Czemu macie płacić pieniędzmi za to, co nie jest chlebem, dawać ciężko zdobyty zarobek za to, co niesyci? Słuchajcie mnie uważnie, a będziecie jedli dobre rzeczy, a tłustym pokarmem pokrzepi się wasza dusza! [3] Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie, słuchajcie, a ożyje wasza dusza, boja chcę zawrzeć z wami wieczne przymierze, z niezłomnymi dowodami łaski okazanej niegdyś, Dawidowi! [4] Jak jego ustanowiłem świadkiem dla narodów, księciem i rozkazodawcą ludów, [5] Tak ty wezwiesz naród, którego nie znasz, a narody, które nie znały Ciebie, będą spiesznie podążać do Ciebie przez wzgląd na Pana, twojego Boga, i przez wzgląd na Świętego Izraelskiego, gdyż cię wsławił.

https://bible.com/bible/3490/isa.55.1.BW1975
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: BoaDusiciel »

Radku, czy porzuciłeś już koncepcję utworzenia religii biblijno-koranowej ?
Bo nie widzę ostatnio, żebyś cytował jednocześnie Biblię i Koran :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
18 mar 2024, 17:57
Radku, czy porzuciłeś już koncepcję utworzenia religii biblijno-koranowej ?
Bo nie widzę ostatnio, żebyś cytował jednocześnie Biblię i Koran :->
Wszystkie religie są jedną religią. Pozorne dysonanse pomiędzy nimi wynikają z braku zaangażowania ludzi w zdobywanie wiedzy duchowej. Człowiek gdy napotyka wiedzę, w której dostrzega sposób na wykazanie swojej wyższości nad innymi ludźmi, najczęściej nie stara się szukać woli Bożej, lecz spełnia swoje dotychczsowe pragnienia. Różnice w odłamach religijnych wynikają z niekompletnych interpretacji przekazów z nieba, ponieważ wszystkie przekazy z nieba ze sobą konsonują

‭‭Drugi list św. Pawła do Tymoteusza 3:16-17 BW1975‬‬
[16] Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [17] Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

https://bible.com/bible/3490/2ti.3.16.BW1975

‭‭Ewangelia według św. Jana 16:12 BW1975‬‬
[12] Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie;

https://bible.com/bible/3490/jhn.16.12.BW1975

Koran 6:92
92. To jest Ksiega, która zeslalismy, blogoslawiona; stwierdzajaca
prawdziwosc tego, co zostalo przed nia zeslane
; abys ostrzegal Matke
miast i tych, którzy sie wokól niej znajduja. Ci, którzy wierza w zycie
ostateczne, wierza w nia i beda pilnie przestrzegac swojej modlitwy.
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: BoaDusiciel »

O właśnie, tego mi brakowało.
Zawsze jak widzę zestawienie Biblii z Koranem doznaję przeskoku iskry między neuronami.
Lubię to :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”