Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Queza »

Czy istnieją jakieś punkty styczne między chrześcijaństwem a islamem?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: BoaDusiciel »

Tak, istnieją.
Zwykle mają postać maczety lub innego narzędzia do obcinania głów :ph34r:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
19 mar 2024, 9:29
Tak, istnieją.
Zwykle mają postać maczety lub innego narzędzia do obcinania głów :ph34r:
Co Ty nie powiesz? Jezus tak uczył?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: BoaDusiciel »

No przecież uczył, że nie przynosi pokoju, ale miecz.
Maczeta jest formą miecza, że tak powiem ...
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Queza »

A co Jezus powiedział jak słudze najwyższego kapłana uciął ucho będący z Chrystusem uczeń? Powiedział:

Wtedy Jezus rzekł do niego: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną. Mat 26.52
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: BoaDusiciel »

Nie wszczynajmy po raz tysięczny tej bezsensownej walki na cytaty.
Nie czuję się winny temu, że Jezus dawał sprzeczne zalecenia.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
19 mar 2024, 11:50
Nie wszczynajmy po raz tysięczny tej bezsensownej walki na cytaty.
Nie czuję się winny temu, że Jezus dawał sprzeczne zalecenia.
Jezus był jak plus i minus.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
18 mar 2024, 18:50
Wszystkie religie są jedną religią.
Błędna teza: "Wszystkie religie są jedną religią"

Odpowiedź biblijna:
2 Kor 6:14-17 "Nie wiążcie się z tymi, którzy nie mają wiary. Bo co wspólnego ma prawość z nieprawością? Albo jaki związek ma światło z ciemnością? I co łączy Chrystusa z Belialem? Albo wierzącego z tym, który nie ma wiary? I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? Jesteśmy przecież świątynią Boga żywego, tak jak Bóg powiedział: 'Będę wśród nich przebywał, przechadzał się wśród nich. I ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem'. 'Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie’, mówi Jehowa, ‚i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’'. 'A ja was przyjmę'"

To nie jedno, którego boga czcisz! Prawdziwy Bóg mówi: "wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie ... i przestańcie dotykać tego, co nieczyste".

Pytanie:
- spośród kogo mają wyjść wyznawcy prawdziwej religii?
- z kim mają się nie wiązać?
- jakich "nieczystości" nie mają dotykać?

Odpowiedź:
1 Kor 10:20-22 "(...) to, co inne narody składają w ofierze, składają w ofierze demonom, a nie Bogu. A nie chcę, żebyście mieli coś wspólnego z demonami. Nie możecie pić z kielicha Jehowy i kielicha demonów. Nie możecie jeść ze „stołu Jehowy” i stołu demonów. Czy mamy ‛pobudzać Jehowę do zazdrości’? (...)"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
18 mar 2024, 9:09
DonCicio pisze:
17 gru 2023, 5:06
Wystarczy tylko dowiedzieć się, czego wymaga od nas Ojciec i Bóg Jezusa (Jan 17:3 / Jana 20:17), żeby zostać zbawionym.
Nie "tylko", lecz "aż". Bóg jest początkiem i końcem, i wszystko należy do Niego. Tym nie mniej, Boga interesuje "tylko" nasze Dobro i szczęście. Gdy te aspekty połączymy, będziemy zbawieni
Nie będziemy zbawieni, jeżeli tylko będziemy sobie wmawiać, że Bogu zależy na naszym dobru. Rodzica też interesuje tylko "Dobro i szczęście" swoich dzieci, a mimo to one pakują się w narkotyki, alkohol, niemoralność itd. Czy można być szczęśliwym narkomanem (Fil 2:15), szczęśliwym alkoholikiem (1 Kor 6:10), czy można podobać się Bogu, kiedy za nami ciągnie się ogon zła? NIE!

1 Kor 6:9-12 "Czy nie wiecie, że ludzie nieprawi nie odziedziczą Królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani dopuszczający się niemoralności, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni zgadzający się na kontakty homoseksualne, ani homoseksualiści, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego. Niektórzy z was tacy byli. Jednak Bóg za pomocą swojego ducha was oczyścił, uświęcił i uznał za prawych w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi pożytek. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie pozwolę przejąć nad sobą kontroli"

Boga trzeba poznać, pojednać się z nim i odrzucić wszelkie zło, bo ono, pochodzi od Niegodziwca (1 Jan 5:19):

"Przyjdźcie i uporządkujmy sprawy między sobą” — mówi Jehowa. „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, staną się białe jak śnieg. Choćby były czerwone jak tkanina karmazynowa, staną się białe jak wełna" (Izajasza 1:18)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
27 mar 2024, 6:58
- spośród kogo mają wyjść wyznawcy prawdziwej religii?
- z kim mają się nie wiązać?
- jakich "nieczystości" nie mają dotykać?
Odpowiedzią na Twoje pytania jest nie okazywanie swojej miłości, swojego potomstwa, osobom, które nie wypełniają całego prawa Bożego. A to, że wszystkie religie są jedną religią potwierdza, żeby daleko nie szukać psalmista

‭‭Księga Psalmów 86:9 BW1975‬‬
[9] Wszystkie narody, któreś Ty stworzył, Przyjdą i kłaniać się będą tobie, Panie, I wielbić imię twoje.

https://bible.com/bible/3490/psa.86.9.BW1975

Sam na swoim przykladzie widzisz, że w trakcie nauki nie zawsze wszystko, się rozumie. Tak też ludzie nie rozumieją do pewnego czasu, przekazów z nieba, zesłanych w różnych sytuacjach. Jednak jeden Duch jest przeznaczony by dać pokój między ludźmi. Wierząc w jednego Boga nie można nie rozumieć, że jest tylko jedna religia. Dlatego logiczne jest, że wszystkie religie są jedną religią, tylko być może ci, którzy deklarują swą przynależność do poszczególnych wyznań, jeszcze o tym nie wiedzą

‭‭Ewangelia według św. Jana 10:16 BW1975‬‬
[16] Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.

https://bible.com/bible/3490/jhn.10.16.BW1975

Zaprzeczanie stwierdzeniu, że "Wszystkie religie są jedną religią" jest jak odmawianie wody spragnionemu, lub chleba głodnemu. Wierzący tak nie czyni
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
27 mar 2024, 7:44
Odpowiedzią na Twoje pytania jest nie okazywanie swojej miłości, swojego potomstwa, osobom, które nie wypełniają całego prawa Bożego. A to, że wszystkie religie są jedną religią potwierdza, żeby daleko nie szukać psalmista

‭‭Księga Psalmów 86:9 BW1975‬‬
[9] Wszystkie narody, któreś Ty stworzył, Przyjdą i kłaniać się będą tobie, Panie, I wielbić imię twoje.
Zauważyłeś do kogo mają przyjść wszystkie narody ... czyje imię "mają wielbić"?

"Wszystkie narody, które utworzyłeś, przyjdą i pokłonią się przed Tobą, Jehowo, i oddadzą chwałę Twojemu imieniu" (Ps 86:9)

Zatem, nie "wszystkie religie są jedną religią", ale jest tylko jedna religia, która wyznaje Jednego Boga i czci Jego imię!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
27 mar 2024, 8:52
radek pisze:
27 mar 2024, 7:44
Odpowiedzią na Twoje pytania jest nie okazywanie swojej miłości, swojego potomstwa, osobom, które nie wypełniają całego prawa Bożego. A to, że wszystkie religie są jedną religią potwierdza, żeby daleko nie szukać psalmista

‭‭Księga Psalmów 86:9 BW1975‬‬
[9] Wszystkie narody, któreś Ty stworzył, Przyjdą i kłaniać się będą tobie, Panie, I wielbić imię twoje.
Zauważyłeś do kogo mają przyjść wszystkie narody ... czyje imię "mają wielbić"?

"Wszystkie narody, które utworzyłeś, przyjdą i pokłonią się przed Tobą, Jehowo, i oddadzą chwałę Twojemu imieniu" (Ps 86:9)

Zatem, nie "wszystkie religie są jedną religią", ale jest tylko jedna religia, która wyznaje Jednego Boga i czci Jego imię!
Wierzący widząc, że ktoś nieumiejętnie wielbi Boga, to nie twierdzi, że religia tej osoby jest zła, lecz stara się zrozumieć dlaczego, Bóg postawił na jego drodze tą osobę

‭‭Księga Izajasza 42:2-3 BW1975‬‬
[2] Nie będzie krzyczał ani wołał, ani nie wyda na zewnątrz swojego głosu. [3] Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi, ludom ogłosi prawo.

https://bible.com/bible/3490/isa.42.3.BW1975

Świat należy zwyciężać okazując mu większą miłość, niż ta, którą on zna, a nie nienawidząc go dokładniej, niż Ci się wydaje ,że on nienawidzi Ciebie. A żeby tak miłować świat, trzeba dobrze rozumieć między innymi Ewangelię

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 5:38-42 BW1975‬‬
[38] Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb. [39] A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. [40] A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz. [41] A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie. [42] Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.

https://bible.com/bible/3490/mat.5.38.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
27 mar 2024, 9:19
Wierzący widząc, że ktoś nieumiejętnie wielbi Boga, to nie twierdzi, że religia tej osoby jest zła, lecz stara się zrozumieć dlaczego, Bóg postawił na jego drodze tą osobę
Jezus nie starał się zrozumieć "nieumiejętnego wielbienia Boga" przez faryzeuszy, tylko piętnował ich odstępstwo (Mat 23:33). Nie można wielbić Boga w sposób który się Jemu nie podoba:

"Ci ludzie okazują mi szacunek ustami, ale sercem są ode mnie bardzo daleko. Oddają mi cześć na próżno, bo głoszą nauki, które są nakazami ludzkimi" (Mat 15:8,9)

W tym wersecie nie powiedziano o ludziach bezbożnych, ale o oddających cześć Bogu ... tyle, że na próżno. Jest ogólna zasada zapisana w Biblii dotycząca jedynej religii:

"Jest jeden Pan [Jezus], jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec wszystkich [Jehowa], który jest ponad wszystkimi i działa przez wszystkich i we wszystkich" (Ef 4:5,6)

... a ci, którzy myślą, że mogą wielbić Boga według swoich kryteriów, muszą liczyć się z negatywną oceną ich poczynań przez samego Jezusa:

"Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Nadejdzie dzień, gdy wielu mi powie: ‚Panie, Panie, czy w twoim imieniu nie prorokowaliśmy? Czy w twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów? I czy w twoim imieniu nie dokonywaliśmy wielu potężnych dzieł?’. Ale ja im wtedy oświadczę: ‚Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode mnie, wy, którzy postępujecie niegodziwie!'" (Mat 7:21-23)

Jezus nie mówi tu o ludziach bezbożnych, tylko o oddających Bogu cześć (z powoływaniem się na Jezusa) jednak w sposób nieakceptowalny przez Boga.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
28 mar 2024, 8:48
radek pisze:
27 mar 2024, 9:19
Wierzący widząc, że ktoś nieumiejętnie wielbi Boga, to nie twierdzi, że religia tej osoby jest zła, lecz stara się zrozumieć dlaczego, Bóg postawił na jego drodze tą osobę
Jezus nie starał się zrozumieć "nieumiejętnego wielbienia Boga" przez faryzeuszy, tylko piętnował ich odstępstwo (Mat 23:33). Nie można wielbić Boga w sposób który się Jemu nie podoba:

"Ci ludzie okazują mi szacunek ustami, ale sercem są ode mnie bardzo daleko. Oddają mi cześć na próżno, bo głoszą nauki, które są nakazami ludzkimi" (Mat 15:8,9)

W tym wersecie nie powiedziano o ludziach bezbożnych, ale o oddających cześć Bogu ... tyle, że na próżno. Jest ogólna zasada zapisana w Biblii dotycząca jedynej religii:

"Jest jeden Pan [Jezus], jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg i Ojciec wszystkich [Jehowa], który jest ponad wszystkimi i działa przez wszystkich i we wszystkich" (Ef 4:5,6)

... a ci, którzy myślą, że mogą wielbić Boga według swoich kryteriów, muszą liczyć się z negatywną oceną ich poczynań przez samego Jezusa:

"Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Nadejdzie dzień, gdy wielu mi powie: ‚Panie, Panie, czy w twoim imieniu nie prorokowaliśmy? Czy w twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów? I czy w twoim imieniu nie dokonywaliśmy wielu potężnych dzieł?’. Ale ja im wtedy oświadczę: ‚Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode mnie, wy, którzy postępujecie niegodziwie!'" (Mat 7:21-23)

Jezus nie mówi tu o ludziach bezbożnych, tylko o oddających Bogu cześć (z powoływaniem się na Jezusa) jednak w sposób nieakceptowalny przez Boga.
Moje słowa popiera wers

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 16:26 BW1975‬‬
[26] Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?

https://bible.com/bible/3490/mat.16.26.BW1975

Piszesz bardzo ambitnie, ale zauważ, że nie jest możliwe dla człowieka zupełne poznanie Boga i pełnej Jego Woli. Człowiek może miłować Boga całym sercem, całym umysłem, całą duszą, ze wszystkich sił, al pomimo to, Bóg nadal ma coś do dodania. Nawet gdybyś bardzo chciał, to u Ciebie zbawienie ludzi jest niemożliwe

‭‭Ewangelia według św. Marka 10:27 BW1975‬‬
[27] Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale nie u Boga; albowiem u Boga wszystko jest możliwe.

https://bible.com/bible/3490/mrk.10.27.BW1975

Staraj się wczytywać w moje słowa, a zauważysz, że nie jestem w gruncie rzeczy przeciw Tobie. Mógłbyś docenić mój czas
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tylko przyjaciele Jezusa zostaną zbawieni?

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
28 mar 2024, 10:21
Piszesz bardzo ambitnie, ale zauważ, że nie jest możliwe dla człowieka zupełne poznanie Boga i pełnej Jego Woli. Człowiek może miłować Boga całym sercem, całym umysłem, całą duszą, ze wszystkich sił, al pomimo to, Bóg nadal ma coś do dodania. Nawet gdybyś bardzo chciał, to u Ciebie zbawienie ludzi jest niemożliwe
Gdybyśmy poznali Boga i Jego zamierzenie na wskroś, to nasze życie, nawet to doskonałe, wieczne, stałoby się nudne. Na szczęście, poznawanie Boga to "never-ending story":

"Prawdziwy Bóg pięknie uczynił każdą rzecz w odpowiednim czasie. Nawet włożył wieczność w serca ludzi, chociaż i tak nigdy w pełni nie zgłębią Jego dzieł" (Kaz 3:11)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”