Chrzescijanie a aborcja ....

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: tom68 »

Aborcja jest tylko potępiana jako antykoncepcja ale w trudny sytuacjach takich jak zagrożenie życia matki czy ciężkie uszkodzenie płodu oraz gwałt lub kazirodztwo kościół nie może i nie chce niczego nakazać bo to są kwestie sumienia a nie kościoła (ostateczna decyzja zawsze należy zawsze do kobiety ) antykoncepcja jest dopuszczalna (wyjątek to leki wczesnoporonne ) ...

Pastor Marek R Sekretarz K ADS - wszytko to jest na stronach K ADS http://adwent.pl/
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: Bobo »

Decyzja zawsze należy do kobiety? Kto tak postanowił?
Oszołomstwu mówię NIE!

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: Albertus »

Krystian pisze:
18 sie 2022, 1:38
Skoro Polki to 90% katoliczki, to powinny wiedzieć, że aborcja to grzech.
Więc na co potrzebna jest jakaś ustawa świecka.
Dla tych 10% co nie są katoliczkami?
Niestety te Polki nie stosują się do nauki Kościoła Katolickiego.

Dlatego że uwierzyły ludziom którzy je z duża intensywnością przekonują że dziecko w łonie matki nie jest człowiekiem.

Ludzie są grzeszni nie zauważyłeś?

Czy nie zabijanie innych grup ludzi też powinno wynikać z decyzji sumienia czy jednak prawo powinno tego zakazywać?

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: tom68 »

Przecież to jasne to kobieta jest w ciąży i przeważnie to matka ponosi skutki swoich decyzji Matki i chore dzieci http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2 ... 21.07.2022
tom68

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: Albertus »

Czasem już urodzone dziecko zachoruje albo ulegnie wypadkowi i wtedy też najczęściej matka ma najwięcej problemów z tym związanych.

Czy wtedy też matka powinna mieć możliwość zabicia takiego dziecka i powinno to zależeć tylko od jej decyzji?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: radek »

tom68 pisze:
18 sie 2022, 11:17
(ostateczna decyzja zawsze należy zawsze do kobiety )
Im wcześniej dana osoba wprawi się w przestrzeganiu Prawa Bożego, tym prędzej wkroczy na ścieżkę wyborów z łatwiejszymi do zniesienia konsekwencjami

Mat 11:28-30 BT5 "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (30) Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie."

Koran 17:80
80. I powiedz: "Panie mój! Wprowadz mnie wejsciem prawdy i wyprowadz
mnie wyjsciem prawdy! I daj mi, z Twojej strony, wladze wspomagajaca!"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: Bobo »

Tom pisze:Przecież to jasne to kobieta jest w ciąży i przeważnie to matka ponosi skutki swoich decyzji Matki i chore dzieci
Eeee... tekst Biblii nakazuje ukarać mężczyznę który doprowadził do poronienia a nie kobietę.
Coś kombinujesz nie teges...
Oszołomstwu mówię NIE!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: tom68 »

Powtarzam w pierwszych tygodniach przed urodzeniem mamy płód człowieka ( dwa trzy miesiące ) i jeśli on jest ciężko uszkodzony ( np wiadomo że dziecko i tak po trudnym porodzie będzie cierpieć i umrze ) to wtedy kobieta powinna mieć prawa do aborcji tak jak wypadku zagrożenia życia kobiety a dziecko niepełnosprawne czy człowiek ciężko chory to już inny temat choć i tu prywatnie uważam że tacy ludzie i ich rodziny powinni mieć prawo do eutanazji na życzenie bo nikt nie zna ciężaru takiego życia a już najmniej znają je panowie w sułtanach z teoretycznym celibatem ...

Zakaz aborcji uderzył w medycynę płodu. Prof. Węgrzyn: Mniej kobiet na badaniach prenatalnych https://oko.press/zakaz-aborcji-rykosze ... yne-plodu/

Arcybiskup i zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla prosi o prawo do wspomaganego samobójstwa ...

https://www.wprost.pl/swiat/10026215/Ar ... jstwa.html


Ps : Gdzie w Biblii piszę że to mężczyzna np: kapłan ma decydować że kobieta ma urodzić :-)
tom68

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: Albertus »

tom68 pisze:
18 sie 2022, 15:41
Powtarzam w pierwszych tygodniach przed urodzeniem mamy płód człowieka ( dwa trzy miesiące ) i jeśli on jest ciężko uszkodzony ( np wiadomo że dziecko i tak po trudnym porodzie będzie cierpieć i umrze ) to wtedy kobieta powinna mieć prawa do aborcji tak jak wypadku zagrożenia życia kobiety a dziecko niepełnosprawne czy człowiek ciężko chory to już inny temat choć i tu prywatnie uważam że tacy ludzie i ich rodziny powinni mieć prawo do eutanazji na życzenie bo nikt nie zna ciężaru takiego życia a już najmniej znają je panowie w sułtanach z teoretycznym celibatem ...

Zakaz aborcji uderzył w medycynę płodu. Prof. Węgrzyn: Mniej kobiet na badaniach prenatalnych https://oko.press/zakaz-aborcji-rykosze ... yne-plodu/

Arcybiskup i zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla prosi o prawo do wspomaganego samobójstwa ...

https://www.wprost.pl/swiat/10026215/Ar ... jstwa.html


Ps : Gdzie w Biblii piszę że to mężczyzna np: kapłan ma decydować że kobieta ma urodzić :-)
No ale dwa czy trzy miesiące bo to dla dziecka ogromna różnica.

I trzeba by ten punkt graniczny kiedy zaczyna się człowiek ustalić.



Na jakiej podstawie i kto to ma zrobić?

Dlaczego dziecko mające dwa miesiące bez jednego dnia nie jest człowiekiem a dziecko mające już ukończone dwa miesiące nagle staje się człowiekiem?

No i piszesz że kobieta powinna mieć prawo do aborcji do 3 miesiąca jeśli płód jest ciężko uszkodzony.

Ale właściwie dlaczego tylko wtedy skory wcześniej nie jest w ogóle człowiekiem?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: radek »

tom68 pisze:
18 sie 2022, 15:41
Powtarzam w pierwszych tygodniach przed urodzeniem mamy płód człowieka ( dwa trzy miesiące ) i jeśli on jest ciężko uszkodzony ( np wiadomo że dziecko i tak po trudnym porodzie będzie cierpieć i umrze ) to wtedy kobieta powinna mieć prawa do aborcji tak jak wypadku zagrożenia życia kobiety a dziecko niepełnosprawne czy człowiek ciężko chory to już inny temat choć i tu prywatnie uważam że tacy ludzie i ich rodziny powinni mieć prawo do eutanazji na życzenie bo nikt nie zna ciężaru takiego życia a już najmniej znają je panowie w sułtanach z teoretycznym celibatem ...

Zakaz aborcji uderzył w medycynę płodu. Prof. Węgrzyn: Mniej kobiet na badaniach prenatalnych https://oko.press/zakaz-aborcji-rykosze ... yne-plodu/

Ps : Gdzie w Biblii piszę że to mężczyzna np: kapłan ma decydować że kobieta że kobieta ma urodzić :-)
Nawet jeśli medycyna trafi na przypadek, który uzna, że przy próbie uratowania zagrażałby Kobiecie, to aborcja byłaby zaciągnięciem długu, który trzebabyłoby planować spłacić. Ciało ludzkie to nie zabawka i nie wyrzuca się zepsutej kupując następnie nową. Chcesz żyć to bierz Życie w całości, a więc to co widzisz i to co odbierasz innymi zmysłami, które są częścią Twojego ciała, wymaga Twojej odpowiedzialności

Iz 42:1-5 BT5 "Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na nim spoczął; on przyniesie narodom Prawo. (2) Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. (3) Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zgasi [ledwo] tlejącego się knotka. On rzeczywiście przyniesie Prawo. (4) Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a jego pouczenia wyczekują wyspy. (5) Tak mówi Pan Bóg, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą."

Mat 6:22-23 BT5 "Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. (23) Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!"

Joz 1:7-8 BT5 "Tylko bądź mężny i mocny, przestrzegając wypełniania całego Prawa, które nakazał ci Mojżesz, sługa mój. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby się okazała twoja roztropność we wszystkich przedsięwzięciach. (8) Niech ta Księga Prawa będzie zawsze na twych ustach; rozważaj ją w dzień i w nocy, abyś ściśle spełniał wszystko, co w niej jest napisane, bo tylko wtedy powiedzie ci się i okaże się twoja roztropność."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: tom68 »

Przecież już to wyjaśniłem Biblia raczej mówi płodzie a nie o dziecku (2 M. 21,22-24). Płód a dziecko https://www.totylkoteoria.pl/kiedy-zaro ... a-dziecko/
tom68

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: tom68 »

Aborcja na Bliskim Wschodzie. Nigdzie nie ma calkowitego zakazu ...

W swietle obecnych wydarzen, ktore naplywaja z Polski, okazuje sie ze chociazby iranskie prawo mowiace o aborcji jest o wiele bardziej liberalne - mowi w rozmowie z Onet Podroze Bartosz Kapica, ktory razem z zona Ghazal prowadza polsko-iranska marke turystyczna "Dwie Gazele z Iranu". Jak prawo do przerwania ciazy wyglada w innych krajach Bliskiego Wschodu ?

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... 6,07640b54
tom68

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: radek »

tom68 pisze:
18 sie 2022, 16:52
Przecież już to wyjaśniłem Biblia raczej mówi płodzie a nie o dziecku (2 M. 21,22-24). Płód a dziecko https://www.totylkoteoria.pl/kiedy-zaro ... a-dziecko/
Jeśli starasz się dewaluować znaczenie płodu, to wybrałeś nieodpowiednią Księgę, jako argument. Biblia, a co za tym idzie także Prawo Mojżeszowe zawierają Prawo Dobre, a nie potępiające czy komplikujące sytuację. Oddanie Życia za Życie nie polega na zabiciu winowajcy, lecz na obowiązku polegającym na przywróceniu straconego Życia, Biblia mówi wyraźnie o zwyciężaniu Zła Dobrem. Ludzie nigdy nie powinni porzucać tej ewentualności, zwłaszcza jeśli powodem jest tylko bieżący brak wiedzy

J 16:33 BT5 "To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat."

Mat 5:17 BT5 "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić."

J 9:1-7 BT5 "Jezus, przechodząc obok, ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. (2) Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomy - on czy jego rodzice? (3) Jezus odpowiedział: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże. (4) Trzeba nam pełnić dzieła Tego, który Mnie posłał, dopóki jest dzień. Nadchodzi noc, kiedy nikt nie będzie mógł działać. (5) Jak długo jestem na świecie, jestem światłością świata. (6) To powiedziawszy, splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego; (7) i rzekł do niego: Idź, obmyj się w sadzawce Siloam - co się tłumaczy: Posłany. On więc odszedł, obmył się i wrócił, widząc."

Koran 17:79
79. A noca czuwaj na modlitwie, to bedzie dla ciebie zasluga
dobrowolna; byc moze, twój Pan posle cie na miejsce chwalebne.


Łk 13:1-9 BT5 "W tym samym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. (2) Jezus im odpowiedział: Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? (3) Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. (4) Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? (5) Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie. (6) I opowiedział im następującą przypowieść: Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. (7) Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” (8) Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; (9) i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: Krystian »

Albertus pisze:
18 sie 2022, 12:25
Krystian pisze:
18 sie 2022, 1:38
Skoro Polki to 90% katoliczki, to powinny wiedzieć, że aborcja to grzech.
Więc na co potrzebna jest jakaś ustawa świecka.
Dla tych 10% co nie są katoliczkami?
Niestety te Polki nie stosują się do nauki Kościoła Katolickiego.

Dlatego że uwierzyły ludziom którzy je z duża intensywnością przekonują że dziecko w łonie matki nie jest człowiekiem.

Ludzie są grzeszni nie zauważyłeś?

Czy nie zabijanie innych grup ludzi też powinno wynikać z decyzji sumienia czy jednak prawo powinno tego zakazywać?
Myślisz, że Tom przekonał 90% Polek, aby nie słuchały kościoła katolickiego?
Z tego co wiem, to kobiety będące ŚJ nie mają takiego problemu.
Wolą oddać życie niż dokonać aborcji.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Chrzescijanie a aborcja ....

Post autor: Albertus »

Krystian pisze:
18 sie 2022, 19:31
Albertus pisze:
18 sie 2022, 12:25
Krystian pisze:
18 sie 2022, 1:38
Skoro Polki to 90% katoliczki, to powinny wiedzieć, że aborcja to grzech.
Więc na co potrzebna jest jakaś ustawa świecka.
Dla tych 10% co nie są katoliczkami?
Niestety te Polki nie stosują się do nauki Kościoła Katolickiego.

Dlatego że uwierzyły ludziom którzy je z duża intensywnością przekonują że dziecko w łonie matki nie jest człowiekiem.

Ludzie są grzeszni nie zauważyłeś?

Czy nie zabijanie innych grup ludzi też powinno wynikać z decyzji sumienia czy jednak prawo powinno tego zakazywać?
Myślisz, że Tom przekonał 90% Polek, aby nie słuchały kościoła katolickiego?
Z tego co wiem, to kobiety będące ŚJ nie mają takiego problemu.
Wolą oddać życie niż dokonać aborcji.

I to coś zmienia w kwestii tego że prawo powinno chronić życie dzieci nienarodzonych?

A ty jesteś Świadkiem Jehowy?


Tom to raczej nikogo nie przekonał. Mam nadzieję. To raczej on jest zwodzony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”