Bóg, a nauka

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

kwant pisze:
EMET pisze:EMET:
Jak najbardziej, kwant, jak najbardziej.
Dzięki, EMET, za poparcie.
Dodam, że takie podejście, jak Pius, ma prawie każdy sprzeczający się z nami i argumentację w jakimkolwiek temacie poruszonym przez nas, zaczyna od potępienia Russella, Rutherforda, czy w ogóle Ciała Kierowniczego. Uważa przy tym, że taka krytyka wystarczy do zaprzeczenia naszych racji. Nie ważne, że odnosimy się do Biblii i na sensie podanych, czy nawet cytowanych wersetów opieramy nasze wypowiedzi. Dla nich jedynym kryterium jest to, czy potwierdza je ich katechizm, czy nie. Nawet wskazywane przez nas w nim sprzeczności nie powodują opamiętania w takiej postawie. Uprzedzenia zawsze biorą górę i nie dopuszczają do siebie, że może być inaczej. Co najgorsze, kiedy są przyparci argumentami do muru, stosują taktykę przemilczania, pomijania i kontr zarzutów podpartych relatywizmem.
Nie jest to skarga, ale ujęcie w słowa tego, co każdy z nas odczuwa, usiłując z takim kimś konstruktywnie dyskutować.

EMET:
Nie wiem, po co jakieś zaraz wyjeżdżanie przez Nich - z wymienionymi przez Ciebie - skoro ja zapodaję teksty z Biblii?
Czyż ja wycieczkuję do 'czyichś jakichś tam takich lub innych'...
Jednak dla wielu nieodłącznością jest tego typu wycieczkowanie tak, iż nawet obrywa się takim, co nie są śJ.

A potem zdziwienie, kiedy piszemy o obsesji i natręctwie.
O czym by nie pisał, to zaraz postawa anty..., zamiast po prostu argumentacja probiblijna: skuteczna jak u Jezusa i ap. Pawła; bez inwektyw itp.

Cały czas stoi przed oczyma tekst wg Jana 9:34. Także 7:47 - 49.

Nie chcę takiego ducha, jakim pałają tu niektórzy na Forum; niemiła dla mnie takowa Społeczność, która posiada ludzi o takiej postawie.
Im bardziej 'ujadają' na ŚJ, tym bardziej przekonuje mnie to, iż coś sprawia, ze tak się zachowują; zamiast spokojnej bezinwektywnej argumentacji.

Bywaj, kwant.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Bóg, a nauka

Post autor: radek »

Nauka opiera się na potencjałach, a one wywodzą się od Boga. Gdy następuje znaczące znieważenie Woli Bożej przez ludzi, wtedy następuje kataklizm. Zaradzić trudnej sytuacji może post i uświęcająca modlitwa będąca oparciem dla czynów wiary

Mat 24:38 EIB "Ludzie przed potopem jedli, pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, w którym Noe wszedł do arki."

Ap 14:4 EIB "To ci, którzy nie splamili się z kobietami, ich dziewiczość nie uległa naruszeniu. Idą za Barankiem, dokądkolwiek pójdzie. Zostali oni wykupieni spośród ludzi jako pierwszy owoc — dla Boga i dla Baranka."

Koran 6:92
To jest Księga, którą zesłaliśmy, błogosławiona; stwierdzająca prawdziwość tego, co zostało przed nią zesłane; abyś ostrzegał Matkę miast i tych, którzy się wokół niej znajdują. Ci, którzy wierzą w życie ostateczne, wierzą w nią i będą pilnie przestrzegać swojej modlitwy.

Mal 3:22-24 EIB "Przestrzegajcie Prawa Mojżesza, mego sługi. Nadałem mu na Horebie ustawy oraz prawa dla całego Izraela! (23) Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie dzień PANA — wielki i straszny! (24) On zwróci serca ojców ku synom i serca synów ku ojcom, abym, gdy przyjdę, nie musiał tej ziemi uderzyć klątwą."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Bóg, a nauka

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
05 paź 2020, 19:48
Zaradzić trudnej sytuacji może post i uświęcająca modlitwa będąca oparciem dla czynów wiary
Dlatego zawsze poszczę w godz. 7 - 10, 10 - 15.30, 15.30 - 18.30 i od 18.30 do 7.00.
Wszyscy w Tworkach tak pościmy :-)
Tylko Jezus nie pości, bo mówi że już się napościł na pustyni i wyrobił normę :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”