Masturbacja a wybaczenie

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6308
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

bartek212701 pisze:
Bariel pisze:Oj tam, oj tam
Booooooooooooooooże, odkąd jestem w Lublinie slysze co chwila słowa"oj tam,oj tam" one to dopiero maja aluzje niezlą hehe,ale jak ktos nie zna kawalu,który zawiera to okreslenie to nie zrozumie :oops:
Oj tam, oj tam ... to z tego: http://www.youtube.com/watch?v=XX5hqD6S1tE
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Zdzichu
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:58

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Zdzichu »

alfabeta pisze:Wczoraj minęł 2 tygodnie mojego "odwyku" od masturbacji, przedtem masturbowałem sie codziennie, dzisiaj juz nie wytrzymałem i pierwszy raz od 2 tygodnie masturbowałem się, czy Bóg "daruje" mi to? Bo juz tyle razy miał byc ostatni raz..
Witajcie

Moim zdaniem masturbacja nie jest grzechem jezeli chodzi tylko o wyproznienie sie.Jezeli w gre wchodzi fantazjowanie o innej kobiecie, ktora jest zona innego meza lub o innej pannie to wtedy bedzie to grzech ciezki z czego powinno sie spowiadac.W ogole Pismo Sw. nie pietnuje tego jako grzech.Owszem jest to nieczystosc po ktorej nalezalo wyprac szaty i pozostac nieczystym do wieczora i sprawa sie na tym konczyla.Nie bylo tu jakiegos niklczemnego zla w tym akcie.Starozytny Izrael musial skladac ofiary zwierzece za grzechy, ktore sa wyliczone w Dekalogu.Wyproznienie nasienia nie podchodzilo pod 10 przykazan.

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Bob »

Zdzichu pisze:Witajcie

Moim zdaniem masturbacja nie jest grzechem jezeli chodzi tylko o wyproznienie sie.Jezeli w gre wchodzi fantazjowanie o innej kobiecie, ktora jest zona innego meza lub o innej pannie to wtedy bedzie to grzech ciezki z czego powinno sie spowiadac.W ogole Pismo Sw. nie pietnuje tego jako grzech.Owszem jest to nieczystosc po ktorej nalezalo wyprac szaty i pozostac nieczystym do wieczora i sprawa sie na tym konczyla.Nie bylo tu jakiegos niklczemnego zla w tym akcie.Starozytny Izrael musial skladac ofiary zwierzece za grzechy, ktore sa wyliczone w Dekalogu.Wyproznienie nasienia nie podchodzilo pod 10 przykazan.
Pierwszy post na forum i akurat w odniesieniu do wypowiedzi sprzed blisko 4 lat o... masturbacji.

Czy to to nie jst symptomatyczne? ;-)

Zdzichu
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:58

Post autor: Zdzichu »

Przeciez warto spojrzec prawdzie w oczy. :-D

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: EMET »

Zdzichu pisze:
alfabeta pisze:Wczoraj minęł 2 tygodnie mojego "odwyku" od masturbacji, przedtem masturbowałem sie codziennie, dzisiaj juz nie wytrzymałem i pierwszy raz od 2 tygodnie masturbowałem się, czy Bóg "daruje" mi to? Bo juz tyle razy miał byc ostatni raz..
Witajcie

Moim zdaniem masturbacja nie jest grzechem jezeli chodzi tylko o wyproznienie sie.Jezeli w gre wchodzi fantazjowanie o innej kobiecie, ktora jest zona innego meza lub o innej pannie to wtedy bedzie to grzech ciezki z czego powinno sie spowiadac.W ogole Pismo Sw. nie pietnuje tego jako grzech.Owszem jest to nieczystosc po ktorej nalezalo wyprac szaty i pozostac nieczystym do wieczora i sprawa sie na tym konczyla.Nie bylo tu jakiegos niklczemnego zla w tym akcie.Starozytny Izrael musial skladac ofiary zwierzece za grzechy, ktore sa wyliczone w Dekalogu.Wyproznienie nasienia nie podchodzilo pod 10 przykazan.
EMET
Gdzie Pismo mówi o masturbacji jako masturbacji?
'Zmazy nocne / polucje' -- czy to masturbacja?
Czyn 'Onana' z Rodzaju 38:9 -- czy to było masturbowanie się jako takie?

W definicji tegoż 'słowa' co mamy? :?: :aaa:

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

tabasz

Post autor: tabasz »

Moim zdaniem masturbacja nie jest grzechem jezeli chodzi tylko o wyproznienie
Genialne :-D
Chyba wrzuce to w dzial zlotych mysli na fourm :-)

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

tabasz pisze:
Moim zdaniem masturbacja nie jest grzechem jezeli chodzi tylko o wyproznienie
Genialne :-D
Chyba wrzuce to w dzial zlotych mysli na fourm :-)
W dziale: grzeszące błyskotliwością werbalne wypróżnienia zanieczyszczające przestrzeń forum? ;-)

Zdzichu
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:58

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Zdzichu »

EMET pisze:
Zdzichu pisze:
alfabeta pisze:Wczoraj minęł 2 tygodnie mojego "odwyku" od masturbacji, przedtem masturbowałem sie codziennie, dzisiaj juz nie wytrzymałem i pierwszy raz od 2 tygodnie masturbowałem się, czy Bóg "daruje" mi to? Bo juz tyle razy miał byc ostatni raz..
Witajcie

Moim zdaniem masturbacja nie jest grzechem jezeli chodzi tylko o wyproznienie sie.Jezeli w gre wchodzi fantazjowanie o innej kobiecie, ktora jest zona innego meza lub o innej pannie to wtedy bedzie to grzech ciezki z czego powinno sie spowiadac.W ogole Pismo Sw. nie pietnuje tego jako grzech.Owszem jest to nieczystosc po ktorej nalezalo wyprac szaty i pozostac nieczystym do wieczora i sprawa sie na tym konczyla.Nie bylo tu jakiegos niklczemnego zla w tym akcie.Starozytny Izrael musial skladac ofiary zwierzece za grzechy, ktore sa wyliczone w Dekalogu.Wyproznienie nasienia nie podchodzilo pod 10 przykazan.
EMET
Gdzie Pismo mówi o masturbacji jako masturbacji?
'Zmazy nocne / polucje' -- czy to masturbacja?
Czyn 'Onana' z Rodzaju 38:9 -- czy to było masturbowanie się jako takie?

W definicji tegoż 'słowa' co mamy? :?: :aaa:

Stephanos, ps. EMET
Mysle, ze mieszasz.Onan zostal zabity przez Pana nie dlatego, ze sie masturbowal, ale dla tego, ze nie chcial wzbudzic potomstwa bratu.Prawo boze jasno mowilo, ze jezeli zona brata owdowieje to brat ma obnowiazek ja wziac do siebie i wzbudzic potomstwo dla brata.Onan swoim czynem chcial manipulowac Bogiem, stad Bog go ukaral.
Polecam ci bracie dokladne przestudiowanie wersetow z Ksiegi Rodzaju Rozdz. 38

Wskaz mi prosze gdzie Pismo Sweiete masturbacje nazywa grzechem.Bede wdzieczny za twoj trud.

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Bob »

Zdzichu pisze:Wskaz mi prosze gdzie Pismo Sweiete masturbacje nazywa grzechem.Bede wdzieczny za twoj trud.
Co z Ciebie za katolik skoro odpowiedzi na temat tego, czy coś jest grzechem czy nie, szukasz w Biblii?

Od razu widać, że nie byłeś na seksualnych rekolekcjach ojca Knotza. Gdybyś był to byś wiedział, że każdy wytrysk poza waginą, jako jedyną uprawnioną do jego przyjęcia, jest grzechem. Katechizm Kościoła Katolickiego nie pozostawia złudzeń co do grzeszności masturbacji - także tej nie zakończonej wytryskiem. Zapoznaj się z kanonem 2352.

tabasz

Post autor: tabasz »

Bob pisze:
tabasz pisze:
Moim zdaniem masturbacja nie jest grzechem jezeli chodzi tylko o wyproznienie
Genialne :-D
Chyba wrzuce to w dzial zlotych mysli na fourm :-)
W dziale: grzeszące błyskotliwością werbalne wypróżnienia zanieczyszczające przestrzeń forum? ;-)
oj przestan :mrgreen:
Widze potencjal.. :-D

http://demotywatory.pl/3830543

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

tabasz pisze:oj przestan :mrgreen:
Widze potencjal.. :-D
I jest to potencjał spoczynkowy. Co to dopiero będzie kiedy nastąpi wzbudzenie... ;-)
Jak już sypiemy Allenem to: Jestem tak dobrym kochankiem, ponieważ dużo ćwiczę sam ;-)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: EMET »

Zdzichu pisze: Mysle, ze mieszasz.Onan zostal zabity przez Pana nie dlatego, ze sie masturbowal, ale dla tego, ze nie chcial wzbudzic potomstwa bratu.Prawo boze jasno mowilo, ze jezeli zona brata owdowieje to brat ma obnowiazek ja wziac do siebie i wzbudzic potomstwo dla brata.Onan swoim czynem chcial manipulowac Bogiem, stad Bog go ukaral.
Polecam ci bracie dokladne przestudiowanie wersetow z Ksiegi Rodzaju Rozdz. 38

Wskaz mi prosze gdzie Pismo Sweiete masturbacje nazywa grzechem.Bede wdzieczny za twoj trud.
EMET:
Nic nie mieszam, jak twierdzisz. :-/
Wprost w Piśmie nie ma o masturbacji, czyli o samogwałcie; jednak...
Są pewne ZASADY w Biblii, na podstawie których wnioski wyprowadzić da się takie, iż...
"Ale przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie planujcie z góry na rzecz pragnień ciała." -- do Rzymian 13:14, PNŚ.
"Ale powiadam: Stale postępujcie według ducha, a nie spełnicie żadnego pragnienia ciała." -- do Galacjan 5:16, PNŚ.
"Dlatego zadajcie śmierć członkom waszego ciała, w które są na ziemi, jeśli chodzi o rozpustę, nieczystość, żądzę seksualną; szkodliwe pragnienie oraz zachłanność, która jest bałwochwalstwem." -- do Kolossan 3:5, PNŚ.

Jeżeli wnikniemy w intencje i cel masturbacji, to jawnym się wówczas okazuje, iż... :-> :-(

Niekoniecznie w Piśmie musi coś być napisane co do litery wprost, ale jednak, jak czytamy: "Stale postępujcie według ducha"

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

tabasz

Post autor: tabasz »

Bob pisze:
tabasz pisze:oj przestan :mrgreen:
Widze potencjal.. :-D
I jest to potencjał spoczynkowy. Co to dopiero będzie kiedy nastąpi wzbudzenie... ;-)
Jak już sypiemy Allenem to: Jestem tak dobrym kochankiem, ponieważ dużo ćwiczę sam ;-)
Guibert z Nogentu nazywał go &#8222;płynną ofiarą złożoną szatanowi&#8221;. Kolumban zalecał za ten czyn karę dwuletniego postu, a Jean Gerson lekarstwo &#8211; w postaci samobiczowania. O co chodzi? Rzecz jasna o onanizm.

Ja na to mowie bicie niemca po kasku :-D

http://www.wykop.pl/link/1800462/cala-p ... niowieczu/
http://www.menshealth.pl/zdrowie/Prawdy ... cji,4357,1
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Masturbacja

Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt.
Autor: Andrzej Sapkowski
Jeśli uprawiasz palcówki w konfesjonale, nie żądaj rozgrzeszenia od ręki.
Autor: Pierre Lou&#255;s,

hahah :-D

Masturbacjo! Ojczyzno! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknie po tobie.
Panno święta, co Jasnej bronisz Przyjemności
I w każdej świecisz Kitce! Ty, co sens litości
znasz dogłębnie i wiesz jak trudno wyrwać pupę!
Jak mnie dziecko do zdrowia powróciłaś cudem,
(Gdy od płaczącej matki pod Twoją opiekę
Ofiarowany, martwą podniosłem powiekę
I zaraz mogłem pieszo do Twych świątyń progu
Iść za wrócone życie podziękować Bogu),
Tak nas przywrócisz cudem na erotyki łono.
Tymczasem przenoś moją duszę utęsknioną
...
dalszego ciągu szukać u źródła :-D nie podam bo nie przejdzie :-)


zwariowalem :-D

Dobra koncze :-)

Zdzichu
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:58

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Zdzichu »

tabasz pisze:
Moim zdaniem masturbacja nie jest grzechem jezeli chodzi tylko o wyproznienie
Genialne :-D
Chyba wrzuce to w dzial zlotych mysli na fourm :-)
Przeciez ta mysl jest oparta na trzezwym mysleniu w oparciu o Pismo Sw. :-D


Bob pisze:
Zdzichu pisze:Wskaz mi prosze gdzie Pismo Sweiete masturbacje nazywa grzechem.Bede wdzieczny za twoj trud.
Co z Ciebie za katolik skoro odpowiedzi na temat tego, czy coś jest grzechem czy nie, szukasz w Biblii?

Od razu widać, że nie byłeś na seksualnych rekolekcjach ojca Knotza. Gdybyś był to byś wiedział, że każdy wytrysk poza waginą, jako jedyną uprawnioną do jego przyjęcia, jest grzechem. Katechizm Kościoła Katolickiego nie pozostawia złudzeń co do grzeszności masturbacji - także tej nie zakończonej wytryskiem. Zapoznaj się z kanonem 2352.
No nie bylem na rekolekcjach wspomnianego ojca.Mowisz, ze wytrysk poza wagina jest grzechem.Z tym to sie nie zgodze.Tak logicznie pomysl o parze, ktora jest w podeszlym wieku.Zona przekwitla, ale to nie przeszkadza im radowac sie soba bo przeciez sam Pan Bog radzi aby pic wode z wlasnej studni i radowac sie malzonka swojej mlodosci (Piesni Salomona zachecam do przetrawienia).

Teraz co do kanonu....w przeszlosci Kosciol mylil sie i Jan Pawel II przepraszal.Kopernik za swoje poglady mial przykrosci o innych nie wspominam a moglbym wyliczyc kilka nazwisk.

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Bob »

Zdzichu pisze:No nie bylem na rekolekcjach wspomnianego ojca.Mowisz, ze wytrysk poza wagina jest grzechem.Z tym to sie nie zgodze.
Musisz to jak najszybciej nadrobić, żeby samowolnie i buńczucznie nie trwać w grzechu wbrew nauce kościoła.

http://maxvideo.pl/p/C3S8wRAYWAojj9M8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”