Masturbacja a wybaczenie

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ja ten temat poznałem mając około dziesięć lat. Kiedyś myślałem, że po prostu dałem się sprowokować telewizji, ale to mogło mieć inną przyczynę, a mianowicie jedzenie mięsa, co interpretuję, że było doświadczaniem solidarności z ludźmi z mojego otoczenia, którzy jedli mięso, lecz to powoduje otępienie wrażliwości. Dlatego teraz nie jem mięsa. Poza tym będąc w wieku dziesięciu lat dotknąłem w temacie seksualności mojego brata, pomimo to przez tyle lat nigdy nie usłyszałem od niego złego słowa, a zrobiłem to, bo wielokrotnie obserwował mnie w codziennych sytuacjach starając się mnie zrozumieć, dlatego mu w tym pomogłem. Być może to jest ta cała choroba psychiczna. Plan jest taki, żeby przez ten przykład podnieść w Duchu tych, którzy podniesienia potrzebują. Jezus dowiódł, że słowo ma władzę nawet nad życiem, więc nie ma co się rozczulać lecz trzeba wyciągać wnioski z doświadczeń i zmierzać ku sprawiedliwemu Duchowi Miłości Bożej

Rev 3:17-19 eib "(17) Mówisz: Jestem bogaty. Wzbogaciłem się i niczego nie potrzebuję. Nie wiesz jednak, że jesteś nędzny i żałosny, biedny, ślepy i goły. (18) Radzę ci: Nabądź u Mnie złota oczyszczonego w ogniu, abyś się wzbogacił. Zaopatrz się u Mnie w białe szaty, byś miał się w co ubrać i przestał razić hańbą swej nagości. Kup też u Mnie maść i posmaruj nią swoje oczy — aby przejrzeć. (19) Ja tych, których kocham, poprawiam i wychowuję. Obudź więc w sobie zapał! Opamiętaj się!"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

By mój dług został spłacony, najpierw muszę rozprawić się z psychiatrami, później spłacić długi wszystkich podróżników w czasie, następnie ludzkość powinna osiągnąć potencjał życia wiecznego, a ostatnim warunkiem jest wola mojego brata w tej kwestii. Potem będę mógł starać się o ..

Jezus ostrzega

Mat 17:12 eib "Mówię wam: Eliasz już przyszedł, lecz nie rozpoznali go i zrobili z nim, co chcieli. Podobnie Synowi Człowieczemu zadadzą wiele bólu."

J 12:35-36 eib "(35) Jezus powiedział: Jeszcze przez krótki czas jest wśród was światło. Chodźcie, dopóki je macie, aby nie zawładnęła wami ciemność. Bo kto chodzi w ciemności, nie wie, dokąd idzie. (36) Dopóki macie światło, wierzcie w światło, abyście się stali synami światła. Po tych słowach Jezus odszedł i ukrył się przed nimi."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Uronienie nasienia może być interpretowane w formie uczestniczenia w procesie stwarzania w bezgranicznej przecież przestrzeni. Podobnie do wypowiadanych słów, nasienie ma swego rodzaju moc twórczą nadaną przez Prawo Boże, bo Bóg jest Najświętszy i nadaje moc temu czemu uzna za stosowne. Aby nie zrazić się do Prawa, w ten sposób należy interpretować ten problem na płaszczyźnie Duchowej

Quran 16:3-4
3. On stworzył niebiosa i ziemie w całej prawdzie. On jest wyniosły ponad to, co Jemu dodają jako współtowarzyszy! 4. On stworzył człowieka z kropli spermy, a jednak on jest jego jawnym przeciwnikiem.

Tym niemniej należy dbać o to co się stworzyło bo Jezus mówi

Mar 9:19 eib "(19) On zaś odpowiedział im tymi słowy: O rodzie bez wiary! Jak długo przy was będę? Jak długo będę was znosił? Przyprowadźcie go do Mnie!"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: radek »

Biblia o wypływie nasienia z pominięciem Prawa mówi, że to nieczystość, i nie ma znaczenia czy mężczyzna zatrzymuje nasienie ojca w sobie czy też nasienie go opuszcza

Kpł 15:3 bt5 "(3) Nieczystość pochodząca z wycieku na tym polega: czy jego ciało wypuszcza wyciek, czy też zatrzymuje go, to jest nieczystość."

Dopiero Duchowe oczyszczenie przyłączające do ludu Bożego nadaje stan uświęcony

Mat 28:19 eib "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Luba »

Radek, na milosc boska, masturbacja to normalna rzecz, kazdy facet to robi, bo tak stworzono faceta, zeby sperma mozgu nie uszkodzila.
Jak mi nie wierzysz, to zapytaj lekarza :-D

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: wybrana »

Radek, jakby księża tego nie robili, to by popadali jak muchy 🤫
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6979
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: BoaDusiciel »

Czytałem kiedyś jak to przed wojną Żydzi pływali Batorym do Ameryki.
Prawo żydowskie nakazuje aby Żyd podczas szabatu był w swoim domu, a podróż trwała kilka tygodni.
Szli więc do kapitana, wyjaśniali w czym problem i oświadczali, że kupują ten statek za 1 zł, na czas rejsu, a potem za 1 zł go sprzedadzą z powrotem.
Kapitan wyrażał zgodę, Żydzi byli na swoim i wszyscy byli zadowoleni.
Ergo: upewnij się Radku co Żydzi wymyślili, aby ominąć prawo dotyczące nasienia, bo na pewno coś wymyślili :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: radek »

Słowa o chrzcie w imię Ducha Świętego zostały niezrozumiane przez apostołów i podobnie było z przymierzem zawartym przez Boga z Abrahamem

J 3:12 eib "Jeśli nie wierzycie w to, co wam mówiłem o ziemskich sprawach, to jak uwierzycie, gdy wam powiem o niebieskich?"

Jr 30:24 eib "Nie zawróci żar gniewu PANA, aż wykona, aż wypełni Jego zamysł! Zrozumiecie to w dniach ostatecznych."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
14 sie 2020, 20:59
Radek, jakby księża tego nie robili, to by popadali jak muchy 🤫
a co jest złego w masturbacji, bo nie kumam
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
15 sie 2020, 18:45
wybrana pisze:
14 sie 2020, 20:59
Radek, jakby księża tego nie robili, to by popadali jak muchy 🤫
a co jest złego w masturbacji, bo nie kumam
A gdzie ja to napisałam?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
15 sie 2020, 20:32
Krystian pisze:
15 sie 2020, 18:45
wybrana pisze:
14 sie 2020, 20:59
Radek, jakby księża tego nie robili, to by popadali jak muchy 🤫
a co jest złego w masturbacji, bo nie kumam
A gdzie ja to napisałam?
Sory wybrana
Nie kumam tego forum i nie wiem jak się cytuje
Napisałem na pw do Ani mam nadzieję, że mi pomoże
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:Napisałem na pw do Ani mam nadzieję, że mi pomoże
Rozumiem, że Bobo-modo ci nie wystarczy, by tak prostą rzecz opanować? :mrgreen:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
16 sie 2020, 13:45
Krystian pisze:Napisałem na pw do Ani mam nadzieję, że mi pomoże
Rozumiem, że Bobo-modo ci nie wystarczy, by tak prostą rzecz opanować? :mrgreen:
Bobo jak tu się cytuję
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Bobo »

?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: radek »

BoaDusicielu Miłość czasami jest zastępowana inną silniejszą Miłością, jeśli podoba się Tobie Michał Sz. to bądź cierpliwy może pewnego dnia Ciebie wybierze. Jeśli chodzi o ciało, to cóż np. włosy można przemalować, Bóg rozsądzi czy szanowaliśmy właściwie nasze ciała, a ojcowie hierarchowie są równi innym ludziom według naszego spojrzenia i nie mają Prawa potępiać ciała
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”