Masturbacja a wybaczenie

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zdzichu
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:58

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Zdzichu »

Bob pisze:
Zdzichu pisze:No nie bylem na rekolekcjach wspomnianego ojca.Mowisz, ze wytrysk poza wagina jest grzechem.Z tym to sie nie zgodze.
Musisz to jak najszybciej nadrobić, żeby samowolnie i buńczucznie nie trwać w grzechu wbrew nauce kościoła.

http://maxvideo.pl/p/C3S8wRAYWAojj9M8
Dzieki za link.Dziwi mnie tylko dlaczego wbrew nauce jest tyle naduzyc w lonie Kosciola.Wyjasnij mi.Jestem ciekaw twojej odpowiedzi. :-D

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Re: Masturbacja a wybaczenie

Post autor: Bob »

Zdzichu pisze:Dzieki za link.Dziwi mnie tylko dlaczego wbrew nauce jest tyle naduzyc w lonie Kosciola.Wyjasnij mi.Jestem ciekaw twojej odpowiedzi. :-D
Musisz poprosić jakiegoś katolika żeby opowiedział Ci bajkę o niewidzialnych aspektach świętości kościoła katolickiego i marginalnych, ledwie zauważalnych ale rozdmuchiwanych do niebotycznych rozmiarów przez wrogą propagandę widzialnych przejawach jego grzeszności.

Zdzichu
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:58

Post autor: Zdzichu »

Nie musze.Pismo Sw. dokladnie naswietla zagadnienie grzechow seksualnych i nie doczytalem sie aby masturbacja byla grzechem.Jest tylko potrzeba fizjologiczna o ile nie miesza sie ja z fantazjowaniem o innych kobietach.
A co powiesz o mlodych chlopcach, ktorym hormony buzuja :?: Powinni sie chyba wykastrowac aby nie grzeszyc.Z drugiej strony byloby to grzeszne gdyz nikt kto mial zgniecione jadra nie mial prawa byc w zgromadzeniu Izraela.Tm bardziej w zgromadzeniu Izraela nie mial prawa stac kastrat.Bog sie nie zmienia jest taki sam wczoraj, dzis i na wieki.To tylko glupota i przewrotnosc ludzka wniosla w to zagadnienie tyle zamieszania i stala sie przyczyna wielu osobistych dramatow i wiele ludzi mlodych niepotrzebnie wyladowalo w szpitalach psychiatrycznych.

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

Zdzichu pisze:Jest tylko potrzeba fizjologiczna o ile nie miesza sie ja z fantazjowaniem o innych kobietach.
To już zależy od indywidualnych upodobań. Ja na ten przykład nawet kiedy załatwiam tę inną potrzebę fizjologiczną też zwiazaną z wypróznianiem, lubię ten czas umilić sobie jakąś lekturą - mam nawet w sraczu półke na książki.

Piszesz o nie fantazjowaniu podczas masturbacji. Jeśli masturbacji towarzyszą przemyślenia i refleksje podobne do tych, które towarzyszą skrobaniu pięt pumeksem - to dopiero jest zboczenie i instrumentalne traktowanie własnego ciała.
Zdzichu pisze:A co powiesz o mlodych chlopcach, ktorym hormony buzuja :?: Powinni sie chyba wykastrowac aby nie grzeszyc.Z drugiej strony byloby to grzeszne gdyz nikt kto mial zgniecione jadra nie mial prawa byc w zgromadzeniu Izraela.Tm bardziej w zgromadzeniu Izraela nie mial prawa stac kastrat.
Nie praktykuje podróży w czasie więc obostrzenia zasad rekrutacji do zboru Izraela mają dla mnie walor przebrzmiały i stanowią świadectwo jak to ichniej bywało.
Zdzichu pisze:Bog sie nie zmienia jest taki sam wczoraj, dzis i na wieki.
Bardzo zgrabne zaklęcie przydatne w wielu kontekstach jako domniemany argument kończący spór. Znam jeszcze takie jedno: co było a nie jest nie pisze się w rejestr.

Na forum znajdziesz w tej materii wspólny język z niejakim Listkiem - przy okazji podpytaj go w kontekście wiecznotrwałego doskonałego Prawa jak mu tam idzie w kołkiem i frędzlami.
Zdzichu pisze:To tylko glupota i przewrotnosc ludzka wniosla w to zagadnienie tyle zamieszania i stala sie przyczyna wielu osobistych dramatow i wiele ludzi mlodych niepotrzebnie wyladowalo w szpitalach psychiatrycznych.
Nie śledzę szczegółowo ubocznych skutków tabuizacji ludzkiej seksualności i tworzenia w tej materii idiotycznych przepisów wpędzających ludzi w poczucie winy przez różnej maści religiantów.
Zdaje się, że Twój kościół ma na tym polu spore osiągnięcia.

Zdzichu
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:58

Post autor: Zdzichu »

Nie odpowiedziales mi na moj post.Nie podales tez mi miejsca w Pismie Sw., ktore wyplyniecie nasienia podciaga pod grzech.Ja jestem w stanie podac dokladnie to wszystko w sferze seksualnosci co Pan Bog potepil jako grzech za co w czasie starozytnym nalezalo skladac krwawa ofiare.

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

Zdzichu pisze:Nie odpowiedziales mi na moj post.
A na czyj odpowiedziałem? :roll:
Zdzichu pisze:Ja jestem w stanie podac dokladnie to wszystko w sferze seksualnosci co Pan Bog potepil jako grzech za co w czasie starozytnym nalezalo skladac krwawa ofiare.
Dostatecznie długo budowałeś napięcie - nie trzymaj mnie dłużej w niepewności i podaj.

Zdzichu
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:58

Post autor: Zdzichu »

Bob pisze:
Zdzichu pisze:Nie odpowiedziales mi na moj post.
A na czyj odpowiedziałem? :roll:
Zdzichu pisze:Ja jestem w stanie podac dokladnie to wszystko w sferze seksualnosci co Pan Bog potepil jako grzech za co w czasie starozytnym nalezalo skladac krwawa ofiare.
Dostatecznie długo budowałeś napięcie - nie trzymaj mnie dłużej w niepewności i podaj.
Podam ci jezeli obiecasz mi, ze bedziesz traktowal swojego rozmowce z respektem bo jak dotychczas widze, ze twoje posty sa pelne zlosliwosci.

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

Zdzichu pisze:Podam ci jezeli obiecasz mi, ze bedziesz traktowal swojego rozmowce z respektem bo jak dotychczas widze, ze twoje posty sa pelne zlosliwosci.
Staram się nie składać pochopnie obietnic - tak będzie i tym razem. A zatem do usłyszenia w innym wątku.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Bob pisze:Piszesz o nie fantazjowaniu podczas masturbacji. Jeśli masturbacji towarzyszą przemyślenia i refleksje podobne do tych, które towarzyszą skrobaniu pięt pumeksem - to dopiero jest zboczenie i instrumentalne traktowanie własnego ciała.
Obrazek
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
elihu
Posty: 73
Rejestracja: 16 mar 2014, 7:39

Post autor: elihu »

Proszę o wyjaśnienie mi, dlaczego masturbacja jest grzechem.
zbanowany

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

elihu pisze:Proszę o wyjaśnienie mi, dlaczego masturbacja jest grzechem.
To tego nie wiesz?
Można sobie przy okazji połamać paznokcie a przykazanie mówi: 'nie łam paznokci' :->

tabasz

Post autor: tabasz »


Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Łal! Co was ta masturbacja tak kręci? :roll:

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Zdzichu,
nie przejmuj się wpisami Bobo. On tu głównie za trefnisia robi.
Wszyscy faceci przechodzą okres masturbacji w swoim życiu. Oczywiście wszyscy, poza duchownymi katolickimi, którzy żyją w celibacie i dbają o sakramentalną czystość kapłaństwa, więc muszą unikać masturbacji.
Masturbacja jest normalnym etapem seksualnego rozwoju mężczyzny i wielu kobiet. Biblia nie potępia masturbacji, ale także jej nie pochwala. Za to religie potępiają masturbację i wpędzają młodych ludzi w poczucie winy i grzeszności.

Pisałem już o tym, że u Żydów, na podstawie Wyj. 21.10, seks był uznawany za prawo niezbywalne człowieka. Czyli nie można było człowieka pozbawić prawa do zachowań seksualnych. Czyli nie można było młodemu człowiekowi zabronić masturbacji, chociaż panowało przekonanie, że nie jest to właściwa forma zachowań seksualnych. Dlatego u Żydów małżeństwa były zawierane bardzo wcześnie, kiedy u młodego człowieka pojawiały się symptomy potrzeb seksualnych.

Chrześcijaństwo zmodyfikowało podejście do seksualności. Seks w chrześcijaństwie został uznany za prawo redukowalne i na tej podstawie zabraniano ludziom wszelkich zachowań seksualnych, nawet współżycia małżeńskiego. A masturbacja została potępiona w czambuł.

Dla mnie wszelkie negatywne wypowiedzi na temat masturbacji trącą ekstremalną hipokryzją. Bo przecież oczywistym jest, że jest to zachowanie powszechne i bardzo popularne.

Zdzichu
Posty: 41
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:58

Post autor: Zdzichu »

Wow RM :-D :-D :-D Bardzo inteligentny post.

Dzieki ci za wpis.Nie twierdze, ze masturbacja to cos do czego powinno zachecac sie ludzi.Staram sie tylko wykazac jak realnie do tego nalezy podchodzic.Wielu ludzi lacznie z duchownymi stara sie zachecac ludzi aby tego nie czynili a to tak samo jak by zakazac komus sikac a pozniej gdy zalatwi potrzebe fizjologiczna to pietnowaqc go jako czlowieka wartego zatracenia.Byloby to wspaniale gdyby czlowiek mial doskonaly sposob panowania nad soba, ale realnie patrzac na sprawe jest to tylko marzenie, no chyba ze Pan udzieli takiej laski jak to bylo ze swietymi by wspomniec Rozalie Celakowna, SW. Ojca Pio i cala plejade innych swietych.

Leviticus podaje liste grzechow w sferze seksualnej i sa nimi;

1.Cudzolostwo
2.Rozspusta
3.Sodomia
4.dotykanie w sensie napasci przez kobiete za meskie narzady
5.Seks ze zwierzetami

Za ww grzechy nalezalo pojsc do kaplana ze zwierzeciem (owca koziol lub inne) I OFIAROWAC je Panu jako ofiare przeblagalna.Kiedy wyplynelo nasienie z powodu wspolzycia z malzonka lub z powodu slabosci.Nalezalo wyprac szty i bylo sie nieczystym do wieczora.Nie potrzeba bylo ofiar zwierzecych.Bylo sie nieczystym do wieczora i sprawa sie na tym konczyla.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”