kara śmierci

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Bobo pisze:A jesli ta eksterminacja miałaby nastąpić PO daniu mu szansy na nawrócenie z której nie chce skorzystać?
a jaka masz gwarancje,,Bobo..ze nie skorzysta..nastepnego dnia..po daniu szansy..?

albo po roku..?

a moze po 10 latach..?

szanse miec bedzie..poki zyje. ;-)

eksterminujac.. pozbawiasz go jej..:)..

oczywiscie,,ze w naszym interesie jest..spieszyc sie..z podjeciem decyzji..bo kazda chwila naszego zycia moze byc ta ostatnia..

jednak Bog nie daje innego limitu jak zycie..

dopoki trwa ...:)

wiec ono jest ostateczna granica..

jakim prawem wiec mamy ja wytyczac...?

prawem milosci..powinnismy pozostawic wytyczanie granicy Bogu...a nawet modlic sie calym sercem o jej przedluzenie jesli to mozliwe.. ;-)


tak na marginesie..:

gdyby umieral Ci ktos bliski..a niezdecydowany do konca...jesli chodzi o nawrocenie..nie prosil bys Boga o laske dania mu jeszcze paru chwil..ktore moglyby sluzyc mu..na podjecie tej jakze waznej decyzji..?

tylko mi nie mow..iz nawrocenie w ostatniej chwili jest niebiblijne..

kazda moze byc bowiem te ostatnia.. ;-)
tego nie jestes w stanie przewidziec..
dzis mozna powiedziec Bogu tak..a za godzine mozna zginac w drodze do pracy..albo nawet w chwile pozniej..byc "zmiecionym" przez np..zawal serca.. :->
Ostatnio zmieniony 24 paź 2013, 0:52 przez ata333, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ata333 pisze:szanse miec bedzie..poki zyje. ;-)

eksterminujac.. pozbawiasz go jej..:)..
Gdyby osądu dokonywał człowiek to... owszem, nie wiedziałby. Ale... przecież mówimy o Bogu, który doskonale wie czy kiedykolwiek z szansy skorzysta.
No i... co byłby za Bóg, dając ludziom szansę sam nie wiedział czy z niej skorzystali?

Zagalopowałaś się we własnej filozofii.
Bóg jest inny niż myślisz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Bobo pisze:Gdyby osądu dokonywał człowiek to... owszem, nie wiedziałby
mowimy o karze smierci..czy eksterminacji w Armagedonie..?
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Bobo pisze:Zagalopowałaś się we własnej filozofii.
nie tylko wlasnej...bo jesli chodzi o kare smierci..to nie moja filozofia..ale ludzi kierujacych sie miloscia czyli Duchem Bozym.. ;-)

Bobo pisze:Gdyby osądu dokonywał człowiek to... owszem, nie wiedziałby. Ale... przecież mówimy o Bogu, który doskonale wie czy kiedykolwiek z szansy skorzysta.
jak wszystko z gory wie..
to po co czeka..az dokonczymy bieg..?

nie lepiej od razu bylo spuscic na ziemie drugi "potop"...niszczacy cale zlo swiata..
wraz z przewidzianym przez Boga dobrem...

tych dobrych pozniej wystarczyloby tylko zmartwych wzbudzic do wiecznosci i byloby po problemie..?

po co ta cala proba..test..?

aby dac sie powyzywac na nas szatanowi....? ;-)

no chyba..ze predystynacja (determincja) to jednak fakt..?

ps:
post z 0.14 edytowalam.. ;-)

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

AEliot pisze:
Bob pisze:Dla mnie równie niepokojąca co perspektywa powrotu do przestępstwa niezresocjalizowanych zwyrodnialców jest wizja izolownia ludzi, którzy odbyli w całości zasądzoną im karę pozbawienia wolności - nawet na skutek "niedopatrzenia" polegającego na ustawowej zamianie kary śmierci na 25 lat pozbawienia wolności zamiast na dożywocie
Owo "niedopatrzenie" może sporo kosztować społeczeństwo. Dla mnie absurdem jest świadomość popełnionego błędu i twierdzenie że nie trzeba go naprawić. Moim zdaniem to skrajna głupota.
Sprowokowany Twoim kategorycznym tonem pokusiłem się o osobiste sprawdzenie, jak naprawdę wygląda naprawianie tego błędu. Chociaż raczej powinienem napisać: "naprawianie", bo to co przeczytałem na stronach sejmowych:

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/Przebi ... sp?nr=1577
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/ ... e/1577.pdf
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/ ... 1818-A.pdf

przekształciło moje dotychczasowe przypuszczenie w pewność, że jak w wielu innych sprawach, także w tej gros opinii publicznej uległ temu, co fachowcy od zarządzania zbiorowymi emocjami nazywają politycznym marketingiem narracyjnym. W tym konkretnym przypadku chodziło o przestraszenie dżinem mającym lada dzień wyjść z butelki i zyskanie powszechnej społecznej akceptacji dla przedsięwzięcia wszelkich koniecznych środków dla sprowadzenia dżina z powrotem do butelki i trwałego jej zakorkowania. I na tym wrażeniu zbudowano ramy prawne nie dla zakorkowania butelki, a dla zbudowania rozległej piwnicy na nikt nie wie jak liczne i co zawierające butelki.

Wczoraj sejm uchwalił ten legislacyjny gniot. Nie bedę się silił na szczegółową analizę poszczególnych rozwiązań i ocenę, czy to tylko mały kroczek czy kangurzy skok w stronę totalitarnego, ale jakże bezpiecznego systemu, rodem z Roku 1984 czy filmu "Raport Mniejszości" (gdzie wypracowano skuteczny system karania za zbrodnie, których jeszcze nie popełniono) - raz, że forum nie prawnicze; dwa, że instytucje związane z wymiarem sprawiedliwości i ludzie z profesorskimi tytułami nie szczędzą "pochwał" temu "ostatecznemu rozwiązaniu kwestii mających wyjśc na wolność wielokrotnych recydywistów".

http://prawo.rp.pl/artykul/757715,10593 ... epcow.html
http://wyborcza.pl/1,75478,14830725,Sej ... znych.html
http://niezalezna.pl/46999-eksperci-od- ... ychiatryka
Ostatnio zmieniony 24 paź 2013, 11:02 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

http://prawo.rp.pl/artykul/757715,10593 ... epcow.html



moze teraz choc AEliot zobaczy...czym jest legalizm..budowana na nim i strategia..(kazda..nie tylko polityczna)..

tam gdzie nie ma pdstaw Milosci..wszystko jest prowizoryczne...i niesie za soba konsekwencje licznych naduzyc.. :->

dlatego swiat..bez Ducha Sw..Ducha Milosci...skazany jest na zaglade..i wcale Bog nie musi w tym maczac swych swietych rak..:(

nadzieja wiec tylko w Duchu Sw..:)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

AEliot pisze:Generalnie, ata jest ciekawym zjawiskiem. Grzmi nt. miłości i chętnie przytacza przykład ze swojego zbioru pewnej siostry, która karmi i opiera bezdomnych. Dziwi mnie tylko, że ata tego nie robi. W miejsce czynu pojawiają się słowa.
Tym sposobem to np. wszyscy katolicy mogą być kontent z matki Teresy z Kalkuty i uważać, że w sumie to pośrednio oni też tredowatym pomagają. Dość wygodne podejście
Ale z drugiej strony ja również cenie komfort

AEliocie nie obraz sie,,ale brzmi to nieco prowokacyjnie..wiec odpuszcze sobie.. ;-)


napisze tylko:

gdy idea jest nam obca ..a wrecz grozna dla naszych "wlasnych" interesow..

wtedy najlatwiej jest zdyskredytowac glosiciela idei...a wtedy i idea wraz z nim upada..

takim tokiem rozumowania wlasnie poslugiwali sie Zydzi..aby zdyskwalifikowac idee Prawdy Chrystusowej..Prawdy Bozej..

naprawde chcesz isc ich sladami..?..

mam nadzieje,,ze miedzy Jedynym sprawiedliwym a mna...zwyklym gzresznym smiertelnikiem ..widzisz roznice..?.. :-P

ps:

gdybys jednak nie zrozumial sedna ..to wyjasniam...:

listy swoich "dobrych" uczynkow Ci nie zapodam..bo to jest dzialanie wbrew Slowu Bozemu..a wiec duchowi z niego plynacemu
;-)

ps:

Prawdy warto sluchac...nawet wtedy gdy jej glosiciele nie postepuja w zgodzie z nia...
tak radzil sam Mistrz.
. ;-)

tylko prosze nie rob znowu aluzji osobiscie do mnie..:)

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

kara śmierci dotyczy wszystkich ludzi
wszyscy wszak umrzemy
bo tak powiedziane jest raz umrzeć
wiec jako dodatkowa kara - jakaż to kara ?
Kto ją należycie przeżyje ?
przyspiesza się tylko nieuniknione
dla niektórych to nawet nie kara a wyzwolenie z życia które nienawidzą
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Bob pisze:Sprowokowany Twoim kategorycznym tonem pokusiłem się o osobiste sprawdzenie, jak naprawdę wygląda naprawianie tego błędu.
Mój kategoryzm nie wpłynał w żaden sposób na jakość "naprawy" ;-)
Najdziwniejsze dla mnie jest to, że ponieważ obecnie panuje "moda" na przestępstwa na tle seksualnym więc idąc za trendem zajęto się tymi szczególnymi przypadkami, natomiast zdaje się (nie mam pewności, bo czytałem pobieżnie), że seryjni mordercy "zdrowi seksualnie" będą się cieszyć wolnością. No, "pogratulować" :-/

ata333 pisze:moze teraz choc AEliot zobaczy...czym jest legalizm..budowana na nim i strategia..(kazda..nie tylko polityczna)..
Doprawdy nie mam pojęcia, co chciałaś mi przekazać, prócz tego rzecz jasna, że miłość, miłość i jeszcze raz miłość...
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

AEliot pisze:Doprawdy nie mam pojęcia, co chciałaś mi przekazać, prócz tego rzecz jasna, że miłość, miłość i jeszcze raz miłość...
no to i tak sporo zrozumiales.. :-P
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

AEliot pisze:Mój kategoryzm nie wpłynał w żaden sposób na jakość "naprawy" ;-)
Najdziwniejsze dla mnie jest to, że ponieważ obecnie panuje "moda" na przestępstwa na tle seksualnym więc idąc za trendem zajęto się tymi szczególnymi przypadkami, natomiast zdaje się (nie mam pewności, bo czytałem pobieżnie), że seryjni mordercy "zdrowi seksualnie" będą się cieszyć wolnością. No, "pogratulować" :-/
Jeszcze jeden głos w sprawie:
"Żadna z osób, którymi się nas straszy, nie będzie podlegała tej ustawie"

Prof. Monika Płatek, karnistka z UW poszła jeszcze dalej. W audycji "Off-Czarek" Cezarego Łasiczki w Radiu TOK FM wskazywała, że ustawa jest zupełnym bublem. - W żaden sposób nie dotyczy osób, które były pretekstem dla jej powstania - mówiła. Ustawa ma bowiem obejmować wszystkie osoby skazane na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, choć pierwotnie chodziło o groźnych przestępców, którzy w więzieniu spędzili 25 lat. Prof. Płatek tłumaczyła, że to dwie odrębne kary.

- Jeżeli ktoś jest skazany na karę 25 lat, to nie jest to ta sama kara co kara pozbawienia wolności. Jeśli ustawa nie mówi o tym, że stosuje się ją do osób, które są skazane na 25 lat pozbawienia wolności, to się do nich nie stosuje. Żadna z osób, którymi się nas straszy, nie będzie podlegała tej ustawie - dodała. Podlegać mogą jej inni, na przykład osoby, którym grzywnę zamieniono na karę pozbawienia wolności, świadkowie, którzy nie stawiali się na rozprawy i trafili do więzienia w ramach kary porządkowej. - Nie ma tu przestępstw z użyciem przemocy. To zostało usunięte. To są wszyscy skazani na karę pozbawienia wolności. To chłopak ze skrętem, kierowca po alkoholu - wskazywała karnistka.
źródło

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Bob pisze:
AEliot pisze:Mój kategoryzm nie wpłynał w żaden sposób na jakość "naprawy" ;-)
Najdziwniejsze dla mnie jest to, że ponieważ obecnie panuje "moda" na przestępstwa na tle seksualnym więc idąc za trendem zajęto się tymi szczególnymi przypadkami, natomiast zdaje się (nie mam pewności, bo czytałem pobieżnie), że seryjni mordercy "zdrowi seksualnie" będą się cieszyć wolnością. No, "pogratulować" :-/
Jeszcze jeden głos w sprawie:
"Żadna z osób, którymi się nas straszy, nie będzie podlegała tej ustawie"

Prof. Monika Płatek, karnistka z UW poszła jeszcze dalej. W audycji "Off-Czarek" Cezarego Łasiczki w Radiu TOK FM wskazywała, że ustawa jest zupełnym bublem. - W żaden sposób nie dotyczy osób, które były pretekstem dla jej powstania - mówiła. Ustawa ma bowiem obejmować wszystkie osoby skazane na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, choć pierwotnie chodziło o groźnych przestępców, którzy w więzieniu spędzili 25 lat. Prof. Płatek tłumaczyła, że to dwie odrębne kary.

- Jeżeli ktoś jest skazany na karę 25 lat, to nie jest to ta sama kara co kara pozbawienia wolności. Jeśli ustawa nie mówi o tym, że stosuje się ją do osób, które są skazane na 25 lat pozbawienia wolności, to się do nich nie stosuje. Żadna z osób, którymi się nas straszy, nie będzie podlegała tej ustawie - dodała. Podlegać mogą jej inni, na przykład osoby, którym grzywnę zamieniono na karę pozbawienia wolności, świadkowie, którzy nie stawiali się na rozprawy i trafili do więzienia w ramach kary porządkowej. - Nie ma tu przestępstw z użyciem przemocy. To zostało usunięte. To są wszyscy skazani na karę pozbawienia wolności. To chłopak ze skrętem, kierowca po alkoholu - wskazywała karnistka.
źródło
Bobie, powstał bubel i jesteśmy chyba co do tego zgodni... Tymczasem cały czas adresujesz do mnie informacje nt. owego bubla. Straciłem orientację dlaczego wybrałeś sobie mnie jako odbiorcę?
Przypomnę swój pogląd w temacie: kara śmierci powinna funkcjonować. W takim przypadku, zapewne znaczna część osób "pod które" nieudolnie konstruowano nowe przepisy byłaby już... 1,5m pod ziemią od dłuższego czasu.
Skoro jednak tak się nie stało to wskazałem jedynie, że błędem będzie wypuszczenie takich osobników na wolność. Do tworzenia owej ustawy lub też "legislacyjnego gniotu" jak to trafnie nazwałeś, nie przyłożyłem ręki ;-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

AEliot pisze:Bobie, powstał bubel i jesteśmy chyba co do tego zgodni... Tymczasem cały czas adresujesz do mnie informacje nt. owego bubla. Straciłem orientację dlaczego wybrałeś sobie mnie jako odbiorcę?
A do kogo mam adresować? To zdaje się Ty zainicjowałeś sprawę wyjścia na wolność korzystajacych z dobrodziejstwa zamiany kary śmierci na 25 lat pozbawienia wolności, kończąc swój wpis słowami:
AEliot pisze:Ciekaw jestem Waszego zdania... najbardziej aty.
Ten "cały czas" to w sumie trzy posty, z czego dwa, odnoszę wrazenie, stanowią konkretne odniesienie się do Twoich postów, a ten trzeci to luźna kontynuacja tematu. Po prostu rozmawiamy, a odnoszenie się do Twoich wypowiedzi nie ma charakteru polemizowania z Tobą jako zwolennikiem przyjętych rozwiązań ustawowych.

Wyluzuj, opanuj frustracje związane z próbami zrozumienia przekazu Aty333, już prawie weekend ;-)

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Bob pisze:
AEliot pisze:Bobie, powstał bubel i jesteśmy chyba co do tego zgodni... Tymczasem cały czas adresujesz do mnie informacje nt. owego bubla. Straciłem orientację dlaczego wybrałeś sobie mnie jako odbiorcę?
A do kogo mam adresować? To zdaje się Ty zainicjowałeś sprawę wyjścia na wolność korzystajacych z dobrodziejstwa zamiany kary śmierci na 25 lat pozbawienia wolności, kończąc swój wpis słowami:
AEliot pisze:Ciekaw jestem Waszego zdania... najbardziej aty.
Ten "cały czas" to w sumie trzy posty, z czego dwa, odnoszę wrazenie, stanowią konkretne odniesienie się do Twoich postów, a ten trzeci to luźna kontynuacja tematu. Po prostu rozmawiamy, a odnoszenie się do Twoich wypowiedzi nie ma charakteru polemizowania z Tobą jako zwolennikiem przyjętych rozwiązań ustawowych.

Wyluzuj, opanuj frustracje związane z próbami zrozumienia przekazu Aty333, już prawie weekend ;-)
Eee... wyluzowany to jestem cały czas 8-)
OK, polemizujemy sobie w temacie... :-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Bob pisze:Wyluzuj, opanuj frustracje związane z próbami zrozumienia przekazu Aty333, już prawie weekend
hehehhe..nie chcialabym sie przyczyniac do niczyjej..frustracji .. :-P

AEliocie ..zeby bylo latwiej zrozumiec..tam gdzie na fundamencie legalizmu buduje sie jakiekolweik strategie..tam nie ma..miejsca na PRAWDE....i nie moze go byc...

bo PRAWDA to Milosc...(szczerosc naszych serc)

tylko z niej bowiem rodza sie prawdziwie DOBRE owoce...:)

legalizm i strategie to zas sztuczne twory...pozbawione wiec musza byc z definicji ducha milosci.. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”