kara śmierci

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

ata333 pisze:AEliocie ..zeby bylo latwiej zrozumiec..tam gdzie na fundamencie legalizmu buduje sie jakiekolweik strategie..tam nie ma..miejsca na PRAWDE....i nie moze go byc...

bo PRAWDA to Milosc...(szczerosc naszych serc)

Ależ oczywiście ato, oczywiście :-)
Ale czy sam Jezus był czasem legalistą wg Ciebie skoro oddał swoje życie by wypełniły się Pisma?

Ot, przykład:

Joh 19:28 bw "(28) Potem Jezus, wiedząc, że się już wszystko wykonało, aby się wypełniło Pismo, powiedział: Pragnę."
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Nóż się w kieszeni otwiera!!! :evil: :evil: :evil:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Taka jest sprawiedliwość na tym świecie. :-(

rol23

Post autor: rol23 »

bartek212701 pisze: Jezus nie wołał "zabić" on wołał "ocalić" Mówił "Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień" a w końcu powiedział "zaprzyj się samego siebie" Myśląc jak człowiek wołałbym "spalić" ale zapieram się tego głosu jakbym zapierał się siebie bo wiem,że nie podoba się to Bogu.
Przepraszam Was :-) nie żywcie urazy,proszę
Sprawa śmierci za cudzołóstwo dotyczy przymierza z Izraelitami, kwestia kary śmierci to przymierze z Noem:
(6) [Jeśli] kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga. (Gen, 9:6)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”