kara śmierci

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

kara śmierci

Post autor: Eliot »

Wiem, że to być może bulwersujący a na pewno kontrowersyjny temat ale...
...ogłoszono dzisiaj wyrok ws. Breivika i kara w jego przypadku nie będzie jak w tytule wątku. Tymczasem poniżej nagłówek jednego z portali:
Breivik po ogłoszeniu wyroku: "Przepraszam, że... nie zabiłem więcej osób"
Tak więc nie na wydumanych przypadkach, procesach poszlakowych, nie do końca udowodnionych zbrodniach ale na przykładzie oczywistym...

Jedynie Bóg jest dawcą życia i jedynie on może nim dysponować. Jednak... jak to wszystko pogodzić ze sobą?

Nie tak dawno obejrzałem film "Życie za życie" w reżyserii A. Parkera, którego cenię jako twórcę (więcej o filmie tu: http://www.filmweb.pl/Zycie.Za.Zycie). Przyznam, że jedna scena mnie tam zaskoczyła: gubernator republikański (rzecz ma miejsce w USA) w rozmowie z przeciwnikiem kary śmierci (główny bohater) argumentuje za utrzymaniem kary śmierci opierając się na Biblii, gdzie w ST kara ta była dopuszczalna. Szczerze mówiąc to tylko film ale mam podejrzenia, ze akurat te argumenty chyba nie są wyciągnięte z kapelusza (tj. republikanie chyba tak argumentują).

Jakie jest Wasze zdanie?
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

W starym Testamencie, było życie, za życie.
Obecnie kary śmierci prawie się nie stosuje, czy to dobrze, czy źle, trudno powiedzieć.
Ja uważam tak,że w przypadku takim jak ten to powinna być kara śmierci zastosowana. Facet sie przyznał, jest normalny, zrobił to z premedytacja.
Jak zobaczyłam jego pokój, to niektóry emeryt nie ma tak ładnie urządzonego pokoju jak ten zbrodniarz. Komputer, chyba tez internet, telewizor, jedzenie za darmo, fotel łazienka, co mu bedzie brakować? Ptasiego mleka tylko. nie wydaje mi sie to sprawiedliwe.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

nike pisze:nie wydaje mi sie to sprawiedliwe.
Ja bym powiedział, że jest to zdecydowani wbrew wszelkim zasadom sprawiedliwości... :-(
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Człowiek nie ma prawa odbierać życia Nike, i Eliocie, nie jesteśmy pod Prawem a pod łaską.
Człowiek ma prawo zabrać wolność by uchronić innych przed czynicielem bezprawia ale nie jest sędzia,który wykonuje wyrok na życiu,bo to nie człowiek dał życie i nie On o nim decyduje.
Breivika nie minie kara śmierci ,On też umrze,zostanie wtedy wykonany swoisty akt kary za grzechy
nike pisze:Ja uważam tak,że w przypadku takim jak ten to powinna być kara śmierci zastosowana.
Czy nie widzisz,że w złości stajesz się podobna do tych,którzy spalili Husa ?
Każdy kto woła "Kara śmierci" woła jakby "spalić go"
Zawinił to prawda ale Bóg jest Bogiem porządku i wie co robić


Mam nadzieję,że Nike nie obrazisz się ani Ty Eliocie,nie potrafię pogodzić wiary w Boga z ludźmi,którzy wykonują za Niego wyroki tylko dlatego,że kierują się własną mądrością a nie Bożą.
2 Kor. 4:10
10. Zawsze śmierć Jezusa na ciele swoim noszący, aby i życie Jezusa na ciele naszym się ujawniło.

(BW)
Jezus nie wołał "zabić" on wołał "ocalić" Mówił "Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień" a w końcu powiedział "zaprzyj się samego siebie" Myśląc jak człowiek wołałbym "spalić" ale zapieram się tego głosu jakbym zapierał się siebie bo wiem,że nie podoba się to Bogu.
Przepraszam Was :-) nie żywcie urazy,proszę
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

bartek212701, Chwileczkę do Husa to ty tego zbrodniarza nie przyrównuj.
Czytasz Stary Testament jakie tam kary były?
Ja jestem za karą śmierci, jeżeli udowodniono skazanemu 100%,że jest winien, zbrodni.
W innym wypadku nie.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

nike pisze:Chwileczkę do Husa to ty tego zbrodniarza nie przyrównuj.
Ale niczym nie różnią się tacy wykonawcy wyroku od tamtych,Oni też odebrali życie.
nike pisze:Czytasz Stary Testament jakie tam kary były?
Ukamienowano Cie za to,ze rozpalałaś podczas Szabatu w piecu lub zbierałaś chrust ?
nike pisze:Ja jestem za karą śmierci, jeżeli udowodniono skazanemu 100%,że jest winien, zbrodni.
onet.pl
"W historii znane są przypadki wykonania kary śmierci wobec osób niesłusznie skazanych, których niewinność dowiedziono po latach ."

Oni też byli winni w 100% Zwrócisz im życie ?
nike pisze:W innym wypadku nie.
Tak więc dlaczego ją wykonano ? Bo ludzie mają diabła za ojca,to nie głos Ojca z Nieba karze nam zabijać.Głos z Nioeba mówi nam "oszczędź" JA wykonam wyrok,nie Ty.

Każdy z nas zgadzający się na karę śmierci ma krew na rękach jakby wykonał ten wyrok
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Axanna

Post autor: Axanna »

a zastanow sie, Bartek, czy przykladowo glosujac przeciwko karze smierci odnosnie tak wyjatkowo zacietrzewionego mordercy i psychopaty, ktory nie okazuje ani odrobiny skruchy, przeciwnie, sie nadyma swoim ohydnym czynem - czy w razie jego ewentualnej ucieczki z wiezienia, czego wykluczyc nigdy nie mozna, i zamordowania kolejnych osob, czy nie spadnie ta krew na Twoje rece?

Osobiscie nie mam wyrobionego zdania na ten temat, bo obie strony maja po czesci racje. Chyba w tak wyjatkowych wypadkach powinna byc raczej stosowana kara smierci.

A warunki on ma chyba lepsze niz ludzie pracujace. I to nie wiadomo jak nazwac, ze musza lozyc na utrzymanie degenerata...

Awatar użytkownika
arturolczykowski
Posty: 401
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:47
Lokalizacja: Farnham, UK
Kontakt:

Post autor: arturolczykowski »

Jak zobaczyłam jego pokój, to niektóry emeryt nie ma tak ładnie urządzonego pokoju jak ten zbrodniarz. Komputer, chyba tez internet, telewizor, jedzenie za darmo, fotel łazienka, co mu bedzie brakować? Ptasiego mleka tylko. nie wydaje mi sie to sprawiedliwe.

Oczywiscie, ze to nie jest sprawiedliwe. Ale czy alternatywa musi byc smierc? Czy nie mozna zmienic warunkow wiezienia i zmusic ich do pracy?

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

bartek212701 pisze: onet.pl
"W historii znane są przypadki wykonania kary śmierci wobec osób niesłusznie skazanych, których niewinność dowiedziono po latach ."

Oni też byli winni w 100% Zwrócisz im życie ?
nike pisze:W innym wypadku nie.
Tak więc dlaczego ją wykonano ? Bo ludzie mają diabła za ojca,to nie głos Ojca z Nieba karze nam zabijać.Głos z Nioeba mówi nam "oszczędź" JA wykonam wyrok,nie Ty.

Każdy z nas zgadzający się na karę śmierci ma krew na rękach jakby wykonał ten wyrok
W tym przypadku nie ma najmniejszych wątpliwoci ! Morderca przyznał się i jest dumny z tego, że zabił 77 osób i żałuje, że nie zabił więcej !!!
Jak myslisz? Liczba 2000 zabitych młodych ludzi usatysfakcjonowałaby go ? Szczerze wątpię.
To Breivik wykonał wyrok śmierci. Niesłusznie skazał dzieci na śmierći ! Taką osobę trzeba wyeliminować na zawsze ze społeczeństwa, aby więcej nie mogła czynić zbrodni - w imię swojej chorej sprawiedliwości.
I szczerze mówiąc wolę mieć "krew na rękach" Brejvika niż krew niewinnych ludzi, których zabije zostając przy życiu. (rozpatruje wyłącznie ten ten przypadek.)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 23:25 przez Anna01, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Dostał 21 lat, kto jest pewny,że nie wyjdzie na wolność? Przez dwadzieścia lat mogą się zmienić władze, prawo itp.Zbrodniarz wyjdzie i dalej będzie zabijał.
Dzieci które zabijał błagały go, prosiły,ze chcą żyć. nie dal im tej szansy, zabrał im ją.
Zbrodniarz zyc bedzie i to jak na w czasach.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

kiedyś były kamieniołomy - dziś pracują tam buldożery

Jeśli nie boją się Boga to człowieka tym bardziej
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Jestem oburzona niefrasobliwością Norwegów.To jest "chory liberalizm".Nic, tylko jechać do Norwegii i mordować, to zachęta wręcz dla wszelkich oszołomów z brevikowymi zapędami.
Ten facet ma 37-38 lat, zdaje mi się, jak wyjdzie będzie w moim wieku.Do tego dobrze odżywiany, w świetnej kondycji fizycznej /jak mniemam w razie problemów zdrowotnych będą go leczyć lepiej niż nasza opieka tzw.zdrowotna/, ma do dyspozycji nowoczesną bieżnię /hahaha/, luksusowy 3-pokojowy apartamencik, zero stresów,zero zmartwień o sprawy bytowe,podwyżki cen,rachunki itd. Wyjdzie jako spełniony człowiek,który zajmuje się przez 20 lat tym co lubi, pisaniem o swoich chorych pomysław, pewnie snuciem planów na przyszłe zbrodnie. Bo cóż to za wiek 58 lat dla faceta po takim rozpieszczonym więziennym życiu?
Gdyby moje dziecko, nie daj Boże, było ofiarą tego człowieka, to wyrok ten uważałabym jako naplucie mi w twarz i urządzenie balu na grobie .
Mam tylko nadzieję,że "Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy", bo inaczej wypadałoby powiedzieć :"Gdzie jest Bóg".

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wiesia pisze:Gdyby moje dziecko, nie daj Boże, było ofiarą tego człowieka, to wyrok ten uważałabym jako naplucie mi w twarz i urządzenie balu na grobie .
Prawda.
Sam nie wiem, jak zachował bym się, gdyby zamordował moje dzieci... :cry:
Zapewne byłbym za karą śmierci.

Skoro biegli orzekli, że jest świadomy czynu, to co sądzicie o... opętaniu?
Czy opętany jest świadom czynów?
Pytam, nie znam odpowiedzi. :-(

Axanna

Post autor: Axanna »

Anowi pisze:kiedyś były kamieniołomy - dziś pracują tam buldożery

Jeśli nie boją się Boga to człowieka tym bardziej
a dasz takiemu lopate w lapy? Skad pewnosc ze zaraz ci nia nie przywali, ze ukatrupi.... :shock:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

wiesia pisze:3-pokojowy apartamencik
Trzy? Ja zrozumiałam,że jeden pokój z łazienką. no i zapomniałam o silowni.
Wszystko za darmo hehe jeszcze może mu pozwolą kobiety sprowadzać .
Taki zbrodniarz to jeżeli ma żyć to powinien siedzieć w wilgotnej celi pod ziemia.
To może pomyślałby trochę nad sobą, a w takiej sytuacji, to on tylko bedzie się utwierdzał,że dobrze zrobił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”