Cierpienie - czy ma sens ?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Efronii ogolnie przejrzec i slabo Gosc mowi ze natura jest Bogiem..albo Bog natura.Kaznodzieja az mi sie slabo zrobilo z tego goscia zna imie Boga nowe jeszcze..

Ziemia to podnozek stop Boga a gdzie swiat niewidzialny?

Natura to raczej takie glino i sito w reku Boga.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Każdy z nas ma na nosie egoistyczne okulary i każdemu z nas wydaje się ,że jest kimś wyjątkowym, unikalnym , niepowtarzalnym , najważniejszym .
A ogólnie jako ludzie , jako "korona stworzeń" że jesteśmy panami i władcami Natury
Tymczasem prawda jest taka, że jesteśmy jej nierozłączną częścią
i człowiek powinien się uczyć praw natury i stosować się do nich a nie wynosić się ponad nie .

Istotą natury jest równowaga , ale człowiek jako egoista, zakłóca tą równowagę we wszystkich jej obszarach;
i w świecie minerałów i roślin i zwierząt i człowieka a ponieważ reakcja natury nie jest natychmiastowa,
ale odwleczona w czasie , to ten egoista się uspokaja i nie widzi związku z reakcją natury na jego (człowieka) bezmyślną akcję .

Po to miedzy innymi mamy rozum aby dostrzec ten związek przyczynowo-skutkowy i uczyć się ;
wprawdzie uczenie się na błędach to też nauka , ale jakże bolesna .

Powinniśmy pracować po przez rozwój świadomości i odczuwania , nad korektą wzroku (postrzegania , percepcji)
aby móc wreszcie zdjąć z naszego nosa te egoistyczne okulary, które zniekształcają naszą percepcję .
Dopiero gdy to się stanie zobaczymy prawdę o nas samych , prawdę że nie jesteśmy pępkiem świata ,
ale integralną częścią natury i że to my jesteśmy odpowiedzialni za całe zło(cierpienia) tego świata

A to że jesteśmy "koroną stworzeń" nakłada na nas odpowiedzialność a nie poczucie bezkarności .

Jeżeli nie dostosujemy się do nauk Bożych , do nauk Natury, to będziemy cierpieć aż uświadomimy sobie ,
że to my sami sprowadzamy cierpienia na siebie i na ludzkość, że jedynym wyjściem z tej matni przyczyn i skutków, jest mesjanizm .

Życie zgodne z prawami Natury to życie zgodne z Prawem Bożym , to droga Tory , droga Mesjasza , droga miłości .
Na niej nie ma cierpienia . Jakiekolwiek odejście od tej drogi to wejście na drogę cierpienia .

Nauka przez oparzenie to też nauka, ale czy warto przechodzić przez takie doświadczenie by uświadomić sobie, że ogień parzy ?
Mój dziadek golił się brzytwą .
Chował ją przed nami i tak się złożyło, że nigdy nie miałem w ręku brzytwy a mimo to doskonale wiem co potrafi brzytwa .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze:Życie zgodne z prawami Natury to życie zgodne z Prawem Bożym , to droga Tory , droga Mesjasza , droga miłości .
Na niej nie ma cierpienia . Jakiekolwiek odejście od tej drogi to wejście na drogę cierpienia .
Dzięki obraniu tej drogi miłości,drogi Mesjasza zginął w mojej rodzinie alkoholizm ,nałóg palenia papierosów,konflikty,nadciśnienie,wrzody żołądka,nerwice i wiele ,wiele przykrych spraw przynoszących cierpienia.

Hbr.12,1-2
zrzuciwszy z siebie wszystko, co krępuje swobodę ruchów, a zwłaszcza obciążający nas grzech, biegnijmy wytrwale do czekającej nas walki. (2) Spoglądajmy na Jezusa, który wprowadził nas na drogę wiary i przewodzi na niej aż do końca
Hbr.13,20-21
A Bóg pokoju, Ten, który przez krew wiecznego przymierza wyprowadził spomiędzy umarłych wielkiego Pasterza owiec, Pana naszego Jezusa, (21) oby was udoskonalił we wszystkim, co dobre, abyście spełniali Jego wolę.

1P 5:10 psz
"A gdy trochę pocierpicie, nasz Bóg, który w Chrystusie okazał wam tyle dobroci i przeznaczył do swojej wiecznej chwały, sam was podźwignie, umocni, doda sił i postawi na pewnym gruncie."
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Listek pisze:Dzięki obraniu tej drogi miłości,drogi Mesjasza zginął w mojej rodzinie alkoholizm ,nałóg palenia papierosów,konflikty,nadciśnienie,wrzody żołądka,nerwice i wiele ,wiele przykrych spraw przynoszących cierpienia.
Dzięki drodze miłości /do siebie samego/konsekwentnie wybieranej przez cały rodzaj ludzki, umarł przedwcześnie mój ojciec (56 lat)
Wrócił z komunistycznego obozu pracy jako nie ten człowiek - kulawy, schorowany .
Mama zmarła dwa lata po nim - serce nie wytrzymało .
Nie mów mi więc, że jako rodzina Listkow jesteście altruistami bo nie palicie papierosów czy nie pijecie alkoholu .
Pisząc tak, dowodzisz tylko, że nie masz zielonego pojęcia o tym co to znaczy być altruistą , co to znaczy mesjanizm .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

efroni pisze: Życie zgodne z prawami Natury to życie zgodne z Prawem Bożym
Podobnie bym to ujęła.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Manna z nieba pisze:
efroni pisze: Życie zgodne z prawami Natury to życie zgodne z Prawem Bożym
Podobnie bym to ujęła.
Czyżbyś twierdziła/sądziła,że tzw. "prawa natury" nie zostały "dotknięte " grzechem,czyli skażeniem???

Gdy gospodarz/Adam zgrzeszył,to jego środowisko też podupada,co widać,słychać i czuć.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jachu pisze:
Manna z nieba pisze:
efroni pisze: Życie zgodne z prawami Natury to życie zgodne z Prawem Bożym
Podobnie bym to ujęła.
Czyżbyś twierdziła/sądziła,że tzw. "prawa natury" nie zostały "dotknięte " grzechem,czyli skażeniem???

Gdy gospodarz/Adam zgrzeszył,to jego środowisko też podupada,co widać,słychać i czuć.
Czyżbyś twierdził/sadził, że jesteś bez grzechu i dlatego wolno Ci więcej ? Wolno Ci rzucać kamieniami ?
Jakoś tak dziwnie się składa, że denominacyjni tak właśnie mają .

Czyżbyś twierdził/sądził,że tzw. "prawa natury" nie zostały "dotknięte " Twoim grzechem,czyli skażeniem???

Gdy gospodarz tego świata/człowiek/ grzeszy,to jego środowisko też podupada,co widać,słychać i czuć.
Myślisz, że nie masz w tym udziału???
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

efroni pisze:
Jachu pisze:
Manna z nieba pisze:
efroni pisze: Życie zgodne z prawami Natury to życie zgodne z Prawem Bożym
Podobnie bym to ujęła.
Czyżbyś twierdziła/sądziła,że tzw. "prawa natury" nie zostały "dotknięte " grzechem,czyli skażeniem???

Gdy gospodarz/Adam zgrzeszył,to jego środowisko też podupada,co widać,słychać i czuć.
Czyżbyś twierdził/sadził, że jesteś bez grzechu i dlatego wolno Ci więcej ? Wolno Ci rzucać kamieniami ?
Jakoś tak dziwnie się składa, że denominacyjni tak właśnie mają .

Czyżbyś twierdził/sądził,że tzw. "prawa natury" nie zostały "dotknięte " Twoim grzechem,czyli skażeniem???

Gdy gospodarz tego świata/człowiek/ grzeszy,to jego środowisko też podupada,co widać,słychać i czuć.
Myślisz, że nie masz w tym udziału???
To juz sie stalo natura jest skazona ale nie lam zdžbla,robakowi pomoz czy uwizionemu motylowi i kazdemu najmniejszemu i. zyj sercem a lwy uwiazesz i beda Ci posluszne bo nic Ci nie zrobia bo diabel ucieka i go nie må.
Gdybys byl swiety jak apostol widzial bys znaki spisz gdzies a zwierzeta nawet dwuwymiarowe zblizaja sie jakby w ekstazie.
Takie zwierze chce tez do nieba... W niebie zwierzeta moze podniesc czlowiek dwwymiarowe tzn ich dusze w pamieci i zyja w niebie naprawde.Smieszne ale prawdziwe niech umre jutro gdy klamne a mowie prawde

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

karol210 pisze:To juz sie stalo natura jest skazona ale nie lam zdžbla,robakowi pomoz czy uwizionemu motylowi i kazdemu najmniejszemu i. zyj sercem a lwy uwiazesz i beda Ci posluszne bo nic Ci nie zrobia bo diabel ucieka i go nie må.
Gdybys byl swiety jak apostol widzial bys znaki spisz gdzies a zwierzeta nawet dwuwymiarowe zblizaja sie jakby w ekstazie.
Takie zwierze chce tez do nieba... W niebie zwierzeta moze podniesc czlowiek dwwymiarowe tzn ich dusze w pamieci i zyja w niebie naprawde.Smieszne ale prawdziwe niech umre jutro gdy klamne a mowie prawde
No no.. walisz z "grubej rury"..
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Mam duzo dowodow w zyciu tzn odzyskaniu Ducha Šw bo kiedys bardzo zgrzeszylem i stracilem.
To sie zaczelo gdy wyszedlem jakby z sekty i tzw czakramow demonicznych tzw trzeciego oka.tj juz mialem aktuwny...Zarowno bardzo zle przez demonizm choc na; poczatku jest fajnie a pozniej pozera... Zarowno i dobry jak to u Boga nawet cierpienie z Bogiem jest pogoda Pelnego ducha...
Szosty czakram bo czakram siodmy korona glowy to pelna wladza szatana juz..tam tez jest hierarchia.O dziwo chcialem to wykorzystac do dobrych celow ale przez inne osoby bez laski Boga gada demon.Taka osoba grzeszna traci jakby 50% swiadomosci tzn traci wolna wole od Boga.Tak samo kieruje Bog przypadkami dobrymi i masz wolna Wole i tak samo gdy sie odwrocisz kieruje demon ale juz bez wolnej woli zyjesz i zyjesz jakby naprawde w mgle.
Grzesz smiertelny utrata laski i dostep demona wiekszy przy zabiciu...Wtedy taka osoba zabijalaby dalej pod wladza demona lub gdy zaluje to kusi by zabijac dalej.

Co sie dzialo pisalem kiedys by przestrzec.
Dzialo sie konkretnie, widzialem swoje cialo po wyjsciu z etolu demonow.Udalo sie moje serce podniosl aniol ? Jesus? Piekne uczucie i uczycie zderzenia zla i dobrych sil jest nie dookreslenia.
Swiat jest jakby mgla to go nas czeka po smierci pelne zycie.


Po tym wszystkich zaczelem zyc tak gdzie nie pojde to akurat dobrze, przypadki szczesliwe z wypadkow szczesliwie i TA POGODA DUCHA tez nie do opisania.Taka opieka czujesz ze ktos kieruje nawet do Wawolnicy dojechalem i nie mam juz nieuleczalnej luszczycy :-D

Pisalem sporo po odejsciu jakie cuda byly akurat mowa o lwach to porownam do agresywnych 3 psow.Wszedlem daleko pierwszy raz u jakiegos gospodarza psy szczekaja.No akurat patrze ze doly maja i nory wyryte az non stop nå lancuchu to odwiazalem je...akurat gdy ktos zobaczyl ze to lagodne psy wszedl za furtke ledwo uciekl
a psy jakby chcialy by go rozerwac.
Psy zawolalem i uwiazalem spowrotem.Gospodarz ktory sam ich sie bal i patrzyl z okna po uwiazaniu wyszedl z domu i kazal mi Spier...lac...

Pozniej byla gadka jakim cudem gosc z daleka odwiazal i jeszcze uwiazal spowrotem 3agresywne wielkie psy.
Pan Jezus jest Moim Panem.

List do Boga jest taka piosenka lub Czy mnie przyjmiesz Panie a takze Ty tylko mnie poprowadz.
Kot nå parapet wskoczyl i sluchal tej mojej ukochanej piesni i wpadl w ekstaze.
Brat zaczal go butami rzucac bo sie bal ze kot nad telefonen i nigdy nie wlazil nå parapet bo to dziki bardziej kot raczej ucieka jak mu jedzenia dasz.
Rzucal go wszystkim juz ze strachu kot jakby w ekstazie spokojnie zszedl bo brat mu przeszkadzal krzykiem.hehe muzyki nie slyszal :-D

Do Wawolnicy wybieralem sie od 2010 lub 2011 i nigdy tam nie moglem dotrzec zawsze przegapilem..dopiero Po odzyskaniui Laski tam dotarlem do tego cud jeszcze.

Warto sie modlic o rozum i swiadomosc by zly nieplatal zycia.
Bardzo balbym sie utraty swiadomosci a ja sie traci gdy sie grzeszy..i nie grzesze 😍
Swiadomosc to wolna Wola ona jest tylko u Boga.
Gorzej jak demon rzadzi zbierasz tylko jego owoce depresje leki itd wypadki, nieszczescia ...a o wolnej woli zapomnij wtedy on ci nie da..
Dobrze ze jest Walka Zwierzchnosci

Wiele takich opowiesci o ptakach i innych zwierzetach.. Ale zawsze byla reakcja ze cos mam i ludzie sie boja..

Ewa zgrzeszyla tym ze chciala madrosci jaka ma; Bog i w duchowym stanie zgrzeszyla.
Drzewo zycia to jeden z darow Duch Šw .
Ksztalt Menory dokladnie to przedstawia.Mamy 6 wymiarow i wplyw Ducha Šw ale nie pelnie bo zgrzeszyli.
Tak samo gdy ktos grzeszy traci laske.

Z jednej strony zazdroszcze cierpiacym oni Beda w Niebie jakby ci co nie moga chodzic tutaj tam beda biegac..a my chodzic tylko..Gdy ktos tu niewidzi tam bedzie lepiej widzial niz ty bez cierpienia..
Tak jak w niebie tak i nå ziemi...jeden np lepiej widzi drugi gorzej itd milion przykladow

Najgorzej ze musimy wyjsc z grzesznego swiata gdzie cierpienia sa rozlane jakby ludzie przeciwko ludziom...
A grzech sie rozlewa i rodzi bol...
Tak samo jak Jezusa nie przybily gwozdzie tylko nasz grzech....

PS: Chyba jakies dwa tygodnie temu przeklelem przeciwko Duchowi Sw poprostu ublizylem Duchowi Sw i zaczelo byc tak zle ze szkoda pisac..Az wstyd..
Na mnie spada jak grom z jasnego nieba..
Osoba pod DuchemSw nawet nie przeklina 😊
Tak samo jak ktos pod wladza diabla nie powie Pan Jezus jest moim Panem

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

:aaa:
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Napisalbym byl duzo mam swiadkow i nie tylko wlasne ale i innych.

Gdy odzyskalem Ducha Sw trafiam na ludzi otoczenie prace itp spokojnych dobrych jak ja a sa z pierwszego przypadku.


Sam sie dziwie wiecej bym napisal ale byscie mnie wysmieli mimo ze sa swiadkowie


PS:Nie wierzcie w przepowiednie ani jakies amulety czy obojetnie co to sprowadza nieszczescie samego demona i zawsze bedziesz trafial gdzie nie trzeba.
Apropo bylem w wiezieniu za niewinnosc i to dlugo za cos wogule innego gdzie nigdy w zyciu bym nie pomyslal...Tak to sie konczy z praktykami demonicznymi i sekciarskimi razem z nieszczesliwa miloscia itd itd.. Tylko ze po czasie okolo pol roku
Jasnowidz wrozka czy tez wrozenie to demonizm..


Zyj zyciem idz prosto i slaw Pana albo modlitwa albo posten albo muzyka albo trudem albo cierpieniem a czas minie szybko liczy sie zycie a nie odwracanie sie za plug ze to mialo byc a nie ma.Takie myslenie odbiera rozum.


Zyj poprostu zyj i pomagaj a znam zlych ludzi ktorych zlo przemienilo a sa dobrymi ale to juz psyche...


Zycie jest proste ale z Jezusem ktory prowadzi do Ojca

PS:
Maly myk pstruknij palcem i pomysl Ile lat ubylo tak samo smierc przyjdzie niezdazysz pstryknac nastepny raz.
Czas niebieski jest inny tam na wszystko jest czas.


TO BEDZIE ciekawe gdy ktos chce zrobic Ci krzywde lub obojetnie zle co ma zrobic to Bóg zsyla strach na takiego czlowieka ze nie wie czego sie boi.Ten palec Bozy tak chroni kazdego czlowieka...

Gdy pomozesz najmniejszemu Bóg Ci pomoze gdy skrzywdzisz najmniejszego Bog cie nie ukarze a odwroci sie od ciebie i demony maja dostep i idzie zlo na takiego czlowieka...
Slepi to nazywaja ze zlo wraca tak samo i dobra a nie wiedza czemu bo wierza w shirmy
Akurat wiem co to jest shirma i rownowaga w ktora wierza a ona nie istnieje

CEJROWSKI MNIE ZADZIWIL SWA MADROSCIA
https://m.youtube.com/watch?v=DkMm25Ood10

Obejrzyjcie kilka sekund mowi darmo samo prawde bo powinnien relacjonowac wycieczke

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

karol210 pisze:Zycie jest proste ale z Jezusem ktory prowadzi do Ojca
1P 5:10
"A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje."
Cierpimy z powodu swojej wewnętrznej walki ciała z duchem,z powodu nieszczęść ,które widzimy wkoło siebie,cierpimy z powodu prześladowań i braku akceptacji naszego środowiska.

Rz 8:7
dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna.
Łk 6:22 wu
j "Błogosławieni będziecie, gdy was będą nienawidzieć ludzie, i gdy was wyłączą, i będą sromocić, a imię wasze wyrzucać jako złe, dla Syna człowieczego."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”