Cierpienie - czy ma sens ?

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Queza pisze:choruję na depresję
Po wypiciu 2 szklanek dziennie świeżego soku z surowej kapusty depresja pryska.

Psalm dla Quezy :
Usłysz, o Panie, moją modlitwę,
przyjm moje błaganie
w wierności swojej, wysłuchaj mnie w swej sprawiedliwości!
2 Nie pozywaj na sąd swojego sługi,
bo nikt żyjący nie jest sprawiedliwy przed Tobą.
3 Albowiem nieprzyjaciel mnie prześladuje:
moje życie na ziemię powalił,
pogrążył mnie w ciemnościach <jak dawno umarłych>.
4 A we mnie duch mój omdlewa,
serce we mnie zamiera.
5 Pamiętam dni starodawne,
rozmyślam o wszystkich Twych dziełach,
rozważam dzieło rąk Twoich.
6 Wyciągam ręce do Ciebie;
moja dusza pragnie Ciebie jak zeschła ziemia.
7 Prędko wysłuchaj mnie, Panie,
albowiem duch mój omdlewa.
Nie ukrywaj przede mną swego oblicza,
bym się nie stał podobny do tych, co schodzą do grobu.
8 Spraw, bym rychło doznał Twojej łaski,
bo w Tobie pokładam nadzieję.
Oznajmij, jaką drogą mam kroczyć,
bo wznoszę do Ciebie moją duszę.
9 Wybaw mnie, Panie, od moich wrogów,
do Ciebie się uciekam.
10 Naucz mnie czynić Twą wolę,
bo Ty jesteś moim Bogiem.
Twój dobry duch niech mnie prowadzi
po równej ziemi.
11 Przez wzgląd na Twoje imię, Panie, zachowaj mię przy życiu;
w swej sprawiedliwości wyprowadź mnie z utrapień!
12 A w swojej łaskawości zniszcz moich wrogów
i wytrać wszystkich, którzy mnie dręczą,
albowiem jestem Twoim sługą.


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Tak czy siak cierpienie oczyszcza dusze, pisalem wczesniej ze chorzy maja pierwszenstwo w niebie

Sam do tej pory jestem zaskoczony ze bedac Sanktuarium Marii w Wawolnicy zniknela luszczyca a mialem ja sporo lat.
Jesus uzdrawiajac mowil pozniej do kobiety chybs << Idz i nie grzesz by cos gorszego ci sie nie przydarzylo>>

Cierpienie jak pisaliscie o Hiobie sprawdzil sie w cierpieniach i slawil Boga.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Listek pisze:
Queza pisze:choruję na depresję
Po wypiciu 2 szklanek dziennie świeżego soku z surowej kapusty depresja pryska.
O.. nie wiedziałam :-) dziękuję za Psalm.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

karol210 pisze:Tak czy siak cierpienie oczyszcza dusze, pisalem wczesniej ze chorzy maja pierwszenstwo w niebie
Co takiego??
Cierpienie istot niewinnych, maleńkich dzieci też oczyszcza ich dusze??
Ja myślę, że zdrowi psychicznie ludzie raczej nie mogą sobie wytłumaczyć sensu takiego cierpienia.
Jest szalenie trudno odwiedzać oddziały dziecięce w szpitalu.
Żadne dusze tam się nie oczyszczają.
Jakie pierwszeństwo w niebie???????
Nie wypisuj bzdur!
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Dla mnie dowodem jest ze grzech tzn nie tylko choroba a wszystkie zlosci zazdrosc sie rozlewa I na niewinnych ludzi I dzieci.
Dlugo tlumaczyc trzeba by ksiazke teologiczna napisac cos podobnie jak Grzech Adama rozlal sie na nas


Demon jest niezlym prokuratorem ktory nie oskarza jednostek a calosc tzw istnienia I udowadnia caly czas ale w Walce Zwierzchnosci czlowiek zwycieza Wolna Wola przez trudnosci I tym zwycieza dlatego doskonaly byly demon nie ma dla siebie okupu.

Gdy grzeszysz idzie grzech demonicznie niesiony ale Zaraz jakby Aniol Stroz niesie okup jak Adwokat.

Trudno naprawde to opisac po prostu sie nie da.... Albo ksiazke trzeba napisac

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

karol210 pisze:Dla mnie dowodem jest ze grzech tzn nie tylko choroba a wszystkie zlosci zazdrosc sie rozlewa I na niewinnych ludzi I dzieci.
Dlugo tlumaczyc trzeba by ksiazke teologiczna napisac cos podobnie jak Grzech Adama rozlal sie na nas
Oto co religia robi z mózgiem.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Religia? JAKA religia bylem ateista

Duch jest prawdziwy a materia i czas to iluzja ... W niepelnym znaczeniu bo Raj np.to pelnia Ducha Św i materii

Kto zyje wedlug ciala umrze wedlug Ciala a kto zyje wedlug ducha bedzie zyl i po smierci..Tez w niepelnym slowa znaczeniu...bo po drugiej stronie jest sporo duchow nieczystych ktorzy zabiora ducha ( podobienstwo np.Gdy ktos Cie neka i popadasz w depresje i tracisz zycie swiatowe)

Szkoda ze brakuje slow by to opisac.

Wiem ze my to naprawde takie barany i bez pasterza tzn. Jezusa po drugiej stronie czeka Szeol.
Jezus swym Milosierdziem czysci nam szaty tj dusze na gościne u Boga

Totuus Tuui Chryste

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Hebr. 5:6-10
6. Jak i na innym miejscu mówi: Tyś kapłanem na wieki Według porządku Melchisedeka.
7. Za dni swego życia w ciele zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany;
8. I chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał,
9. A osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego
10. I został obwieszczony przez Boga jako arcykapłan według porządku Melchisedeka.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Jachu pisze:nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał,
I to ma być dowód na co?
Na to, że malutkie, bezbronne dzieci muszą cierpieć?
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Manna z nieba pisze:I to ma być dowód na co?
Na to, że malutkie, bezbronne dzieci muszą cierpieć?
Ona jeszcze nie rozumie. :-(
Czyż bardziej od Twego dziecka nie cierpisz Ty sama?
A kto spowodował cierpienie - Które i tak będzie zamienione w radość?
Nawet dziecko jak umrze, to i z pewnością zmartwychwstanie w lepszym świecie.

Ups. Przepraszam- miałem nie odpowiadać na posty Manny.
Wybacz!

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Henryk pisze:A kto spowodował cierpienie - Które i tak będzie zamienione w radość?
To wyłącznie pobożne życzenie Henryka.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Henryk pisze:Nawet dziecko jak umrze, to i z pewnością zmartwychwstanie w lepszym świecie.
Masz na to jakieś dowody oprócz chciejstwa?
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Kolejny przykład upadku duchowego a wzrostu naukowego. ;-)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Kierownictwo świata odbywa się za pomocą tych dwóch imion, gdzie &#8222;Elochim&#8221; reprezentuje kierownictwo natury, sfiry Din (sadu).
Znaczenie &#8222;Elochim&#8221; to: siły, moce, kompetencje.
Słowo &#8222;elochim&#8221; w gematrii posiada taką samą wartość numeryczną jak hebrajskie słowo &#8222;hatewa&#8221; (natura).
&#8222;Elochim&#8221; to wartość 86, &#8222;hatewa&#8221; &#8211; również 86.
Tymczasem imię Jud-Hej-Waw-Hej to imię dobroci, sfiry Chesed, ukryte pośród świata natury.
Zadaniem cadyka jest objawienie mocy imienia Jud-Hej-Waw-Hej, imienia dobroci, w imieniu &#8222;Elochim&#8221;, w naturze.

(Parszat Balak) http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#424805

Dlaczego cierpimy ?
Ogólnie dlatego, że sprzeciwiamy się Naturze a konkretnie przez nasze niepohamowane chciejstwo /chęć zysku , posiadania ( ego)/

Bóg to inteligentny , mądry "System" Miłości , Dobroci, który wypełnia sobą wszystko i jest wszystkim we wszystkim a przy tym jest ..... ukryty , niewidoczny .

Jedynie co "widzimy" to Naturę . Stwórca tego świata ustanowił prawa Natury i są one stałe i niezmienne i nie ma w nich litości , przebaczenia , zmiłowania .
Są nienaruszalne , nieugięte , bezwzględne i jest głucha (Natura) na nasze prośby , modlitwy .
Człowiek jest częścią tego systemu zwanego Przyroda .
Jeżeli więc narusza równowagę tego systemu przyrody / a narusza ją przez swoją chciwość /
to nic dziwnego że Natura się "broni" ciskając w człowieka ogniste kule , kamienie , trzęsienia ziemi i inne okropności opisane w apokalipsach .

To nie Bóg, który jest Miłością , Dobrocią , Ojcem, ciska w nas kamieniami , ognistymi kulami , czy każe nas trzęsieniami Ziemi czy tsunami .
To człowiek, z pobudek czysto egoistycznych, naruszając równowagę praw Natury, sprowadza te cierpienia na siebie samego .
I dopóki człowiek się nie uspokoi i nie zrozumie, że jako chciwiec jest przeciwnikiem Natury to nasze błagania , modlitwy, zaklęcia nic nie dadzą
(Stwórca tego świata ustanowił prawa Natury i są one stałe i niezmienne i nie ma w nich litości , przebaczenia , zmiłowania .
Są nienaruszalne , nieugięte , bezwzględne i jest głucha (Natura) na nasze prośby , modlitwy
)

Musimy się nauczyć jak być częścią Natury a nie jak panować nad nią .
My nie jesteśmy jej panami .
Jej Panem jest jej Stwórca /a nie człowiek/ i to Jego wolę ona spełnia i jest w służbie i Niego .

Kierownictwo świata odbywa się za pomocą tych dwóch imion, gdzie &#8222;Elochim&#8221; reprezentuje kierownictwo natury, sfiry Din (sadu).
Znaczenie &#8222;Elochim&#8221; to: siły, moce, kompetencje.
Słowo &#8222;elochim&#8221; w gematrii posiada taką samą wartość numeryczną jak hebrajskie słowo &#8222;hatewa&#8221; (natura).
&#8222;Elochim&#8221; to wartość 86, &#8222;hatewa&#8221; &#8211; również 86.
Tymczasem imię Jud-Hej-Waw-Hej to imię dobroci, sfiry Chesed, ukryte pośród świata natury.
Zadaniem cadyka jest objawienie mocy imienia Jud-Hej-Waw-Hej, imienia dobroci, w imieniu &#8222;Elochim&#8221;, w naturze.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:Kolejny przykład upadku duchowego a wzrostu naukowego. ;-)
Upadek duchowy?
Ty wiesz człowieku co piszesz?
Rozumiem, że nie zastanawiasz się nawet nad sekciarskimi zwrotami, których używasz, ale kolejny raz nie pozwolę żebyś mnie obrażał.
Chyba o sobie mówisz.
Jesteś bezczelny Wnikliwy. I po co mnie zaczepiasz?
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”