Prawdziwe szczęście

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Manna z nieba pisze:
Nie ilość pieniedzy jakie posiadamy decyduje o tym jacy jesteśmy, tylko nasz stosunek do tych pieniędzy
Tak ,liczy się serce człowieka.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Ryby są szczęśliwe pływając, a ptaki latając :-)
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: Abigail-2 »

fauxpas pisze:
Abigail-2 pisze:Szczęście to przeciwieństwo mądrości ?
Oryginalne spoztrzeżenie.
Wydaje mi się , ze przeciwieństwem mądrości jest głupota a poznania jest niewiedza. :-D
A ty jak uważasz ? :-)
Piszę z przymrużeniem oka na podstawie:
Koh 1: (18) Bo gdzie jest wiele mądrości, tam jest wiele zmartwienia; a kto pomnaża poznanie, ten pomnaża cierpienie.
:-)

A poważnie, to szczęście można definiować na kilka sposób: poprzez biblijne błogosławieństwa, chemię mózgu czy biologiczną homeostazę etc.
Masz racje :-)
Fauxpas co oznacza twoje wyznanie ,wpisałeś sobie
reformowany charyzmatyk ?

Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 94
Rejestracja: 26 lut 2014, 0:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: fauxpas »

Abigail-2 pisze:Fauxpas co oznacza twoje wyznanie ,wpisałeś sobie
reformowany charyzmatyk ?
Uczęszczam "od urodzenia" do Kościoła Zielonoświątkowego, który w swojej doktrynie jest arminiański, a ja zaś od kilkunastu miesięcy bardziej skłaniam się ku teologii reformowanej, którą znamy między innymi od Kalwina. Także mam takie "dwa w jednym" ;].
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
The answer is blowin' in the wind.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Mówisz językami?
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 94
Rejestracja: 26 lut 2014, 0:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: fauxpas »

Manna z nieba pisze:Mówisz językami?
Nie (choć, w zasadzie, mówiłem raz w życiu). Dlatego też nie spodziewajcie się ode mnie obrony tej kwestii ;-).
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
The answer is blowin' in the wind.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

fauxpas pisze:
Manna z nieba pisze:Mówisz językami?
Nie (choć, w zasadzie, mówiłem raz w życiu). Dlatego też nie spodziewajcie się ode mnie obrony tej kwestii ;-).
Rozumiem ;-)
Dzięki za odpowiedź.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: Abigail-2 »

fauxpas pisze:
Abigail-2 pisze:Fauxpas co oznacza twoje wyznanie ,wpisałeś sobie
reformowany charyzmatyk ?
Uczęszczam "od urodzenia" do Kościoła Zielonoświątkowego, który w swojej doktrynie jest arminiański, a ja zaś od kilkunastu miesięcy bardziej skłaniam się ku teologii reformowanej, którą znamy między innymi od Kalwina. Także mam takie "dwa w jednym" ;].
:-D
Znałam na jednym forum Zielonoświątkowca-
Luxa. Miły i grzeczny człowiek .
Jeżeli dobrze pamiętam to jest on chyba pastorem.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Psalm 94,12 Szczęśliwy mąż, którego Ty wychowujesz, o Panie,
i prawem Twoim pouczasz,

Dobrze gdy człowiek zna prawo i wie co jest wolą Boga.


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Zapytano ostatnio Anglików - co im daje najwięcej szczęścia ?
w pierwszej chwili zdumiała mnie ich odpowiedź:
- obcowanie z zielenią, przyrodą, przebywanie na łonie natury
ale po przemyśleniu sprawy stwierdziłem, że przecież ja też tak mam :idea:
poprzednie lato spędzałem w ogrodzie w zacienionym miejscu wśród bujnej zielenina, na leżaku z dobrą książką i zimnym piwem u boku, śpiew ptaków bzyczenie pszczół :-D
niezapomniane chwile szczęśliwości 8-)

drugie badanie o którym chcę wspomnieć, to ogólnoświatowe na 8800 respondentach
przez dwa tygodnie byli pytani przez specjalny program na smartfonie czy są szczęśliwi ( w skali od 1 do 10 ) i co teraz robią
wybaczcie ogromny skrót i uproszczenie
ale najważniejszy jest wynik:
Najbardziej szczęśliwi byli ludzie, którzy skupiali się na tu i teraz, którzy żyli tą chwilą, skupiali się na tym co robili teraz (i kompletnie nie ważne było, czy leżeli na leżaku w ogrodzie 8-) , czy zmywali naczynia, czy pracowali w pracy)
O dziwo byli bardziej szczęśliwi niż ci, co myśleli o szczęśliwych chwilach z przeszłości, lub fantazjowali o szczęśliwych chwilach/wydarzeniach z przyszłości, wymarzonym urlopie itp.

Jaszcze inne badania mówią nam, że nie jesteśmy stworzeni do szczęścia w pojedynkę
szczęście daje nam dzielenie się z innymi w grupie

Mam nadzieję, że skorzystacie :-D
dużo szczęścia dla Was
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

jfs300

Post autor: jfs300 »

Szczęście to odkryć swoje powołania , w ktorych odnajdujemy się
Szczęście to pozbycie sie oporów i szatańskiej niepewności oraz patrzenia sobie na ręce nim jeszce popełniło sie wykroczenie.
Szczęście to mimo nawet nawiększych przeciwności nie złamać się
Szczęśćie to dostrzegać w innych ludziach ich indywindualny kolor , ich prawdziwe JA
Szczescie to umiec pomóc bładzącym,którzy zamykają oczy
Szczeście to robić to co sie chce a chcieć tylko tego co dobre!

Szczęście to zawierzenie siebie Bogu

ps. Dezerterze świetne przemyślenia :-)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: radek »

Zgodnie z Prawem Judaizmu mężczyzna mający polucję jest zobowiązany do rytualnej nieczystości

Przykazanie Judaizmu 180
Przykazanie dotyczące rytualnej nieczystości mężczyzny mającego polucję

Prawo dotyczące sfery seksualnej ma na celu wzbudzenie w sercach ludzi przychylności dla świata. Mężczyzna, który zostaje we wczesnym wieku seksualnie "usatysfakcjonowany" nie czuje takiej potrzeby pracy nad swoją relacją ze światem jak mężczyzna, który kształtuje swoją świadomość według Prawa Bożego. Osoba wybierająca drogę prostą ku swej realizacji obiecanej przez Stwórcę wywołuje u sług Bożych ogromne szczęście

Łk 15:7 EIB "Mówię wam: Podobnie w niebie większa będzie radość z jednego skruszonego grzesznika niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują opamiętania."

Czy dla człowieka są rzeczywiście powodem do współżycia seksualnego panujące śmierć smutek i głód? Przecież człowiek widzi jak wygląda świat

Ap 18:7-8 EIB "Na ile sam się wywyższał i pławił w przepychu, na tyle wy mu zadajcie udręki i bólu. Bo powtarzał sobie: Siedzę jak królowa. Wdową nie jestem, bólu nawet nie zobaczę. (8) Dlatego w jednym dniu spadną na niego klęski, śmierć, ból oraz głód — i spłonie w ogniu. Bo potężny jest Pan, Bóg, który go osądził."

Koran też w paru miejscach wywyższa stan świętości cielesnej, a nawet mówi, że zbliża ona ludzi bardziej niż wiara i święta pielgrzymka

Koran 33:6
Prorok jest bliższy wiernym aniżeli oni sami sobie, a jego zony - to ich matki. Ludzie związani pokrewieństwem są bliżsi sobie nawzajem, przez Księgę Boga, aniżeli wierni i muhadżirowie, jednak powinniście czynić dobro waszym bliskim przyjaciołom. To jest zapisane w Księdze.
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:
26 paź 2020, 9:30
Zgodnie z Prawem Judaizmu mężczyzna mający polucję jest zobowiązany do rytualnej nieczystości

W tzw. seminariach duchownych* mają nieustające polucje.
Ale oni chyba nie uznają prawa judaizmu, więc nie wiem czy są zobowiązani do rytualnej nieczystosci.
*Seminarium duchowne to takie miejsce, gdzie chronią się homoseksualiści, aby po ukończeniu seminarium walczyć z homoseksualizmem.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re:

Post autor: Krystian »

Abigail-2 pisze:
27 lut 2014, 14:01
Tak Radku :-D

Ludzie boją sie tego co przyniesie jutro i często pragną zabezpieczać się
materialnie. Z tego co niekiedy ludzie mi opowiadają.
Czy prawdą jest , że bogaci mają mniej stresów a poprzez to mogą czuć się bardziej szczęśliwi ?
nie, ale CK się bardzo zabezpieczyło materialnie
natomiast swoim wyznawcom podają w filmikach, że najlepiej czyścić okna, za parę groszy
wtedy będą szczęśliwi :roll:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”