Prawdziwe szczęście

Biblijne aspekty ducha, duszy i ciała człowieka. Możemy zamieszczać u teksty mówiące o wszystkim, co dotyczy człowieka w jego podstawowym prawie do życia w zdrowiu zarówno fizycznym jak i duchowym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Prawdziwe szczęście

Post autor: Abigail-2 »

Aby zmienić ciężka atmosferę na forum ,
pomyślałam , że może popiszemy na tematy lżejsze . :-)

Jak myślicie jak znaleźć szczęście ?
Czy osiągają go ludzie zamożni czy osoby o innych priorytetach życiowych , od czego to zależy ?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wg mnie szczęście to kwestia interpretacji tego co się wokół nas dzieje, łącznie z nadzieją, że będzie jeszcze lepiej

Luk 21:25-31 bt "(25) Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy. (26) Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. (27) Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. (28) A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. (29) I powiedział im przypowieść: Spójrzcie na figowiec i na wszystkie drzewa. (30) Gdy widzicie, że wypuszczają pąki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. (31) Tak i wy, gdy ujrzycie te wszystkie wydarzenia, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże."

nie chodzi mi przy tym o ludzi, którzy mają jakieś fizyczne wyobrażenie szczęścia i krocząc przez życie poszukują właśnie tego wyobrażenia - np. pieniądz. Po tym jak człowiek poznaje szczęście, o którym ja piszę natychmiast jest jego uczestnikiem i zaczyna ochoczo kroczyć przez życie. Ideałem jest dawanie szczęścia:

Łk 17:21 bt "i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest."
Obrazek

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Tak Radku :-D

Ludzie boją sie tego co przyniesie jutro i często pragną zabezpieczać się
materialnie. Z tego co niekiedy ludzie mi opowiadają.
Czy prawdą jest , że bogaci mają mniej stresów a poprzez to mogą czuć się bardziej szczęśliwi ?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

(1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców, (2) lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą. (3)
Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada.
(4)

Nie tak występni, nie tak: są oni jak plewa, którą wiatr rozmiata. (5) Toteż występni nie ostoją się na sądzie ani grzesznicy - w zgromadzeniu sprawiedliwych, (6) bo Pan uznaje drogę sprawiedliwych, a droga występnych zaginie.

(Ks. Psalmów 1:1-6, Biblia Tysiąclecia)

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

"Szczęśliwi, którzy są świadomi swej potrzeby duchowej (Mateusza 5:3).
Jezus zachęcał słuchaczy do skupienia się na potrzebie człowieka poznawania Stwórcy oraz Jego zamierzenia względem nas.

Uczę cię, byś odniósł pożytek” — oznajmia Jehowa. Jeżeli zważamy na Jego przykazania, zapewni nam pokój, który stanie się „jak rzeka”

Iz 48:17 Oto, co powiedział Jehowa, twój Wykupiciel, Święty Izraela: „Ja, Jehowa, jestem twoim Bogiem; uczę cię, byś odniósł pożytek, sprawiam, że idziesz drogą, którą powinieneś kroczyć. 18 O, gdybyś tylko zważał na moje przykazania! Wtedy twój pokój stałby się jak rzeka, a twoja prawość — jak fale morskie.

Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 94
Rejestracja: 26 lut 2014, 0:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: fauxpas »

Abigail-2 pisze:Jak myślicie jak znaleźć szczęście ?
Czy osiągają go ludzie zamożni czy osoby o innych priorytetach życiowych , od czego to zależy ?
Szczęście osiągają ludzie nieposzukujący mądrości i poznania! (Koh 1:18 :-D)

(to taka... lżejsza myśl! :-))
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
The answer is blowin' in the wind.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Abigail-2 pisze:Czy osiągają go ludzie zamożni czy osoby o innych priorytetach życiowych , od czego to zależy ?
Widzę, że uważasz zamożnych ludzi za tych, których jedynym priorytetem są pieniądze.
To stereotyp i do tego krzywdzący.
Zapewniam Cię, że ludzie biedni też bywają chciwymi materialistami, nawet jeśli niczego nie mają.

Pieniądze uczciwie zarobione i z rozsądkiem, nawet duże, nie są złem.
Biblia chwali zaradność, a dostatek nazywa błogosławieństwem.
Człowiek bogaty nie jest zły w oczach Boga.
Człowiek miłujący pieniądze i czyniący sobie z nich bożyszcze postępuje źle.

Jeden z najbogatszych Polaków jest ŚJ, czy to znaczy, że jedynym jego priorytetem są pieniądze Abigail?
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: Abigail-2 »

fauxpas pisze:
Abigail-2 pisze:Jak myślicie jak znaleźć szczęście ?
Czy osiągają go ludzie zamożni czy osoby o innych priorytetach życiowych , od czego to zależy ?
Szczęście osiągają ludzie nieposzukujący mądrości i poznania! (Koh 1:18 :-D)

(to taka... lżejsza myśl! :-))
:-D
Odczuwamy rożne emocje i stany , nie zawsze takie same.
Ojej :-) To czym jest szczęście ?

Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 94
Rejestracja: 26 lut 2014, 0:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: fauxpas »

Abigail-2 pisze:
fauxpas pisze:
Abigail-2 pisze:Jak myślicie jak znaleźć szczęście ?
Czy osiągają go ludzie zamożni czy osoby o innych priorytetach życiowych , od czego to zależy ?
Szczęście osiągają ludzie nieposzukujący mądrości i poznania! (Koh 1:18 :-D)

(to taka... lżejsza myśl! :-))
:-D
Odczuwamy rożne emocje i stany , nie zawsze takie same.
Ojej :-) To czym jest szczęście ?
Idąc dalej za ciosem, to chyba przeciwieństwem mądrości i poznania ;-).
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
The answer is blowin' in the wind.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Abigail-2 pisze:"Szczęśliwi, którzy są świadomi swej potrzeby duchowej (Mateusza 5:3).
To jest piękny werset.
Świadomość, że duch potrzebuje pokarmu tak jak ciało potrzebuje pokarmu.
Mamy potrzeby fizyczne, ale bez spełnienia potrzeb duchowych człowiek jak bez chleba nie może żyć.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Post autor: Abigail-2 »

Manna z nieba pisze:
Jeden z najbogatszych Polaków jest ŚJ, czy to znaczy, że jedynym jego priorytetem są pieniądze Abigail?
Manno
Musimy mieć pieniądze, w takim systemie żyjemy choćby po to abyśmy kupili sobie żywność i zapłacili za rachunki. Dlatego nie są złe same w sobie .
Jednak umiłowanie ich i chciwość , dochodzenie
do nich po trupach jest czymś złym.
Ale też robienie sobie całkowitej nadziei, że to one zabezpieczą nas na 100% jest złudne.
Biblia wskazuje na coś bardziej cenniejszego :

Mat 6:(19) "Przestańcie gromadzić sobie skarby na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. (20) Raczej gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczy i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. (21) Bo gdzie jest twój skarb, tam też będzie twoje serce.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Abigail-2 pisze:Ojej To czym jest szczęście ?
Pojęcie szczęścia jest subiektywne, to oznacza, że zarówno Ty i ja mamy swoją indywidualną definicję szczęścia.
Dla kogoś szczęście może oznaczać posiadanie przyjaciół, rodziny.
Dla innych po prostu dobrego zdrowia.

Bez względu na to czy nasze pojęcia są sobie dalekie, czy bliskie to każde z nich jest jak najbardziej trafne.
Człowiek samodzielnie definiuje, co go w życiu uszczęśliwia :-)
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Abigail-2
Posty: 892
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:19

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: Abigail-2 »

fauxpas pisze:
Abigail-2 pisze:
fauxpas pisze:
Abigail-2 pisze:Jak myślicie jak znaleźć szczęście ?
Czy osiągają go ludzie zamożni czy osoby o innych priorytetach życiowych , od czego to zależy ?
Szczęście osiągają ludzie nieposzukujący mądrości i poznania! (Koh 1:18 :-D)

(to taka... lżejsza myśl! :-))
:-D
Odczuwamy rożne emocje i stany , nie zawsze takie same.
Ojej :-) To czym jest szczęście ?
Idąc dalej za ciosem, to chyba przeciwieństwem mądrości i poznania ;-).
Szczęście to przeciwieństwo mądrości ?
Oryginalne spoztrzeżenie.
Wydaje mi się , ze przeciwieństwem mądrości jest głupota a poznania jest niewiedza. :-D
A ty jak uważasz ? :-)

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Abigail-2 pisze:Dlatego nie są złe same w sobie
Tak, nie są złe same w sobie.

Znam ludzi bogatych, którzy nie przywiązują wagi do pieniędzy, zarabiają je wykonując swój ukochany zawód i do tego bardzo dobrze płatny.
Znałam też niestety ludzi, którym się niezbyt powodziło, a którzy zabijają się za każdym groszem, tylko po to, by zmienić auto na lepsze i postawić je przed blokiem.

Nie ilość pieniedzy jakie posiadamy decyduje o tym jacy jesteśmy, tylko nasz stosunek do tych pieniędzy.

Nie wolno mówić, że wszyscy ludzie bogaci są źli i kochają pieniądze.
Szczególnie jeśli ktoś nie wie na ile dana osoba pomaga innym.
Są ludzie bogaci o dobrym sercu i biedni materialiści.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 94
Rejestracja: 26 lut 2014, 0:05
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Prawdziwe szczęście

Post autor: fauxpas »

Abigail-2 pisze:Szczęście to przeciwieństwo mądrości ?
Oryginalne spoztrzeżenie.
Wydaje mi się , ze przeciwieństwem mądrości jest głupota a poznania jest niewiedza. :-D
A ty jak uważasz ? :-)
Piszę z przymrużeniem oka na podstawie:
Koh 1: (18) Bo gdzie jest wiele mądrości, tam jest wiele zmartwienia; a kto pomnaża poznanie, ten pomnaża cierpienie.
:-)

A poważnie, to szczęście można definiować na kilka sposób: poprzez biblijne błogosławieństwa, chemię mózgu czy biologiczną homeostazę etc.
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
The answer is blowin' in the wind.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duchowe rozterki”