Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: RN »

DonCicio pisze:
01 mar 2021, 11:00



Dla sprostowania! Jezus poszedł głosić uwięzionym duchom po zmartwychwstaniu ... nie wtedy, gdy leżał w grobie.



W Biblii nie ma takiej informacji, że Jezus poszedł głosić duchom w więzieniu po zmartwychwstaniu.
W ciele poniósł śmierć, ale w duchu został ożywiony, czyli dotyczy to okresu od śmierci do zmartwychwstania.
Dlaczego do zmartwychwstania :?:
Dlatego, że po zmartwychwstaniu Jezus miał już normalne fizyczne ciało, a nie jakieś duchowe. Tylko do zmartwychwstania mógł być ewentualnie jakimś duchem.

EWANGELIA ŁUKASZA 24.39. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

''Zobaczcie moje ręce i moje stopy, że to jestem ja; dotknijcie mnie i zobaczcie, gdyż duch nie ma ciała ani kości, jak to widzicie, iż ja mam""

Jak widzimy nawet PNŚ przetłumaczył ten werset w taki sposób, że wynika z niego, iż Jezus nie był w jakimś ciele duchowym, tylko takim, jak Go znali uczniowie przed ukrzyżowaniem, czyli normalnym jak ma człowiek.
Gdyby Jezus miał zwiastować duchom po zmartwychwstaniu, wtedy nie miałby sensu zapis z listu Piotra o tym, że w ciele poniósł śmierć, ale w duchu został ożywiony i w takim stanie udał się do wspomnianych duchów.
Po zmartwychwstaniu był całkowicie ożywiony, dlatego nie miałoby sensu takie rozdzielenie, jakie zrobił autor listu, zwanego listem Piotra.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
01 mar 2021, 15:31
Duchom, którzy są w więzieniu przyszedłszy kazał=>

Kazanie to nie składało się ze słyszanych słów, lecz było pantomimową rozprawą.


Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu, tuż przed wstąpieniem do dziedziny niebiańskiej, Pan Jezus oznajmił swoim uczniom:

Mat 28:18 "(...)„Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi"

To właśnie Jego zmartwychwstanie w duchowym ciele było potwierdzeniem, że Jego Ojciec spełnił prośbę Jezusa, aby przywrócił mu chwałę jaką miał, zanim przyszedł na ziemię: "Teraz więc Ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie chwałą, jaką miałem przy Tobie, zanim powstał świat" Jan 17:5

To dlatego, że znowu miał ciało duchowe, mógł najprawdopodobniej ogłosić odstępczym aniołom wyroki, na pewno nie kazanie, którego celem jest nauczanie i przekazanie treści religijnych. Głoszenie uwięzionym aniołom, mogło też być formą ostrzeżenia dla innych aniołów, którzy mogliby jeszcze stanąć po stronie Szatana. Należy pamiętać, że wielka radość w niebie miała być dopiero po wyrzuceniu Szatan i jego demonów:

Obj 12:10-12 "Wtedy usłyszałem, jak w niebie rozległ się donośny głos: 'Teraz nastało wybawienie, moc i Królestwo naszego Boga oraz władza Jego Chrystusa, bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci, który dniem i nocą oskarża ich przed naszym Bogiem! A oni go zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki orędziu, które ogłaszali, i nie bali się stracić życia. Dlatego cieszcie się, niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie (...) "

My, na ziemi, mamy teraz z powodu aktywności Szatana i jego "przestępczej" demonicznej organizacji to, co było zapowiadane: "Ale biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, który pała wielkim gniewem, bo wie, że ma mało czasu" Obj 12:12

Skutki ich wściekłości są aż nadto widoczne, co, zgodnie z zapowiedzią, udzieliło się mieszkańcom ziemi:
2 Tym 3:1-5 pisze:
Wiedz, że w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy, trudne do zniesienia. Bo ludzie będą kochać samych siebie, kochać pieniądze, będą chełpliwi, wyniośli, będą rzucać bluźnierstwa, będą nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, pozbawieni naturalnych uczuć, zawzięci, będą rzucać oszczerstwa, będą nieopanowani, brutalni, będą nienawidzić tego, co dobre, dopuszczać się zdrady, będą zuchwali, nadęci pychą, będą kochać przyjemności, a nie będą kochać Boga, będą zachowywać pozory religijności, ale nie będzie ona oddziaływać na ich życie. Od takich się odwróć.

Masz jakieś wątpliwości, że żyjemy w dniach ostatnich? Zapytaj rodziców, dziadków, osoby starsze, czy pamiętają tak zdeprawowane społeczeństwo, jakie obserwujemy dzisiaj!

Na szczęście, kres działalności Szatana i jego aniołów jest bardzo bliski! Bardziej, niż mogłoby się wydawać!
Ostatnio zmieniony 12 mar 2021, 16:21 przez DonCicio, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: nike »

2Piotr. 2: 4
Aniołom => Za czasów Noego, którzy brali sobie córki ludzkie za żony i przez to "nie zachowali pierwszego stanu swego", Juda 6.
Strąciwszy ich => Zostali zdegradowani.
Do piekła => Greckie słowo "tartarus" oznacza: ziemską atmosferę.
Na sąd => Greckie słowo "krisis" oznacza: próbę.
ale strąciwszy ich=> powinno być "uwięził ich"
' do piekła=> [tartaroo]; raczej odnosi się do czynu, a nie do miejsca. Dlatego nie znajdowali się na dole w jakimś nieokreślonym miejscu, lecz "na dole" w znaczeniu degradacji ze stanu minionej czci, wolności i w stanie ograniczenia ciemnością jako łańcuchem.
Zostali zamknięci w ziemskiej atmosferze jako więzieniu i nie mają mocy jej opuścić, aż do chwili Sądu.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
01 mar 2021, 22:23
2Piotr. 2: 4
Aniołom => Za czasów Noego, którzy brali sobie córki ludzkie za żony i przez to "nie zachowali pierwszego stanu swego", Juda 6.
Strąciwszy ich => Zostali zdegradowani.
Do piekła => Greckie słowo "tartarus" oznacza: ziemską atmosferę.

Piekło to nie to samo co Tartar. Ziemska atmosfera to materia, a aniołowie są duchami, więc nie mogą być ograniczeni materią.


2 Pio 2:4 "Przecież Bóg nie powstrzymał się od ukarania aniołów, którzy zgrzeszyli, ale wtrącił ich do Tartaru i zakuł w łańcuchy gęstej ciemności, żeby czekali na wykonanie wyroku. Przecież Bóg nie powstrzymał się od ukarania aniołów, którzy zgrzeszyli, ale wtrącił ich do Tartaru i zakuł w łańcuchy gęstej ciemności, żeby czekali na wykonanie wyroku"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

W ramach głównego tematu mam pytanie :

Czy gdyby Adam z Ewą nie zgrzeszyli ,to czy byłaby potrzeba ujawnienia się Jezusa -Syna Bożego?
W jakiego Boga by wtedy wierzyli ludzie?
Bez wątpienia wierzyliby w Boga Jehowę.A przecież Bóg się nie zmienia!

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Albertus »

teska pisze:
18 maja 2021, 20:42
W ramach głównego tematu mam pytanie :

Czy gdyby Adam z Ewą nie zgrzeszyli ,to czy byłaby potrzeba ujawnienia się Jezusa -Syna Bożego?
W jakiego Boga by wtedy wierzyli ludzie?
Bez wątpienia wierzyliby w Boga Jehowę.A przecież Bóg się nie zmienia!
To znaczy że uważasz że gdyby Adam z Ewą pozostali w raju na zawsze to Jezus nigdy by się im nie objawił?

Ale wierzysz że istniał wtedy?

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Jezus istniał w niebie zanim się narodził na ziemi

Post autor: teska »

Jezus się objawił w związku z grzechem,aby pojednać ludzi z Bogiem.

„Przez jednego człowieka [Adama] grzech wszedł na świat, a przez grzech — śmierć” (Rzymian 5:12)
Bo jeśli będąc nieprzyjaciółmi Boga, zostaliśmy z Nim pojednani przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej teraz, będąc z Nim pojednani, zostaniemy wybawieni dzięki życiu Jego Syna.(Rzymian 5:10)

Jezus istniał wtedy w niebie ,proroctwo o Jezusie Micheasza 5:2

A ty, Betlejem Efrata,
choć jesteś zbyt małe, by się znaleźć między miastami Judy,
to z ciebie wyjdzie władca, który w moim imieniu będzie panował w Izraelu,
ten, którego początek sięga zamierzchłych czasów, dni pradawnych.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Jezus istniał w niebie zanim się narodził na ziemi

Post autor: Albertus »

teska pisze:
19 maja 2021, 10:27
Jezus się objawił w związku z grzechem,aby pojednać ludzi z Bogiem.

„Przez jednego człowieka [Adama] grzech wszedł na świat, a przez grzech — śmierć” (Rzymian 5:12)
Bo jeśli będąc nieprzyjaciółmi Boga, zostaliśmy z Nim pojednani przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej teraz, będąc z Nim pojednani, zostaniemy wybawieni dzięki życiu Jego Syna.(Rzymian 5:10)

Jezus istniał wtedy w niebie ,proroctwo o Jezusie Micheasza 5:2

A ty, Betlejem Efrata,
choć jesteś zbyt małe, by się znaleźć między miastami Judy,
to z ciebie wyjdzie władca, który w moim imieniu będzie panował w Izraelu,
ten, którego początek sięga zamierzchłych czasów, dni pradawnych.
Jezus jako człowiek, syn Maryi pojawił się w związku z grzechem.

Gdyby nie grzech to pewnie wcielenia by nie było.

Natomiast nie widzę powodu aby Adam i Ewa żyjąć wiecznie w raju mieliby nie spotkać Chrystusa.

Oczywiście to tylko takie sobie rozważania bo przecież wszystko było jakoś wpisane już w planach Bożych.

Poza tym to grzech ludzi nie był pierwszym grzechem we wszechświecie

grzech ludzi był między innymi efektem upadku aniołów.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

Natomiast nie widzę powodu aby Adam i Ewa żyjąć wiecznie w raju mieliby nie spotkać Chrystusa.
Gdyby się im objawił to w postaci anioła Jehowy a nie Chrystusa.:)

Pomazańcy Boży to najpierw królowie Izraela narodu wybranego.
Wraz z przyjściem Mesjasza w 29 roku ne ,a potem w 33 rne wraz z zesłaniem ducha świętego na naśladowców Jezusa powstał naród królów i kapłanów.
Naród ten pojawił się w związku z grzechem .Także Jezus urodził się w związku z grzechem.Miał być wybawcą .
Łukasza 2:11

Dzisiaj w mieście Dawida urodził się wam wybawca — Chrystus Pan.

Gdyby Adam z Ewą nie zgrzeszył ,nie byłoby narodu wybranego,wtedy cała ludzkość żyła by w raju na ziemi.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

teska pisze:
27 maja 2021, 10:39
Natomiast nie widzę powodu aby Adam i Ewa żyjąć wiecznie w raju mieliby nie spotkać Chrystusa.
Gdyby się im objawił to w postaci anioła Jehowy a nie Chrystusa.:)

Pomazańcy Boży to najpierw królowie Izraela narodu wybranego.
Wraz z przyjściem Mesjasza w 29 roku ne ,a potem w 33 rne wraz z zesłaniem ducha świętego na naśladowców Jezusa powstał naród królów i kapłanów.
Naród ten pojawił się w związku z grzechem .Także Jezus urodził się w związku z grzechem.Miał być wybawcą .
Łukasza 2:11

Dzisiaj w mieście Dawida urodził się wam wybawca — Chrystus Pan.

Gdyby Adam z Ewą nie zgrzeszył ,nie byłoby narodu wybranego,wtedy cała ludzkość żyła by w raju na ziemi.
Jak w świetle twoich teorii widzisz wersety, że dla Chrystusa/Syna Bożego zostało wszystko stworzone? Jak rozumiesz, że był/jest On obecny przed narodzeniem świata, jest Pierworodnym wszelkiego stworzenia i tym podobne.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

Jehowa Bóg istniał od zawsze,czyli Jego istnienie nie miało początku ani końca.
Psalm 90:2

Zanim się narodziły góry,
zanim stworzyłeś* ziemię — ziemię, na której można mieszkać —
Ty od zawsze i na zawsze jesteś Bogiem. inne przekłady :"od wieczności po wieczność"

To Bóg zaczął stwarzać wszystko
Objawienie 4:11
„Nasz Boże, Jehowo*, Tobie należy się chwała, szacunek i moc, bo to Ty stworzyłeś wszystko i z Twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone

Pierwsze "dzieło Boże" to "Pierworodny Syn" nazwany też "Pierworodnym stworzenia".
Kolosan 1:15
On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierwszym* spośród całego stworzenia. (dosłownie pierworodnym wszelkiego stworzenia)

Wszystko inne zostało stworzone poprzez Syna i dla Syna
.Kolosan 1:16-17

Wszystko inne w niebie i na ziemi, to, co widzialne i co niewidzialne — czy to trony, zwierzchnictwa, rządy, czy władze — zostało stworzone za jego pośrednictwem. Wszystko to zostało stworzone poprzez niego i dla niego. On był przed wszystkim innym i wszystko inne zaczęło istnieć za jego pośrednictwem.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Sama piszesz i cytujesz Kolosan, gdzie jasno wynika Jego życie przed innymi stworzeniami. Skąd więc wniosek:
Gdyby się im objawił to w postaci anioła Jehowy a nie Chrystusa.:)
?
Jaki Anioł? Dlaczego nie mógł Chrystus być w Ogrodzie?
Żaden Jehowa nie istnia od zawsze, ale to już nie moja sprawa.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

wuka pisze:
27 maja 2021, 18:05
Sama piszesz i cytujesz Kolosan, gdzie jasno wynika Jego życie przed innymi stworzeniami. Skąd więc wniosek:
Gdyby się im objawił to w postaci anioła Jehowy a nie Chrystusa.:)
?
Jaki Anioł? Dlaczego nie mógł Chrystus być w Ogrodzie?
Żaden Jehowa nie istnia od zawsze, ale to już nie moja sprawa.
To,że Jezus w swym przedludzkim bycie był przed innymi stworzeniami nie oznacza ,że był Stwórcą.Miano to Pismo Święte przypisuje Bogu Ojcu.

Mateusza 19:4
Odparł im: „Czy nie czytaliście, że Stwórca już na początku stworzył ludzi jako mężczyznę i kobietę

Jezus tutaj nie mówi o sobie,tylko o swym Ojcu.

Izajasza 40:28
Czy nie wiesz? Czy nie słyszałeś? Jehowa, Stwórca całej ziemi, jest Bogiem wiecznym. On nigdy się nie męczy ani nie nuży. Jego mądrość jest niezgłębiona.
Izajasza 42:5
Tak mówi prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca nieba — Ten, który je rozpostarł, Ten, który uformował ziemię i uczynił wszystko, co na niej jest, Ten, który daje dech jej mieszkańcom i ducha tym, którzy po niej chodzą:

Izajasza 45:18
Bo tak mówi Jehowa, Stwórca nieba, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię, jej Twórca, który ją utwierdził, który nie stworzył jej bez żadnego celu, ale ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Ja jestem Jehowa i nie ma innego.

Tytuł Stwórca należy się Bogu Jehowie -Ojcu Jezusa.Jezusa nigdzie Biblia nie nazywa Stwórcą ,był on wykonawcą woli Ojca.

W swym przedludzkim bycie Jezus był aniołem Jehowy Boga i miał imię Michał .
Michał, nazywany w niektórych religiach świętym Michałem, to najwyraźniej imię używane w odniesieniu do Jezusa przed jego przyjściem na ziemię oraz po powrocie do nieba . Michał toczył spór z Szatanem po śmierci Mojżesza i pomógł pewnemu aniołowi dostarczyć wiadomość prorokowi Danielowi (Daniela 10:13, 21; Judy 9). Michał popiera władzę Jehowy i walczy z Jego wrogami, żyje więc zgodnie ze znaczeniem swojego imienia — „któż jest jak Bóg?” ​(Daniela 12:1; Objawienie 12:7)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

W swym przedludzkim bycie Jezus był aniołem Jehowy Boga i miał imię Michał .
:aaa: Co to ludzie nie wymyslą :mrgreen:
Boże, widzisz, a nie grzmisz :mysli:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Krystian »

W swym przed ludzkim bycie Jezus był aniołem Jehowy Boga i miał imię Michał.
Proszę teska zacznij czytać Biblię, a nie strażnice.
Dlaczego poniżasz Pana Jezusa?
W niebie są hierarchię wśród istot niebieskich.
Serafini
Cherubowie
Aniołowie
Pan Jezus był na ich czele, ponadto stworzył cały świat wraz ze swoim ojcem, jako pierworodny wszelkiego stworzenia, pokonał śmierć.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”