TRYNITARYZM SPRZECZNY Z PISMEM ŚWIĘTYM

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Hbr 10:4-5 pau "(4) Niemożliwe bowiem, aby krew wołów i kozłów gładziła grzechy. (5) Toteż, przychodząc na świat, Chrystus mówi: Ofiary i daru nie chciałeś, ale przygotowałeś Mi ciało."
tylko Syn Jedyny mógł złożyć doskonałą ofiarę.
Całkowicie się z tym zgadzam, tylko że Syn nigdy nie był Bogiem o imieniu JEHOWAH i nigdy nie będzie !
dusza Jezusa nie umarła przecież
IZAJASZA 53 : 10 - 12 wyraźnie temu przeczy :

וַֽיהֹוָ֞ה חָפֵ֤ץ דַּכְּאוֹ֙ הֶֽחֱלִ֔י אִם־תָּשִׂ֤ים אָשָׁם֙ נַפְשׁ֔וֹ יִרְאֶ֥ה זֶ֖רַע יַאֲרִ֣יךְ יָמִ֑ים וְחֵ֥פֶץ יְהֹוָ֖ה בְּיָד֥וֹ יִצְלָֽח
מֵעֲמַ֤ל נַפְשׁוֹ֙ יִרְאֶ֣ה יִשְׂבָּ֔ע בְּדַעְתּ֗וֹ יַצְדִּ֥יק צַדִּ֛יק עַבְדִּ֖י לָֽרַבִּ֑ים וַעֲוֹנֹתָ֖ם ה֥וּא יִסְבֹּֽל
לָכֵ֞ן אֲחַלֶּק־ל֣וֹ בָרַבִּ֗ים וְאֶת־עֲצוּמִים֮ יְחַלֵּ֣ק שָׁלָל֒ תַּ֗חַת אֲשֶׁ֨ר הֶעֱרָ֤ה לַמָּ֙וֶת֙ נַפְשׁ֔וֹ וְאֶת־פֹּשְׁעִ֖ים נִמְנָ֑ה וְהוּא֙ חֵטְא־רַבִּ֣ים נָשָׂ֔א וְלַפֹּשְׁעִ֖ים יַפְגִּֽיעַ


co znaczy : Ale JEHOWAH upodobał sobie gnębionego swego utrapić ; jeśli złoży duszę swoją jako ofiarę ujrzy potomstwo, przedłuży dni , a życzenie [ które ma ]JEHOWAH wypełni się w ręku jego.
Trud duszy swojej ujrzy i nasycony będzie; dzięki wiedzy swojej sprawiedliwy sługa mój wielu usprawiedliwi i nieprawości ich poniesie .
Przeto dam mu dział pośród wielu i z potężnymi będzie dzielił łup, za to że wydał na śmierć duszę swoją i do przestępców był zaliczony. A on poniósł grzech wielu i za przestępcami się wstawiał.


Z powyższego tekstu widać wyraźnie, że Jezus wydał swą duszę na śmierć (הֶעֱרָה לַמָּוֶת נַפְשׁוֹ - hebr. he‘ĕrā' lammāweṯ nafszō ) - co oznacza, że śmierć objęła również jego duszę. Dusza więc najbardziej świętego człowieka jakim był Mesjasz nie była nieśmiertelna. Tym bardziej nie mogą być nieśmiertelne dusze innych ludzi, które nie dorównały jego świętości. Życie zależy tylko od Boga i tak tez było w przypadku Jezusa - Dz.Ap. 2 : 32; 4 : 10; 5 : 30.
Syn stał się człowiekiem i jako człowiek mógł umrześ
Syn był od razu człowiekiem od czasu kiedy został urodzony w Betlejem i wtedy został też nazwany Synem Bożym, a nie w niebie ! - Łuk 1 : 35
jako odwieczny Syn posiadał władzę nad swoim życiem
Nie posiadał o czym świadczy Ewangelia Jana 5 : 26. Syn otrzymał żywot sam w sobie od Ojca, a więc nie posiadał życia samego w sobie z siebie.
J 10:18 eib "Nikt nie odbiera mi życia. Oddaję je z własnej woli. Mam prawo je oddać i mam prawo je odzyskać. Takie polecenie otrzymałem od mojego Ojca.
jak mówi ostatnia część wersetu takie polecenie otrzymałem od mojego Ojca. Wynika stąd, że nie należy połykać ostatniej części wersetu Ewangelii Jana 10 : 18 sugerując się jedynie pierwszą częścią. Jeśli Jezus dostał takie polecenie, to najwidoczniej Tym, który decyduje o wszystkim jest jego Ojciec Niebiański. Natomiast Jezus zrobił to dobrowolnie i na tej podstawie mógł, życie odzyskać. Sam siebie nie byłby w stanie wzbudzić z martwych, bo leżał w grobie trzy dni. Gdyby nie umarł okup nie zostałby złożony. To samo tyczy się, gdyby tylko częściowo umarł. Ofiara jego nie miałaby żadnego znaczenia dla grzesznych ludzi.
dokładniej to Syn modli się do Ojca,a Ojciec otacza go chwałą
J 17:5 bt5 "A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie wpierw, zanim świat powstał
Już o tym pisałem, ale powtórzę : tą samą chwałę otrzymali uczniowie Jezusa, choć niektórzy jeszcze się nie narodzili - Jana 17 : 22
tropiciel napisał/a:
4) Bóg w osobie Syna Bożego wyrzekł się swojej chwały, czyli częściowo był bez chwały
5) Bóg sam siebie wywyższył po zmartwychwstaniu, a nawet sam siebie wzbudził z martwych
jeśli coś się przytacza, to należy tak to robić, aby cytować wszystko dokładnie. W tym wypadku powyżej chodziło o Paradoksy trynitarne : i to należało dodać
Flp 2:6-9 eib "(6) On, choć istniał w tej postaci, co Bóg, nie dbał wyłącznie o to, aby być Mu równym. (7) Przeciwnie, wyrzekł się siebie, przyjął rolę sługi i był jak inni ludzie. A gdy już stał się człowiekiem, (8) uniżył się tak dalece, że był posłuszny nawet w obliczu śmierci, i to śmierci na krzyżu. (9) Dlatego Bóg szczególnie Go wywyższył i obdarzył imieniem znaczącym więcej niż wszelkie inne,"


Adam też istniał jako odbicie samego Boga ( Rodz. 1 : 27 ) i w dodatku zacytowany werset jest sfałszowany i podciągany w tłumaczeniu pod dogmat trynitarny. Nic takiego nie sugeruje tekst grecki.

6ὃς ἐν μορφῇ θεοῦ ὑπάρχων οὐχ ἁρπαγμὸν ἡγήσατο τὸ εἶναι ἴσα θεῷ, 7ἀλλὰ ἑαυτὸν ἐκένωσεν μορφὴν δούλου λαβών, ἐν ὁμοιώματι ἀνθρώπων γενόμενος· καὶ σχήματι εὑρεθεὶς ὡς ἄνθρωπος 8ἐταπείνωσεν ἑαυτὸν γενόμενος ὑπήκοος μέχρι θανάτου, θανάτου δὲ σταυροῦ. 9διὸ καὶ ὁ θεὸς αὐτὸν ὑπερύψωσεν καὶ ἐχαρίσατο αὐτῷ τὸ ὄνομα τὸ ὑπὲρ πᾶν ὄνομα, 10ἵνα ἐν τῷ ὀνόματι Ἰησοῦ πᾶν γόνυ κάμψῃ ἐπουρανίων καὶ ἐπιγείων καὶ καταχθονίων, 11καὶ πᾶσα γλῶσσα ἐξομολογήσεται ὅτι κύριος Ἰησοῦς Χριστὸς εἰς δόξαν θεοῦ πατρός
werset listu do Filipian 2 : 6 - 8 można przetłumaczyć następująco :

który na podobieństwo Boga istniejąc, nie porwał się na to by się zrównać z Bogiem, lecz zniweczył samego siebie, wybrawszy podobieństwo sługi, w upodobnienie ludzi stawszy się i dawszy się znaleźć w wyglądzie jako człowiek, uniżył samego siebie, stawszy się posłuszny aż do śmierci…na σταυροῦ. [ dosł, na słupie, palu wg. popularnych tłumaczeń śmierci krzyżowej ]

Podobieństwo do Boga nie oznacza, że ktoś jest Bogiem Wszechmocnym i nie jest to podobieństwo fizyczne. Adam był też obrazem, odbiciem Boga stworzonym na Jego podobieństwo.
Dalsze wersety zadają kłam twierdzeniu, że Jezus jest równy Bogu.

[blue=color](9) Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią (11) i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.[/color]

Dotyczy to rzecz jasna okresu ziemskiego, bo ani z tego wersetu, ani z kontekstu nie wynika, że była jakaś preegzystencja Jezusa

Gdyby Jezus był Bogiem - to na jakie jeszcze wyższe stanowisko mógłby być wyniesiony
Tymczasem NIKT NIE BYł I NIGDY NIE BĘDZIE równy Bogu Wszechmocnemu, bo :

1. jest to absurd
2. jest to sprzeczne z Biblią - Iz. 40 : 25 ; 44 : 6 - 7; 46 : 9.[/b]
ludzka natura Syn jest stworzeniem
Takie twierdzenie świadczy, że ten kto je wygłasza przyjmuje jeszcze inną naturę Jezusa czyli w tym wypadku Boską. Znam tą pokrętną teologię. To teologia Antychrysta ! gdyby Jezus miał w swej osobie dwie natury, i tylko ludzka by umarła, to znaczyłoby, że osoba Jezusa nie w pełni umarła. W takim razie - nie został złożony okup i ofiara Jezusa nie została spełniona - por. 1 Jana 4 : 2 - 3.
1Kor 15:22 eib "Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni,"
Chrystus nigdy nie był Bogiem Wszechmocnym. Jedynie Bóg jest Źródłem życia i on może życie przywrócić poprzez Pana Jezusa Chrystusa. Syn sam od siebie nic uczynić nie może - Jana 5 : 19.


_______________________________
Ostatnio zmieniony 18 mar 2018, 13:13 przez tropiciel, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

tropiciel pisze:Chrystus nigdy nie był Bogiem Wszechmocnym. Jedynie Bóg jest Źródłem życia i on może życie przywrócić poprzez Pana Jezusa Chrystusa. Syn sam od siebie nic uczynić nie może - Jana 5 : 19.
Lb 23:19 bw
Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

por. Hioba 9 : 32 ; Mal 3 : 6; Hioba 23 : 13


____________

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Tropiciel te "paradoksy trynitarne" nie istnieją. Co zostało ci wykazane
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Czy to jest przykład na trynitaryzm ???

Jan. 14:27-31
27. Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.
28. Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.
29. Teraz powiedziałem wam, zanim się to stanie, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
30. Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;
31. Lecz świat musi poznać, że miłuję Ojca i że tak czynię, jak mi polecił Ojciec. Wstańcie, pójdźmy stąd.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Tropiciel te "paradoksy trynitarne" nie istnieją. Co zostało ci wykazane
Nic nie zostało mi wykazane ! Wykazane zostały jedynie absurdy doktryny trynitarnej,która jest oszustwem i zwiedzeniem ludzi !


_____________________

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Jachu, banał. Jezus tak powiedział dlatego że jest Bogiem SYNEM. Jest jeszcze Bóg Ojciec I Duch Święty
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Młodyś jeszcze i mało wiesz,a 'sadzisz'się jak terierek. Ja już nie mam czasu "na przedszkole". Nie czytam twoich postów.Jeżeli musisz pisać,to znajdź sobie adwersarza,no i ucz się.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Quinque pisze: Jest jeszcze Bóg Ojciec I Duch Święty
Co ty nie powiesz?

A gdzie Bóg duch święty? :lol:
Odmawiasz jemu boskości? :aaa: :xhehe:

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze:Ty wiesz o tym że jeżeli Jezus nie jest Bogiem, to cała ta historia o ukrzyżowaniu jest nic nie warta?
Ty wiesz, że jeżeli Jezus byłby Bogiem, to cała ta historia o ukrzyżowaniu była by nic nie warta?

Znasz w ogóle pojęcie okupu? Wiesz, że w Bożym porządku rzeczy, panuje zasada równowartości. Czy słyszałeś kiedyś, żeby za wybicie zęba ucinano sprawcy rękę, a za wybicie oka karano śmiercią? Prawo Boże wyraźnie mówiło;
"Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec" Wyj 21;23-25 BT
Gdyby okup za Adamawy grzech poniósł zmaterializowany duch - anioł, to Szatan wyśmiał by takowy bez wahania, ponieważ za bezgrzeszne życie człowieka Adama musiał ponieść śmierć inny bezgrzeszny człowiek, dlatego, jak mówi Pismo; "dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan" Łuk 2;11 BT … narodził – nie zmaterializował – narodził, bo tylko taka ofiara była akceptowalna przez Boga. I chociaż Jezus, jako Syn Boży … nie Bóg, mówił; „Wy jesteście z niskości, Ja zaś z wysokości; wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata” (Jan 8;23), to narodził się jako istota ludzka, nie duchowa, nie anioł. Biblia mówi, że; „ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka” (Fil 1;7). Tylko na tej podstawie Bóg uznał jego ofiarę i wywyższył Go na większe stanowisko (Dzie 5;31 Fil 2;9), ale nigdy nie był i nie będzie Bogiem.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Trynitaryzm sprzeczny z Pismem Świętym

Post autor: DonCicio »

eksplorator pisze:
08 cze 2018, 21:32
Quinque pisze:Ty wiesz o tym że jeżeli Jezus nie jest Bogiem, to cała ta historia o ukrzyżowaniu jest nic nie warta?
Ty wiesz, że jeżeli Jezus byłby Bogiem, to cała ta historia o ukrzyżowaniu była by nic nie warta?

Znasz w ogóle pojęcie okupu? Wiesz, że w Bożym porządku rzeczy, panuje zasada równowartości. Czy słyszałeś kiedyś, żeby za wybicie zęba ucinano sprawcy rękę, a za wybicie oka karano śmiercią? Prawo Boże wyraźnie mówiło;
"Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec" Wyj 21;23-25 BT
Gdyby okup za Adamawy grzech poniósł zmaterializowany duch - anioł, to Szatan wyśmiał by takowy bez wahania, ponieważ za bezgrzeszne życie człowieka Adama musiał ponieść śmierć inny bezgrzeszny człowiek, dlatego, jak mówi Pismo; "dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan" Łuk 2;11 BT 'narodził', nie zmaterializował, 'narodził', bo tylko taka ofiara była akceptowalna przez Boga. I chociaż Jezus, jako Syn Boży - nie Bóg, mówił: "Wy jesteście z niskości, Ja zaś z wysokości; wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata" (Jan 8;23), to narodził się jako istota ludzka, nie duchowa, nie anioł. Biblia mówi, że; "ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka" (Fil 1;7). Tylko na tej podstawie Bóg uznał jego ofiarę i wywyższył Go na większe stanowisko (Dzie 5;31 Fil 2;9), ale nigdy nie był i nie będzie Bogiem.

Jak człowiek nie może zostać Bogiem, tak Bóg nie mógł zostać człowiekiem, żeby złożyć ofiarę "okupu".
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”