Którą osobą trójcy jest JHWH?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
22 cze 2022, 18:04
DonCicio pisze:
22 cze 2022, 8:01
Kim zatem, według Ciebie, jest Ojciec Jezusa? Czy to nie ten sam starotestamentowy Bóg, o który Jezus mówił: "Wierzcie mi, że pozostaję w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną. A jeśli nie wierzycie moim słowom, to wierzcie dziełom, których dokonuję" (Jan 14:9-13) ???

Czy w niebie jest więcej Ojców?

A może tak naprawdę nie poznałeś prawdziwego Boga i należysz do tych, którzy zamienili Stwórcę na stworzenie? ... a to już pachnie bałwochwalstwem! (Ps 86:5, Mar 10:18)

"Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen" (Rzym 1:25,28,30)

Pan Jezus mówiąc o Ojcu nie miał na myśli starotestamentowego Boga Izraela. Tamci znali i wielbili Boga, ale dopiero Pan Jezus objawił Boga prawdziwego, który wcześniej nikomu nie był znany.

A to ciekawe ... i dziwnym trafem "nowy" Bóg, objawiony przez Jezusa, też nazywa się Jehowa. A co stało się ze "starym" Ojcem starotestamentowym? Poszedł na emeryturę?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem

Re: Którą osobą trójcy jest JHWH?

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
23 cze 2022, 6:43
A to ciekawe ... i dziwnym trafem "nowy" Bóg, objawiony przez Jezusa, też nazywa się Jehowa. A co stało się ze "starym" Ojcem starotestamentowym? Poszedł na emeryturę?
Dałby Bóg mu emeryturę! ale niestety nie dał, więc ten pracuje, przecież cały świat tkwi w złym, Diabeł krąży wokół, patrzy kogo by pochłonąć, ten, o którym Pan Jezus powiedział idzie władca tego świata.

DonCicio, ponawiam pytanie, odnośnie tego, że wielbili stworzenie, i dla stworzenia pełnili świętą służbę, jak Ty to rozumiesz, o kim może być mowa? Bo mi to pasuje do obrządku Izraelitów, najpierw w namiocie, później w świątyni. No bo komu jeszcze, i w jakich okolicznościach można przypisać "pełnienie świętej służby"?

Zrób nam bogów - powiedzieli do Aarona - którzy będą szli przed nami, bo nie wiemy, co się stało z tym Mojżeszem, który wyprowadził nas z ziemi egipskiej". Wówczas to zrobili sobie cielca i złożyli ofiarę bałwanowi, i cieszyli się dziełem swoich rąk. Ale Bóg odwrócił się od nich i dozwolił, że czcili wojsko niebieskie, jak napisano w księdze proroków:
Czy składaliście Mi ofiary i dary na pustyni
przez lat czterdzieści, domu Izraela? Obnosiliście raczej namiot Molocha
i gwiazdę bożka Remfana,
wyobrażenia, które zrobiliście, aby im cześć oddawać.
(Dzieje Ap. 7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”