Trójca katolicka a protestancka

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

KobietaZMagdali pisze:Cieszę się , że tak myślicie.
To znaczy, cieszę się, że wierzycie, że jest Jeden Bóg a nie z kilku jak mnie ktoś kiedyś zapewniał a nie z tego, że nie wierzycie w bóstwo Syna.

A grekokatolicy? Oni uznają Ducha od Ojca i Syna czy tylko od Ojca?
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

KobietaZMagdali pisze:
A grekokatolicy? Oni uznają Ducha od Ojca i Syna czy tylko od Ojca?
Grekokatolicy w sprawie pochodzenia Ducha, nauczają tak samo jak katolicy.
Nawet papież jest ich zwierzchnikiem.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Że uznają władzę papieża wiem, ale dość mocno skręcają z obrządkiem na wschód stąd moja wątpliwość.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Bo Oni się właśnie obrządkiem różnią od katolików.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

jfs300

Post autor: jfs300 »

Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie.
Jak myślicie ,czemu Jezus miał moc posyłać Ducha Świętego?

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

jfs300 pisze:
Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie.
Jak myślicie ,czemu Jezus miał moc posyłać Ducha Świętego?
a jak myślisz, dlaczego Jezus prosił swojego Ojca jak uzdrawiał ?
dlaczego z Jezusa wychodziła moc, jak kobieta Jego szat sie dotknęła ?
dlaczego Żydzi wysławiali Boga Jehowę jak Jezus uzdrawiał.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

jfs300

Post autor: jfs300 »

a jak myślisz, dlaczego Jezus prosił swojego Ojca jak uzdrawiał ?
dlaczego z Jezusa wychodziła moc, jak kobieta Jego szat sie dotknęła
No właśnie, jak myślisz:)?

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Listek pisze:Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie.Efezjan 1,(3)

W PŚ pojęcie trójcy nie występuje.
Nie występuje też rok 1914? I?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Efezjan pisze:
Listek pisze:Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie.Efezjan 1,(3)

W PŚ pojęcie trójcy nie występuje.
Nie występuje też rok 1914? I?
Sprytnie się odciąłeś. :-)
Z tym, że listek nie jest świadkiem Jehowy i chyba nie wierzy w rok 1914.

Ponieważ widzę, że nie jesteś jednodniowym, nowym userem lecz zamiarujesz pisać na stałe, to coś Ci doradzę.

W dyskusjach, jako argumentu nie podawaj nauk zawartych ze swojego katechizmu.
Nie podawaj też tego co miały do powiedzenia Ojcowie Kościoła, bądż co ustaliły papieże i sobory, bo nie będziesz dla większości partnerem do dyskusji.
Nawet, jak zacytujesz jakąś księgę z poszerzonego kanonu katolickiego, to też dostaniesz krótką, zdawkową odpowiedż, że to nie jest tekst natchniony.
Liczy się tylko kanon protestancki - 66 ksiąg.
Jak będziesz się poruszał w obrębie tych 66 ksiąg i tylko z ich treści udowadniał swoje racje, wtedy rozmówców będziesz miał skolko ugodno.

Taki człowiek, jak Ty, który raz, że jest nowy, a dwa jeszcze ma wpisane wyznanie ''katolik'', stanowi doskonałą partię dla tutejszych szermierzy Bożego Słowa, aby po raz kolejny udowodnić kim jest Wielki Babilon i wszystkie apokaliptyczne potwory razem wzięte. :-D
Jednak tym wszystkim się przejmuj, tylko wchodż tutaj i pisz.
Rozmowy są często trudne, ale pasjonujące :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

RN pisze:Nie podawaj też tego co miały do powiedzenia Ojcowie Kościoła,
Hej, ja cytuję ojców Kościoła :-D
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ShadowLady86 pisze:
RN pisze:Nie podawaj też tego co miały do powiedzenia Ojcowie Kościoła,
Hej, ja cytuję ojców Kościoła :-D
Ano widzisz :-)

Czy jak zacytujesz Ojców Kościoła, to jest jakiś odzew :?: Ja tego nie dostrzegłem.

Ale bez wątpienia w jednym muszę Ci dzisiaj przyznać rację.
W innym temacie udowodniłaś, że nazwa chrześcijanie nie pochodzi od chrztu, o czym ja kiedyś mylnie - wytykając brak jednolitej formuły chrztu - napisałem. :oops:

Natomiast jeśli chodzi o definicję chrześcijanina, to tutaj ona jest elastyczna w zależności od wyznania. I tutaj chrzest, jak najbardziej trzeba brać pod uwagę.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

W sumie to brak. Nie-ortodoksi nie czytają, bo herezja, a ortodoksi nie czytają, bo za długie :-P
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Liczy się tylko kanon protestancki - 66 ksiąg.
Jak będziesz się poruszał w obrębie tych 66 ksiąg i tylko z ich treści udowadniał swoje racje, wtedy rozmówców będziesz miał skolko ugodno.
Szkoda. A księga Tobiasza? Dwie Machabejskie? :( Do kosza, bo Luter miał taki kaprys? Przepraszam, ale to KK ustalił kanon Biblii - dlaczego mamy brać pod uwagę kanon Braci Odłączonych?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

A czemu nie trzecia i czwarta Machabejska w kanonie Prawosławnym? W końcu to tak samo Ortodoksi Gdy ustalano pierwszy oficjalny kanon w IV wieku, Kościół Ortodoksyjny nie dzieł się na Rzymskokatolicki i Prawosławny.

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny kanon.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

ShadowLady86 pisze:A czemu nie trzecia i czwarta Machabejska w kanonie Prawosławnym? W końcu to tak samo Ortodoksi Gdy ustalano pierwszy oficjalny kanon w IV wieku, Kościół Ortodoksyjny nie dzieł się na Rzymskokatolicki i Prawosławny.

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny kanon.
To prawda, Lady. Ja jednak jestem już do katolickiego przyzwyczajony - wiadomo. Dwie katolickie Biblie mam. Cóż począć?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”