Trójca "ekonomiczna"

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

merkaba pisze:ale czy mozna obrazic moc tylko osobe mozna obrazic

Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego" (Mar. 3:28-29) oraz „Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone" (Łuk. 12:10)?

czyli jak ktos obrazi moc albo psa burka to pujdzie do piekła
ten tekst sugeruje ze duch sw jest osoba
Dz 6
11 Wtedy podstawili mężów, którzy utrzymywali: Słyszeliśmy, jak mówił bluźniercze słowa przeciwko Mojżeszowi i Bogu; xref-1

12 Tak podburzyli lud oraz starszych i uczonych w Piśmie, a powstawszy, porwali go i przywiedli przed Radę Najwyższą.

13 Podstawili też fałszywych świadków, którzy mówili: Ten człowiek nie przestaje mówić bluźnierstw przeciwko temu miejscu świętemu i zakonowi; [xref-2]

Bóg i Mojżesz(w.11) to osoby,
świątynia i Prawo(w.13) nie są osobami.
Czyli można znieważyć nie osobę.
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Wiedźmin123 pisze:Kiedy nie było Jezusa była Dwójnia Święta ,Duch Święty został zrodzony przez Boga Ojca ,jest on osobą ,są trzy osoby Boskie ,Bóg Ojciec ,Duch Święty ,Jezus Chrystus Syn Boga.
Jezus Chrystus siedzi po prawicy Ojca i jest Królem całego wszechświata ,gdy przebywał na ziemi był zarówno Bogiem jak i człowiekiem ,teraz gdy jest z Niebie jest już tylko samym Bogiem jak i jego Ojciec .
Biblia mówi o jednym Bogu, pewnie nie doczytałeś.. :crazy: i pleciesz te głupoty..

1 Tym 2:5
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Biblia mówi o jednym Bogu, pewnie nie doczytałeś.. i pleciesz te głupoty..
O jednym Bogu ale. W trzech Osobach
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Post autor: Wiedźmin123 »

Owszem jest jeden Bóg w trzech osobach ,osoby te są tożsame co do istoty czyli do tzw esencji boskości lub innaczej jednej i tej samej substancji boskości , natomiast są różne co do osoby .Wszystko to co napisałem jest prawdą ,jeżeli się z tym nie zgadzasz to nie rozumiesz istoty rzeczy albo nie chcesz jej zrozumieć ,bo coś ci nie odpowiada.
Jezus Chrystus był i jest Bogiem ,nie pół bogiem ,nie tylko człowiekiem był ale był przebywając na Ziemi w pełni Bogiem jak i w pełni człowiekiem ,natomiast w Niebie jest już tylko Bogiem.Taka jest prawda wcale nie zawiła ale prosta.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Wiedźmin123 pisze:Owszem jest jeden Bóg w trzech osobach ,osoby te są tożsame co do istoty czyli do tzw esencji boskości lub innaczej jednej i tej samej substancji boskości , natomiast są różne co do osoby .Wszystko to co napisałem jest prawdą ,jeżeli się z tym nie zgadzasz to nie rozumiesz istoty rzeczy albo nie chcesz jej zrozumieć ,bo coś ci nie odpowiada.
Jezus Chrystus był i jest Bogiem ,nie pół bogiem ,nie tylko człowiekiem był ale był przebywając na Ziemi w pełni Bogiem jak i w pełni człowiekiem ,natomiast w Niebie jest już tylko Bogiem.Taka jest prawda wcale nie zawiła ale prosta.
Wiesz ze nie ma czegoś takiego jak jedna osoba (bóg) w trzech osobach..

Jezus od początku był i jest człowiekiem. Nawet w niebie. Zobacz wersety: 1 Tym 2:5; Dz.Ap. 17:31

Jezus zaprzecza ze jest Bogiem

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Jana 8:17,18

Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe. Oto Ja sam wydaję świadectwo o sobie samym oraz świadczy o Mnie Ojciec, który Mnie posłał.”


Waść straszne głupoty opowiadasz, w biblii nic takiego nie pisze.


Jeśli nie skończyć zarzucać innym userom głupoty tak jak w DWÓCH powyższych postach dostaniesz kolejny urlop od pisania. Regulamin mówi wyraźnie:
5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
7. Rasizm, antysemityzm i inne dyskryminacje nie będą tutaj tolerowane.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary. KzM
Ostatnio zmieniony 09 gru 2015, 0:40 przez daglezja77, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Post autor: Wiedźmin123 »

Owszem był człowiekiem ,ale także i Bogiem ,drugą osobą Trójcy Świętej ,trzecią osobą jest Duch Święty .Jezus Chrystus był jest i będzie wiecznie Synem Bożym ,Synem Boga jednorodzonym .

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Wiedźmin123 pisze:Owszem był człowiekiem ,ale także i Bogiem ,drugą osobą Trójcy Świętej ,trzecią osobą jest Duch Święty .Jezus Chrystus był jest i będzie wiecznie Synem Bożym ,Synem Boga jednorodzonym .
Pokaz mi JEDNO miejsce w biblii gdzie pisze ze Jezus jest druga osoba trojcy?

Co powiesz na werset z Marka 10:18 gdzie Jezus zaprzecza ze jest Bogiem? Ty wiesz lepiej od niego czym jest? Uważasz ze on kłamie, a możne Ty kłamiesz?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.
1P 2:3 pau "Skosztowaliście przecież, jak dobry jest Pan!"
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Post autor: Wiedźmin123 »

Trójca Święta to podstawowy dogmat wiary katolickiej ,tak jak w całym Niebie występuje w niech hierarchia tzn najważniejszą osobą Trójcy Świętej jest Bóg Ojciec ,On jest największy ,potem jest jego Syn Jezus Chrystus ,a następnie trzecią osobą jest Duch Święty.
Twoje słowa nie mają najmniejszego znaczenia ,jeżeli po śmierci pójdziesz do Nieba sam się o tym przekonasz.
Jezus nigdzie nie zaprzecza ,że jest Bogiem ,a nawet mówi w którejś z ewangelii ,że w Niebie jest większy ode mnie ,ma na myśli swojego Ojca. Mówi także "Ojciec i ja jedno jesteśmy" - tutaj Jezus ma na myśli ,że są tą samą substancją boskości.
To Ty usilnie chcesz zrobić z Jezusa zwykłego człowieka ,jednak możesz jedynie popisać na forum ,nie zmieni to stanu rzeczy ,nie zmieni to tego ,że Jezus czynił cuda ,że był Bogiem Żywym i ,że siedzi po prawicy Ojca z Niebie.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Pokaz mi JEDNO miejsce w biblii gdzie pisze ze Jezus jest druga osoba trojcy?
Bóstwie Jezusa:
J 1:1 bp "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."
J 1:18 bp "(18) Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać."
Rz 9:5 bp "(5) Z nich są patriarchowie i z nich wywodzi się Chrystus według ludzkiego pochodzenia. On jest Bogiem ponad wszystkim, błogosławiony na wieki. Amen."
Tt 2:13 bp "(13) oczekując z radosną nadzieją chwalebnego przyjścia wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa.
Hbr 1:8-9 bp "(8) O synu jednak: "Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, a berłem sprawiedliwym jest berło Twego panowania. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość a znienawidziłeś bezprawie, dlatego namaścił Ciebie, Boże, Twój Bóg olejem wesela, a nie żadnego z Twych towarzyszy"."
2P 1:1 bp "(1) Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, tym, którzy dzięki sprawiedliwości naszego Boga i Zbawiciela Jezusa Chrystusa otrzymali tę samą co my, cenną wiarę."
1J 5:20 bp "(20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego [Boga]. My jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Wiedźmin123 pisze:Trójca Święta to podstawowy dogmat wiary katolickiej ,tak jak w całym Niebie występuje w niech hierarchia tzn najważniejszą osobą Trójcy Świętej jest Bóg Ojciec ,On jest największy ,potem jest jego Syn Jezus Chrystus ,a następnie trzecią osobą jest Duch Święty.
Twoje słowa nie mają najmniejszego znaczenia ,jeżeli po śmierci pójdziesz do Nieba sam się o tym przekonasz.
Jezus nigdzie nie zaprzecza ,że jest Bogiem ,a nawet mówi w którejś z ewangelii ,że w Niebie jest większy ode mnie ,ma na myśli swojego Ojca. Mówi także "Ojciec i ja jedno jesteśmy" - tutaj Jezus ma na myśli ,że są tą samą substancją boskości.
To Ty usilnie chcesz zrobić z Jezusa zwykłego człowieka ,jednak możesz jedynie popisać na forum ,nie zmieni to stanu rzeczy ,nie zmieni to tego ,że Jezus czynił cuda ,że był Bogiem Żywym i ,że siedzi po prawicy Ojca z Niebie.
Ta religia nie opiera sie na biblii tylko na setkach niebiblijnych dogmatów.

Jezus zaprzecza w Marka 10:18, szkoda ze nie czytasz moich postów, czuje sie jakbym pisał do odkurzacza,
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

religia nie opiera sie na biblii tylko na setkach niebiblijnych dogmatów.
Bóstwie Jezusa:
J 1:1 bp "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."
J 1:18 bp "(18) Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać."
Rz 9:5 bp "(5) Z nich są patriarchowie i z nich wywodzi się Chrystus według ludzkiego pochodzenia. On jest Bogiem ponad wszystkim, błogosławiony na wieki. Amen."
Tt 2:13 bp "(13) oczekując z radosną nadzieją chwalebnego przyjścia wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa.
Hbr 1:8-9 bp "(8) O synu jednak: "Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, a berłem sprawiedliwym jest berło Twego panowania. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość a znienawidziłeś bezprawie, dlatego namaścił Ciebie, Boże, Twój Bóg olejem wesela, a nie żadnego z Twych towarzyszy"."
2P 1:1 bp "(1) Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, tym, którzy dzięki sprawiedliwości naszego Boga i Zbawiciela Jezusa Chrystusa otrzymali tę samą co my, cenną wiarę."
1J 5:20 bp "(20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego [Boga]. My jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:
Pokaz mi JEDNO miejsce w biblii gdzie pisze ze Jezus jest druga osoba trojcy?
Bóstwie Jezusa:
J 1:1 bp "(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."
J 1:18 bp "(18) Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać."
Rz 9:5 bp "(5) Z nich są patriarchowie i z nich wywodzi się Chrystus według ludzkiego pochodzenia. On jest Bogiem ponad wszystkim, błogosławiony na wieki. Amen."
Tt 2:13 bp "(13) oczekując z radosną nadzieją chwalebnego przyjścia wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa.
Hbr 1:8-9 bp "(8) O synu jednak: "Tron Twój, o Boże, na wieki wieków, a berłem sprawiedliwym jest berło Twego panowania. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość a znienawidziłeś bezprawie, dlatego namaścił Ciebie, Boże, Twój Bóg olejem wesela, a nie żadnego z Twych towarzyszy"."
2P 1:1 bp "(1) Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, tym, którzy dzięki sprawiedliwości naszego Boga i Zbawiciela Jezusa Chrystusa otrzymali tę samą co my, cenną wiarę."
1J 5:20 bp "(20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i dał nam zrozumieć i poznać Prawdziwego [Boga]. My jesteśmy w tym Prawdziwym - w Jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."
Gdzie jest odpowiedz na moje pytanie? Powyżej jej nie ma, lejesz wodę ale nie ze mną takie numery. Czym jest słowo z Jana 1:1 już Ci pisałem, ale Ty tez raczej nie ogarniasz co się do Ciebie pisze.
Prawdziwym Bogiem jest nie Jezus tylko Jego Ojciec. Syn nie może byc swoim ojcem, chyba ze w trójcy.. :crazy:
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Wykazałem że Ojciec i Syn są. Dobrzy
Co ty na to
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:Wykazałem że Ojciec i Syn są. Dobrzy
Co ty na to
Oto moje pytanie:(powtarzam kolejny raz)

Pokaz mi JEDNO miejsce w biblii gdzie pisze ze Jezus jest druga osoba trójcy?

I nie zmieniaj tematu.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”