Trójca "ekonomiczna"

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Trójca "ekonomiczna"

Post autor: Lukian »

W Biblii nie znajdziemy dogmatycznych sformułowań o Trójca , ale mamy objawiane historio-zbawcze (ekonomiczne) udzielanie Ojca , Syna i Ducha

1. W poczęciu Jezusa:
Łk 1:35 pau "Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i osłoni Cię moc Najwyższego; dlatego Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym."

2. Podczas chrztu:
Mk 1:10-11 pau "(10) Zaraz po tym, kiedy wychodził z wody, ujrzał niebo otwarte i Ducha, który zstępował na Niego jakby gołębica. (11) I rozległ się głos z nieba: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym, Ciebie upodobałem sobie".

3.Podczas publicznej działalności:
Łk 4:18 pau "Duch Pana nade mną, bo mnie namaścił, abym ubogim głosił dobrą nowinę. Posłał mnie, abym ogłosił więźniom wyzwolenie, a niewidomym przejrzenie, abym zniewolonych uczynił wolnymi,"

4. Ofiara krzyżowa:
Hbr 9:14 pau "(14) to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego sam siebie złożył jako nieskalaną ofiarę Bogu, oczyści nasze sumienie z martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu!"

5. W Zmartwychwstaniu i wywyższeniu:
Rz 1:4 pau "(4) Według Ducha Świętości - przez powstanie z martwych został ukazany pełnym mocy Synem Bożym."

6. W Kościele:
J 14:16 pau "A Ja będę prosił Ojca i da wam innego Wspomożyciela, aby pozostał z wami na zawsze,"
Dz 2:33 pau "(33) Kiedy został wywyższony mocą prawej ręki Boga i otrzymał od Ojca obiecanego Ducha Świętego, wylał Go, jak to sami widzicie i słyszycie."

7.W usprawiedliwieniu:
Rz 8:15-17 pau "(15) Nie przyjęliście przecież ducha niewoli, aby trwać w lęku, ale przyjęliście Ducha, który czyni was dziećmi. W Nim wołamy: Abba, Ojcze! (16) Właśnie ten Duch zaświadcza naszemu duchowi, że jesteśmy dziećmi Boga. (17) A jeśli jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa, o ile razem z Nim cierpimy, abyśmy też wraz z Nim doznawali chwały."
Ga 4:4-6 pau "(4) Gdy jednak wypełnił się czas, Bóg wysłał swego Syna zrodzonego z kobiety, narodzonego w czasach Prawa, (5) aby uwolnić tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy się stali przybranymi dziećmi. (6) A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"

8. Zamieszkanie Osób w duszy:
1Kor 3:16 pau "Czy nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży w was mieszka?"
J 14:23 pau "(23) Jezus mu odpowiedział: „Każdy, kto Mnie miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go. Przyjdziemy do niego i będziemy u niego mieszkać."

9.W Paruzji:
Rz 8:10-17 pau " (10) Lecz jeśli Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest śmiertelne z powodu grzechu, Duch daje życie dzięki usprawiedliwieniu. (11) Jeśli więc mieszka w was Duch Tego, który wskrzesił Jezusa z martwych, to Ten, który wskrzesił Chrystusa z martwych, ożywi wasze śmiertelne ciała dzięki mieszkającemu w was Jego Duchowi. (12) Nie jesteśmy więc, bracia, dłużnikami ciała, abyśmy mieli żyć według ciała. (13) Jeśli bowiem żyjecie według ciała, umrzecie. Jeżeli jednak z pomocą Ducha usuniecie uczynki ciała, będziecie żyli. (14) Ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. (15) Nie przyjęliście przecież ducha niewoli, aby trwać w lęku, ale przyjęliście Ducha, który czyni was dziećmi. W Nim wołamy: Abba, Ojcze! (16) Właśnie ten Duch zaświadcza naszemu duchowi, że jesteśmy dziećmi Boga. (17) A jeśli jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa, o ile razem z Nim cierpimy, abyśmy też wraz z Nim doznawali chwały.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Juz pierwszy werset pokazuje ze Duch Święty to Moc Boga..Inaczej to Duch Swiety bylby ojcem Jezusa.

1. W poczęciu Jezusa:
Łk 1:35 pau "Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i osłoni Cię moc Najwyższego; dlatego Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym."
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

w pierwszym wersie chodzi o ludzkie poczęcie Jezusa , a nie o odwieczne pochodzenie Syna od Ojca
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

merkaba
Posty: 160
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:04

Post autor: merkaba »

ale czy mozna obrazic moc tylko osobe mozna obrazic

Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego" (Mar. 3:28-29) oraz „Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone" (Łuk. 12:10)?

czyli jak ktos obrazi moc albo psa burka to pujdzie do piekła
ten tekst sugeruje ze duch sw jest osoba
Obrazek

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

merkaba pisze:ale czy mozna obrazic moc tylko osobe mozna obrazic

Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli. Kto by jednak zbluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, nie dostąpi odpuszczenia na wieki, ale będzie winien grzechu wiekuistego" (Mar. 3:28-29) oraz „Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone" (Łuk. 12:10)?

czyli jak ktos obrazi moc albo psa burka to pujdzie do piekła
ten tekst sugeruje ze duch sw jest osoba
Widocznie można moc obrazić..

Człowiek też ma ducha, jest stworzony na obraz Boga. Czy duch człowieka to też odrębna osoba, czy tylko siła życiowa?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Człowiek to ucieleśniony duch. Dusza i ciało tworzą osobę
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

A gdzie była trójca jak Jezus jeszcze nie istniał, albo był martwy?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Boska osoba Jezusa nie umarła była złączona z duszą
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:Boska osoba Jezusa nie umarła była złączona z duszą
Dusza to określenie istoty żywej niekoniecznie człowieka, zajrzyj do Rodzaju przekład gdański..

Jezus zaprzecza że jest Bogiem więc piszesz bzdury..

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Jezus jest człowiekiem

1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31...

Jezus aby złożyć okup MUSIAŁ UMRZEĆ..Ty piszesz kolejne głupoty.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

To dlaczego Jezus mowi że jest jedno z Ojcem
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:To dlaczego Jezus mowi że jest jedno z Ojcem
Jedno bo mają te same poglądy - jedność ideologiczna. Na pewno nie jest częścią trójcy.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

nie jest częścią, ponieważ każda Osoba Trójcy jest całym Bogiem
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:nie jest częścią, ponieważ każda Osoba Trójcy jest całym Bogiem
Zaprzeczasz słowom Jezusa, jesteś jego przeciwnikiem jak diabeł..

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Wszyscy którzy mówią ze Jezus jest Bogiem zaprzeczają jego słowom zawartym w tym wersecie..

Oto jak dogmaty ogłupiają..

Wg powyższej definicji trójca to trzech bogów..Biblia mówi że Bóg jest JEDEN (echad)..Trynitarianie mają duży problem..

Kiedy Jezusa nie było, trójcy również.. :crazy:
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Post autor: Wiedźmin123 »

Kiedy nie było Jezusa była Dwójnia Święta ,Duch Święty został zrodzony przez Boga Ojca ,jest on osobą ,są trzy osoby Boskie ,Bóg Ojciec ,Duch Święty ,Jezus Chrystus Syn Boga.
Jezus Chrystus siedzi po prawicy Ojca i jest Królem całego wszechświata ,gdy przebywał na ziemi był zarówno Bogiem jak i człowiekiem ,teraz gdy jest z Niebie jest już tylko samym Bogiem jak i jego Ojciec .

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Wysłany: Dzisiaj 14:37
Lukian napisał/a:
nie jest częścią, ponieważ każda Osoba Trójcy jest całym Bogiem


Zaprzeczasz słowom Jezusa, jesteś jego przeciwnikiem jak diabeł..

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.
1Pe 2:3 pau "(3) Skosztowaliście przecież, jak dobry jest Pan!"
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”