Ontologiczny dowód Trójcy Świętej

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Ontologiczny dowód Trójcy Świętej

Post autor: Lukian »

Izraelskie rozumienie Boga było dynamiczne i funkcyjne, to znaczy Boga widziano w działaniu oraz pod kontem roli, jaką pełni wobec ludzi. Wyznanie wiary przybiera w Boga w Starym Testamencie dwie główne formy: wyliczenie Jego zbawczych czynów oraz Imiona Boże, przy czym imię w Biblii to sama natura i tożsamość.

Imiona Boże ze Starego Testamentu rozdzielono w Nowym między trzy Osoby Trójcy, nazywając Ojca Bogiem, Syna – Panem, a Ducha Świętym.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Re: Ontologiczny dowód Trójcy Świętej

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:Izraelskie rozumienie Boga było dynamiczne i funkcyjne, to znaczy Boga widziano w działaniu oraz pod kontem roli, jaką pełni wobec ludzi. Wyznanie wiary przybiera w Boga w Starym Testamencie dwie główne formy: wyliczenie Jego zbawczych czynów oraz Imiona Boże, przy czym imię w Biblii to sama natura i tożsamość.

Imiona Boże ze Starego Testamentu rozdzielono w Nowym między trzy Osoby Trójcy, nazywając Ojca Bogiem, Syna – Panem, a Ducha Świętym.
Szkoda że w biblii nic o tym nie pisze.. :mrgreen:
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Mt 28:19 pau "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów we wszystkich narodach! Udzielajcie im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!"
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:Mt 28:19 pau "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów we wszystkich narodach! Udzielajcie im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!"
Werset został przerobiony przez trynitarian, czytałem że najstarsze egzemplarze tej księgi zawierały zwrot: w moim imieniu..

Czy Jezus jest równy Bogu? – Marka 13:32
Głową Chrystusa jest Bóg – 1 Koryntian 11:3


Czy trynitarze trzymają się biblijnych zasad



W liście 1 Koryntian 4:6 (BT) możemy przeczytać pewną zasadę, nad którą powinny głęboko zastanowić się osoby popierające dogmat o „Bogu w trzech osobach”.

„Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane, …„

Czy kościoły trynitarne mogą szczerze wyznać, że stosują się do tej zasady? Czy mogą za Pawłem potwierdzić, że nie nauczają wiernych „Nic ponad to, co zostało napisane”? (jak podaje przekład katolickiej Biblii Poznańskiej)

Ciekawie ten werset tłumaczy przypis marginesowy w Biblii Tysiąclecia (wytłuszczenia nasze):

„ (…) chodzi o to ażeby w nauczaniu nie popełniać pewnej przesady, polegającej na podawaniu własnych domysłów, wykraczających poza granice tego co zostało napisane bądź w ST (Starym Testamencie czyli w Piśmie Świętym), bądź w jakiejś apostolskiej utrwalonej na piśmie katechezie”

Gdzie zatem czytamy w Piśmie Świętym o Trójcy Świętej? Otóż nigdzie, bo takiego określenia Boga w Biblii nie ma!

Czy zatem używanie terminy „Trójca” w stosunku do Boga nie wykracza poza to co zostało napisane?
W jakiego Boga wierzysz?

Spróbuj bez używania słowa Trójca, oraz zwrotów trójosobowy, w Trójcy jedyny, lub w trzech osobach opowiedzieć (używając tylko zwrotów biblijnych) w jakiego Boga wierzysz?

Przyznasz, że nie jest to łatwe. Cała koncepcja „trójjedynego” Boga opiera się bowiem nie na Piśmie Świętym, ale na domysłach, spekulacjach i filozofii. Bez słowa Trójca oraz innych niebiblijnych zwrotów cała doktryna sypie się jak dom zbudowany na piasku! Mówienie, że wierzę w Ojca i Syna i Ducha Świętego sugeruje wiarę w trzech Bogów (politeizm) a nie jednego. Jeżeli powiemy, że te rzekome trzy osoby są w jednym Bogu to Pismem Świętym tego nie udowodnimy! Dlatego też niezbędne okazało się wprowadzenie słowa Trójca. Problem w tym, że o takim Bogu Biblia nie naucza!

Warto zapytać, dlaczego NIKT z pisarzy biblijnych nie podjął tego tematu pisząc listy do zborów. Dlaczego nikt nie objaśnił istoty Boga w Trójcy, zważywszy że dla Żydów byłaby to całkowita nowość. Czy nie jest to dziwne, że nikt z pisarzy biblijnych nawet raz nie napisał „Bóg jest w trzech osobach”, albo „Bóg jest Trójcą”!

Nie wykraczanie poza to co zostało napisane jest dla chrześcijan istotne także z innego powodu.
Apostołowie mieli świadomość, że tylko trzymanie się spisanych w Słowie Bożym nauk Pana Jezusa może pomóc w walce ze zbliżającym się odstępstwem od nauk prawdziwego chrystianizmu.
Wielokrotnie ostrzegali przed tymi, którzy mieli „wprowadzić” do chrześcijaństwa wiele fałszywie nauk. Odczytajmy dla przykładu Dzieje Apostolskie 20:29,30 (POZ)

„Zdaję sobie sprawę, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, które nie oszczędzą owczarni. Nawet wśród was znajdą się tacy, którzy będą głosili zgubne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. „

(lub jak podaje BW i BT „przewrotne” nauki)

Podobnie ostrzeżenie znajdujemy w 2 Piotra 2:1 (BW)

„Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę.„



O jakie nauki może chodzić? O takie, o których nie uczy Pismo Święte. O takie, które opierają się nie na faktach ale na przypuszczeniach i wykraczają ponad to co jest w Biblii zapisane.

Taką nauką jest bezsprzecznie nauka o Jednym Bogu w Trzech osobach. W Piśmie Świętym nie ma nie tylko słowa Trójca, ale nie znajdziemy także nawet koncepcji troistego Boga. Ani Pan Jezus ani jego uczniowie o takim Bogu nie nauczali!



Z zacytowanych powyżej wersetów wynika jednoznacznie, że uczniowie Jezusa byli świadomi nadejścia odstępstwa od prawdziwych i zdrowych nauk Pana Jezusa. Dlatego też w liście 1 do Tymoteusza 6:20,21 (BW) Paweł ostrzega:

„Tymoteuszu ! Strzeż tego, co ci powierzono, unikaj pospolitej, pustej mowy i sprzecznych twierdzeń, błędnej, rzekomej nauki, do której niejeden przystał i od wiary odpadł …„

Czy nauka o tzw. Trójcy Świętej nie zawiera sprzecznych twierdzeń i „wzajemnie wykluczających się teorii, które są wyrazem rzekomej mądrości” jak czytamy w przekładzie BWP?

Już sama definicja Trójcy zawiera takie sprzeczne twierdzenie. Dowiadujemy się z niej bowiem, że „Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem. Mimo to nie ma trzech Bogów, tylko jeden jest Bóg„.

Jak taką sprzeczność tłumaczą trynitarze? Mały słownik teologiczny, tłum. T. Mieszkowski, P. Pachciarek podaje. „Trójca nie byłaby znana człowiekowi, gdyby nie została mu objawiona, a nawet po jej objawieniu pozostaje dla stworzonego rozumu niepojęta w swej naturze”. Czy takie postawienie sprawy zachęca do poznawania Boga? Czy nie jest przejawem, jak Pisał Paweł „rzekomej mądrości„?

Z jednym możemy się jednak zgodzić – jest to rzeczywiście niepojęte, że jest trzech Bogów a w zasadzie nie ma trzech Bogów bo jest tylko jeden Bóg.

Jak zatem powinniśmy sprawdzać czy dana nauka głoszona przez różne kościoły i wyznania jest prawdziwa czy fałszywa? JEDYNYM wyznacznikiem jest tutaj Słowo Boże Biblia! Dobry przykład pod tym względem dali nam berejczycy, o których czytamy w Dziejach Apostolskich 17:11 (BT). Czyż nie powinni być oni wzorem dla dzisiejszych chrześcijan.

„Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest. „

„badali Pismo, pragnąc znaleźć potwierdzenie dla słów apostołów. „ wg. (BWP)

Berejczycy zanim przyjęli jakąś naukę pilnie badali Pisma czy dana nauka ma potwierdzenie w Słowie Bożym. Czy gdyby, ktoś im przedstawił koncepcję Trójcy to przyjęli by berejczycy na podstawie Pism Starotestamentowych taką naukę? Nie mieli by ku temu żadnych podstaw!

Wszystkie późniejsze (po II w. n.e.) nieśmiałe próby wprowadzenia do chrześcijaństwa tej pogańskiej koncepcji – to jawne pogwałcenie omawianej przez nas chrześcijańskiej zasady czy reguły! Nie bez powodu II wiek chrześcijaństwa nazwano wiekiem herezji. Jeden z pisarzy kościelnych z IV wieku, Biskup Pacjan z Barcelony napisał, że „z pnia nauki Jezusowej powstało tak wiele herezji, które rozmnożyły się jak dzikie gałęzie, iż nie sposób się ich doliczyć.”

Dlatego niektóre z trynitarnych kościołów zaczęły szukać innych, pozabiblijnych argumentów uzasadniających wprowadzenie do swoich nauk ‚Trójcy”. Typowym tego przykładem jest powoływanie się na tzw. „sukcesje apostolską” i twierdzenie, że kościół ma do takich zmian i wprowadzania „rzeczy nowych” całkowite prawo.

Poniżej skan wypowiedzi zaczerpnięte z Książki „Odnowa postaw duchowych i etycznych Stanisława Dąbrowskiego z 1985 roku. (pod każdym fragmentem podajemy źródło podane w przypisach)
Ateneum Kapłańskie i Rota Romana

Kardynał Stefan Wyszyński – Ateneum Kapłańskie 319/1960, s.165 oraz fragment „Rota Romana”



Nic dodać nic ująć. Jeżeli kapłani mają taką władzę to tekst Pisma Świętego jest dla nich niczym co wynika z poniższego cytatu z tej samej publikacji.
Wypowiedż o papieżu

Jean d`Hopital, „O Watykanie i papieżu”, Tygodnik Powszechny 11 lutego 1972r.



Żydzi w czasach Pana Jezusa odstępując od biblijnych nauk też próbowali uzasadniać to podobnym schematem myślowym. W ich przypadku „sukcesją Mojżeszową i ponad 1500 letnią tradycją, również ustną” (Zobacz Jana 8:33 oraz 39-40).

Żeby unaocznić czytelnikowi tego postu to, że „Trójca” nie jest jedynym przykładem nie liczenia się ze Słowem Bożym, zachęcam do zapoznania się z tekstem 10 przykazań z księgi Wyjścia 20:1-19 i porównanie go tekstem 10 przykazań z dowolnego katechizmu. Gdzie podziało się 2 przykazanie?

W książce katolickiej zatytułowanej „Metodyka Katolickiej Nauki Religii Praktyczne Wskazówki dla Katechetów” pod redakcją Ks. Fr. Spirago w tłumaczeniu Ks. Dr. Wojciecha Galanta czytamy na stronie 179 trafne wytłumaczenie (książka posiada Imprimatur z Ordynatu Biskupiego):
Rozdział Dziesięcioro Bożego Przykazania str. 179

Rozdział Dziesięcioro Bożego Przykazania str. 179

Zwracam uwagę na słowa „Nasza formuła 10 przykazań Bożych nie zupełnie zgadza się z brzmieniem 10 przykazań Bożych u żydów, gdyż Kościół wprowadził niektóre zmiany w duchu chrześcijańskim„.

Czy według Ciebie jest dopuszczalne takie ingerowanie w Słowo Boże i wprowadzanie takich zmian, niejako poprawianie Pana Boga? Czy nie powinno się i tutaj skorzystać z zasady z 1 Koryntian 4:6 i„ nie wykraczać ponad to co jest napisane”?

Użyta argumentacja wprowadzenia takich zmian w dekalogu (napisanego przez samego Boga) jest wręcz żenująca.” … rozdzielono na 2 osobne przykazania, żeby podnieść szacunek dla kobiety„!

To tak, jakby to Bóg nie miał szacunku dla kobiet a kościół stanął na wysokości zadania, i szacunek dla kobiety podniósł.

Prawda jest jednak całkiem inna. Kościół wprowadzając zakazany przez Biblię kult obrazów, zmienił treść 10 przykazań dostosowując je do swoich potrzeb. Likwidując 2 przykazanie (niby łącząc je z pierwszym) zostało przykazań dziewięć. Żeby więc mimo wszystko zgadzała się liczba ostatnie przykazanie rozdzielono na 2 oddzielne przykazania (chociaż mówią o tym samym, czyli o pożądaniu).

Podobnie rzecz się ma z zamianą soboty (sabatu) na niedzielę. W cesarstwie rzymskim praktykowano w niedzielę kult solarny więc kościół zmienił „Dzień Święty” z soboty na niedzielę!

Jak widzimy Trójca Święta nie jest jedynym przykładem szafowania Słowem Bożym!

Takie są właśnie owoce nie trzymania się zasady z 1 Koryntian 4:6 by nie wykraczać poza Słowo Boże. Pismo Święte ostro ostrzega przed takim bezprawnym działaniem chociażby w Objawieniu 22:18 (BT) słowami:

„Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.„

Czy zasada „dokładania” czegoś do Słowa Bożego tyczy się tylko księgi Objawienia? Czy nie można ją rozciągnąć również na inne księgi?



Reasumując: Nauka o Jednym Bogu w trzech osobach nie znajduje poparcia w Słowie Bożym i dlatego jako chrześcijanie zgodnie z omawianą tu zasadą odrzucamy ją i uznajemy za odstępczą.

Możemy natomiast powtórzyć za apostołem Pawłem słowa z Efezjan 4:6 (BW):



„Jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.„

http://blog.antytrynitarianie.pl/zasady ... -a-trojca/
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Werset został przerobiony przez trynitarian, czytałem że najstarsze egzemplarze tej księgi zawierały zwrot: w moim imieniu
Jeśli Pismo przeczy naszym poglądom to na pewno. Jest sfałszowane 😱
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:
Werset został przerobiony przez trynitarian, czytałem że najstarsze egzemplarze tej księgi zawierały zwrot: w moim imieniu
Jeśli Pismo przeczy naszym poglądom to na pewno. Jest sfałszowane 😱
Wiesz że biblię tysiąclecia bibliści nazywają biblią tysiąca błędów? Zgadnij dlaczego?

Dlaczego Ez. 18:4 przekład gdański mówi dusza która grzeszy ta umrze, a tysiąclecia zamiast dusza wstawili istota? Bo KRK wierzy w nieśmiertelność duszy i dopasowuje biblie do swoich teorii. Takich miejsc jest więcej.

Natomiast Warszawska ma przetłumaczone: każdy kto zgrzeszy ten umrze No i co z tego? Przeczytaj sobie kontekst.

P.S. Bibliści nie nazywają biblii tysiąclecia bibliści biblią tysiąca błędów. Takie stwierdzenie odnosi się TYLKO I WYŁĄCZNIE do pierwszego wydania biblii tysiąclecia, które z tego co wiem naprawdę było kiepskie. Pozostałe są poprawione i znacznie różnią się od pierwszego. [/i]
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 1:49 przez daglezja77, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Post autor: Wiedźmin123 »

Dusza jest nieśmiertelna ,żadna dusza nigdy nie umrze ,nawet najbardziej grzeszna ,życie wieczne ma zagwarantowane każdy człowiek niezależnie od czegokolwiek.
Jesteś strasznie uparty daglezja w swoich przekonaniach ,na szczęście są one wszystkie nieprawdziwe .Twoje zdanie nie ma żadnego znaczenia bo po prostu się mylisz.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Wiedźmin123 pisze:Dusza jest nieśmiertelna ,żadna dusza nigdy nie umrze ,nawet najbardziej grzeszna ,życie wieczne ma zagwarantowane każdy człowiek niezależnie od czegokolwiek.
Jesteś strasznie uparty daglezja w swoich przekonaniach ,na szczęście są one wszystkie nieprawdziwe .Twoje zdanie nie ma żadnego znaczenia bo po prostu się mylisz.
Szkoda że nie znasz biblii..

Ez.18:4 (B.Gd.)

Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.

Ez.18:4 (PNŚ)

Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Lukian

Słusznie kiedyś Andrzej Wiszowaty pisał, że : "jedność jest w sobie niepodzielna, że tego co jednostkowe nie orzeka się o wielu rzeczach". Skoro więc kościół rzymski przyjął definicję osoby Boecjusza, to tym samym w doktrynie trynitarnej sam sobie zaprzeczył. Jedna numerycznie istota nie może istnieć jako wiele istniejących osób !

Trynitaryzm zaczął się od błędnego rozumienia jedności Ojca i Syna ( Jana 10 : 30 ), a więc od binitaryzmu. Zamiast rozumieć to w sensie duchowym ( Jana 6 : 63; 1 Kor. 2 : 14 ) zaczęto to rozumieć w sensie dosłownym, literalnym doszukując się w tym wersecie ontologicznych przesłanek i treści, których tam nie ma. To sprawiło, że zaczęto też dosłownie traktować przejawienie się Boga w Jezusie - 2 Kor. 5 : 19.

Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie suponowano z góry, że logos z Prologu Jana - to Jezus, choć dla Hebrajczyków dabar nigdy nie oznaczał osoby, lecz informację.

To co się wylęgło doprowadziło do zwiedzenia wielu ludzi. Prawdziwy monoteizm w chrześcijaństwie ograniczył się do niewielkich grup ludzi wściekle prześladowanych przez odstępczą większość, która samozwańczo przypisywała sobie przynależność chrześcijańską. I taki stan rzeczy trwa niestety do dziś.

____________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

tropiciel pisze:Jedna numerycznie istota nie może istnieć jako wiele istniejących osób !
Jedna istota/natura/substancja istnieje w trzech Osobach/Hipostazach

nie należy mylić hipostazy z substancją
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:
tropiciel pisze:Jedna numerycznie istota nie może istnieć jako wiele istniejących osób !
Jedna istota/natura/substancja istnieje w trzech Osobach/Hipostazach

nie należy mylić hipostazy z substancją
Tak czy owak to bajka. Nic takiego w przyrodzie i biblii nie występuje. To gorsze od trójgłowego smoka. Widziałem też narysowanego smoka z trzema d.. :crazy:

O logice nie wspominam.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

daglezja77 pisze:Tak czy owak to bajka. Nic takiego w przyrodzie i biblii nie występuje.
w przyrodzie tez mamy analogie do Trójcy:
Hymn Św. Efrema .„Weź jako symbol słońce dla Ojca, dla Syna światło, dla Ducha Świętego ciepło. Jeden jest złożony z trzech. Trzy tworzą tylko jedno.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Nooo, jak ontologiczny,to można do bajek zalczyć :xhehe:


Mar. 12:29
29. A Jezus mu odpowiedział: Najpierwsze ze wszystkich przykazanie jest: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest. (BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Lukian
Jedna istota/natura/substancja istnieje w trzech Osobach/Hipostazach

nie należy mylić hipostazy z substancją
Brak Ci elementarnej wiedzy z zakresu ontologii. Nie ośmieszaj się człowieku ! Odkąd to hipostaza oznacza osobę ?

________________________________________

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

tropiciel pisze:Brak Ci elementarnej wiedzy z zakresu ontologii. Nie ośmieszaj się człowieku ! Odkąd to hipostaza oznacza osobę ?
te linki nie dotyczy ciebie tropicielu tylko tych którzy poszukują prawdy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipostaza
http://sjp.pl/hipostaza
http://sjp.pwn.pl/sjp/hipostaza;2464708.html

J 8:17 pau "Przecież już w waszym Prawie znajduje się zapis, że świadectwo dwóch osób jest wiarygodne."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”