Trójca Św. według współczesnej terminologii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Trójca Św. według współczesnej terminologii

Post autor: Lukian »

W rozumieniu dogmatu Trójcy wiele osób ma problem z interpretacją pojęcia osoby.
Współcześnie osobę kojarzy się z indywidualną świadomością.

W Bogu jest tylko jedna świadomość podsiadana przez Trzech (każdy posiada ją w całości).
Owi Trzej są świadomi (jedną świadomością) siebie samych i siebie nawzajem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Macie z tym problem bo twierdzicie że wierzycie w jednego Boga który jest w trzech osobach. Nie trzeba być szczególnie bystry aby stwierdzić ze to stwierdzenie jest wewnętrznie sprzeczne. Nikt zdrowy na umyśle by czegoś takiego nie wymyślił. To że mnóstwo ludzi w te brednie wierzy to sprawa braku zastanowienia nad tym w co wierzymy.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Post autor: Wiedźmin123 »

Bóg nie jest kwestią zdrowego umysłu ,Bóg wykracza ponad jakiekolwiek normy ,jest swoistym fenomenem ,a może dla Ciebie jest to nie do przyjęcia dlatego ,że po prostu jesteś zwykłym człowiekiem i zazdrościsz Bogu Ojcu potęgi ?Przypuszczam ,że tak jest ,na całym forum wszędzie umniejszasz rolę Jezusa Chrystusa który był jest i będzie Bogiem .

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Wiedźmin123 pisze:Bóg nie jest kwestią zdrowego umysłu ,Bóg wykracza ponad jakiekolwiek normy ,jest swoistym fenomenem ,a może dla Ciebie jest to nie do przyjęcia dlatego ,że po prostu jesteś zwykłym człowiekiem i zazdrościsz Bogu Ojcu potęgi ?Przypuszczam ,że tak jest ,na całym forum wszędzie umniejszasz rolę Jezusa Chrystusa który był jest i będzie Bogiem .
Jak ktoś ma zdrowy umysł to wszystko bez problemu ogarnie.. :crazy:

Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18

1 Tym 2:5
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Servant »

Wiedźmin123 pisze:Bóg nie jest kwestią zdrowego umysłu
Jeśli chodzi o Boga w Trójcy Jedynego to pełna zgoda.
Servant

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”