Egzystencjalny dowód na Trójcę

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Egzystencjalny dowód na Trójcę

Post autor: Lukian »

Z całej Biblii a szczególnie z NT wynika że:
1. Ojciec daje nam Ducha przez Syna
2.W Duchu przez Syna mamy dostęp do Ojca
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Post autor: Wiedźmin123 »

Duch Święty jest osobą ,został zrodzony przez Boga Ojca na jego potrzeby .Trójca Święta jest jednością w Boskiej Esencji ,docelowo Bóg spełni się w Czwórcy Świętej która będzie w przyszłości ,zanim Bóg zrodził Jezusa Chrystusa była Dwójnia czyli Bóg i Duch Święty ,a wcześniej przed zrodzeniem Ducha Świętego był Bóg który był jednością.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A Esencja to jest wyciąg z herbaty. Ileż się trzeba natrudzić,aby tak pogmatwać pojęcia.
No,no,no. :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Post autor: Wiedźmin123 »

Niczego nie pogmatwałem ,jest tak jak napisałem .

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

„Czyż nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pisma ani mocy Boga?"
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Lukian
„Czyż nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pisma ani mocy Boga?"
pasuje jak ulał do tych, którzy podzielają pogląd, że 3=1

___________________________________
_
http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf

eksplorator

Re: Egzystencjalny dowód na Trójcę

Post autor: eksplorator »

Lukian pisze:Z całej Biblii a szczególnie z NT wynika że:

1. Ojciec daje nam Ducha przez Syna
[center]Jakoś tu Syna nie było a Bóg 'dawał' ducha komu i kiedy chciał;[/center]
Wyj 31;3 BT I napełniłem go duchem Bożym, mądrością i rozumem, i umiejętnością wykonywania wszelkiego rodzaju prac,

Liczb 11;25,26 BT (25) A Jahwe zstąpił w obłoku i mówił z nim. Wziął z ducha, który był w nim, i przekazał go owym siedemdziesięciu starszym. A gdy spoczął na nich duch, wpadli w uniesienie prorockie. Nie powtórzyło się to jednak. (26) Dwóch mężów pozostało w obozie. Jeden nazywał się Eldad, a drugi Medad. Na nich też zstąpił duch, bo należeli do wezwanych, tylko nie przyszli do namiotu. Wpadli więc w obozie w uniesienie prorockie.

Sędz 6;34 BT (34) Ale duch Jahwe ogarnął Gedeona, który zatrąbił w róg i zgromadził przy sobie ród Abiezera.

Sędz 11;29 BT (29) Duch Jahwe był nad Jeftem, który przebiegał dzielnice Gileadu i Manassesa, przeszedł przez Mispa w Gileadzie, z Mispa w Gileadzie ruszył przeciwko Ammonitom.

1 Sam 10;10 BT (10) Skoro przybyli stamtąd do Gibea, spotkał się z gromadą proroków i opanował go duch Boży. Prorokował też wśród nich.

2 Kron 15;1 BT (1) A duch Boży spoczął na Azariaszu, synu Odeda.

Ez 2;2 BT (2) I wstąpił we mnie duch, <gdy do mnie mówił>, i postawił mnie na nogi; potem słuchałem Tego, który do mnie mówił.
[center]Takich przykładów 'udzielenia' ducha Bożego, bez pośrednictwa Syna, jest w Biblii mnóstwo
... tak więc Twoje stwierdzenie że "Ojciec daje nam Ducha [tylko] przez Syna" jest nieuzasadnione[/center]
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, 8:54 przez eksplorator, łącznie zmieniany 1 raz.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Wiedźmin123 pisze:Duch Święty jest osobą ,został zrodzony przez Boga Ojca na jego potrzeby .Trójca Święta jest jednością w Boskiej Esencji ,docelowo Bóg spełni się w Czwórcy Świętej która będzie w przyszłości ,zanim Bóg zrodził Jezusa Chrystusa była Dwójnia czyli Bóg i Duch Święty ,a wcześniej przed zrodzeniem Ducha Świętego był Bóg który był jednością.
Bzdura, duch to moc - zobacz Łukasza 1:35. Człowiek też ma ducha, i poprzez analogię nie jest to żadna osoba. Osoba ponadto ma imię, Duch to nie imię.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Re: Egzystencjalny dowód na Trójcę

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:Z całej Biblii a szczególnie z NT wynika że:
1. Ojciec daje nam Ducha przez Syna
2.W Duchu przez Syna mamy dostęp do Ojca
Fantasy...A jak wyglądała trójca kiedy jeszcze Jezusa nie było? Może zrobimy konkurs na grafikę? :mrgreen:
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

eksplorator

Re: Egzystencjalny dowód na Trójcę

Post autor: eksplorator »

daglezja77 pisze: Fantasy...A jak wyglądała trójca kiedy jeszcze Jezusa nie było?
Wtedy była 'Dwójca' :xhehe:

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Tak, Bóg Stwórca i Jego moc..Ciekawe dlaczego Jezusowi dorysowują długie włosy , skoro biblia mówi ze długie włosy są hańbą dla mężczyzny. Stwórca jest niematerialny więc nie wygląda jak człowiek.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jezus był Nazarejczykiem
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Lukian pisze:Jezus był Nazarejczykiem
... jaki z tego morał?

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Egzystencjalny dowód na Trójcę

Post autor: amiko »

eksplorator
eksplorator napisał do Lukian:Takich przykładów 'udzielenia' ducha Bożego, bez pośrednictwa Syna, jest w Biblii mnóstwo
... tak więc Twoje stwierdzenie że "Ojciec daje nam Ducha [tylko] przez Syna" jest nieuzasadnione[/center]
Z Gal.4.6 wynika,że zgodnie z Nowym Przymierzem Ducha,wszyscy otrzymaliśmy Ducha Chrystusowego,przez którego Chrystus jest w nas obecny.Taką ewangelię chrystusową głosił Paweł i Apostołowie.Obecnie powinni ją głosić prawdziwi chrześcijanie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Lukian pisze:Jezus był Nazarejczykiem
Dokładnie, Nazarejczykiem (mieszkańcem Nazaretu) a nie nazyrejczykiem, czyli człowiekiem poświęconym Bogu. Jezus pił wino, przebywał z ludźmi nieczystymi i wśród umarłych, czego nie wolno było robić podczas ślubów nazyreatu.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”