Egzystencjalny dowód na Trójcę

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

eksplorator pisze:Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie, podając ten werset, gdzie jest napisane; "odłączony ku opowiadaniu Ewangielii Bożej". O czyjej ewangelii "opowiadał" apostoł Paweł? Bożej !!! Nie swojej !!!
Świetny argument Pawła przytoczyłeś. :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:
Jachu pisze:A dlatego,że Jezusa widzieli,a ducha św. nie,bo nie jest osobą
a dopiero pisałeś że Boga nikt nie widział...

więc jakie warunki musi mieć byt abyś uznał go za osobę?

no poza imieniem zatwierdzonym przez Rusella :->
:-D
Dopiero znalazłem ten wpis.

Nie znasz swojej Biblii??? :aaa:

Jn 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jachu pisze:Jn 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
(BT)
To nieprawda.Byli tacy ktorzy go widzieli.
Jachu pisze:Nie znasz swojej Biblii???

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:To nieprawda.Byli tacy ktorzy go widzieli.[
Potwierdzam.
Booris widział swego boga- motocykl. :-D

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Booris sobie nie życzył,abym doń pisywał. I niech tak zostanie. :animrumru:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Henryk pisze:
booris pisze:To nieprawda.Byli tacy ktorzy go widzieli.[
Potwierdzam.
Booris widział swego boga- motocykl. :-D
Chyba już nie żyje,bowiem Biblia podaje:

Wj 33:20
20. I znowu rzekł: Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryku,na poczatek poprosze cie o troche szacunku dla mojego boga i pisanie jego imienia z duzej litery. :-D
booris nie tylko widzial,ale widzi kiedy tylko ma na to ochote,sklada mu ofiare w postaci benzyny i oleju,kiedy to tylko jest potrzebne i wyraza swoj bezgraniczny szacunek przy pomocy miekkiej sciereczki i pasty polerskiej w miejscach tego wymagajacych.
Co do dalszej czesci:
Ksiega Wyjscia:
24:(9) Wstąpił Mojżesz wraz z Aaronem, Nadabem, Abihu i siedemdziesięciu starszymi Izraela. (10) Ujrzeli Boga Izraela, a pod Jego stopami jakby jakieś dzieło z szafirowych kamieni, świecących jak samo niebo. (11) Na wybranych Izraelitów nie podniósł On swej ręki, mogli przeto patrzeć na Boga. Potem jedli i pili.
33: (11) A Pan rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem.
Ksiega Liczb:
12: (6) rzekł: Słuchajcie słów moich: Jeśli jest u was prorok, objawię mu się przez widzenia, w snach będę mówił do niego. (7) Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. Uznany jest za wiernego w całym moim domu. (8) Twarzą w twarz mówię do niego - w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda. Czemu ośmielacie się przeciwko memu słudze, przeciwko Mojżeszowi, źle mówić?
14:(13) Mojżesz rzekł jednak do Pana: Egipcjanie słyszeli, że Ty ten naród wyprowadziłeś swą mocą spośród nich, (14) i donieśli o tym mieszkańcom tego kraju. Słyszeli oni, że Ty, Panie, przebywasz pośród tego narodu i bywasz widziany twarzą w twarz; że Twój obłok stoi nad nimi, że Ty wśród dnia idziesz przed nimi w słupie obłoku, a w nocy - w słupie ognistym.

No to jak?Widzial ktos Boga,czy nie widzial?Bog oklamal Aarona i Miriam?

ps.To tylko bardzo skromne przyklady,albowiem wersetow mowiacych o ludziach ktorzy widzieli Boga jest znacznie wiecej.Tych na nie jest tylko kilka.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Dlatego,jako czlowiek skromny,nie napisalem o sobie,a o skromnosci biblijnych przykladow mowiacych o tym,ze Boga nikt nie widzial.Juz ktorys raz.I chetnie bym przeczytal co masz do powiedzenia na ten temat,zamiast kolejnych impertynencji i atakow ad personam z Twojej strony.Bo do tych juz sie zdazylem przyzwyczaic.Nihil novi sub sole.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Pewnie, że Boga 'można zobaczyć'. Tylko należy rozgraniczyć czy to było w wizji, w śnie, czy w rzeczywistości. Można też 'zobaczyć' Boga w sensie przenośnym.
Wtedy sprzeczności znikają. W rzeczywistości ludzie nie mogą Boga zobaczyć i żyć, jak stwierdza Biblia. Natomiast prorocy widzieli Boga w wizjach np. Izajasz 6:1-5.
Ks. Wyjścia 24:9-11 opisuje, jak w wizji Mojżesz ze starszymi Izraela oglądali Boga.
Sugeruje to wzmianka o jakiejś płycie szafirowej pod stopami Boga co jest również elementem wizji Ezechiela opisanej w 1:26; 10:1.
Hiob natomiast oglądał Boga w sensie przenośnym - 42:5.
Tak więc nie widzę tu jakieś sprzeczności.
Oczywiście, że są ludzie uparci i będą skrzeczeć, że mimo wszystko jest :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Zaczne moze od rzeczy mniej istotnej,zeby zakonczyc sprawe:
Bobo pisze:Oczywiście, że są ludzie uparci i będą skrzeczeć, że mimo wszystko jest
Po co ta zlosliwosc?
Teraz na temat.
Bobo pisze:Ks. Wyjścia 24:9-11 opisuje, jak w wizji Mojżesz ze starszymi Izraela oglądali Boga.
Ksiega Wyjscia 24:11 Na wybranych Izraelitów nie podniósł On swej ręki, mogli przeto patrzeć na Boga. Potem jedli i pili.
Gdyby to byla wizja,ten fragment tekstu bylby zbyteczny.
Ksiega Liczb 12:6,7 wyraznie podkresla,ze Bog traktuje Mojzesza wyjatkowo i nie objawia mu sie w wizjach i snach,jak prorokom.Podkresla to werset 8- Twarzą w twarz mówię do niego - w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda.
Mojzesz nie ma wizji.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Wj 33:17-23
17. Pan odpowiedział Mojżeszowi: Uczynię to, o co prosisz, ponieważ jestem ci łaskawy, a znam cię po imieniu.
18. I rzekł Mojżesz: Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę.
19. Pan odpowiedział: Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba.
20. I znowu rzekł: Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu.
21. I rzekł jeszcze Pan: Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale.
22. Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę.
23. A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mię z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę.


(BT) Zważcie na te słowa:
Wj 33:19
19. Pan odpowiedział: Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana,[/size] gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba.
(BT)
Kto i kogo /czyje imię ogłosił Mojżeszowi.???


1 Tym. 6:15-16
15. Które czasów swoich okaże on błogosławiony i sam możny król królujących i Pan panujących;
16. Który sam ma nieśmiertelność i mieszka w światłości nieprzystępnej, którego nie widział żaden z ludzi, ani widzieć może; któremu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

No wlasnie.W jednym cytacie widzieli,a winnym nie.Jezeli to nie jest sprzecznosc w Pismie,to moze mi ktos wytlumaczy-po ludzku,nie science fiction,o co chodzi.
Mozemy sie przerzucac cytatami.Na zyczenie moge wkleic wiecej.Tylko to niczego nie zmieni.W Biblii sa sprzecznosci i niekonsekwencje.Nie da sie temu zaprzeczyc.
Zbiorowa halucynacje Mojzesza i siedemdziesieciu Zydow,ucztujacych przed obliczem Boga,jakos trudno mi zaakceptowac.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Boga nikt nigdy ze śmiertelnych nie widział,ani widzieć może, Jezusa w ciele,a i w przybranej postaci i owszem i to nie jeden raz. Biblia podaje fakty,a że nie wprost,to rzecz oczywista, bo tłumaczy:

Mat. 13:11-12
11. A On, odpowiadając, rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane.
12. Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie: a temu kto nie ma i to, co ma, będzie odjęte.
(BW)

Łuk. 8:10
10. A On im rzekł: Wam dane jest poznać tajemnice Królestwa Bożego, ale innym podaje się je w podobieństwach, aby patrząc nie widzieli, a słuchając nie rozumieli,
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Czyli nadal Biblie "zwalczasz" Biblia? :-)

eksplorator

Post autor: eksplorator »

booris pisze:No wlasnie.W jednym cytacie widzieli,a winnym nie.Jezeli to nie jest sprzecznosc w Pismie,to moze mi ktos wytlumaczy-po ludzku,nie science fiction,o co chodzi.
booris, czy naprawdę tak inteligentny człowiek jak Ty, nie potrafi wyciągnąć odpowiednich wniosków z cytowanych wersetów? Czy, gdyby Bóg powiedział do Mojżesza "straciłeś w tym momencie twarz", upierał byś się, że zniknęła ona z Jego oblicza? Stracić twarz jest przeciwieństwem "zachowania twarzy" i w obu przypadkach chodzi np. o honor.

Czy gdyby Bóg powiedział do Mojżesza "czytam z Twojej twarzy", oznaczało by, że ma na niej naniesione pismo? Ja czytam z twarzy mojej żony, kiedy jest zbyt pełny kosz ze śmieciami, żeby lepiej czym prędzej go opróżnić!

Mówić do kogoś "twarzą w twarz" znaczy tyle co bezpośrednio, osobiście, bez osób trzecich np. aniołów. Jeżeli prezes wielkiej spółki, który normalnie kontaktuje się z kimś z drugiego krańca świata, zawsze poprzez swoich pracowników, ale tym razem postanowił uhonorować kogoś za wysiłki i zadzwonić do niego osobiście, inaczej mówiąc porozmawiać z nim "twarzą w twarz", chociaż go nie widzi.

Myślę, że nie będziesz więcej "zawracał komuś głowy", co nie oznacza, że ten ktoś ma nią kręcić wokół szyi!

Znam dziecko, żyjące w rodzinie patologicznej, gdzie jest alkohol i przemoc, które bardzo wcześnie staje "twarzą w twarz" z rzeczywistością i życiowymi problemami, i myślę, że ono w migu złapało o co chodzi z tym stwierdzeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”