Egzystencjalny dowód na Trójcę

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:czyli człowieka można nzawać Człowiek
Adama i Ewę można nazwać "Państwo Człowiek" :-D

1 Kor 15:45
45. Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym.
(BT)
:-D

1 Kor 15:47-49
47. Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba.
48. Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy.
49. A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Bobo pisze:
Lukian pisze:no jeśli pierwszy człowiek mógł miec na imie Człowiek to kiepsko z tą LOGIKĄ
A jednak rozczarowujesz. Pierwszy człowiek nie miał na imię... Człowiek tylko Adam. Słowo Adam znaczy: z prochu wzięty. Natomiast Człowiek to po hebrajsku: ISZ.
Odróbże w końcu lekcję... :roll:
Lukian pisze:a rzeczowników pospolitych użytych w Biblii jako imie jest sporo np Sara = księżniczka
Każde imię ma znaczenie (skąś się wzięło) jednak potem, gdy staje się imieniem, nie jest już rzeczownikiem pospolitym. To też oczywiste tylko nie dla Ciebie?
Dlatego w języku polskim robimy rozróżnienia np. dużą literą: malwa (kwiat/roślina) od Malwa (imię).
Proszę nie tworzyć zamieszania w kwestii znaczenia imion od Imienia.
Lukian pisze:co ciekawe sam Bóg ma Imie (jedno z wielu) które jest rzeczownikiem pospolitym :
Rdz 33:19 pau "Potem nabył za sto kesitów kawałek pola od Chamora, ojca Sychema. Tam właśnie rozbił swój namiot. Wzniósł tam również ołtarz i nazwał go imieniem El, Bóg Izraela."
A j. hebrajskim nie ma tam słowa, które podkreśliłeś 'imieniem'. Po drugie, to Jakun NAZWAŁ to miejsce EL, a nie nadał Bogu jakieś imię. Kolejny raz rozczarowujesz, bo mylisz nadanie nazwy MIEJSCU z Imieniem Bożym.
EMET:
Jak masz na imię / jakie nosisz imię /? Odpowiedź: „Imię”.
Jakie masz / nosisz / nazwisko? Odpowiedź: „Nazwisko”.
Czy ktoś posiada imię własne „Imię”?
Czy ktoś posiada nazwisko „Nazwisko”?

Owszem, mamy w Biblii imię własne „Sem” [do dzisiaj owe funkcjonuje] [dokładniej: „Szem”], ale bardziej - gdy owe się wypowiadało – mamy na względzie - po prostu - wypowiedzenie brzmieniowo tegoż imienia, nie zaś jakieś etymologiczne wnikanie.
Tak też - wg znaczenia - moje imię „Stephanos” znaczy [z greki] „wieniec, korona [też: girlanda]”, to jednak - poza użyciem jako imię własne [np. w Dz Ap 6:8] - również funkcjonuje jako rzeczownik [np. w Apok 12:1]. Jednak, kiedy ktoś się do mnie zwraca po imieniu, to nie mawia: „panie [ew. „bracie, sąsiedzie” itp.] Korono [Wieńcu]”, lecz...

Jakkolwiek, o czym już było na Forum, mamy w Biblii imię własne znaczące syn [„Ben”], to jednak nie ma imion własnych jako imion własnych typu: „Elohim”; „Aw” [ew. „Ab”], „Ruach” [po hebr. i aram. „duch”]. Nie ma w Biblii imion własnych typu: „Bóg”, „Ojciec”, „Duch”: zarówno w zapisie hebr., aram., jak i w grece. Ponadto Jezusa też nie określo/a/no z imienia per „Ben” [= „syn].

Osobnym zagadnieniem jest i to, iż - wg etymologicznego znaczenia - niekoniecznie cechy [czy tp.] jakiegoś >noszącego dane imię własne< pasują [jakby to rzec] do noszącego owe imię człowieka. Iluż w Biblii nosiło imię własne nawet na bazie Imienia Boga Biblii, lecz&#8230;; tudzież pochodne od wyrażeń na &#8222;Bóg&#8221;...

Stąd też ci, którzy twierdzą, że &#8222; Duch Święty [wg zapisu innego: &#8222;duch święty&#8221;] posiada imię własne &#8222;Duch Święty&#8221; &#8221;, to... jakoś nie dostarczają na to DOWODÓW z Biblii, żeby było to poświadczone&#8230;
Po prostu: chcąc wybrnąć z kłopotliwej sprawy - skoro nie podają wprost >imienia własnego Ducha [inni: ducha] Bożego<, uważając Owego [inni: owego] za Osobę... stosują tzw. wybiegi.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:Adama i Ewę można nazwać "Państwo Człowiek"

1 Kor 15:45
45. Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam,
jak widzisz rzeczownik pospolity oznaczający byt może być imieniem
a więc dowiodłeś że Duch Św. to imię Ducha Św. ;-)
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:a więc dowiodłeś że Duch Św. to imię Ducha Św.
Ty mnie nie wkładaj w usta tego,czego nie powiedziałem. Poczytaj może co już dawno temu,ludzie zauważyli:
TRÓJCA - Pogląd pastora Russella.

Proszę podać twój pogląd na Trójcę?

Ja bym miał życzenie, ażeby ten brat był podał ten tekst Pisma św. Lecz powiem, że ja nie znalazłem żadnego tekstu Pisma świętego od księgi Rodzaju do Objawienia, któryby wzmiankował o Trójcy, a jeżeli ktokolwiek znalazł taki tekst, miałby on wielką wartość dla mnie, więc chciałbym wiedzieć gdzie się znajduje. Za taki tekst zaraz dałbym dziesięć dolarów. Ja nie mogę znaleźć żadnych odnośników do Trójcy w Biblii. Możecie ją znaleźć w śpiewnikach i w innych książkach teologicznych, lecz w Biblii ich nie znajdziecie. Jest tylko jeden tekst Pisma świętego, który jakoby zawierał tę myśl - nie mówi on jednak tego - 1 Jan 6:7-8 - gdzie czytamy: "Albowiem trzej są, którzy świadczą, na niebie: Ojciec, słowo i duch święty, a ci trzej jedno są. A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch, woda i krew, a ci trzej ku jednemu są." Co to znaczy? Byłoby to bardzo śmiesznym tak jak się to czyta. Jest to jedna z tych rzeczy, gdzie starano się stworzyć Trójcę w dawnych czasach, a nie mając żadnego tekstu Pisma św. na to, starali się sfabrykować jeden i jak zwykle uczynili z tego tylko łataninę. Co ten tekst mówi? "Trzej są, którzy świadczą na niebie." O czym oni świadczą? Że Jezus jest Synem Bożym? Kto świadczy w niebie, że Jezus jest Synem Bożym? Ojciec, Syn i duch, świadczą w niebie, że Jezus jest Synem Bożym? Czy zachodzi potrzeba, aby świadczyli o tym? Czy aniołowie są w potrzebie tego świadectwa? Wyobraźcie sobie. Ojciec, Syn i duch święty, przechadzając się po niebie i świadcząc aniołom, że Jezus jest Synem Bożym! Jak śmieszne! Te słowa są dodane do tekstu. Opuszczamy te słowa i czytamy: "A trzej są, którzy świadczą, woda, duch i krew, a ci trzej ku jednemu są." W ten sposób czytamy ten tekst bez dodanych słów. Te słowa były dodane tak dalece jak nam wiadome jest około siedemset lat po czasie gdy te słowa były prawdopodobnie używane. Proszę mnie źle nie rozumieć. Ja w zupełności wierzę w taką Trójcę, jaką przedstawia Biblia. Biblia mówi o Ojcu i ja w to wierzę; Biblia mówi o Synu, ja i w to wierzę, i Biblia mówi o duchu świętym i ja również w to wierzę. Ja wierzę we wszystko, co mówi Biblia. A jeżeli ktokolwiek znajdzie tekst, który mówi o Trójcy, ja będę i w to wierzył.

KPiO 1911; ang: 716
Ostatnio zmieniony 29 lis 2016, 17:53 przez Jachu, łącznie zmieniany 3 razy.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

EMET pisze:Stąd też ci, którzy twierdzą, że &#8222; Duch Święty [wg zapisu innego: &#8222;duch święty&#8221;] posiada imię własne &#8222;Duch Święty&#8221; &#8221;, to... jakoś nie dostarczają na to DOWODÓW z Biblii, żeby było to poświadczone&#8230;
kolego jeszcze nie dowiodłeś że jehowa to Jehowa...

a co do dowodów:
Dz 1:16 pau "&#8222;Bracia! Musiało się wypełnić to, co Duch Święty zapowiedział w Piśmie przez Dawida o Judaszu. Przewodził on tym, którzy uwięzili Jezusa,"
Dz 2:4 pau "Wszystkich napełnił Duch Święty. Zaczęli mówić różnymi językami, tak jak im Duch pozwalał się wypowiadać."
Dz 4:31 pau "Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym przebywali. Napełnił ich Duch Święty, a oni odważnie głosili słowo Boże."
Dz 5:32 pau "Dajemy temu świadectwo my właśnie i Duch Święty, którego Bóg udzielił wszystkim, którzy są Mu posłuszni&#8221;."
Dz 9:17 pau "Wówczas Ananiasz poszedł. Wszedł do owego domu, położył na niego ręce i powiedział: &#8222;Szawle, bracie! Pan Jezus, który ukazał ci się w czasie podróży, przysyła mnie do ciebie, abyś odzyskał wzrok i aby napełnił cię Duch Święty&#8221;."
Dz 10:44 pau "Już w czasie mowy Piotra Duch Święty zstąpił na wszystkich słuchających tej nauki."
Dz 11:15 pau "Kiedy zacząłem przemawiać, Duch Święty zstąpił na nich, jak kiedyś na nas, na samym początku."
Dz 13:2 pau "Gdy odprawiali nabożeństwo ku czci Pana i pościli, Duch Święty rozkazał: &#8222;Wyznaczcie Mi Barnabę i Szawła do pracy, do której ich powołałem&#8221;."
Dz 13:52 pau "A uczniów przepełniała radość i Duch Święty."
Dz 15:28 pau "Duch Święty i my postanowiliśmy nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz rzeczy koniecznych:"
Dz 16:6 pau "Poszli potem do Frygii i Galacji, bo Duch Święty zakazał im nauczać w Azji."
Dz 20:23 pau "Duch Święty zapewnia mnie jedynie w każdym mieście, że czeka mnie nowe uwięzienie i cierpienia."
Dz 20:28 pau "Troszczcie się o siebie i o całą owczarnię, w której Duch Święty ustanowił was biskupami. Bądźcie pasterzami Kościoła Bożego, odkupionego Jego własną krwią."
Dz 21:11 pau "Podczas wizyty wziął pas Pawła, którym związał sobie nogi i ręce. &#8222;To mówi Duch Święty - powiedział. - Tak Żydzi zwiążą w Jeruzalem właściciela tego pasa i oddadzą go w ręce pogan&#8221;."
Dz 28:25 pau "Poróżnili się między sobą i zaczęli się rozchodzić. Wtedy Paweł stwierdził: &#8222;Słusznie Duch Święty powiedział waszym przodkom przez proroka Izajasza:"

co ciekawe w każdym cytacie Duchowi Św. wykonuje czynność osobową
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:TRÓJCA - Pogląd pastora Russella.
może dla ciebie Russel jest autorytetem...
wole Biblię ;-)
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Lukian pisze:z jakiego słownika korzystasz?
u Strong'a
Wpisz sobie w googla hebrajskie słowo &#1488;&#1491;&#1502;&#1492; (Adama) i wejdź na grafikę KLIK


A teraz sobie przeczytaj tekstu o słowie "Adam" na stroni Aish.com

The first human ever to walk the earth was named Adam. The Torah explains the name. The Hebrew word for earth is adama. God formed man from the dust of the earth, and on the simplest level, that connection with adama, earth, is the basis for man's name. Once Adam sinned and ate the forbidden fruit, he introduced death to the world and was sentenced to once again return to the earth from which God created him.

Oraz biblestudy

Adam was formed from the ground ( Gen 2:7 ). Word play between "Adam" and "ground" (adama [h'm'd}a]) is unmistakable. It is important that Adam is identified with humankind rather than any particular nationality. The country from which the dust was taken is not specified. Rabbis believed it came from all over the earth so no one could say, "My father is greater than yours."
Lukian pisze:matactwem chcesz przysłużyć sie straznicy?
I Ty coś mówisz kulturze wypowiedzi na tym forum.

Masz braki w wiedzy nawet na temat własnej religii, ale najlepiej kogoś o coś oskarżyć :-/
Lukian pisze:jak widzisz rzeczownik pospolity oznaczający byt może być imieniem
a więc dowiodłeś że Duch Św. to imię Ducha Św. ;-)
Odwrotnie. Od czyjegoś imienia może powstać imię całej nacji. Od imienia Adam", powstała nazwa "ludność", a nie na odwrót. Tak jak od imienia "Kain" powstała sekta Kainitów, a nie odwrotnie. Tak to działa.

Bóg Ojciec ma na imię JHWH. Syn ma na imię Jezus. Duch nie ma imienia.

A El nie jest imieniem, a oznacza po prostu "B/bóg" w językach semickich. Pozostałe określenia to tytuły, nie imiona. Katolicki Komentarz Biblijny, strona 1992.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

O ja cię :aaa:
duch osobowy dzielił się na dziesiątki,może setki duchów ??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:może dla ciebie Russel jest autorytetem...
wole Biblię
Ale coś kiepsko ją rozumiesz,a nawet trochę ..... przeinaczasz ;-)

BTW fałszerstwo słów dodanych do Biblii,już dawno temu zostało udowodnione,ale niektórym to nie wadzi. :-/
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

ShadowLady86 pisze:Wpisz sobie w googla hebrajskie
zacytowałem słowniki czyżby były one sfałszowane ?
jak wszystko co przeczy oficjalnej wersji c.k. :-P
ShadowLady86 pisze:Syn ma na imię Jezus.
a jakie imię nosił Syn przed wcieleniem?
czyżby nie był wtedy osobą?
ShadowLady86 pisze:A El nie jest imieniem, a oznacza po prostu "B/bóg" w językach semickich. Pozostałe określenia to tytuły, nie imiona. Katolicki Komentarz Biblijny
widzę że na KKB jak i inne źródła cytujesz tak "dla jaj" :-P
Przeczytaj sobie rozdział z KKB "teologia ST" w dziale Imiona Boże
jest tam wymienione kilka różnych Imion Boga


9
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:duch osobowy dzielił się na dziesiątki,może setki duchów ???
chyba że masz zwielokrotnione widzenie
Dz 20:28 pau "Troszczcie się o siebie i o całą owczarnię, w której Duch Święty[liczba pojedyńcza] ustanowił was biskupami. Bądźcie pasterzami Kościoła Bożego, odkupionego Jego własną krwią."
Jachu pisze: fałszerstwo słów dodanych do Biblii
masz na myśli Jehowe w NT w waszym przekładzie?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:masz na myśli Jehowe w NT w waszym przekładzie?
A jaki to przekład??? Czyj???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lukian pisze:Dz 20:28 pau "Troszczcie się o siebie i o całą owczarnię, w której Duch Święty[liczba pojedyńcza] ustanowił was biskupami. Bądźcie pasterzami Kościoła Bożego, odkupionego Jego własną krwią."
A tu się podzielił???

Dz.Ap. 2:1-4
1. A gdy nadszedł dzień Zielonych Świąt, byli wszyscy razem na jednym miejscu.
2. I powstał nagle z nieba szum, jakby wiejącego gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, gdzie siedzieli.
3. I ukazały się im języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i usiadły na każdym z nich
4. I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał.
(BW)
Duch się podzielił ??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze: Lukian napisał/a:
masz na myśli Jehowe w NT w waszym przekładzie?
A jaki to przekład??? Czyj???
Przekład Nowego Świata (1997) Zakres: Nowy Testament. Wynik: znaleziono 75 wersetów dla zwrotu: jehowa.
Mt 1:22 nwt-pl "A wszystko to się stało, żeby się spełniło, co Jehowa powiedział przez swego proroka, mówiąc:"
Mt 2:15 nwt-pl "i pozostał tam aż do śmierci Heroda, żeby się spełniło to, co Jehowa powiedział przez swego proroka, mówiąc: "Z Egiptu wezwałem mego syna"."
Mt 22:44 nwt-pl "'Jehowa rzekł do mego Pana: "Siądź po mojej prawicy, aż położę twych nieprzyjaciół pod twoje stopy" '?"
Mt 27:10 nwt-pl "i dali je za pole garncarza, zgodnie z tym, co im nakazał Jehowa"."
Mk 5:19 nwt-pl "On jednak mu nie pozwolił, lecz powiedział do niego: "Idź do domu, do swych krewnych, i opowiedz im o wszystkim, Co Jehowa dla ciebie uczynił, i jak się nad tobą zmiłował"."
Mk 12:29 nwt-pl "Jezus odpowiedział: "Pierwsze jest: 'Słuchaj, Izraelu, Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa,"
Mk 12:36 nwt-pl "Sam Dawid powiedział za sprawą ducha świętego: 'Jehowa rzekł do mego pana: "Siądź po mojej prawicy, aż położę twych nieprzyjaciół pod twoje stopy" '"
Mk 13:20 nwt-pl "Doprawdy, gdyby Jehowa nie skrócił tych dni, nie byłoby wybawione żadne ciało. Ale ze względu na wybranych, których wybrał, skrócił te dni."
Łk 1:25 nwt-pl ""Tak Jehowa postąpił ze mną w tych dniach, zwróciwszy na mnie uwagę, aby usunąć moją hańbę u ludzi"."
Łk 1:28 nwt-pl "I przyszedłszy do niej, rzekł: "Witaj, obdarzona łaską. Jehowa jest z tobą"."

z sufitu chyba wzięli 75 razy Jehowe w NT
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jachu pisze:3. I ukazały się im języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i usiadły na każdym z nich
4. I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał.
(BW)
Duch się podzielił ???
Mt 18:20 bg "Albowiem gdzie są dwaj albo trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem w pośrodku ich."
Skoro Jezus może to czemu nie Duch?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”