Gdzie pisze w Biblii ,że Bóg jest w trzech osobach?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rose
Posty: 64
Rejestracja: 29 wrz 2009, 18:44

Post autor: rose »

eksplorator pisze:J 1:3 Bw „Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.”

Kol 1:15-17 Bw „On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,(16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.(17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,”

Hbr 1:10 Bw „Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;”
Urodzony bez grzech zgadzam się ale to był człowiek jak ja i ty z tą różnicą, że w nim zamieszkał Bóg co oznaczałoby że w Chrystusie mieszkał sam Bóg. A synami i córkami Bożymi może byc każdy, kto zachowuje Boże przykazania. faktycznie urodziliśmy się poprzez grzech ale Bóg tak umiłował świat że syna jednorodzonego nam dał.

Awatar użytkownika
rose
Posty: 64
Rejestracja: 29 wrz 2009, 18:44

Post autor: rose »

mogłaby tak dalej i dalej ale zbytnio nie mam czasu. pozdrawiam

eksplorator

Post autor: eksplorator »

rose pisze:Bóg Ojciec
Rdz 1:26 Bw „Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.”

tu raczej zwracał się do aniołów
Tu na pewno Bóg zwracał się do Tego, za pośrednictwem którego stworzył świat - do swego syna Logosa;
Hen 1;2 BT (2) a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.
Tenże syn – Logos miał swój początek, co potwierdza tylko, że nie nie może być równy Bogu, ponieważ Bóg nie miał początku i nie będzie miał końca;
Jan 1;1,2 BT (1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga.
Logos był początkiem stworzenia Bożego, lecz nigdy nie był Bogu równy;
Obj 4;14 BT (14) Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego
rose pisze:J 1:3 Bw „Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.”

Kol 1:15-17 Bw „On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,(16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.(17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,”

Hbr 1:10 Bw „Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;”

Urodzony bez grzech zgadzam się ale to był człowiek jak ja i ty z tą różnicą, że w nim zamieszkał Bóg co oznaczałoby że w Chrystusie mieszkał sam Bóg. A synami i córkami Bożymi może byc każdy, kto zachowuje Boże przykazania. faktycznie urodziliśmy się poprzez grzech ale Bóg tak umiłował świat że syna jednorodzonego nam dał.
Wersety które podałaś tylko potwierdzają to, że za Jego pośrednictwem wszystko powstało – nie On to stworzył, lecz „przez Niego” Bóg wszystko stworzył. Jezus jest odbiciem Stwórcy, jak słusznie zauważyłaś, ale tylko odbiciem nie Stwórcą. Patrząc w lustro widzisz tam swoje odbicie, które mówi tak jak Ty, wygląda tak jak Ty, ale to Ty masz moc aby zniszczyć lustro, nie Twoje odbicie.

Z tym zamieszkaniem Boga w Jezusie jest tak samo jak zamieszkanie w tabernakulum – nikt tam nie mieszka jak również nikt nie mieszka w naszym wnętrzu, lecz my sami możemy uzewnętrzniać Jego cechy, które zostały nam przekazane, bo na Jego, Boga, obraz jesteśmy stworzeni – dokładnie tak samo jak Jezus.

Lesco
Posty: 74
Rejestracja: 22 gru 2009, 21:23

Post autor: Lesco »

26"Uczyńmy człowieka na obraz Nasz, według Naszego podobieństwa"
27"Stworzył więc Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boży go stworzył. Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę"
W wersecie 26 zaimek "Nasz" występuje w liczbie mnogiej, zaś w wersecie 27 zaimek "swój" w liczbie pojedynczej. Z gramatycznego punktu widzenia skoro w wersecie 26 czytamy o naradzie Bóstwa: "Uczyńmy człowieka na obraz Nasz", to werset 27 powinien brzmieć: "Stworzył więc Bóg na obraz podobnego Im". Tymczasem rzecz dziwna, werset 27 mówi: "Stworzył więc Bóg człowieka na obraz swój" Jak możemy to wytłumaczyć?
Otóż jest tak, ponieważ w Bóstwie, tylko Jeden posiada obraz- SYN.. Kiedy Bóg zatem zamyślał stworzenie człowieka, czytamy że człowiek miał być uczyniony na "Nasz" obraz (ponieważ Oni- Ojciec, Syn i Duch- są JEDNO, mowa tu o Naszym obrazie). Kiedy natomiast w wersecie 27 Bóg był w trakcie stwarzania człowieka, czytamy że człowiek został uczyniony na Jego obraz. "Jego" oznacza Syna. Stwierdzamy zatem że Adam został stworzony na obraz Pana Jezusa. Adam nie poprzedzał Pana Jezusa; to Pan Jezus poprzedzał Adama. Kiedy zatem Bóg stworzył Adama, stworzył go na obraz Pana Jezusa.
:crazy:
Nie wstydźcie się błędów Brooklynu

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Lesco pisze:Otóż jest tak, ponieważ w Bóstwie, tylko Jeden posiada obraz- SYN.
1. Skąd taka konkluzja, że w bóstwie tylko jeden posiada obraz?
2. Otóż jest tak, ponieważ Bóg powiedział; na „nasz” obraz, więc nie Jeden a Dwóch posiadało obraz – OJCIEC i SYN - jeżeli już!
Lesco pisze:Kiedy natomiast w wersecie 27 Bóg był w trakcie stwarzania człowieka, czytamy że człowiek został uczyniony na Jego obraz. "Jego" oznacza Syna.
1. To On - Syn był Jego – Ojca, odbiciem, obrazem oraz wykonawcą – nie na odwrót.
2. To przez Jezusa Bóg stworzył świat. Przez Niego i dla Niego. On był pierworodnym wszelkiego stworzenia a resztę dzieł Jahwe wykonał PRZEZ NIEGO – Syna – nie na odwrót.
3. To On – Syn jest przed wszystkimi rzeczami, jako pierwociny stworzenia Bożego i to do Niego właśnie powiedział UCZYŃMY– nie na odwrót.
Kol 1;15 BT(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, (16) bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (17) On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.

Obj 3;14 BT (14) A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:
To Bóg wszystko stworzył i On, jako „główny” sprawca rzeczy, ma prawo nazywania siebie Stwórcą – nie Syn. Kiedy ktoś buduje dom, to on jest „głównym” inwestorem, a kiedy zostanie już wybudowany – chociaż inwestor nie położył osobiście ani jednej cegły, to on „głównie” może powiedzieć innym „zbudowałem dom”, ale budujący również tak mogą powiedzieć, chociaż dom nie jest ich własnością! Takie same relacje zachodzą między Jahwe a Jego synem. Bóg stworzył wszystko przez Syna dla Syna - nie na odwrót.
Judyty 8;14 BT (14) Nie zbadacie głębokości serca ludzkiego ani nie przenikniecie myśli jego rozumu, jak więc wybadacie Boga, który wszystko to stworzył, jak poznacie Jego myśli i pojmiecie Jego zamiary? Przenigdy, bracia, nie drażnijcie Jahwe Boga naszego!

Iz 40;26 BT (26) Podnieście oczy w górę i patrzcie: Kto stworzył te gwiazdy? - Ten, który w szykach prowadzi ich wojsko, wszystkie je woła po imieniu. Spod takiej potęgi i olbrzymiej siły nikt się nie uchyli.

Iz 45;12 BT (12) To Ja uczyniłem ziemię i na niej stworzyłem człowieka, Ja własnoręcznie rozpiąłem niebo i rozkazuję wszystkim jego zastępom
.
Lesco pisze:"Nasz" obraz (ponieważ Oni- Ojciec, Syn i Duch- są JEDNO, mowa tu o Naszym obrazie).
[scroll]Proszę o potwierdzenie odpowiednim wersetem, że Ojciec, Syn i Duch są JEDNO[/scroll]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”