Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
01 mar 2021, 13:34
Wuka PO ożywieniu w duchu głosił duchom. Ożywiony został po trzech dniach.
Powtoże pytanie, CO zostało ożywione i kiedy?
Nic i nigdy. Dusza żyje zawsze, czy to się komuś podoba czy nie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Może i tobie się to podoba, jednak kwestia czy to prawda. Mi podobają się Kaczor Donald i myszka Miki.
Moje pytanie brzmi: skoro dusza Jezusa była/jest nieśmiertelna to jak ją można OŻYWIĆ?
Ożywić można raczej to, co było martwe. Jak to wyjaśnisz? Bo zdaje mi się, że to dość proste zagadnienie ale ktoś tu jakoś bez logiki mąci ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Pytałeś tak: "w jakim sensie i co powstało z martwych po trzech dniach?"
Teraz odwracasz kota ogonem. Odpowiedziałam ci, że zmartwychwstanie to połączenie duszy i ciała fizycznego. Stało się to z Jezusem (nie z nim pierwszym, ale to detal), a teraz ty z jakimś PO wyskakujesz. Ewidentnie chcesz mnie na jakieś słówka-haki złapać. Tak to my gadać nie będziemy.
Nie lubię ani Myszki ani Kaczki (wiesz jakiej :mrgreen: ;-) ); koty lubię :-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Wuka, Biblia podaje, że Jezus został ożywiony w duchu a nie w ciele.
Co to znaczy, ożywiony w duchu? Bo ty wciąż stoisz na stanowisku, że duch żyje wiecznie i nie umiera :-D
Z drugiej strony, Bibia zaznacza, że Ciało i Krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego... a tu ktoś wmawia, że Jezus poszedł do nieba z ciałem.
No to zapłacił okup a mimo wciąż go ma w garści?
Nie idę na taką nieskładną logikę.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Z "duszą i ciałem" to tylko Maria, królowa nieba i ziemi, tudzież częstochowska, tudzież królowa Polski itd.itd. poszła do nieba :mrgreen: :hehe:
O Jezusie takiej nauki ani nie głoszę, ani nie wiem kogo masz na myśli.
Co do odpowiedzi tobie, nie wiem co napisać. Myślałam, że chodzi o wzbudzenie ciała z grobu, powstanie z martwych, duch (który żył i żyje) był w czasie śmierci (i leżenia w grobie ciała) tu i tam, po prostu robił swoje (głosił ponoć).
Potem, po 3 dniach powrócił do tego ciała i ciało ożyło. Nie wiem jak inaczej mam ująć. Tak to rozumiem.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Widzisz, tak to jest, jak się tworzy najpierw założenia a potem Biblię nagina, aby pasowało. Ale nie pasuje. Prawda biblijna jest prosta jak drut. Nie ma znaczenia czy to się komuś podoba czy nie.
Człowiek Jest duszą. Jezus też był duszą jak każdy inny człowiek z tym, że doskonałą. Gdy człowiek umiera, znaczy się że umarła dusza. Jezus umarł w ciele, jak podaje Biblia, ale został ożywiony w duchu. Jeśli duch jest nieśmiertelny to jak może OŻYĆ? Ponadto Biblia nigdzie nie 2spomina o tym, że Jezus powstał spowrotem w ciele.
Ofiary w Izraelu były pierwowzorem tego, co stało się z Jezusem. Baranek czy koziołek nie przeniósł się na jakiś inny świat. Został spalony po zabiciu. Ofiarodawca nie mógł zarazem złożyć ofiarę i zarazem wciąż tą ofiarę mieć. Jezus nie mógł złożyć swojego ciała na ofiarę i zarazem nim dysponować. Dlatego Jezus został ożywiony w duchu a nie w ciele, które oddał na ofiarę/okup.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Czyli Jezus jako duch ukazywał się po swojej śmierci? Apostołowie, Maria Magdalena itd. gadali z duchem?
Przecież wszędzie głosi się, że ciała powstaną, zostaną ożywione, a pierwowzorem był Jezus. Nie wiem czy czasami nie mówimy o tym samym, ale inaczej.
Bobo, wcielenie, inkarnacja. Tylko to ma sens. Nie naginam Biblii. Ja po prostu już w w to nie wierzę, nie wierzę, że każde słowo w PS jest własnie takie, jak być powinno
Nagiął i przetransformował już ktoś inny, wielu ktosiów i wiele razy.
Sama sprawdzam i porównuję z innymi źródłami.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Człowiek zwykle nie przechodzi przez zamknięte drzwi. Człowiek nie może zmieniać swojego wyglądu, że nie można go rozpoznać. Człowiek raczej nie wzniesie się na oczach innych aby pójść do nieba. Człowiek nie może żyć z przebitym bokiem na śmierć. To właściwości ducha.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

No ok, ducha. A w ST zakazano kontaktów z duchami.
Uważam, że wszystko to jedna wielka ściema.

Wobec tego niektórzy czekają na powstanie z grobów i co? Będą się po ziemi jako duchy snuć? Mają tak żyć po tysiąc lat? I w dodatku będą mogli grzeszyć, a dopiero po stu latach mają się opamiętać? Przecież i takie nauki tu są...
I jak tu wierzyć, komu?
Sobie, swojemu sumieniu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

To prawda. Tylko, że z Jezusem jako duchem nikt się sam nie kontaktował. Sam się ukazywał. Zresztą, Jezus jest w wielu sprawach wyjątkiem.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Nie chce mi się dyskutować o każdym poglądzie jakie ktoś tu wyraża. Wolę poznać dobrze Biblię. Wtedy jest jasne. Nie sprawdzam kazdego fałszywego bilonu. Wolę się zapoznać z prawdziwym.
Widzisz... religię, te chrześcijańskie wpadły w skrajność. ŚJ zauważyli, że są dwie nadzieje określone w Biblii, ziemska i niebiańska, jako wyjątek dla niektórych.
Jak to ogarniesz to będziesz w połowie do Królestwa Bożego 😃
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
01 mar 2021, 14:56
To prawda. Tylko, że z Jezusem jako duchem nikt się sam nie kontaktował. Sam się ukazywał. Zresztą, Jezus jest w wielu sprawach wyjątkiem.
Zgoda. Jest wyjątkiem, łamie wiele nakazów danych w ST. Myślę, że to nie ma wielkiego znaczenia czy sam się ukazał czy nie. Był zakaz ale to apostołów i innych nie zdziwiło.
No a co z tą sprawą powstania ludzi z grobów? Zombiaki będą łazić? :aaa: :mrgreen: Ja pasuję, nie chcę :xoczko:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
01 mar 2021, 15:01
Nie chce mi się dyskutować o każdym poglądzie jakie ktoś tu wyraża. Wolę poznać dobrze Biblię. Wtedy jest jasne. Nie sprawdzam kazdego fałszywego bilonu. Wolę się zapoznać z prawdziwym.
Widzisz... religię, te chrześcijańskie wpadły w skrajność. ŚJ zauważyli, że są dwie nadzieje określone w Biblii, ziemska i niebiańska, jako wyjątek dla niektórych.
Jak to ogarniesz to będziesz w połowie do Królestwa Bożego 😃
:xhehe: :xhehe: Ja będę żyła i tak po śmierci ciała, Moja dusza będzie żyła i powróci do domu. Dalej będę się uczyć i może kiedyś tu wrócę ;-) Wszystko to stanie się niezależnie jak wierzą chrześcijanie, Świadkowie czy jakakolwiek inna religia.
Mało tego, o tym mówił Jezus, a teraz mamy potwierdzenie w nauce. Tak, że spoko ;-)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: nike »

DonCicio pisze:
01 mar 2021, 11:00
RN pisze:
01 mar 2021, 8:25
DonCicio pisze:
01 mar 2021, 6:28


Skoro Jezus leżał trzy dni w grobie, piekle, to jak mógł "dzisiaj" zabrać łotra do raju, skoro Jezus dopiero po zmartwychwstaniu został wzięty do nieba?
Trzy dni to leżało ciało Jezusa w grobie, ale w duchu to został ożywiony wcześniej, może nawet natychmiast i poszedł zwiastować duchom będącym w więzieniu ( 1P. 3. 19.)

Dla sprostowania! Jezus poszedł głosić uwięzionym duchom po zmartwychwstaniu ... nie wtedy, gdy leżał w grobie.


"Bo Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, żeby was przyprowadzić do Boga. Został uśmiercony w ciele, ale ożywiony w duchu. W tym stanie poszedł i głosił duchom będącym w więzieniu" 1 Pio 3:18,19

1 Kor 15:44 "Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe.
1 Kor 15:44

Gdyby było inaczej, Jezus musiałby zmartwychwstać w duchowym ciele, co jest już zupełną abstrakcją i nonsensem!

Duchom, którzy są w więzieniu przyszedłszy kazał=> Śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa stały się wielkim kazaniem dla tych upadłych aniołów, pouczając ich o miłości i współczuciu Boga dla Jego ludzkich stworzeń.
W wypadku naszego Pana, Jego ofiarna śmierć i Jego zmartwychwstanie mocą Bożą trzeciego dnia, stanowiły wielką lekcję, wielkie kazanie dla tych, którzy dotąd nie mieli wielkiej podstawy do nadziei wyzwolenia.
Kazanie to nie składało się ze słyszanych słów, lecz było pantomimową rozprawą.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
01 mar 2021, 15:31
Śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa stały się wielkim kazaniem dla tych upadłych aniołów, pouczając ich o miłości i współczuciu Boga dla Jego ludzkich stworzeń.

Z tego, co zapisano w Biblii wynika, że dla upadłych aniołów Bóg nie okaże współczucia. Czekają one na wykonanie wyroku:
Biblia pisze:1 Pio 3:19 "W tym stanie poszedł i głosił duchom będącym w więzieniu"

2 Pio 2:4 "Przecież Bóg nie powstrzymał się od ukarania aniołów, którzy zgrzeszyli, ale wtrącił ich do Tartaru i zakuł w łańcuchy gęstej ciemności, żeby czekali na wykonanie wyroku"

Judy 6 "Z kolei aniołów, którzy nie pozostali na swoich pierwotnych stanowiskach, ale opuścili miejsce, gdzie powinni mieszkać, związał wiecznymi więzami i trzyma w gęstej ciemności, żeby w wielkim dniu wykonać na nich wyrok"


Dla odstępczych aniołów nie ma żadnej nadziei, a o czym im głosił Jezus, nie wiemy.

"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”