Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Krystian »

W swym przed ludzkim bycie Jezus był aniołem Jehowy Boga i miał imię Michał.
Proszę teska zacznij czytać Biblię, a nie strażnice.
Dlaczego poniżasz Pana Jezusa?
W niebie są hierarchię wśród istot niebieskich.
Serafini
Cherubowie
Aniołowie
Pan Jezus był na ich czele, ponadto stworzył cały świat wraz ze swoim ojcem, jako pierworodny wszelkiego stworzenia, pokonał śmierć.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
29 maja 2021, 18:35
W swym przed ludzkim bycie Jezus był aniołem Jehowy Boga i miał imię Michał.
Proszę teska zacznij czytać Biblię, a nie strażnice.
Dlaczego poniżasz Pana Jezusa?
W niebie są hierarchię wśród istot niebieskich.
Serafini
Cherubowie
Aniołowie
Pan Jezus był na ich czele, ponadto stworzył cały świat wraz ze swoim ojcem, jako pierworodny wszelkiego stworzenia, pokonał śmierć.
No własnie. Skąd w ogóle ten Michał? Skąd czerpią świadkowie takie informacje. Przecież w PS nic nie pisze, że Jezus to Michał. Pokrętne to wszystko i tak wymieszane, jak w zupie wielowarzywnej. Chyba po to, że by nikt nic nie zrozumiał. Tu jakiś werset z ST, tam jakiś z Apokalipsy, po drodze strażnica i coś z NT. A dajcie wy spokój. To już lepiej Katechizm katolicki poczytać :mrgreen: :roll: Albo w ogóle dać sobie spokój.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

. Skąd w ogóle ten Michał?
Archanioł czyli przywódca aniołów.Michał toczył spór z Szatanem po śmierci Mojżesza i pomógł pewnemu aniołowi dostarczyć wiadomość prorokowi Danielowi (Daniela 10:13, 21; Judy 9). Michał popiera władzę Jehowy i walczy z Jego wrogami, żyje więc zgodnie ze znaczeniem swojego imienia — „któż jest jak Bóg?” ​(Daniela 12:1; Objawienie 12:7).

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

teska pisze:
31 maja 2021, 13:08
. Skąd w ogóle ten Michał?
Archanioł czyli przywódca aniołów.Michał toczył spór z Szatanem po śmierci Mojżesza i pomógł pewnemu aniołowi dostarczyć wiadomość prorokowi Danielowi (Daniela 10:13, 21; Judy 9). Michał popiera władzę Jehowy i walczy z Jego wrogami, żyje więc zgodnie ze znaczeniem swojego imienia — „któż jest jak Bóg?” ​(Daniela 12:1; Objawienie 12:7).
Nadinterpretacja.
Michał to Michał.
Jezus to Jezus.
Nie ma wzmianki, że Jezus to Anioł Michał.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
31 maja 2021, 13:15
teska pisze:
31 maja 2021, 13:08
. Skąd w ogóle ten Michał?
Archanioł czyli przywódca aniołów.Michał toczył spór z Szatanem po śmierci Mojżesza i pomógł pewnemu aniołowi dostarczyć wiadomość prorokowi Danielowi (Daniela 10:13, 21; Judy 9). Michał popiera władzę Jehowy i walczy z Jego wrogami, żyje więc zgodnie ze znaczeniem swojego imienia — „któż jest jak Bóg?” ​(Daniela 12:1; Objawienie 12:7).
Nadinterpretacja.
Michał to Michał.
Jezus to Jezus.
Nie ma wzmianki, że Jezus to Anioł Michał.
A czemu nie Adam?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
31 maja 2021, 13:34
wuka pisze:
31 maja 2021, 13:15
teska pisze:
31 maja 2021, 13:08


Archanioł czyli przywódca aniołów.Michał toczył spór z Szatanem po śmierci Mojżesza i pomógł pewnemu aniołowi dostarczyć wiadomość prorokowi Danielowi (Daniela 10:13, 21; Judy 9). Michał popiera władzę Jehowy i walczy z Jego wrogami, żyje więc zgodnie ze znaczeniem swojego imienia — „któż jest jak Bóg?” ​(Daniela 12:1; Objawienie 12:7).
Nadinterpretacja.
Michał to Michał.
Jezus to Jezus.
Nie ma wzmianki, że Jezus to Anioł Michał.
A czemu nie Adam?
Mnie pytasz?
Michał to Adam? :aaa:
Czy Jezus to Adam? :aaa:
Już nie nadążam za wymysłami :roll:
Teska sugerowała, że Michał to Jezus i dlatego ja dopytałam o źródła tej informacji. Ale że to Adam to już wymiękam :panda:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wybrana »

Ja gdzieś czytałam, że SJ uważają, że Jezus to Archanioł Michał i też się zastanawiam, na jakiej podstawie tak twierdzą?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
31 maja 2021, 19:29
Ja gdzieś czytałam, że SJ uważają, że Jezus to Archanioł Michał i też się zastanawiam, na jakiej podstawie tak twierdzą?
To tu masz wytłumaczenie
autor: teska » dzisiaj, o 13:08

. Skąd w ogóle ten Michał?
Archanioł czyli przywódca aniołów.Michał toczył spór z Szatanem po śmierci Mojżesza i pomógł pewnemu aniołowi dostarczyć wiadomość prorokowi Danielowi (Daniela 10:13, 21; Judy 9). Michał popiera władzę Jehowy i walczy z Jego wrogami, żyje więc zgodnie ze znaczeniem swojego imienia — „któż jest jak Bóg?” ​(Daniela 12:1; Objawienie 12:7).
Od CzAPY takie wytłumaczenie. Jeśli tak tłumaczą inne swoje bajki to w ogóle nie powinno się z nimi gadać.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

To nie jest wytłumaczenie. Teska zakłada tak ale nie tłumaczy. Mylicie.
Zastanawia mnie, dlaczego ŚJ wprost o wytłumaczenie nie pytacie tylko od razu serwujesz wyroki?
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
31 maja 2021, 21:02
To nie jest wytłumaczenie. Teska zakłada tak ale nie tłumaczy. Mylicie.
Zastanawia mnie, dlaczego ŚJ wprost o wytłumaczenie nie pytacie tylko od razu serwujesz wyroki?
Świadku Jehowy ja pytam się wprost ciebie, czy uważasz, że Jezus to Archanioł Michał?
Odpowiedź daj z uzasadnieniem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

Jedyny poza Gabrielem święty anioł wymieniony w Biblii z imienia i jedyny nazwany „archaniołem”.
(Judy 9)
Tymczasem kiedy archanioł Michał spierał się z Diabłem o ciało Mojżesza, nie śmiał go osądzić ani wyrazić się o nim obraźliwie, ale powiedział: „Niech cię zgani Jehowa.”

Z Pisma Świętego wynika, że imię Michał nosił Syn Boży, zanim opuścił niebiosa, by zostać Jezusem Chrystusem, a także gdy tam powrócił.
Daniela 12:1
„W tym czasie powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra twojego ludu. I nadejdzie czas takiej udręki, jakiej nie było od chwili, gdy powstał naród. Wtedy twój lud ujdzie cało — każdy, kto jest zapisany w księdze.

Objawienie 12:7
I w niebie wybuchła wojna: Michał ze swoimi aniołami toczył bitwę ze smokiem. Smok i jego aniołowie walczyli...

Jedynie jego nazwano „archaniołem”, czyli naczelnym, głównym aniołem. Tytuł ten występuje w Biblii wyłącznie w liczbie pojedynczej.

Czyli jest jeden archanioł Michał.- jeden wyznaczony przez Boga zwierzchnik czy naczelnik zastępów anielskich. O tym, iż zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus jest archaniołem, świadczy werset z 1 Tesaloniczan 4:16, gdzie powiedziano, że zstąpi on z nieba „z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim”.
1Tesaloniczan 4:16
Bo sam Pan zstąpi z nieba z trąbą Bożą, wyda głośny nakaz, zawoła archanielskim głosem, i ci, co umarli, będąc w jedności z Chrystusem, powstaną pierwsi.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/12 ... 5%82&p=doc

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

‛Michał powstanie’ w „czasie takiej udręki”, jakiej nie było nigdy wcześniej (Daniela 12:1). W Księdze Daniela czasownik ‛powstać’ często odnosi się do króla, który powstaje, żeby podjąć jakieś szczególne działania (Daniela 11:2-4, 21). Jezus Chrystus, którego nazwano „Słowem Boga”, podejmie takie wyjątkowe działania, kiedy jako „Król królów” pokona wszystkich wrogów Boga, występując w obronie Jego ludu (Objawienie 19:11-16). Zrobi to w czasie „wielkiego ucisku, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i już nigdy więcej nie będzie” ​(Mateusza 24:21, 42).
https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/py ... ol-michal/

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wybrana »

A gdzie w Nowym Testamrncie Apostolowie zaświadczają, że Jezus to Archanioł Michał?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

W liście Judy i 1Tesaloniczan

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wybrana »

teska pisze:
01 cze 2021, 20:24
W liście Judy i 1Tesaloniczan
Tam nic takiego nie ma.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”