Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

A czytałeś linki,które podałam? To jest dla myślących:)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

teska pisze:
02 cze 2021, 11:13
A czytałeś linki,które podałam? To jest dla myślących:)
Bądźmy szczerzy...dla myślących "inaczej" ;-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Wuka, fora ściągają ostatnio tylko inaczej myślących.
Jesteś tego przykładem 😀
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
02 cze 2021, 11:50
Wuka, fora ściągają ostatnio tylko inaczej myślących.
Jesteś tego przykładem 😀
Myślę, że jest to znakiem czasów, które nadeszły, a nade wszystko tym, że w ostatnich latach mnóstwo nauk kościelnych oraz zachowań wszelkiej maści kapłanów(mówiąc najogólniej) skompromitowało sie.Wielu ludzi odchodzi od zorganizowanych kościołów, bo odkryli fałsz i obłudę, hipokryzję i wiele naprawdę ciężkich przewinień ze strony przywódców religijnych. Zmuszono niejako wielu do poszukiwań na własną rękę i odkrywania zakrytego. Ja nie widzę w tym niczego złego, że ludzie szukają indywidualnych kontaktów z Bogiem i odczytują Biblię na nowo.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Zgadzam się. Religia zawiodła. Dlatego ŚJ nie utożsamiają się ze współczesnym chrzescijanstwem, choć naśladują Chrystusa.
Odrzucając zorganizowane chrześcijaństwo... Tto generuje kolejny problem. Jesteś wolnym strzelcem i tworzysz jednoosobową religię, albo nawet w ogóle odrzucasz nauki Chrystusa. I tak źle i tak niedobrze.
Jednak Jezus założył zbór. Cel tego zboru? Biblia określa. Słuchając poleceń Jezusa, w pojedynkę nie jesteś w stanie wykonać to, co On polecił.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
02 cze 2021, 14:18
Zgadzam się. Religia zawiodła. Dlatego ŚJ nie utożsamiają się ze współczesnym chrzescijanstwem, choć naśladują Chrystusa.
Odrzucając zorganizowane chrześcijaństwo... Tto generuje kolejny problem. Jesteś wolnym strzelcem i tworzysz jednoosobową religię, albo nawet w ogóle odrzucasz nauki Chrystusa. I tak źle i tak niedobrze.
Jednak Jezus założył zbór. Cel tego zboru? Biblia określa. Słuchając poleceń Jezusa, w pojedynkę nie jesteś w stanie wykonać to, co On polecił.
To prawda, że tak źle i tak niedobrze. To jest trudny i bolesny wybór dla wielu. Nie jest łatwo opuścic struktury swojego kościoła (piszę z małej litery, bo nie odnoszę się do konkretnej społeczności). Wątpię też, że obecnie istnieje jakikolwiek kościół, który w całości i dokładnie przesrzega nauk Chrystusa. I wtedy staje się przed wyborem mniejszego zła. I, uważam, że lepiej iść za sumieniem własnym. Wziąć za siebie i na siebie odpowiedzialność i ponieść ewentualne konsekwencje.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Własnym sumieniem.... w tym problem. Bo Jak się idzie za Chrystusem, to twoje sumienie nie jest decydującym kierownikiem, ale Chrystus. Jego nakazy czasami są w sprzeczności z naszym sumieniem. Co wybierzesz? Swoje sumienie czy zalecenie Jezusa?
To pokaże, czy chcesz żyć niezależnie czy w zgodzie z Jezusem.
Wolna wola.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Przecież nie o to chodzi, aby być w jakimkolwiek kościele, prawda?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Nie w jakimkolwiek, tylko w prawdziwym.
Kto ma status prawdziwego, to temat do dyskusji.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
02 cze 2021, 15:37
Nie w jakimkolwiek, tylko w prawdziwym.
Kto ma status prawdziwego, to temat do dyskusji.
Nie ma prawdziwego. Każdy ma trochę nauk poprawnych i bardzo dużo niewłaściwych. W dodatku jeśli zapytasz wiernych lub tym bardziej władze jakiegokolwiek kościoła, denominacji, odłamu to KAŻDY ci powie, że to jego kościół jest prawdziwy. Ja tego nie kupuję.
Masz rację, to temat do dyskusji, ale w oddzielnym wątku.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Krystian »

teska pisze:
01 cze 2021, 13:26
Jedyny poza Gabrielem święty anioł wymieniony w Biblii z imienia i jedyny nazwany „archaniołem”.
(Judy 9)
Tymczasem kiedy archanioł Michał spierał się z Diabłem o ciało Mojżesza, nie śmiał go osądzić ani wyrazić się o nim obraźliwie, ale powiedział: „Niech cię zgani Jehowa.”

Z Pisma Świętego wynika, że imię Michał nosił Syn Boży, zanim opuścił niebiosa, by zostać Jezusem Chrystusem, a także gdy tam powrócił.
Daniela 12:1
„W tym czasie powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra twojego ludu. I nadejdzie czas takiej udręki, jakiej nie było od chwili, gdy powstał naród. Wtedy twój lud ujdzie cało — każdy, kto jest zapisany w księdze.

Objawienie 12:7
I w niebie wybuchła wojna: Michał ze swoimi aniołami toczył bitwę ze smokiem. Smok i jego aniołowie walczyli...

Jedynie jego nazwano „archaniołem”, czyli naczelnym, głównym aniołem. Tytuł ten występuje w Biblii wyłącznie w liczbie pojedynczej.

Czyli jest jeden archanioł Michał.- jeden wyznaczony przez Boga zwierzchnik czy naczelnik zastępów anielskich. O tym, iż zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus jest archaniołem, świadczy werset z 1 Tesaloniczan 4:16, gdzie powiedziano, że zstąpi on z nieba „z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim”.
1Tesaloniczan 4:16
Bo sam Pan zstąpi z nieba z trąbą Bożą, wyda głośny nakaz, zawoła archanielskim głosem, i ci, co umarli, będąc w jedności z Chrystusem, powstaną pierwsi.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/12 ... 5%82&p=doc
Dlaczego Ty lubisz okłamywać ludzi?
To jest taka wasza strategia teokratyczna?
Zobacz, co jest napisane w Biblii nie strażnicy:

Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego

Michal jeden z pierwszych książąt anielskich, więc archaniołów jest więcej w niebie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: Bobo »

Jeden z książąt anielskich a nie archanielskich. Bo jakbyś nie wiedział to archanioł też jest aniołem, tylko, że pierwszym. Jak może być kilku pierwszych archaniołów?
Myślenie włączyć.
Oszołomstwu mówię NIE!

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: teska »

Bobo pisze:
03 cze 2021, 8:09
Jeden z książąt anielskich a nie archanielskich. Bo jakbyś nie wiedział to archanioł też jest aniołem, tylko, że pierwszym. Jak może być kilku pierwszych archaniołów?
Myślenie włączyć.
Jezus był Synem Bożym ,tak jak inni aniołowie:) o Jezusie mówi się: „Syn Boży”, ponieważ on również został stworzony z takimi przymiotami, jakie ma jego Ojciec. Łukasza 3:38 i Jana 1:14, 49.

Hioba 1:6
Tymczasem nadszedł dzień,gdy synowie prawdziwego Boga stawili się przed Jehową......

Rodzaju 6:1,2
Gdy na ziemi przybywało ludzi i rodziły się im córki, 2 synowie prawdziwego Boga zaczęli dostrzegać, że są one piękne, i brali za żony wszystkie, które sobie upatrzyli.
Ponieważ Jezus był pierwszym stworzonym aniołem,to stanął na czele aniołów i był archaniołem Michałem.

W Biblii znajdujemy wzmiankę o Jezusie i jego aniołach oraz o Michale i jego aniołach.
Mateusza 25:31
„Kiedy Syn Człowieczy przyjdzie w swojej chwale wraz ze wszystkimi aniołami, wtedy zasiądzie na swoim wspaniałym tronie

Objawienie 12:7

I w niebie wybuchła wojna: Michał ze swoimi aniołami toczył bitwę ze smokiem.

Mamy wzmiankę ,że Jezus panuje nad wszystkimi aniołami.Mamy też wzmiankę ,że Michał walczył ze swoimi aniołami.Wniosek kim jest Michał nasuwa się sam.Michał to przywódca wszystkich aniołów w niebie i jest to niebiańskie imię Jezusa.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: RM »

Mamy wzmiankę ,że Jezus panuje nad wszystkimi aniołami.Mamy też wzmiankę ,że Michał walczył ze swoimi aniołami.Wniosek kim jest Michał nasuwa się sam.Michał to przywódca wszystkich aniołów w niebie i jest to niebiańskie imię Jezusa.
Cmentarz to miejsce, gdzie chowamy nieboszczyków. Jeśli wychodzę z cmentarza, czy to oznacza, że jestem nieboszczykiem?

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Post autor: DonCicio »

RM pisze:
01 sie 2021, 11:37
Mamy wzmiankę ,że Jezus panuje nad wszystkimi aniołami.Mamy też wzmiankę ,że Michał walczył ze swoimi aniołami.Wniosek kim jest Michał nasuwa się sam.Michał to przywódca wszystkich aniołów w niebie i jest to niebiańskie imię Jezusa.
Cmentarz to miejsce, gdzie chowamy nieboszczyków. Jeśli wychodzę z cmentarza, czy to oznacza, że jestem nieboszczykiem?

Sklepik, to miejsce, w którym szefem jest sklepikarz. Wchodząc do sklepiku, nie stajesz się z urzędu szefem sklepiku? Ale załóżmy, że RN jest szefem sklepu i ma pracowników, wtedy możemy powiedzieć, że RN ma pracowników, sklepikarz ma pracowników, właściciel ma pracowników, handlowiec ma pracowników, a te wszystkie określenia dotyczą jednej i tej samej osoby ... RN.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”