Monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm

Moderatorzy: booris, kansyheniek, Bobo, Junior Admin, Moderatorzy

daglezja77

Post autor: daglezja77 »

Paszko pisze:
daglezja77 pisze: Bredzisz.
Głoszę Prawdę o miłości bliźniego, której nauczył mnie Rabbi. Gdybyś był z Prawdy, to byś ją rozpoznał. Ale już bluźniąc przeciwko Duchowi pokazałeś, że nie jesteś z Ojca i nie wiesz, co to miłość, bo umiesz tylko szerzyć nienawiść do bliźnich i braci niosących Ewangelię poganom za cenę życia.
daglezja77 pisze: Po pierwsze zanim wo Polski trafil katolicyzm było tu chrześcijaństwo w obrządku wschodnim - Cyryl i Metody i inni.
Na to, co napisałeś, nie ma ani jednego historycznego dowodu. A skoro nie ma dowodów, nie można mówić, że tak było, bo ryzykuje się mówienie nieprawdy...
daglezja77 pisze: Jak nawracaliście jeszcze kilkadziesiąt lat temu można poczytać i zobaczyć w linku:

http://kosciol-kat.ucoz.ru/publ/z_histo ... /2-1-0-134

Jezus nie ma nic wspólnego ze zwyrodnialcami i zbrodniarzami, uczącymi niebiblijnych dogmatów. O głoszeniu nie macie bladego pojęcia.
Z nauk Jezusa też poszło niejedno wynaturzenie, czy zarzucisz Mu zatem, że o "głoszeniu nie ma bladego pojęcia"? :aaa: Jakbyś ewangelizował zwyrodnialców, wiedziałbyś że jest takie ryzyko, że pod Twoją banderą czynić będą zwyrodniałe czyny. Jesteś totalnie oderwany od rzeczywistości, jeśli Ci się zdaje, że ewangelizacja poszłaby Ci lepiej niż Kościołowi. Tym samym grzeszysz pychą. Ciekawe kto Cię nauczył grzeszyć pychą? Czyżby ten sam, który wbrew nauce Jezusa nauczył Cię nienawidzić bliźnich?
Sa dowody, a to ze o nich nie masz bladego pojęcia to twój problem..

Podaj jakieś wynaturzenie z nauk Jezusa..

Historia pokazuje ze zwyrodnialcy byli w szeregach KRK, łącznie z papieżami.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/papieze ... nicy/ch9zv

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/pap ... on/pc95wez

Awatar użytkownika
Krystian

Post autor: Krystian »

Lukian pisze:no ale daglezja77, wbrew nawet naukom Strażnicy twierdzi że Jezus nie istniał przed poczęciem
Gdybyś , znal nauki Strażnicy, to byś wiedział, że daglezja nie jest sj
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

daglezja77

Krystian pisze:
Lukian pisze:no ale daglezja77, wbrew nawet naukom Strażnicy twierdzi że Jezus nie istniał przed poczęciem
Gdybyś , znal nauki Strażnicy, to byś wiedział, że daglezja nie jest sj
Jestem, ale nie wierze w ciemno we wszystkie dogmaty. Na pewne sprawy mam inne zdanie.
Nie czekam na nowe światło aby je to rozgłaszać.

Awatar użytkownika
Paszko

Post autor: Paszko »

daglezja77 pisze: Sa dowody, a to ze o nich nie masz bladego pojęcia to twój problem..
Dowodów nie ma. Chyba że masz na myśli tendencyjne, jadowicie anty-katolickie fałszywki z XV wieku, których żaden poważny historyk nie bierze pod uwagę. To tak, jakbyś w XXI wieku pisał historię Żydów w oparciu o Mein Kampf :roll:
daglezja77 pisze: Podaj jakieś wynaturzenie z nauk Jezusa..
Nikolaici.
daglezja77 pisze: Historia pokazuje ze zwyrodnialcy byli w szeregach KRK, łącznie z papieżami.
I to samo stałoby się z Twoim kościołem, gdybyś przez dwa tysiące lat ewangelizował pogan. A patrząc jak "ewangelizujesz" na forum, to jest więcej niż pewne, że ten wielce ryzykowny eksperyment trwałby znacznie, znacznie krócej... ;-)
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

daglezja77

Paszko pisze:
daglezja77 pisze: Sa dowody, a to ze o nich nie masz bladego pojęcia to twój problem..
Dowodów nie ma. Chyba że masz na myśli tendencyjne, jadowicie anty-katolickie fałszywki z XV wieku, których żaden poważny historyk nie bierze pod uwagę. To tak, jakbyś w XXI wieku pisał historię Żydów w oparciu o Mein Kampf :roll:
daglezja77 pisze: Podaj jakieś wynaturzenie z nauk Jezusa..
Nikolaici.
daglezja77 pisze: Historia pokazuje ze zwyrodnialcy byli w szeregach KRK, łącznie z papieżami.
I to samo stałoby się z Twoim kościołem, gdybyś przez dwa tysiące lat ewangelizował pogan. A patrząc jak "ewangelizujesz" na forum, to jest więcej niż pewne, że ten wielce ryzykowny eksperyment trwałby znacznie, znacznie krócej... ;-)
1. Dla mnie nie jesteś poważnym historykiem
2. Czekam na wynaturzenia z biblii a nie sekt
3. Nie mierz wszystkich swoja miara.

Awatar użytkownika
Paszko

daglezja77 pisze: 1. Dla mnie nie jesteś poważnym historykiem
Ustalmy zatem kompetencje historyków, którzy Cię zbałamucili. Zapraszam do testu na Prawdę. Od Ciebie - i od Twoich "historyków" - zależy, czy zdasz test na Prawdę, czy też okażesz się kłamcą:

A) Przeczytaj poniższe źródło historyczne (Żywot św. Metodego) - najważniejsze źródło zwolenników hipotezy o obrządku słowiańskim w Małopolsce - i odpowiedz mi na kilka pytań:

Był zaś w nim (tj. w Metodym) także dar proroczy, tak że spełniło się wiele przepowiedni jego, z których jedną lub dwie opowiemy. Książę pogański, silny wielce, siedzący na Wiśle, urągał wiele chrześcijanom i krzywdy im wyrządzał. Posławszy zaś do niego (kazał mu) powiedzieć (Metody): Dobrze (będzie) dla ciebie, synu, ochrzcić się z własnej woli na swojej ziemi; abyś nie był przymusem ochrzczony w niewoli na ziemi cudzej; i będziesz mnie wspominał. Tak się też stało.

1) kto zniewolił pogańskiego księcia?
2) gdzie go wzięto do niewoli?
3) w jakim obrządku go ochrzczono?
4) czy jego lud został ochrzczony wraz z nim?

B) Przeczytaj tekst "Uwagi o podstawach chronologicznych misy chrzcielnej z Wiślicy. Rozmieszczenie zachodniosłowiańskich naczyń na pustej nóżce" Jana Leśnego ze "Slavia Antiqua" tom XXIII (link) i wykaż w jaki sposób archeologia pozwala łączyć z obrządkiem słowiańskim obiekt nie młodszy niż 2 poł. X w. (okres podporządkowania Wiślan państwu Polan), nazywany "baptysterium" czy też "misą chrzcielną", z działalnością braci sołuńskich (IX w.).

daglezja77 pisze: 2. Czekam na wynaturzenia z biblii a nie sekt
Nikolaici jak najbardziej są wynaturzeniem z Biblii - vide: Ap 2. Ogłoszono im naukę Jezusa, a oni postanowili czynić tak, jak Jezus nie czynił - a odnosi się to także m.in do "czarnych owiec" w KRK, ale i do... Ciebie, daglezja77, boś niewygodne dla Ciebie przykazanie miłości bliźniego i przebaczania nieprzyjaciołom usunął z Ewangelii, a więc przerobiłeś ją na swoją, niedoskonałą modłę i zamiast Ewangelii Miłości głosić "ewangelię" nienawiści.

Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.
(Łk 6,45)

Przynosisz ze swego serca nienawiść, bo nie ma w Tobie miłości... :-(

daglezja77 pisze: 3. Nie mierz wszystkich swoja miara.
Nie mierzę wszystkich, lecz Ciebie, i nie moją miarą, lecz miarą Twoich postów na niniejszym Forum :-( .
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

daglezja77

Nadal nie rozumiesz..Podaj mi wynaturzenia w biblii, chłopie t... jesteś jak nie wiem co..

Uważasz ze Cyryl i Metody należeli do kościoła katolickiego?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Paszko

daglezja77 pisze:Nadal nie rozumiesz..Podaj mi wynaturzenia w biblii, chłopie t... jesteś jak nie wiem co..
Ty jesteś przykładem wynaturzenia Biblii, bo Jezus nauczał miłować bliźnich i nieprzyjaciół, a ty umiesz tylko tryskać jadem. Jestem całkowicie przekonany, że gdybyś był męczennikiem za wiarę, Twoje ostatnie słowa brzmiałyby właśnie: t... jesteście jak nie wiem co.. :roll:
daglezja77 pisze: Uważasz ze Cyryl i Metody należeli do kościoła katolickiego?
A gdzie jest napisane w tekście źródłowym, że to oni ochrzcili wiślańskiego księcia? :-)

A gdzie jest napisane, że poza zniewolonym księciem ochrzcił się choć jeden Wiślanin? :-)

W tamtych czasach, jak władyka dostawał lanie na występach gościnnych, to wiec wybierał nowego, a nie padał na kolana przyjmując wiarę wrogów. Co tłumaczy zresztą, dlaczego pogański "święty" dąb, zasadzony na szczycie kopca Kraka (usypanego w VIII w.) , ścięty został dopiero po trzystu latach, czyli nie wcześniej niż w X w., podczas gdy bracia Sołuńscy umarli w IX w.
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
nesto

Post autor: nesto »

Czyli monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

daglezja77

Paszko pisze:
daglezja77 pisze:Nadal nie rozumiesz..Podaj mi wynaturzenia w biblii, chłopie t... jesteś jak nie wiem co..
Ty jesteś przykładem wynaturzenia Biblii, bo Jezus nauczał miłować bliźnich i nieprzyjaciół, a ty umiesz tylko tryskać jadem. Jestem całkowicie przekonany, że gdybyś był męczennikiem za wiarę, Twoje ostatnie słowa brzmiałyby właśnie: t... jesteście jak nie wiem co.. :roll:
daglezja77 pisze: Uważasz ze Cyryl i Metody należeli do kościoła katolickiego?
A gdzie jest napisane w tekście źródłowym, że to oni ochrzcili wiślańskiego księcia? :-)

A gdzie jest napisane, że poza zniewolonym księciem ochrzcił się choć jeden Wiślanin? :-)

W tamtych czasach, jak władyka dostawał lanie na występach gościnnych, to wiec wybierał nowego, a nie padał na kolana przyjmując wiarę wrogów. Co tłumaczy zresztą, dlaczego pogański "święty" dąb, zasadzony na szczycie kopca Kraka (usypanego w VIII w.) , ścięty został dopiero po trzystu latach, czyli nie wcześniej niż w X w., podczas gdy bracia Sołuńscy umarli w IX w.
Gdzie masz napisane ze takich osób nie było misiaczku? Jezus tez powiedział ze poróżni ludzi, nawet w rodzinach, tak misiaczku..

Daglezja, czy Ty masz jakieś problemy? Ogarnij się i zwracaj się do użytkowników po nicku
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 16:39 przez daglezja77, łącznie zmieniany 1 raz.

daglezja77

nesto pisze:Czyli monoteizm hebrajski wyklucza trynitaryzm.
W całej rozciągłości.

Awatar użytkownika
Paszko

daglezja77 pisze: Gdzie masz napisane ze takich osób nie było misiaczku?
I tak właśnie wyglądają "dowody" na istnienie na ziemiach polskich obrządku słowiańskiego... :lol:
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

daglezja77

Chrześcijaństwo obrządku wschodniego dotarło na obecne południowe ziemie Polski z dwóch kierunków: z Moraw i księstw ruskich. W IX wieku na terenach zamieszkiwanych przez Słowian działalność misyjną rozpoczęli św. Cyryl i Metody, którzy stworzyli na potrzeby ewangelizacji alfabet, przetłumaczyli Pismo Święte i wprowadzili do liturgii język staro-cerkiewno-słowiański (do dziś używany przez Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny). Wielką ideę szerzenia chrześcijaństwa wśród Słowian, podjętą przez patronów Europy kontynuowali ich uczniowie. Obrządek słowiański został potępiony przez papieża Stefana VI w 885 roku, w skutek czego wygnano duchownych z Wielkich Moraw. Według niektórych hipotez mieli oni uzyskać schronienie w państwie Wiślan. Istnieją także przypuszczenia jakoby to właśnie w Krakowie miało istnieć biskupstwo przeniesione z Nitry, jeszcze w czasach przed przyłączeniem tych terenów do państwa Mieszka I. Dość lakoniczne zapiski w Kronice Galla i innych tekstach historycznych mówią o „fałszywych chrześcijanach” i wyznawcach „obrządku słowiańskiego”. Natomiast odkrycia archeologiczne m.in. z Wzgórza Wawelskiego i Wiślicy dowodzą wpływów wschodnich w budownictwie sakralnym u zarania chrześcijaństwa w Polsce, podobnie jak wezwania niektórych kościołów np. Najświętszego Salwatora. Jednak zachowane źródła nie pozwalają jednoznacznie rozstrzygnąć kwestii kiedy chrystianizacja objęła tereny dzisiejszego Krakowa. Pod koniec X wieku Włodzimierz, władca Rusi Kijowskiej przyjął chrześcijaństwo z rąk misjonarzy bizantyjskich. W 1054 roku doszło do tzw. Wielkiej Schizmy Wschodniej czyli rozłamu Kościoła na wschodni (nazywany Ortodoksyjnym, Prawosławnym) i zachodni (Rzymskokatolicki, łaciński).

http://opowiedzmimiasto.mhk.pl/prawoslawie/historia

Kiedy wprowadzono chrześcijaństwo w Polsce? Na to pytanie odpowie każde dziecko. W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest. Tymczasem prawdopodobnie już sto lat wcześniej rozpoczęła się chrystianizacja znacznej części naszego kraju! I to zapewne w obrządku wschodnim. Trwała ona jednak bardzo krótko i dlatego prawie nie pozostawiła po sobie śladów.

"Był zaś w nim także dar proroczy, tak że spełniło się wiele przepowiedni jego. Jedną lub dwie opowiemy. Książę pogański, silny bardzo, siedzący na Wiśle, urągał wiele chrześcijanom i krzywdy im wyrządzał. Posławszy zaś do niego /kazał mu/ powiedzieć /Metody/: Dobrze /będzie/ dla ciebie, synu ochrzcić się z własnej woli na swojej ziemi, abyś nie był przymusem ochrzczony w niewoli na ziemi cudzej, i będziesz mnie wspominał. Tak się też stało."
"Żywot św. Metodego", 885.

Święci bracia z Salonik
"Żywot świętego Metodego" to księga poświęcona działalności misyjnej dwóch braci, bizantyńskich duchownych, Greków z Salonik: Konstantyna (po wstąpieniu do klasztoru przybrał imię Cyryl) (ok. 827 – ok. 869) i Metodego (820 – 885). W połowie IX wieku Kościół bizantyński podjął intensywną działalność misyjną. Bizancjum przeżywało wówczas rozkwit polityczny i kulturalny. W 863 roku książę Rościsław, władca państwa wielkomorawskiego, wystosował do cesarza bizantyńskiego Michała prośbę, by przysłał mu zamiast niemieckich duchownych misjonarzy, którzy potrafiliby szerzyć chrześcijaństwo w języku zrozumiałym dla mieszkańców tych ziem. Słynący jako kaznodzieje Konstantyn i Metody znakomicie nadawali się do pełnienia tej misji. W Salonikach (słowiańska nazwa: Sołuń), z których pochodzili, mieszkało wówczas bardzo wielu Słowian. Obaj bracia doskonale znali ich język (jeszcze wówczas nie wykształciły się w pełni poszczególne języki słowiańskie).
Konstantyn w związku z brakiem znaków oddających dźwięki języka słowiańskiego stworzył (opierając się częściowo na alfabecie greckim) alfabet pisma staro-cerkiewno-słowiańskiego, zwany głagolicą. Z głagolicy wywodzą się obecne alfabety Rosji, Bułgarii i Serbii. Przetłumaczył na język słowiański Ewangelię i pisma liturgiczne.

30 lat chrześcijaństwa?
Działalność Cyryla i Metodego cieszyła się początkowo poparciem papieży. Wszystko to działo się na długo przed schizmą wschodnią w 1054 roku. Już wówczas jednak dochodziło do rozdźwięków. W 861 roku papież Mikołaj I odmówił zaakceptowania wybranego na patriarchę Konstantynopola Focjusza. Focjusz nie chciał ustąpić i papież w 863 roku go ekskomunikował. Konstantyn i Metody w 867 roku musieli pojechać do Rzymu, by przekonać papieża, że to, iż prowadzą liturgię w języku Słowian nie oznacza dążenia do rozłamu i opowiadania się po stronie Focjusza. Konstantyn zmarł w Rzymie w 869, ale Metody wrócił do państwa wielkomorawskiego jako arcybiskup, z zezwoleniem na kontynuowanie działalności. Wówczas, za panowania księcia Świętopełka (871-894) państwo wielkomorawskie było lokalną potęgą i prowadziło ekspansję na sąsiednie tereny. Zajęło część dzisiejszych Węgier (tereny nad Balatonem), Czechy, Łużyce, a także zapewne część obecnych ziem polskich: Górny Śląsk i państwo Wiślan. Chrzest księcia Wiślan musiał więc nastąpić pomiędzy objęciem władzy przez Świętopełka w 871, a śmiercią Metodego w 885. "Żywot św. Metodego", z którego pochodzi wzmianka o ochrzczeniu księcia Wiślan, został spisany w tym samym roku, tuż po śmierci świętego. Należy więc przypuszczać, że informacja zawarta w tym źródle jest wiarygodna. Autor wzmianki pisał wszak o wydarzeniach sobie współczesnych.

W 885 roku papież Stefan V wydał zakaz liturgii w języku słowiańskim w państwie wielkomorawskim. Około 888 roku uczniowie Konstantyna i Metodego zostali wygnani z państwa wielkomorawskiego i kontynuowali działalność w Bułgarii. Państwo wielkomorawskie rozpadło się po śmierci Świętopełka w 894 roku, a na początku X wieku (ok. 906) zniszczyli je ostatecznie Węgrzy. Najpóźniej też wówczas plemiona górnośląskie oraz Wiślanie odzyskali niepodległość. Chrystianizacja tych ziem pod koniec IX wieku trwała więc najwyżej 20-30 lat. Zapewne po 885 roku obrządek słowiański został zastąpiony łacińskim. Są jednak badacze uważający, że w Krakowie istniało w tym czasie biskupstwo.

Pamięć o dokonaniach Cyryla i Metodego jest wciąż żywa we współczesnym świecie. Pod protektoratem UNESCO w 1969 na całym świecie obchodzono 1100 rocznicę śmierci Cyryla. W Bułgarii zwyczajowo dzień oświaty i szkolnictwa związany jest z imionami braci. Papież Jan Paweł II w 1980 uznał Cyryla i Metodego za patronów Europy.

http://ekumenizm.wiara.pl/doc/478263.Po ... -Mieszkiem

Materiałów jest o wiele więcej, ale jak się przed nimi zamykasz to niczego nie znajdziesz..

Awatar użytkownika
Paszko

daglezja77 pisze:
Materiałów jest o wiele więcej, ale jak się przed nimi zamykasz to niczego nie znajdziesz..
Z podanych przez Ciebie "materiałów" wynika, że obrządek słowiański kończy się na Wielkiej Morawie w 885 r. A tymczasem chrzest wiślańskiego władyki odbyć się miał około 880 r. Skoro Czechy rzekomo podporządkowały sobie ziemię krakowską na tyle, by siłą ochrzcić Wiślan, i zaraz po czysto hipotetycznym chrzcie Wiślan zmieniły liturgię na łacińską, to dlaczego kościół niemiecki nie rozpoczął intensywnej chrystianizacji podporządkowanej (?) Małopolski od roku 885 w obrządku łacińskim? A jeśli nie zaczął, to czemu, skoro przecież podporządkowano na tyle, by trwale usunąć odwieczne bałwochwalstwo? :mysli: A jeśli zaczął, to gdzie są ślady biskupstw, gdzie przechwalanie się w niemieckich kronikach tytułem ochrzczenia wielkiego plemienia pogan? :mysli: No i nagle staje się jasne, czemu pogański dąb na Krzemionkach ścięli dopiero Piastowie... :roll:
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
Krystian

Post autor: Krystian »

daglezja77 pisze:Jestem, ale nie wierze w ciemno we wszystkie dogmaty. Na pewne sprawy mam inne zdanie.
Nie czekam na nowe światło aby je to rozgłaszać.
Jeżeli jesteś, to grozi Ci komitet sądowniczy.
Jeśli masz tam rodzinę, to niestety musisz się ukrywać. :-(
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”