Archanioł Michał a Trynitaryzm

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

A Ty Bartek coś się tak rozbrykał?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

I jak najbardziej Jezus jest Wodzem Aniołów i Bogiem. Jemu Aniołowie oddają cześć. Bóg ma wiele imion.

Zobacz tylko fragment gdzie `Archanioła` ukazuje się Jozuemu:

"A gdy Jozue był pod Jerychem, zdarzyło się, że podniósł swoje oczy i ujrzał stojącego naprzeciw siebie męża z wydobytym mieczem w ręku. Jozue podszedł do niego i zapytał go: Czy należysz do nas, czy do naszych nieprzyjaciół? A ten odpowiedział: Nie, ale jestem wodzem wojska Pana; przyszedłem teraz. Wtedy Jozue upadł twarzą na ziemię, oddał mu pokłon i rzekł do niego: Co rozkaże mój pan słudze swemu? A wódz wojska Pana rzekł do Jozuego: Zdejm z nóg sandały swoje, bo miejsce, na którym stoisz, jest święte. I Jozue tak uczynił."

Moje pytanie kto To?

"Wtem ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął. Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala. Gdy Pan widział, że podchodzi, aby zobaczyć, zawołał nań Bóg spośród krzewu i rzekł: Mojżeszu! Mojżeszu! A on odpowiedział: Oto jestem! Wtedy rzekł: Nie zbliżaj się tu! Zdejm z nóg sandały swoje, bo miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą.
Rzekł też: Jam jest Bóg ojca twego, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba. Wtedy Mojżesz zakrył oblicze swoje, bał się bowiem patrzeć na Boga.

Świadkowie Jehowy nawet tych fragmentów nie pokazują bo udowadniało by to Boskość Jezusa.

Porównaj:

Daniel identyfikuje „księcia” (Dn.8:11):
"Wmówił w siebie potęgę, jaką ma książę wojsk, tak że odjęta mu została stała codzienna ofiara i zostało zbezczeszczone miejsce jego świątyni."

Z Mesjaszem (Dn.9:25):
"Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy."

I wodzem Aniołów (Dn.12:1):
W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.

Który zwyciężył Szatana (Ap.12:7):
"I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,"

I przyjdzie na ziemię, aby zmartwychwzbudzić sprawiedliwych (Dn.12:1) Tym, który przychodzi, aby zmartwychwzbudzić jest nie kto inny, ale sam Jezus Chrystus (1Tes.4:16):

"Gdyż sam Pan z okrzykiem, `z` głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej."
(Tłumaczenie poprawne gramatycznie czyli nie `na głos` ale `z głosem` swoim)

Jan 5:25. "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą. "


Czytaj drugi komentarz pod tym filmem:
http://cienieprzyszlosci.pl/2013/04/czy ... -to-jezus/

Warto zauważyć, iż narodziny Jezusa jako człowieka nie były początkiem jego życia. On sam w trakcie służby często dawał do zrozumienia, że istniał już wcześniej (Jana 3:13; 8:23, 58).

Więcej odpowiedzi tu: http://adventist-defense-league.blogspo ... -been.html
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2016, 19:36 przez Danijel, łącznie zmieniany 1 raz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Bobo pisze:A Ty Bartek coś się tak rozbrykał?
POMIDOR! :mrgreen:
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

ShadowLady86 pisze:
daglezja77 pisze: Znowu stek bredni..
Tylko tyle potrafisz napisać? Ktoś się natrudził i napisał jakaś tam swoją wizję, z którą nie musisz się zgadzać. Ale przynajmniej jest to jakaś polemika. Ty, podobnie jak i często użytkownik Wnikliwy, potraficie tylko wymuszoną ironią skomentować pracę innych.
Ja wiem, że tutaj najważniejszy jest człowiek i to co w jego głowie się urodzi. Jest mnóstwo książek, mnóstwo filmów a takze mnóstwo muzyki - którą można nazwać stekiem bzdur.
Każda praca - zła czy dobra potrzebuje wysiłków. Doceniać można wszystko, tylko czy trzeba. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

Znalazłem genialny wykład obowiązkowy do zrozumienia trójcy. Coś wspaniałego:
https://youtu.be/a0LF5DLbQI0?t=20m39s

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Ja chciałbym nieśmiało zapytać, czy ostatnia wypowiedź Wnikliwego dotyczy także CK Brooklyn?

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Danijel
I jak najbardziej Jezus jest Wodzem Aniołów i Bogiem. Jemu Aniołowie oddają cześć. Bóg ma wiele imion.

Zobacz tylko fragment gdzie `Archanioła` ukazuje się Jozuemu:

"A gdy Jozue był pod Jerychem, zdarzyło się, że podniósł swoje oczy i ujrzał stojącego naprzeciw siebie męża z wydobytym mieczem w ręku. Jozue podszedł do niego i zapytał go: Czy należysz do nas, czy do naszych nieprzyjaciół? A ten odpowiedział: Nie, ale jestem wodzem wojska Pana; przyszedłem teraz. Wtedy Jozue upadł twarzą na ziemię, oddał mu pokłon i rzekł do niego: Co rozkaże mój pan słudze swemu? A wódz wojska Pana rzekł do Jozuego: Zdejm z nóg sandały swoje, bo miejsce, na którym stoisz, jest święte. I Jozue tak uczynił."
GDZIE masz w Biblii napisane, że wódz wojska Pana to Jezus ?
"Wtem ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął. Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala. Gdy Pan widział, że podchodzi, aby zobaczyć, zawołał nań Bóg spośród krzewu i rzekł: Mojżeszu! Mojżeszu! A on odpowiedział: Oto jestem! Wtedy rzekł: Nie zbliżaj się tu! Zdejm z nóg sandały swoje, bo miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą.
Rzekł też: Jam jest Bóg ojca twego, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba. Wtedy Mojżesz zakrył oblicze swoje, bał się bowiem patrzeć na Boga.


GDZIE masz napisane, że ów Anioł to Jezus ? Przeczytaj sobie dobrze list do Hebrajczyków 1 : 2 , gdzie napisano, że Bóg dopiero u kresu dni przemówił przez Syna. Wniosek jest prosty. Z tekstu wynika bowiem, że Bóg wcześniej NIE PRZEMAWIAŁ PRZEZ SYNA !!!
Porównaj:

Daniel identyfikuje „księcia” (Dn.8:11):
"Wmówił w siebie potęgę, jaką ma książę wojsk, tak że odjęta mu została stała codzienna ofiara i zostało zbezczeszczone miejsce jego świątyni."

Z Mesjaszem (Dn.9:25):
"Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy."

I wodzem Aniołów (Dn.12:1):
W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.

Który zwyciężył Szatana (Ap.12:7):
"I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,"

Z tych wersetów WCALE NIE WYNIKA, ŻE KSIĄŻĘ WOJSK TO MESJASZ !

I wodzem Aniołów (Dn.12:1):
W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.


twoje porównanie to sztuczny zestaw wersetów. Z TEGO RÓWNIEŻ NIE WYNIKA, ŻE ARCHANIOŁ MICHAŁ TO MESJASZ !!!
Tym, który przychodzi, aby zmartwychwzbudzić jest nie kto inny, ale sam Jezus Chrystus (1Tes.4:16):

"Gdyż sam Pan z okrzykiem, `z` głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej." (Tłumaczenie poprawne gramatycznie czyli nie `na głos` ale `z głosem` swoim)
Cytujesz bez zrozumienia !

1 Tes. 4 : 16

TEKST GRECKI :
ὅτι αὐτὸς ὁ κύριος ἐν κελεύσματι ἐν φωνῇ ἀρχαγγέλου καὶ ἐν σάλπιγγι θεοῦ καταβήσεται ἀπ’ οὐρανοῦ καὶ οἱ νεκροὶ ἐν Χριστῷ ἀναστήσονται πρῶτον
1. możliwość : gdyż sam Pan w rozkazie --- w głosie archanioła - i ---- w trąbie Bożej - zstąpi ----- z nieba --------- i - umarli w Chrystusie -- powstaną najpierw
tłumaczenia
2. możliwość : gdyż sam Pan z rozkazem --- z głosem archanioła - i ---- z trąbą Bożą - zstąpi ----- z nieba --------- i - umarli z Chrystusem -- powstaną najpierw
tłumaczenia


Przyimek ἐν połączony z Dativem dosłownie znaczy " w ". Ale gdyby sztywno tłumaczyć wszystkie miejsca gdzie występuje ten przyimek w tym wersecie, to wtedy trzeba by było powiedzieć, że Pan był w trąbie Bożej. Pozostaje więc tłumaczenie przyimka ἐν jako " z " . To jednak też nie jest precyzyjne, gdyż z Chrystusem nikt nie umarł. Chrystus jest pierworodnym z umarłych - Kol. 1 : 18.

Błędne jest tłumaczenie ἐν jako " na ", gdyż wtedy we wszystkich miejscach, gdzie występuje przyimek ἐν ( en ) należałoby w ten sam sposób przetłumaczyć co znaczyłoby, że Pan zstąpi na trąbie Bożej i umarli na Chrystusie powstaną najpierw. Nie jest natomiast prawdą, że Pan nie może zstępować na głos archanioła po pierwsze dlatego, że archanioł to też anioł, a słowo anioł - hebr. מַלְאָך ( malak ) od rdzenia √ לאך - ( posyłać ) znaczy posłaniec ; podobnie jest w grece, gdyż słowo ἄγγελος ( angelos ) od czasownika ἀγγέλῳ ( angelō ) - przynieść wieść, przyjść z poselstwem oznacza przynoszącego wieści od kogoś, zwiastuna, posłańca. Posłaniec nigdy sam siebie nie posyła, lecz ktoś go posyła - w tym wypadku sam Bóg. Tak też określa ich rolę apostoł Paweł w liście do Hebrajczyków 1 : 14 - " Czy nie są oni wszyscy służebnymi duchami, posyłanymi do pełnienia służby gwoli tych, którzy mają dostąpić zbawienia ?[/i] "

Po drugie : nie jest prawdą, że Pan nie może zstępować na głos archanioła o czym świadczy Apokalipsa 14 : 14, 18 - 19. W Apokalipsie 14 : 14 ktoś podobny do Syna Człowieczego to Jezus, który na głos innego anioła wychodzącego od ołtarza zapuszcza sierp. Wszystko wskazuje na to, że anioł ten podobnie jak anioł opisany w 1 Tes 4 : 16 przekazuje Chrystusowi wiadomość pochodzącą od Boga. Rozkaz więc wychodzi nie od anioła czy archanioła, lecz od samego Boga.

Również błędne i niekonsekwentne jest tłumaczenie ἐν raz tak, a drugi raz inaczej. Pozostaje zatem oddanie ἐν poprzez przyimek " z " . Ale ten przyimek nie musi oznaczać, że Jezus przybędzie z głosem archanioła będąc identycznym z archaniołem, gdyż wtedy chrześcijanie, którzy zmarli w jedności z Chrystusem byliby Chrystusem co jest niemożliwością i sprzecznością.

Pozostaje więc zupełnie logiczne wytłumaczenie, że archanioł towarzyszy Panu, którym jest Chrystus. O aniołach z wielką trąbą czytamy również w opisie powracającego Chrystusa - Mt. 24 : 31 i nic nie wskazuje na to, by Jezus posługiwał się sam tą trąbą, a tym bardziej aby był w trąbie. Jezus w przeciwieństwie do aniołów sam mówi o sobie jako o Synu Człowieczym - Mt. 24 : 30; Mr. 13 : 26 - 27; Łuk. 21 : 27. Aniołowie zaś zawsze towarzyszą Synowi Człowieczemu.

Wynika stąd, że Jezus nie jest ani archaniołem Michałem, ani tym bardziej Bogiem Wszechmocnym ! Nigdzie nie ma w Biblii nauki, że JEHOWAH stał się człowiekiem, albo że Bóg przeniósł życie Archanioła Michała do komórki jajowej Marii !!!

______________________________________________________

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

1. "Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach"

Fragment nie pozwala stwierdzić że wcześniej przez niego nie przemawiał ale że przemówił w dniach ostatecznych (brak słowa `dopiero` czy jakiegokolwiek innego który wyznaczał by ten moment). Co więcej fragment karze nam wyciągać wnioski że Istniał wcześniej skoro "przez niego także wszechświat stworzył". Nie mógł stworzyć wszechświata przez kogoś kogo nie było.
zresztą potwierdza to szeroka gama innych fragmentów: http://jedyniebiblia.blogspot.com/2011/ ... ezusa.html

2. 1 Tes. 4,16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie
Zarzut brzmi- Pan czyli Jezus przychodzi na głos archanioła. A więc Jezus nie może być Michałem, bo przychodzi na głos kogoś.

To analiza lingwistyczna tego wersetu potwierdzająca poprawne tłumaczenie przedstawione w Biblii Gdańskiej i Brzeskiej słowa “głos”, które powinno być przetłumaczone “głosem” A więc Gdyż sam Pan na dany rozkaz z głosem archanioła. Chrystus przychodzi z głosem archanioła (czyli swoim).
Oto dowody: ἐν φωνῇ można przełożyć na: wśród głosu, z głosem, na głos, głosem to ostatnie tłumaczenie pojawia się kilka razy w księdze Objawienia Jana, np.: 5:2; 14:7.9.15; 19:17 tłumaczone w następujący sposób- głosem . Syntagma to evn fwnh/|, gdzie przyimek evn może przyjmować różne znaczenia, w zależności od formy gramatycznej słowa, z którym się łączy. W tym przypadku mamy do czynienia z połączeniem evn z dativem (celownikiem) rzeczownika fwnh, – głos. evn – w połączeniu z dat. może być tłumaczony następująco:
1. O miejscu – dosłownie; a. O miejscu, w którym się coś znajduje lub dokonuje – w, na, np.: Mt 2,1a – w Betlejem; Mt 3,1b – na pustyni; Ap 12,1 – na niebie. b. Dla oznaczenia bliskości, sąsiedztwa – przy, blisko, obok, np. Łk 13,4 – obok Siloe; J 8,20a – przy skarbcu; Ef 1,20b – po prawicy. c. W oznaczeniu źródła cytatu – w, u, np.: Łk 24,44 – w Prawie Mojżesza. 2. Dla oznaczenia osoby lub rzeczy, względem której lub w zależności od której coś się spełnia: J 3,15 – w kogoś wierzyć; Mt 21,42b – przed czyimiś oczyma. 3. Dla oznaczenia bliskości z kimś/czymś., wśród, między, np.: Mt 2,6 – wśród głównych miast; Rz 1,12a – wśród was. 4. Dla oznaczenia rzeczy, w które ktoś jest wyposażony, które ktoś z sobą niesie, z, np.: Łk 1,17a – iść z duchem i mocą; 1 Kor 4,21 – przychodzić z rózgą
Podkreślony punkt 4. jak najbardziej wspiera przekład, w którym głos archanioła, trąba Boża są własnością Pana, odnoszą się do podmiotu o` ku,rioj. Zobacz, że faktycznie wszystkie z elementów pojawiających się po o` ku,rioj dotyczą właśnie jego osoby, tj. evn keleu,smati(evn fwnh/| avrcagge,lou kai. evn sa,lpiggi qeou/.
Analiza na podstawie Grecko-Polski Nowy Testament- wydanie interlinearne
1Tes.4,16 οτι αυτος ο κυριος εν κελευσματι εν φωνη αρχαγγελου και εν σαλπιγγι θεου καταβησεται απ ουρανου και οι νεκροι εν χριστω αναστησονται πρωτον
BW Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
BT Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
BG Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpie
Ap 5,2και ειδον αγγελον ισχυρον κηρυσσοντα εν φωνη μεγαλη τις εστιν αξιος ανοιξαι το βιβλιον και λυσαι τας σφραγιδας αυτου
BW Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie?
BT I ujrzałem potężnego anioła, obwieszczającego głosem donośnym: Kto godzien jest otworzyć księgę i złamać jej pieczęcie?
BG I widziałem Anioła mocnego, wołającego głosem wielkim: Kto jest godzien otworzyć te księgi i odpieczętować pieczęci ich?
Ap14,6 λεγοντα εν φωνη
BW donośnym głosem
BT głosem donośnym
BG głosem wielkim
Ap14,9 και τριτος αγγελος ηκολουθησεν αυτοις λεγων εν φωνη μεγαλη ει τις το θηριον προσκυνει και την εικονα αυτου και λαμβανει χαραγμα επι του μετωπου αυτου η επι την χειρα αυτου
BW A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
BT A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę,
BG A trzeci Anioł szedł za nimi, mówiąc głosem wielkim: Jeźli się kto pokłoni bestyi i obrazowi jej, i jeźli weźmie piętno na czoło swoje albo n
Ap14,15 και αλλος αγγελος εξηλθεν εκ του ναου κραζων εν μεγαλη φωνη τω καθημενω επι της νεφελης πεμψον το δρεπανον σου και θερισον οτι ηλθεν σοι η ωρα του θερισαι οτι εξηρανθη ο θερισμος της γης
BW A inny anioł wyszedł ze świątyni, wołając donośnym głosem na tego, który siedział na obłoku: Zapuść sierp swój i żnij, gdyż nastała pora żniwa i dojrzało żniwo ziemi.
BT I wyszedł inny anioł ze świątyni, wołając głosem donośnym do Siedzącego na obłoku: Zapuść Twój sierp i żniwa dokonaj, bo przyszła już pora dokonać żniwa, bo dojrzało żniwo na ziemi!
BG A drugi Anioł wyszedł z kościoła, wołając głosem wielkim na tego, który siedział na obłoku: Zapuść sierp twój, a żnij, gdyż tobie przyszła godzina, abyś żął, ponieważ się dostało żniwo ziemi.
Ap19,17 και ειδον ενα αγγελον εστωτα εν τω ηλιω και εκραξ εν φωνη μεγαλη λεγων πασιν τοις ορνεοις τοις πετωμενοις εν μεσουρανηματι δευτε και συναγεσθε εις το δειπνον του μεγαλου θεου
BW I widziałem jednego anioła stojącego w słońcu; i zawołał głosem donośnym, mówiąc wszystkim ptakom latającym środkiem nieba: Nuże, zbierzcie się na wielką ucztę Bożą,
BT I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba: Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga,
BG I widziałem jednego Anioła stojącego w słońcu i wołającego głosem wielkim, mówiąc wszystkim ptakom latającym po pośrodku nieba: Chodźcie i zgromadźcie się na wieczerzę wielkiego Boga, →W Łk 23,46; J11,43; Dz7,57; Ap 5,12; Ap 6,10; Ap7,10-słowo φωνη (N-DF-S ) czyli takie same kategorie jak w 1Tes.4,16 przetłumaczono głosem, a nie jak w 1Tes.4,16 głos → W Mt3,3; Mk1,3.11;Łk 3,4; J12,28;Dz 10,15; Hbr.12,26; Ap 1,15; Ap 10,8;Ap 16,17 – słowo φωνη (N-NF-S ) przetłumaczono jako głos, czyli tak jak w 1Tes.4,16 chociaż są inne kategorie gramatyczne. P

3. "Nigdzie nie ma w Biblii nauki, że JEHOWAH stał się człowiekiem, albo że Bóg przeniósł życie Archanioła Michała do komórki jajowej Marii" mowa natomiast o preegzystencji Jezusa i podobnych wydarzeniach gdy anioł pański objawił się Mojżeszowi, Jakubowi czy Jozuemu. Czy zasługach przypisywanych Michałowi.

Syn Człowieczy oznacza Syn Ludzki, Syn Człowieka, chcąc podkreślić że nie jest Synem Izraela tylko Świata mówił też Syn Boży / Syn Boga Jedno drugiego nie wyklucz. Jezus będzie sądził świat jako Syn Człowieczy co też ma ważne uzasadnienie i pokazuje to film który podałem.

Mt. 24 : 31 "Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym" Cytat który podałeś dowodzi że Jezus wydaje rozkazy Aniołom (angelous)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2016, 23:21 przez Danijel, łącznie zmieniany 1 raz.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Sorry, że taki napastliwy jestem.
Wysłuchałem wykładu. Dobry, naprawdę dobry. Pewne sprawy wyłożone, jak to się mówi, jak krowie na rowie.

Ale zmuszony jestem zgodzić się z Tropicielem, że faktycznie nigdzie w Biblii nie ma zajawek o wcieleniu Jehowah. A skoro Biblia jednoznacznie wskazuje na przyjście Boga w ciele, w osobie Jezusa, to o co chodzi z tym starotestamentowym JHWH?

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Syn Człowieczy oznacza Syn Ludzki, Syn Człowieka, chcąc podkreślić że nie jest Synem Izraela tylko Świata mówił też Syn Boży. Jedno drugiego nie wyklucza
.

Oczywiscie, że nie wyklucza. Warto jednak sobie zadać pytanie kiedy Jezus miał stać się Synem Bożym i co to określenie oznacza w tym wypadku skoro był taki jak Adam.
Na pytanie pierwsze odpowiada werset Łuk. 1 : 35 a na drugie Łuk. 3 : 38

_______________________

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

RM
A skoro Biblia jednoznacznie wskazuje na przyjście Boga w ciele, w osobie Jezusa, to o co chodzi z tym starotestamentowym JHWH?
A GDZIE Biblia wskazuje na przyjście Boga w ciele ??????????????????

__________________________

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

Mowa tylko o jednej

"3 Głos się rozlega: "Drogę dla Jahwe
przygotujcie na pustyni,
wyrównajcie na pustkowiu
gościniec naszemu Bogu!"

"4 jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza4:
Głos wołającego na pustyni:
Przygotujcie drogę Panu,
prostujcie ścieżki dla Niego!
Każda dolina niech będzie wypełniona,
5 każda góra i pagórek zrównane,
drogi kręte niech się staną prostymi,
a wyboiste drogami gładkimi!
6 I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże. "

Syn Boży oznacza Stworzenie. Jezus przyszedł jako stworzenie ograniczając swą boską moc by umrzeć za nasze grzechy. O to w tym chodziło że nie przyjdzie jako Bóg bo wtedy nie pokonał by Szatana. Wszedł w nasze ciało i odczuwał cierpienie

Co do drugiego Adama: https://youtu.be/l4b4_87soXc

Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście". Rzekł do Niego Filip: "Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy". Odpowiedział mu Jezus: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. ... O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię."

Jednym z Żydowskich argumentów z którymi się spotkałem dla czego Jezus nie może być Mesjaszem to, to że może wybaczać grzechy a jak wiadomo jest to jedyny atrybut Boga. Na żydowskiej stronie jest to argumentowanie:

""Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów" (Mat. 9:6). Jak już wspominaliśmy kilkakrotnie, według judaizmu nawet Bóg nie przebacza wszystkich grzechów. Odpuszcza tylko grzechy popełnione wobec Niego, co stwierdza Miszna wyraźnie w Joma 8:9."
http://www.the614thcs.com/40.429.0.0.1.0.phtml


Z udowodnieniem że Jezus jest wodzem aniołów jest większy problem ponieważ wymaga dobrych chęci od obu stron do analizy tekstu. Jest to niby bardzo proste ale wymaga trochę analizy.

Możesz sobie obejrzeć:
https://www.youtube.com/watch?v=XQju0_A36rQ
https://youtu.be/BrLg_Yja74k?t=44s

to po Angielsku ale fajne
https://www.youtube.com/watch?v=feDqN44ktZA

-------------

Mt. 24 : 31 jako Jezus, który ma władzę nad Aniołami / Jest ich wodzem / cokolwiek, po prostu sprawuje nad nimi kontrole co jest zadaniem Michała. Musisz zrozumieć że Michał nie było tyle Imieniem co to określenie miało ścisłe znaczenie. Popularnym było posiadanie wielu imion.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2016, 23:38 przez Danijel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Mt. 24 : 31 "Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym" Cytat który podałeś dowodzi że Jezus wydaje rozkazy Aniołom (angelous)
A Jezus w tym wersecie jest określony jako Anioł czy jako Syn Człowieczy ????????????

_______________________

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście". Rzekł do Niego Filip: "Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy". Odpowiedział mu Jezus: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. ... O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię."
Jezus NIGDZIE nie nauczał, że jest Bogiem Wszechmocnym ! Nie masz bladego pojęcia co znaczy więź duchowa !!!

________________________________________

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”