Ostateczne dowody na Trójce

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

Napisałem tu dwa posty odpowiadając na twój komentarz daglezja: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... &start=300

Mirek Mazur
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2011, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mirek Mazur »

Danijel
Jak rozumiem porównując tytuły albo wypowiedzi Boga i Jezusa chcesz udowodnić że to ta sama istota ,ten sam Bóg
Danijel pisze:Alfa i Omega
Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący. (Ap 1:8 BT)

Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. (Ap 22:12-13; por. Ap 21:6 BT)
W obu wersetach wypowiada się Bóg Ojciec
Danijel pisze:Pierwszy i Ostatni:
Tak mówi Pan, Król Izraela i Odkupiciel jego, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja ostatni; i nie ma poza Mną boga. (Iz 44:6; por. 48:12 BT)

Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni, który był martwy, a ożył: (Ap 2:8; por. Ap 22:12-13 BT)
Trynitarze mają wyjątkową "umiejętność" rozumienia czytanych wersetów "od połowy" albo "do połowy"
Czy naprawdę dla ciebie zdania typu "Jestem pierwszy i ostatni i nie ma poza Mną boga" i drugie "Jestem pierwszy i ostatni który umarł i ożył" są ze sobą tożsame bo użyto w nich zwrotu "Pierwszy i Ostatni" ?
Istotą tych zdań nie jest fakt że Bóg i Jezus używają w stosunku do siebie zwrotu "Pierwszy i Ostatni" ,tylko "w czym" są pierwsi i ostatni.
Jeśli próbujesz udowodnić,że Ojciec i Syn to ten sam Bóg bo dzielą ten tytuł to zamień te zdania miejscami Czy o Ojcu można powiedzieć że umarł i ożył - nie ,czy o Jezusie można powiedzieć ,że oprócz niego nie ma innego Boga - nie
To w jaki sposób są tożsami używając tytułu "Pierwszy i Ostatni"?
W zaufaniu ci powiem ,że ja też jestem Pierwszy i Ostatni..... syn swojej matki ;-)
Danijel pisze:Jezus stosuje do siebie słowa mówiące o chwale należnej i oddawanej Bogu:

O Panie , nasz Boże, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi! Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa. Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, na przekór Twym przeciwnikom, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga. (Ps 8:2-3 BT)

Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie - widząc cuda, które uczynił, i dzieci wołające w świątyni: «Hosanna Synowi Dawida» - oburzyli się i rzekli do Niego: «Słyszysz, co one mówią?» A Jezus im odpowiedział: «Tak jest. Czy nigdy nie czytaliście: Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę?» (Mt 21:15-16 BT)
..a gdzie żeś wyczytał że stosuje te słowa do siebie ? Jak dla mnie normalnie zacytował psalm , a ty jak byś ten psalm przeczytał żeby nie odnieść wrażenia że stosujesz ten psalm do siebie?

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

W Iz 44:6, 48:12 Użyte jest słowo "Rishon" oznaczające tylko `Pierwszy`.
"Arche" w Apokalipsie ma takie samo znaczenie a może mieć jeszcze głębsze

W Dn 10,13 pojawia się słowo ahad ( tłumaczone jako -jeden lub pierwszy) zamiast riszon(pierwszy), aby uniknąć niezręcznego wyrażenia riszon ha riszonim – pierwszy z pierwszych.

Zresztą to nie jest esencją tylko Izajasz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Mirek Mazur pisze:Czy naprawdę dla ciebie zdania typu "Jestem pierwszy i ostatni i nie ma poza Mną boga" i drugie "Jestem pierwszy i ostatni który umarł i ożył" są ze sobą tożsame bo użyto w nich zwrotu "Pierwszy i Ostatni" ?
to zależy od interpretacji
Ap 2:8 pau "Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni,[przecinek] który był umarły i ożył."

Biblia Gdańska (1632)
Rev 2:8 bg "(8) A Aniołowi zboru Smyrneńskiego napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarł i ożył:"
BLB
Biblia Warszawska (1975)
Rev 2:8 bw "(8) A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarły, a ożył;"
BLB
Biblia Paulistów (2008)
Rev 2:8 pau "(8) Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni, który był umarły i ożył."
BLB
Biblia Poznańska (1974/75)
Rev 2:8 bp "(8) Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni, który był martwy, a ożył."
BLB
Biblia Tysiąclecia, wyd IV (1983)
Rev 2:8 bt4 "(8) Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni, który był martwy, a ożył:"
BLB
Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)
Rev 2:8 bt5 "(8) Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni, który był martwy, a ożył:"
BLB
Przekład Dosłowny (2002)
Rev 2:8 bpd "(8) A do anioła zboru w Smyrnie napisz: Oto, co mówi Pierwszy i Ostatni, który był umarły, a ożył."
BLB
Przekład Nowego Świata (1997)
Rev 2:8 nwt-pl "(8) "A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi ten – 'Pierwszy i Ostatni' – który był martwy i znowu ożył:"
jak zwykle PNŚ różni sie od reszty
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

W 1 Tym 2:5 mowa o jednej osobie czy dwóch? Może pisze tam o trójcy?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

A Ga 4,6 ?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:A Ga 4,6 ?
Zadałem pytanie i czekam na odpowiedź. Ten werset jej nie zawiera, chyba masz problem. :crazy:

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

"5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus," Paweł wyraźnie zaznaczał że pośrednikiem jest w naturze Człowieka ponieważ przeżył życie, doznał naszych cierpień, pokus i umarł za nasze grzechy.

Rz 5:7
"Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego; prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć. Bóg zaś daje dowód SWOJEJ MIŁOŚCI ... ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł."

"Łk 5: 21 20 On widząc ich wiarę rzekł: "Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy".
21 Na to uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli się zastanawiać i mówić. "Któż On jest, że śmie mówić bluźnierstwa? Któż może odpuszczać grzechy prócz samego Boga?"

"48 Wtedy Jezus rzekł do niej: "Twoje grzechy są odpuszczone". 49 Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: "Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?" 50 On zaś rzekł do kobiety: "Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!"

"I odpuść nam nasze winy , jak i my odpuszczamy naszym winowajcom ",

"....krew Jezusa Chrystusa oczyszcza nas od wszelkiego grzechu ,
Jeśli mówimy , że grzechu nie mamy , sami siebie zwodzimy , i prawdy w nas nie ma ,
Jeśli wyznajemy grzechy swoje , wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy,
i oczyści nas od wszelkiej nieprawości "


psalm: "Błogosławiony niech będzie Pan !
Codziennie dzwiga ciężary nasze Bóg , zbawienie nasze
Bóg jest nam Bogiem Zbawienia
Pan Wszechmocny wybawia od śmierci "

"Wy jesteście moimi świadkami — mówi Pan — i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy. Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela"

Kiedy się dokonało dzieło zbawienia świata? W jakim momencie? Kto dokonał tego dzieła? Co oznaczało imię Jezus? Dla czego nie chcesz patrzeć na proroctwa które podałem na początku?

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Danijel pisze:"5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus," Paweł wyraźnie zaznaczał że pośrednikiem jest w naturze Człowieka ponieważ przeżył życie, doznał naszych cierpień, pokus i umarł za nasze grzechy.

Rz 5:7
"Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego; prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć. Bóg zaś daje dowód SWOJEJ MIŁOŚCI ... ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł."

"Łk 5: 21 20 On widząc ich wiarę rzekł: "Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy".
21 Na to uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli się zastanawiać i mówić. "Któż On jest, że śmie mówić bluźnierstwa? Któż może odpuszczać grzechy prócz samego Boga?"

"48 Wtedy Jezus rzekł do niej: "Twoje grzechy są odpuszczone". 49 Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: "Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?" 50 On zaś rzekł do kobiety: "Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!"

"I odpuść nam nasze winy , jak i my odpuszczamy naszym winowajcom ",

"....krew Jezusa Chrystusa oczyszcza nas od wszelkiego grzechu ,
Jeśli mówimy , że grzechu nie mamy , sami siebie zwodzimy , i prawdy w nas nie ma ,
Jeśli wyznajemy grzechy swoje , wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy,
i oczyści nas od wszelkiej nieprawości "


psalm: "Błogosławiony niech będzie Pan !
Codziennie dzwiga ciężary nasze Bóg , zbawienie nasze
Bóg jest nam Bogiem Zbawienia
Pan Wszechmocny wybawia od śmierci "
Paweł nie zaznacza że Jezus jest pośrednikiem wyraźnie w naturze człowieka. Jezus po prostu jest człowiekiem i tyle, nawet w niebie Dz.Ap. 17:31.
Wyraźnie też pisze że to dwie odrębne osoby, jak np. w Ap. 1:1.

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

Jezus ma dwie natury co pokazałem w pierwszym poście w tej dyskusji. Apokalipsa zrównuje Jezusa z Bogiem i przypisuje mu atrybuty Boga. Alfa i Omega, Pierwszy i ostatni i wiele innych o czym dyskutowaliśmy.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=156884

https://www.youtube.com/watch?v=izwYSDytFsE
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Danijel pisze:Jezus ma dwie natury co pokazałem w pierwszym poście w tej dyskusji. Apokalipsa zrównuje Jezusa z Bogiem i przypisuje mu atrybuty Boga. Alfa i Omega, Pierwszy i ostatni i wiele innych o czym dyskutowaliśmy.

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=156884

https://www.youtube.com/watch?v=izwYSDytFsE
Nie ma dwóch natur,jest człowiekiem. Bogiem nazwano np. Mojżesza, uważasz że on też ma dwie natury?

Nie ma też nigdzie w biblii zrównania Jezusa z Bogiem..Nie widzę gdzie odniosłeś się do Marka 10:18..Miałeś podać to miejsce. Dałem też inne pytanie..

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

W Marka 10:18 jest jednym z setek fragmentów gdzie Jezus wywyższa Boga co było celem jego przyjścia Jako sługi. Nie miał przyjść jako Pan i władca a miał wcielić się w sługe. Nie mówi tu "Nie jestem Bogiem" a mówił coś odwrotnego w Jana 14,1-12.
To że Jezus jest Bogiem pokazałem tu w pierwszym poście i we wszystkich innych fragmentach.

We wszystkich fragmentach jakie podała ta strona pada słowo Elohim
http://blog.antytrynitarianie.pl/jezus-bogiem/

Gdy mowa o Jezusie częściej mowa o słowach Adonai i Yahwe.
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Danijel pisze:Jezus ma dwie natury co pokazałem w pierwszym poście w tej dyskusji. Apokalipsa zrównuje Jezusa z Bogiem i przypisuje mu atrybuty Boga. Alfa i Omega, Pierwszy i ostatni i wiele innych o czym dyskutowaliśmy.

Pokazałeś,że niewiele wiesz i jeszcze mniej rozumiesz.

Pisze,że Boga nikt nigdy nie widział,aby pozostał żywym,a Jezusa i owszem,wielu widziało.
Jezus nie miał Boskiej natury,a Bóg zawsze był Bogiem Odwiecznym.
Ponadto Jezus był pierwszym stworzeniem Bożym,oraz Ostatnim,jako bezpośrednie stworzenie Boże,- gdy został poczęty z Marii,matki swej z Mocy Bożej.

Hebr. 1:1-13
1. Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2. Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
3. On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
4. I stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię.
5. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
6. I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.
7. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8. Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
11. One przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,
12. I jako płaszcz je zwiniesz, Jako odzienie, i przemienione zostaną; Ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje.
13. A do którego z aniołów powiedział kiedy: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Wydaje mi się, że dyskusja jest bezcelowa.
Argumenty zostały przedstawione.
Człowiek jest przez niektórych uważany za Boga Stworzyciela.. no brak słów.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”