Równy hołd Ojca i Jezusa dowodzi jedności w Bóstwie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Henryk pisze:
Quinque pisze:KRK tak nie uważa.
A kogo obchodzą opinie Wielkiej Nierządnicy?
He he. Szkoda tylko że gdyby nie Wielka Nierządnica, nie miałbyś teraz Biblii. Także trochę pokory, Hermano
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Quinque pisze: Szkoda tylko że gdyby nie Wielka Nierządnica, nie miałbyś teraz Biblii. Także trochę pokory, Hermano
Wielka Nierządnica ma katechizm, Mszał i Żywoty Świętych.
Biblii nie pisało papiestwo, tylko: 2Pe 1:21 psz " Bo nigdy nie przychodziło ono z ludzkiej inicjatywy, ale z natchnienia Ducha Świętego przemawiali prorocy w imieniu Boga."
Drogie dziecko, o pokorze nie ucz mnie, bo nie wiesz, czym ona jest.

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

EMET pisze:Dalej to, co najważniejsze: liczą się intencjonalne pobudki wobec tego, co dany ktoś sobie wyobraża wobec ‘obiektu czci’ czy inaczej.

Własne moje osobiste przeżycia i odczucia, gdy ja [E.] sam byłem katolikiem + obserwacje innych, rozmowy z nimi; to co można przeczytać, to, co tekstach ‘litanii’, ‘pieśni’ i dalej – nie pozbawia żadnych złudzeń, jak to jest naprawdę.

Mamy ciekawą analizę w antybałwochwalczym tekście z Izajasza 44:20: „Zwiodło go jego obałamucone serce.” [por. kontekst]. Jak to zatem faktycznie jest z ‘oddaniem czci Marii, matce Jezusa’: na ile jest to intencjonalnie sam jeno 'akt czci' czy jednak…? Komuś można różnie odpowiadać o czystości intencji, natomiast to, jakie są głębokie odczucia i reakcje serca danego kogoś? Z jednej strony wie o tym tylko Bóg, jednak wystarczy nieraz dokładniej z kimś porozmawiać, poobserwować tego kogoś, by...
Dzięki za odpowiedź
Myślę że jeżeli mówimy o oddawaniu czci np. Marii matce Pana Jezusa to warto zadać sobie pytanie dlaczego anioł nie chciał przyjąć pokłonu od apostoła Jana
Obj. 19:10
"I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: NIE CZYŃ TEGO! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon!..."
Skoro anioł nie chciał aby go w taki sposób uczcził apostoł Jan, to co powiedzieć o Marii?...
Korneliusz z kolei chciał poprzez pokłon uczcić apostoła Piotra. Jak ten zareagował na takie oddanie czci?
"A gdy Piotr miał wejść, Korneliusz wyszedł mu naprzeciw, padł do nóg jego i złożył mu pokłon.Piotr, zaś podniósł go mówiąc: WSTAŃ, i ja jestem tylko człowiekiem". (Dz. Ap. 10:24,25)

Trudno podejrzewać apostoła Jana że chciał oddać bałwochwalczy hołd aniołowi i zapewne to co uczynił nie było bałwochwalstwem..a jednak nawet takiej czci nie chciał odbierać anioł.
Z kolei Korneliusz chociaż był poganinem to jednak modlił się do prawdziwego Boga i zapewne poprzez złożenie na znak czci i szacunku pokłonu apostołowi Piotrowi nie dopuścił się bałwochwalstwa...
A jednak apostoł nie chciał być uczczony w taki sposób.
Konkluzja?
Każdy sam, w swoim sercu musi sobie odpowiedzieć na pytania czy szacunek, cześć jaką oddaje np. Marii, aniołom jest tą czcią które te osoby by sobie życzyły.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Quinque pisze:Jeżeli ktoś nie uznaje Trójcy Świętej. To nie jest chrześcijaninem
EMET:
To bodajże zdefiniowanie tzw. ‘Światowej Rady Kościołów’? :->
Idąc bardziej za definicjami biblijnymi, mamy taki znaczący tekst: „4(b) wiemy, że bożek jest nicością na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego. 5 Bo chociaż są tacy, których zwą "bogami", a czy to w niebie, czy na ziemi, jako że jest wielu "bogów" i wielu "panów", 6 dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego.” – 1
  • do Koryntian 8:4b – 6; ‘PNŚ’.
    Kluczowa jest wypowiedź z w. 6; i, co ciekawe: nic jakoś nie czytamy o tzw. ‘Trzeciej Osobie Trójcy – Duchu Świętym’. Bardzo to symptomatyczne, bardzo. :aaa:
    Zwracam uwagę na frazę wprowadzającą: „dla nas wszakże jest”. Ciekawie brzmi też wcześniejszy werset 3.: „Ale jeśli ktoś miłuje Boga, ten został poznany przez Niego.” [‘PNŚ’].

    Ale mamy też taki - nader wymowny w swej wyrazistości - werset: „3 To znaczy życie wieczne; ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.” – wg Jana 17:3, ‘PNŚ’.

    Wersetów jest znacznie więcej, ale weźmy pod uwagę choćby wg Marka 12:28b – 34. Polecam np. wypowiedź ‘uczonego w piśmie’ z w. 32b: „ Ów uczony w piśmie rzekł do niego: „Nauczycielu, powiedziałeś dobrze, zgodnie z prawdą: 'On jest jeden i nie ma innego oprócz niego'” ”.

    Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Henryk pisze:
Quinque pisze: Szkoda tylko że gdyby nie Wielka Nierządnica, nie miałbyś teraz Biblii. Także trochę pokory, Hermano
Wielka Nierządnica ma katechizm, Mszał i Żywoty Świętych.
Biblii nie pisało papiestwo, tylko: 2Pe 1:21 psz " Bo nigdy nie przychodziło ono z ludzkiej inicjatywy, ale z natchnienia Ducha Świętego przemawiali prorocy w imieniu Boga."
Drogie dziecko, o pokorze nie ucz mnie, bo nie wiesz, czym ona jest.
Kawaii. A coś poza tą sofistyką? Bo myślę że taka dyskusja nie jest wartościowa
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
Oto kilka czołobitnych [aż nadto!] &#8216;tytułów&#8217; odniesionych do &#8222;Marii&#8221;, pochodzących z
&#8216;Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny&#8217; ---

Święta Boża Rodzicielko, módl się za nami.
Matko Kościoła, módl się za nami.
Matko łaski Bożej, módl się za nami.
Matko Stworzyciela, módl się za nami.
Arko przymierza, módl się za nami.
Gwiazdo zaranna, módl się za nami.
Królowo Aniołów, módl się za nami.
Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta, módl się za nami.
P. Módl się nad nami, święta Boża Rodzicielko.
Ze strony &#8211;
http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/no ... itanMB.htm

Rad bym poznać biblijne uzasadnienia na owe &#8222;tytuły&#8221;&#8230;
Czytając owe, zastanawiamy się, czy to o TEJ SAMEJ >Marii<, o której czytamy np. w 1 i 2 Rozdz. Ewangelii wg Łukasza&#8230;? :aaa:

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

EMET pisze:Czytając owe, zastanawiamy się, czy to o TEJ SAMEJ >Marii<, o której czytamy np. w 1 i 2 Rozdz. Ewangelii wg Łukasza&#8230;? :aaa:
Przedstawionymi tytułami nazywana jest najważniejsza katolicka bogini Maryja.
Taka współczesna Asztarte, czy Diana efeska.
- Posiadająca swe szczególne miejsca kultu, obrazy, rzeźby... Orędowniczka, odbiorczyni modłów, żywo przeniesiona do nieba, niemalże współ-odkupicielka.

Ta druga, pokorna i skromna Żydówka Miriam- matka Odkupiciela nie ma z tamtą zupełnie nic wspólnego.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze:Jeżeli ktoś nie uznaje Trójcy Świętej. To nie jest chrześcijaninem
Twoje zarozumialstwo i arogancja nie pasują do tego forum, zresztą to jest forum Biblijne, a jeżeli ktoś uważa, że Bóg kłamie, powinien skorzystać z forum dla ateistów!

Bóg Jahwe mówi - "W roku sześćsetnym życia Noego, w drugim miesiącu roku, siedemnastego dnia miesiąca, w tym właśnie dniu trysnęły z hukiem wszystkie źródła Wielkiej Otchłani i otworzyły się upusty nieba; przez czterdzieści dni i przez czterdzieści nocy padał deszcz na ziemię. A potop trwał na ziemi czterdzieści dni i wody wezbrały, i podniosły arkę ponad ziemię"
Rodz 7;11,12,17 BT


Niejaki Quinque, sam siebie nazywając Panem, robi z Boga kłamcę stwierdzeniem "Globalnego potopu raczej na pewno nie było. Jednak naukowcy z uniwersytetu we Wiedniu, uważają iż lokalny potop mógł się wydarzyć 9.5 r. pne. ... Na 99%można uznać ewolucję"

Pan Quinque - jak siebie narcyzowato określa &#8211; próbuje szabelką przeforsować pogańskie, niebiblijne poglądy typu; "Jeżeli ktoś nie uznaje Trójcy Świętej. To nie jest chrześcijaninem"... i jeszcze jedna perełka zarozumialca; "A należy pamiętać że KRK i tylko KRK(no moze jeszcze Prawosławie) to chrześcijanstwo. Reszta to heretycy jak protestanci", zapominając zupełnie o merytoryce!

Tak wygląda błazenada a nie dyskusja!

Pokory, szacunku dla Boga ... a potem wróć, jak ten marnotrawny!

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Pan Eksplorator, zdaje sobie sprawę z tego że Biblia nie została napisana przez Boga, a przez ludzi natchnionych Duchem Świętym? Druga kwestia to taka że mit(polecam się zapoznać ze słowem mit odnoszącym sie do religi) o potopie jest połączeniem kilku innych mitów. Izrael przez długi czas był pod wpływem obcych kultur w tym Mezopotami. Trzeci kwestia to taka że trochę słabo jest chociaż w najmniejszym stopniu nie znać historii religi którą się wyznaje(zakładam że jesteś chrześcijaninem). Czwarta kwestia to taka, że jakieś dziwne zbory tudzież inne sekty nakazują czytać Biblię dosłownie. A następnie gdy taka osoba dowiaduje się że nie było globalnego potopu, czy edenu na ziemi, a ona sama ma 4.5mld lat, ich wiara sypie się jak domek z kart
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Pan Quinque: "Biblia nie została napisana przez Boga ..."
2 Tym 3;16 PNŚ "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości"

2 Pio 1;21 PNŚ "Albowiem proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym"
Bóg twierdzi coś innego niż Pan Quinque! Kogo mam słuchać? Ciebie ... czy Boga?


Pan Quinque: "mit o potopie ..."
Łuk 17;26,27 PNŚ "A jak działo się za dni Noego, tak też będzie za dni Syna Człowieczego: jedli, pili, mężczyźni się żenili, kobiety wydawano za mąż, aż do owego dnia, gdy Noe wszedł do arki i nadszedł potop, i zgładził ich wszystkich"
Czy Jezus, potwierdzający że był potop, też jest mitem w Twoim iluzorycznym świecie?

Pan Quinque: "dziwne zbory tudzież inne sekty nakazują czytać Biblię dosłownie ..."
Pow Pra 6;6-9 PNŚ "I te słowa, które ci dzisiaj nakazuję, mają być w twoim sercu; i wpajaj je swym synom, i mów o nich, gdy siedzisz w domu i gdy idziesz drogą, i gdy się kładziesz, i gdy wstajesz. I przywiąż je jako znak do swej ręki, i będą ci służyć za przepaskę między twymi oczami; i wypisz je na odrzwiach swego domu ina swoich bramach"

2 Tym 3;15 PNŚ "i że od najwcześniejszego dzieciństwa znasz święte pisma, które mogą cię uczynić mądrym ku wybawieniu przez wiarę związaną z Chrystusem Jezusem"

Jan 5;39 PNŚ "Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie"
Czy oni wszyscy czytali Pisma dosłownie, czy dosłownie, Pism nie czytali? Z twoich wypowiedzi wynika, że z filozofii i czczej gadaniny (1 Tym 1;6 Kol 2;8 1 Tym 6;20) można Tobie z czystym sumieniem postawić "piątkę", lecz ze znajomości Biblii ... no cóż! Z 18-stu postów jakie dotąd opublikowałeś, zacytowałeś &#8222;0&#8221; (słownie; zero) wersetów Biblijnych ... i taka też musi być ocena Twojej znajomości Słowa Bożego. Poniższy werset dedykuję Tobie i życzę poznania prawdziwego Boga;
Iz 29;12 PNŚ "i dadzą tę księgę komuś, kto nie zna pisma, i ktoś powie: &#8222;Zechciej to przeczytać na głos&#8221;, a on musi rzec: &#8222;W ogóle nie znam pisma&#8221;"

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Udzielam się na wielu forach. Jak jesteś ciekawy to mogę ci podać linki do tych postów

Pan Eksplorator uważa że Pan Bóg stał nad autorami Biblii i dedukował im w słowo w słowo. W takim razie Pan Eksplorator, uważa że nad Ziemią znajdują się wody górne?

Jezus uznawał potop. Ale nie wiemy czy traktował o nim dosłownie czy jako metaforę. Druga sprawa to taka że jeszcze w XIV w ludzie myśleli że trzy kontynenty to cały świat. Wcale się nie zdziwię jak okaże się że dla starożytnych Izraelczyków całus świat to były tereny wokół basenu Morza Śródziemnego
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze: Pan Eksplorator, uważa że nad Ziemią znajdują się wody górne?
Nie potrafisz ze zrozumieniem czytać czyichś postów, a cóż dopiero Słowa Bożego, które masz za stertę mitów i fantazji.

Napisałem, że "wody nad sklepieniem posłużyły do potopu" &#8211; posłużyły &#8211; czyli już ich tam nie ma"

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 506#429506

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Żeby czytać Słowo Boże trzeba najpierw coś czuć. Ja od lat nie czuje nic poza pustką

Co do literalnego odczytu Biblii, wstaw sobie tam cokolwiek. Nie wiem, uważasz że Ziemia stoi na filarach?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

jaros71 pisze: Myślę że jeżeli mówimy o oddawaniu czci np. Marii matce Pana Jezusa to warto zadać sobie pytanie dlaczego anioł nie chciał przyjąć pokłonu od apostoła Jana
Obj. 19:10
"I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: NIE CZYŃ TEGO! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon!..."
Skoro anioł nie chciał aby go w taki sposób uczcził apostoł Jan, to co powiedzieć o Marii?...
Korneliusz z kolei chciał poprzez pokłon uczcić apostoła Piotra. Jak ten zareagował na takie oddanie czci?
"A gdy Piotr miał wejść, Korneliusz wyszedł mu naprzeciw, padł do nóg jego i złożył mu pokłon.Piotr, zaś podniósł go mówiąc: WSTAŃ, i ja jestem tylko człowiekiem". (Dz. Ap. 10:24,25)

Trudno podejrzewać apostoła Jana że chciał oddać bałwochwalczy hołd aniołowi i zapewne to co uczynił nie było bałwochwalstwem..a jednak nawet takiej czci nie chciał odbierać anioł.
Z kolei Korneliusz chociaż był poganinem to jednak modlił się do prawdziwego Boga i zapewne poprzez złożenie na znak czci i szacunku pokłonu apostołowi Piotrowi nie dopuścił się bałwochwalstwa...
A jednak apostoł nie chciał być uczczony w taki sposób.
Konkluzja?
Każdy sam, w swoim sercu musi sobie odpowiedzieć na pytania czy szacunek, cześć jaką oddaje np. Marii, aniołom jest tą czcią które te osoby by sobie życzyły.
Dlaczego anioł nie chciał aby Jan składał mu pokłon?

Zgadzam się że raczej nie chodziło tutaj o groźbę bałwochwalstwa bo przecież Jan pomimo napomnień anioła powtarza swój pokłon...

czyżby był zatwardziałym bałwochwalcą? ;-) 8-)


Jednak jeśli się wczytać w tekst biblijny to sam anioł wyjaśnia powód dla którego Jan nie powinien mu się kłaniać:

Ap19: (10) I upadłem przed jego stopami, by pokłon mu oddać. I mówi: Bacz, abyś tego nie czynił, bo jestem twoim współsługą i braci twoich, co mają świadectwo Jezusa: Bogu samemu złóż pokłon! Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa

Anioł wyjaśnia to że Jan z racji bycia prorokiem jest równy godnością aniołowi i z tej racji nie powinien mu się kłaniać.

Jednak Jan pomimo tych napomnień kłania się mu dwa razy:

Ap22:8) To właśnie ja, Jan, słyszę i widzę te rzeczy. A kiedym usłyszał i ujrzał, upadłem, by oddać pokłon przed stopami anioła, który mi je ukazał. (9) Na to rzekł do mnie: Bacz, byś tego nie czynił, bo jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów tej księgi. Bogu samemu złóź pokłon!


I ponownie anioł wyjaśnia że Jan nie powinien mu się kłaniać dlatego że jest jego współsługą z racji bycia prorokiem Bożym.

Dlaczego więc Jan go nie usłuchał?

Myślę że po prostu zderzyła się tutaj pokora św Jana z pokorą anioła.

Podobnie pokora Korneliusza z pokorą św Piotra.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze:Żeby czytać Słowo Boże trzeba najpierw coś czuć. Ja od lat nie czuje nic poza pustką
Poproś zatem w modlitwie Prawdziwego Boga o pomoc w zrozumieniu Biblii. Na pewno Tobie pomoże! Tylko z Nim nie walcz ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”