George i Trójca

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:Coś ci przytoczę, bo widzę, że przegapiłeś:
Yarpen Zirgin [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=449453#449453]w tym postcie[/url] pisze:(...)w hebrajskim nie ma żadnego rozróżnienia, bo i nie może być, z racji na to, że wersje Jahwe i Jehowa to nie dwa różne imiona, tylko jedno i to samo odczytane w inny sposób, a które zapisuje się jako:
[center]יהוה[/center]
Tylko że te DWA Imiona mają totalnie inne znaczenia, więc dla Twojego Boga - Mocnego Boga Izraela, używaj sobie to - JEHOWAH, ponieważ dokładne odzwierciedla ono TWOJEGO BOGA - MOCNEGO BOGA IZRAELA. I daj sobie już spokój z tym tematem. Przestań się już ośmiesza Yarpenie :)
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Nie odpowiadam za Twoje urojenia ani nie muszę do nich stosować. Są one Twoim problemem, a nie moim. Ja zajmuję się niewygodną dla Ciebie rzeczywistością. :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ratao pisze:Istota z rodu gadziego, która podawała się za Boga יהוה, w rzeczywistości nim nie była.
To fakt.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Korn pisze:
Yarpen Zirgin pisze:I znowu zmiana tematu w celu ominięcia niewygodnego dla Ciebie faktu, że rozróżnianie między Jahwe i Jehową oraz tworzenie z tych imion dwóch różnych Bogów, to wyłącznie Twój wymysł.
Wymysł? a to dobre. Idź do Żydów reformowanych, idź do Żydów konserwatywnych, idź do Chasydów i Oni wszyscy ci powiedzą , że imię Boga żydowskiego to YHVH a nie Jehowa albo Jahwe. To wasi ojcowie, waszego watykańskiego kościoła nie mając większego pojęcia napisali po swojemu. Zresztą nie było to ważne bo z 98% katolików w tym czasie nie umieli czytać ani pisać. Więc każdą watykańską ciemnotę im można było wmówić. Wtedy ksiądz na ambonie był drugim po Bogu. Swoje nauki starotestamentowe bierzecie od Żydów a piszecie imię Boga starotestamentowego po swojemu, jak wam leci. Żydzi mają YHVH i na tym się kończy. Nie ma nic więcej. Ale Yarpen po szkołach katolickich wie lepiej.
George ci mówił Jahwe to Bóg Edomitów. Tak jak śpiewała Deborah, Jahwe wychodzi z gór Edomu. Dlatego mylicie te pojęcia. Bo nic one dla was nie znaczą, oprócz strzyżenia niepiśmiennych katolickich baranów.
Bardzo dobrze to ująłeś.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

wybrana pisze:
ratao pisze:Istota z rodu gadziego, która podawała się za Boga יהוה, w rzeczywistości nim nie była.
To fakt.
To NIE był Bóg który zawarł Przymierze z Abrahamem, ale był to Bóg Izraela, którego Jakub / Izrael uznał sobie za swojego Boga po potyczce z Nim (Księga Mojżeszowa 32), i zaczął Go wielbić stawiając mu ołtarz, nazywając go Bogiem Izraela / Żydów. (Księga Mojżeszowa 33).

Zacznijcież w końcu czytać Biblię ze zrozumieniem tego co w niej czytacie !!!
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Gdybyśmy nie czytali Biblii ze zrozumieniem, gołębiu, to pewnie byśmy uwierzyli, że przedstawiasz rzeczywistość, a nie swoje urojenia.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Bóg יהוה,Ojciec-Matka,Miłość-Mądrość jest Duchem - Energią: męską - Miłością i żeńską - Mądrością,z których wszystko powstało i powstaje.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Skąd wytrzasnąłeś tę naukę?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Yarpen Zirgin pisze:tę naukę?
"naukę" ??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:Gdybyśmy nie czytali Biblii ze zrozumieniem, gołębiu, to pewnie byśmy uwierzyli, że przedstawiasz rzeczywistość, a nie swoje urojenia.

„Kto to jest wyrafinowany kłamca ?

http://biblia.webd.pl/forum/posting.php ... e&p=448640

Jest to osobnik, który kłamie w sposób świadomy i zaplanowany, dysponując bogatym arsenałem środków służących kłamstwu. Środki te zostały wypracowane na przestrzeni setek lat i tworzą system kłamstwa niemal doskonałego. Wyrafinowany kłamca doskonale wie, że kłamie. Jego kłamstwo jest planowe, świadome, metodyczne i wyrachowane. Cała działalność kłamcy jest nastawiona na kłamanie.

Ale jaki jest cel świadomego i zaplanowanego kłamania ?

Otóż kłamstwo jest środkiem do utworzenia zbiorowości ludzi okłamanych.


Ale po co komu zbiór ludzi okłamanych ?

I tu przechodzimy do sedna sprawy, czyli – o co tak naprawdę chodzi ?
Odpowiedź na to pytanie znajdzie się na końcu tekstu.


A kto to jest naiwny amator ?

Naiwny amator, to osobnik zakładający, że oponent pisze to, co faktycznie myśli.
Naiwni amatorzy zakładają, że kłamcy nie kłamią świadomie. Naiwni amatorzy zakładają, że u podnóża kłamstw leży nieświadomy błąd. Naiwni amatorzy sądzą, że osobnik głoszący kłamstwa zmieni wydźwięk swych wypowiedzi, gdy zostanie wyprowadzony z błędu.
Problem w tym, że wszystkie te założenia są naiwne i błędne.


Jakimi środkami dysponują wyrafinowani kłamcy ?

Głównym środkiem jest teza, że tylko oni poprawnie interpretują Biblię.
Poza tym mają:
- Tradycję,
- nauczanie ojców Kościoła,
- sukcesję apostolską,
- postanowienia soborów,
- encykliki,
- pobożność ludową
- grzeszność ludzi, przy jednoczesnej świętości Kościoła,
- lub cokolwiek innego, co da ich kłamstwom pozór prawdy.

Czyli w praktyce będą powoływać się na starsze kłamstwa ( wymyślone przez poprzedników ) w celu uwiarygodnienia kłamstw nowszych.
W ostateczności nie będą zauważać poglądów im nieprzychylnych, ewentualnie stwierdzą, że oponent nienawidzi Kościoła lub będą ironicznie oceniać zdolności intelektualne oponenta.
Niewykluczona jest synteza powyższych opcji.


Czy wyrafinowanego kłamcę można przekonać do zmiany poglądów ?

Nie można. Oni wiedzą że kłamią i chcą kłamać. Wyrafinowanemu kłamcy w sumie nie zależy na poglądach, bo wszystko jest podporządkowane celowi głównemu.

Czyli – jeśli służy to celowi głównemu – to kłamca będzie głosił poglądy wzajemnie sprzeczne.
Istotą jest cel główny, a nie sensowność polemiki.


I tak doszliśmy do sedna sprawy – czyli o co naprawdę chodzi ? Jaki jest cel główny ?

Otóż naprawdę chodzi o to, żeby zapewnić pewnej kaście odpowiedni status materialny, kosztem okłamywanych.
Sedna sprawy nie eksponuje się nachalnie, ale też nie ukrywa w jakiś szczególny sposób.

Spójrzmy:
Kanon 222, § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego:
Wierni mają obowiązek zaradzić potrzebom Kościoła, aby posiadał środki konieczne do sprawowania kultu, prowadzenia dzieł apostolstwa oraz miłości, a także do tego, co jest konieczne do godziwego utrzymania szafarzy.

Co to takiego ten „szafarz” ? Wyjaśnienie mamy tutaj:
Kan. 207 - § 1. Z ustanowienia Bożego są w Kościele wśród wiernych święci szafarze, których w prawie nazywa się też duchownymi, pozostałych zaś nazywa się świeckimi.

Te 2 kanony bez zbędnych ceregieli określają o co naprawdę chodzi.

A teraz zobaczymy które z wyżej wymienionych środków zostaną wykorzystane w ewentualnej polemice. Oczywiście jeśli będzie jakaś polemika, bo jedną z metod stosowanych przez kłamców jest brak polemiki.”


A CZYIM JEST OJCIEC WSZELKIEGO KŁAMSTWA, WEDŁUG NAUKI JEZUSA ?

(31) Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego:

Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. ...

(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca.

Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. ...

(44) Ojcem waszym jest Szatan i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy.

Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=347

Może wróćmy teraz do Księgi Rodzaju 27, który opisuje KŁAMSTWO - OSZUSTWO NA KTÓRYM FARYZEUSZ PAWEŁ ZBUDOWAŁ TEOLOGIĘ DZISIEJSZEGO JUDO-CHRZEŚCIJAŃSKIEGO KOŚCIOŁA - TEGO KOŚCIOŁA KTÓRY OKUPUJE DZIŚ KOŚCIÓŁ BOGA, ZBUDOWANY NA APOSTOLE PIOTRZE PRZEZ SAMEGO JEZUSA.

WRÓĆMY DO POCZĄTKU OSZUSTWA WSZECHCZASÓW, KŁAMSTWOE O IZRAELU JAKO NARODZIE WYBRANYM. SPRAWDŹMY WEDŁUG BIBLII I HISTORII KTÓRĘDY FAKTYCZIE TO BŁOGOSŁAWIEŃSTO BOŻE SOBIE POSZŁO.


http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=27
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Moj. 32:28-32
28. Wtedy rzekł: Nie będziesz już nazywał się Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi i zwyciężyłeś.
29. A Jakub zapytał, mówiąc: Powiedz mi, proszę, jakie jest imię twoje? Na to odpowiedział: Dlaczego pytasz o imię moje? I tam mu błogosławił.
30. I nazwał Jakub to miejsce Peniel, mówiąc: Oglądałem Boga twarzą w twarz, a jednak ocalało życie moje.

31. A gdy przechodził przez Peniel, wschodziło nad nim słońce, on zaś utykał z powodu biodra swego.
32. Dlatego synowie Izraela aż do dnia dzisiejszego nie jedzą ścięgna, które jest w stawie biodrowym, ponieważ uderzył Jakuba w staw biodrowy, w to właśnie ścięgno.
(BW)

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Jachu pisze:1 Moj. 32:28-32
28. Wtedy rzekł: Nie będziesz już nazywał się Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi i zwyciężyłeś.
29. A Jakub zapytał, mówiąc: Powiedz mi, proszę, jakie jest imię twoje? Na to odpowiedział: Dlaczego pytasz o imię moje? I tam mu błogosławił.
30. I nazwał Jakub to miejsce Peniel, mówiąc: Oglądałem Boga twarzą w twarz, a jednak ocalało życie moje.

31. A gdy przechodził przez Peniel, wschodziło nad nim słońce, on zaś utykał z powodu biodra swego.
32. Dlatego synowie Izraela aż do dnia dzisiejszego nie jedzą ścięgna, które jest w stawie biodrowym, ponieważ uderzył Jakuba w staw biodrowy, w to właśnie ścięgno.
(BW)

To Jakub został wyróżniony, bo walczył z Bogiem i z ludźmi i zwyciężył.
I mamy daną całą prawdę.
Izraelici potomkowie Jakuba wyróżnieni - przez szatana.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

wybrana pisze:
Jachu pisze:1 Moj. 32:28-32
28. Wtedy rzekł: Nie będziesz już nazywał się Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi i zwyciężyłeś.
29. A Jakub zapytał, mówiąc: Powiedz mi, proszę, jakie jest imię twoje? Na to odpowiedział: Dlaczego pytasz o imię moje? I tam mu błogosławił.
30. I nazwał Jakub to miejsce Peniel, mówiąc: Oglądałem Boga twarzą w twarz, a jednak ocalało życie moje.

31. A gdy przechodził przez Peniel, wschodziło nad nim słońce, on zaś utykał z powodu biodra swego.
32. Dlatego synowie Izraela aż do dnia dzisiejszego nie jedzą ścięgna, które jest w stawie biodrowym, ponieważ uderzył Jakuba w staw biodrowy, w to właśnie ścięgno.
(BW)

To Jakub został wyróżniony, bo walczył z Bogiem i z ludźmi i zwyciężył.
I mamy daną całą prawdę.
Izraelici potomkowie Jakuba wyróżnieni - przez szatana.
Nie tyle WYRÓŻNIENI, co WYBRANI przez Szatana !!!

Czyli że Izrael jest Narodem Wybranym - ale Narodem Wybranym przez Szatana / Jehowę,
a NIE PRZEZ BOGA OJCA JEZUSA - JAHWE.

I co po śmierci się stanie z tymi którzy popierają Naród Wybrany Szatana ???


Przypowieść o chwaście


24 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli.

25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast.

27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?"

28 Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy:

"Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?"

29 A on im odrzekł:

"Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy.

30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom:

Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie;


pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"
».
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=256
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Przeciwnikom na pohybel:

Mat. 12:34-45
34. Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.
35. Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy.
36. A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
37. Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony.
38. Wtedy odpowiedzieli mu niektórzy z uczonych w Piśmie faryzeuszów, mówiąc: Nauczycielu, chcemy widzieć od ciebie znak.
39. A On odpowiadając, rzekł im: Pokolenie złe i cudzołożne znaku żąda, ale nie otrzyma innego znaku jak tylko znak Jonasza proroka.
40. Albowiem jak Jonasz był w brzuchu wieloryba trzy dni i trzy noce, tak i Syn Człowieczy będzie w łonie ziemi trzy dni i trzy noce.
41. Mężowie z Niniwy staną na sądzie wraz z tym pokoleniem i spowodują jego potępienie, gdyż na skutek zwiastowania Jonasza upamiętali się, a oto tutaj więcej niż Jonasz.
42. Królowa z Południa stanie na sądzie wraz z tym pokoleniem i potępi je; bo przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tutaj więcej niż Salomon.
43. Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.
44. Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem, i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym.
45. Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam: i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Jachu
Jachu pisze:Przeciwnikom na pohybel:

Mat. 12:34-45
34. Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? ...

(BW)
To były słowa skierowane do żydów, pochodzących z plemion gadzich, żmijowych.

Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak obecnie są zniewalani i okradani z energii przez różne gadzie istoty.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”