George i Trójca

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jeszcze nie przedstawiłeś faktów, a Twoje fantazje to Twój problem, a nie mój.

Np. do dzisiaj nie przedstawiłeś jak po hebrajsku zapisuje się imiona Jahwe i Jehowa. :D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:Jeszcze nie przedstawiłeś faktów, a Twoje fantazje to Twój problem, a nie mój.

Np. do dzisiaj nie przedstawiłeś jak po hebrajsku zapisuje się imiona Jahwe i Jehowa. :D
Przecież Ty Yarpenie nie znasz paleo hebrajskiego, a HISTORYCZNE FAKTY TOTALNIE IGNORUJESZ.

Więc po co miał bym karmić troili ?
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

I znowu wycieczki perosnalne mające ukryć niewygodny dla Ciebie fakt. Widzisz, George, ja dobrze wiem, podobnie jak Ty, jak te imiona zapisuje się po hebrajsku sprzed czasów, kiedy w IX wieku n.e. wprowadzono samogłoski i akcenty do zapisu. Dlaego nie dziwi mnie to, że unikasz temat jak ognia i robisz wszystko, aby tylko uniknąć odpowiedzi na to pytanie, bo to kolejny fakt, który zaprzecza temu, co sobie wymyśliłeś. Jak bowiem mógłbyś się przyznać, że w hebrajskim nie ma żadnego rozróżnienia, bo i nie może być, z racji na to, że wersje Jahwe i Jehowa to nie dwa różne imiona, tylko jedno i to samo odczytane w inny sposób, a które zapisuje się jako:
[center]יהוה[/center]
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:I znowu wycieczki perosnalne mające ukryć niewygodny dla Ciebie fakt. Widzisz, George, ja dobrze wiem, podobnie jak Ty, jak te imiona zapisuje się po hebrajsku sprzed czasów, kiedy w IX wieku n.e. wprowadzono samogłoski i akcenty do zapisu. Dlaego nie dziwi mnie to, że unikasz temat jak ognia i robisz wszystko, aby tylko uniknąć odpowiedzi na to pytanie, bo to kolejny fakt, który zaprzecza temu, co sobie wymyśliłeś. Jak bowiem mógłbyś się przyznać, że w hebrajskim nie ma żadnego rozróżnienia, bo i nie może być, z racji na to, że wersje Jahwe i Jehowa to nie dwa różne imiona, tylko jedno i to samo odczytane w inny sposób, a które zapisuje się jako:
[center]יהוה[/center]
Czy Ty rozumiesz Yarpenie co oznacza skrót 'n.e' ???

Czy zdajesz sobie sprawę z tego - kiedy to było ???

Co się wtedy działo - w IX w. n.e. na arenie politycznej, religijnej i kościelnej ???
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Przede wszystkim rozumiem dlaczego odmawiasz zajęcia się tym, jak wygląda hebrajski zapis słów "Jahwe" i "Jehowa": יהוה
Faktów takich jak ten zapis zwyczajnie się boisz, bo one w całej rozciągłości obnażają fakt, że George jest nagi i jedyne, co ma na poparcie swoich tez, to... własne fantazje. :D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

Yarpen Zirgin pisze:Przede wszystkim rozumiem dlaczego odmawiasz zajęcia się tym, jak wygląda hebrajski zapis słów "Jahwe" i "Jehowa": יהוה
Faktów takich jak ten zapis zwyczajnie się boisz, bo one w całej rozciągłości obnażają fakt, że George jest nagi i jedyne, co ma na poparcie swoich tez, to... własne fantazje. :D
Widzisz Yarpenie, pakując samogłoski pomiędzy spółgłoski można wszystko stworzyć, zupełnie inne słowa.

Ale tego FAKTU HISTORYCZNEGO że Jahwe był Bogiem Edomu - Narodu prawdziwie przez Boga Abrahama Wybranego,

w czasach kiedy Żydzi z całym Izraelem siedzieli jeszcze w niewoli Egipskiej, zmienić się po prostu NIE DA :)


Jahwe to Bóg Edomu - Ojciec Jezusa,
a nie zbrodniczy Bóg Izraela.

CZYTAJ YARPENIE BIBLIĘ ZE ZROZUMIENIEM !!!
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

I znowu zmiana tematu w celu ominięcia niewygodnego dla Ciebie faktu, że rozróżnianie między Jahwe i Jehową oraz tworzenie z tych imion dwóch różnych Bogów, to wyłącznie Twój wymysł.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Yarpen Zirgin
Yarpen Zirgin pisze: napisał do George: " I znowu zmiana tematu w celu ominięcia niewygodnego dla Ciebie faktu, że rozróżnianie między Jahwe i Jehową oraz tworzenie z tych imion dwóch różnych Bogów, to wyłącznie Twój wymysł. "
Tu masz wyjaśnienie: Tetragram runiczny jest Świętym Symbolem Boga,a nie imieniem

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9450
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Śliczny stek bzdur. Masz więcej? Lubię się się czasem pośmiać z tego, co ludzie wymyślą...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Istota z rodu gadziego, która podawała się za Boga יהוה, w rzeczywistości nim nie była.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Yarpen Zirgin pisze:Śliczny stek bzdur. Masz więcej? Lubię się się czasem pośmiać z tego, co ludzie wymyślą...
Dla Ciebie mogą być bzdury, ale prawda pozostaje prawdą. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś niewolnikiem gadów, podobnie jak prawie wszyscy ludzie, z których gadzie istoty czerpią energie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Dawaj więcej... Fajne fantasy tworzysz. Powinieneś zgłosić się do jakiegoś wydawcy: Jeżeli się mu spodoba, to na tym zarobisz. :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Post autor: George »

ratao pisze:
Yarpen Zirgin pisze:Śliczny stek bzdur. Masz więcej? Lubię się się czasem pośmiać z tego, co ludzie wymyślą...
Dla Ciebie mogą być bzdury, ale prawda pozostaje prawdą. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś niewolnikiem gadów, podobnie jak prawie wszyscy ludzie, z których gadzie istoty czerpią energie.
Błąd logiczny Ratao, Yarpen NIE jest niewolnikiem gadów, Yarpen to ten który 'czerpie energię’ ;)

Ale Yarpen to ten 'zimny', o którym Bóg mówił że go 'nie wypluje’ ;)
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Yarpen Zirgin pisze:I znowu zmiana tematu w celu ominięcia niewygodnego dla Ciebie faktu, że rozróżnianie między Jahwe i Jehową oraz tworzenie z tych imion dwóch różnych Bogów, to wyłącznie Twój wymysł.
Wymysł? a to dobre. Idź do Żydów reformowanych, idź do Żydów konserwatywnych, idź do Chasydów i Oni wszyscy ci powiedzą , że imię Boga żydowskiego to YHVH a nie Jehowa albo Jahwe. To wasi ojcowie, waszego watykańskiego kościoła nie mając większego pojęcia napisali po swojemu. Zresztą nie było to ważne bo z 98% katolików w tym czasie nie umieli czytać ani pisać. Więc każdą watykańską ciemnotę im można było wmówić. Wtedy ksiądz na ambonie był drugim po Bogu. Swoje nauki starotestamentowe bierzecie od Żydów a piszecie imię Boga starotestamentowego po swojemu, jak wam leci. Żydzi mają YHVH i na tym się kończy. Nie ma nic więcej. Ale Yarpen po szkołach katolickich wie lepiej.
George ci mówił Jahwe to Bóg Edomitów. Tak jak śpiewała Deborah, Jahwe wychodzi z gór Edomu. Dlatego mylicie te pojęcia. Bo nic one dla was nie znaczą, oprócz strzyżenia niepiśmiennych katolickich baranów.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Coś ci przytoczę, bo widzę, że przegapiłeś:
Yarpen Zirgin [url=http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=449453#449453]w tym postcie[/url] pisze:(...)w hebrajskim nie ma żadnego rozróżnienia, bo i nie może być, z racji na to, że wersje Jahwe i Jehowa to nie dwa różne imiona, tylko jedno i to samo odczytane w inny sposób, a które zapisuje się jako:
[center]יהוה[/center]
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”