Czy Duch święty jest Bogiem?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

wuka pisze:Mówiąc na przykład o duchach ludzi, które niektórzy ponoć widują, a nawet z nimi rozmawiają, to przecież nadal mówimy o osobach. Osoby te kiedyś żyły, były nam bliskie.
Kazn. 9:10
10. Wszystko, co przedsięweźmie ręka twoja do czynienia, czyń według możności twojej, albowiem nie masz żadnej pracy, ani myśli, ani umiejętności, ani mądrości w grobie, do którego ty idziesz
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu pisze:
wuka pisze:Mówiąc na przykład o duchach ludzi, które niektórzy ponoć widują, a nawet z nimi rozmawiają, to przecież nadal mówimy o osobach. Osoby te kiedyś żyły, były nam bliskie.
Kazn. 9:10
10. Wszystko, co przedsięweźmie ręka twoja do czynienia, czyń według możności twojej, albowiem nie masz żadnej pracy, ani myśli, ani umiejętności, ani mądrości w grobie, do którego ty idziesz
(BG)
Może ty. Ja będę dalej żyć. A przynajmniej mój duch (nieświęty).
Odwieczny spór trwa.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu, ale wiesz o tym, że Biblia na Księdze Koheleta się ani nie zaczyna, ani tym bardziej nie kończy?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Jachu, ale wiesz o tym, że Biblia na Księdze Koheleta się ani nie zaczyna, ani tym bardziej nie kończy?
No właśnie. Mam wrażenie, że dla Jachu jednak tak.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Gdzie Są Umarli?
"Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w grobie, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy. (...) Bo Dawid nie wstąpił do nieba." Dz. Ap. 2:29-34
"I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego." Jan 3:13
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Potrafisz dostrzec słowo "wstąpił" i zrozumieć jego znaczenie?
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Jachu pisze:
Gdzie Są Umarli?
"Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w grobie, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy. (...) Bo Dawid nie wstąpił do nieba." Dz. Ap. 2:29-34
"I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego." Jan 3:13
Mówimy, jak widać, o różnych zagadnieniach. Ja NIE mówię, że po swojej śmierci wstąpię do nieba. Mówię, że po śmierci fizycznej ciała jakiś pierwiastek człowieka nadal żyje. Czy nazwiemy to duchem, emanacją, cząstką, dechem, jaźnią, świadomością...czy jakkolwiek inaczej, ale TO istnieje. Prawdopodobnie przy zmartwychwstaniu (jeśli w ogóle coś takiego będzie) ta cząstka połączy się z odrodzonym, odmienionym ciałem.
Ale to inna historia.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Ta "cząstka" ma konkretną nazwę, wuka. Mówimy na nią "dusza". :)
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Ta "cząstka" ma konkretną nazwę, wuka. Mówimy na nią "dusza". :)
Ja to wiem, ale próbuję wytłumaczyć Jachu.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Jachu i tak tego nie przyjmie do wiadomości, bo ważniejsze jest to, co podaje Ciało Kierownicze Badaczy Pisma Świętego, a nie Pismo Święte.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Jachu i tak tego nie przyjmie do wiadomości, bo ważniejsze jest to, co podaje Ciało Kierownicze Badaczy Pisma Świętego, a nie Pismo Święte.
Jego sprawa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trójca Święta”